Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme Engelliyim. Müzik dinlemek için kulak içi Kulaklık tavsiye eder misiniz?

hunsal;

Hocam 150 Tl ise alırım ben. Bluetooth lu ile ilk linktekinin farkı nedir? Şu deavantaj dediğiniz olay çok sorun oluşturuyor mu?

Arkadaşlar ilk linktekinin kdv'siz fiyatı 16,6 pound, yani yaklaşık 50 lira, diğeri ise (Bluetoothlu olan) 56 pound, yani 150 lşra. bu fiyatlara kargo dahil değil. yaklaşık 20 pound kadar da kargo ekleniyor. dolayısıyla ilk linktekini herşey dahil yaklaşık 100 liraya, diğerini ise 200 liraya maledebilirsniz.

bu iki ürün arasındaki fark ise, biri kablolu ve sadece müzik, radyo vb dinleyebilirsniz. diğeri kablosuz, bluetooth üzerinden çalışır ve dolayısıyla bluetooth özelliği olan tüm cihazlarla (telefon da dahil) eşleştirebilirsiniz. telefonla kullanmayacaksanız birinciyi tavsiye ederim. son derece net ve güçlü bir sesi var. 2 adet ince kalem pille çalışır. ben 95 dB kaybım olduğu halde sesini sonuna kadar açamıyorum, anlayın ne kadar güçlü olduğunu.

dezavantaj dediğim olay her yerde olmuyor. sadece elektrik trafosu, abs fren sistemli son model arabalarda vb ortaya çıkıyor ve trrrrrrrr diye bir parazit sesi geliyor. bu tür durumlarda işitme cihazımın sesini kısıp, neckloop'un sesini sonuna kadar açtığımda parazit sesi oldukça azalıyor. ama bu parazit necklooptan kaynaklanmıyor, telecoil'le ilgili bir durum. işitme cihazınızı aldığınız yerde telecoil'in programını yaptırırken parazit sesini azaltacak şekilde program yaptırabilirsiniz.

iyide hunsal kardeş 120 db lik kulak içi kulaklık var... 120 db :)

hocam olsa ne olacak? sesi dışarı verdikten sonra nasıl rahat duracaksın? çevrendekiler sana kıs filan diyecek. Ben çok aradım AKG nin var 120 dB ama olup olmayacağını bilemeyiz. Creatvie EP630i aldım 106 dB fısıltı şeklinde duyuyordum müziği. Hem kulaklık kaliteli değilse 120 dB de müziğin sesi bozulur bozuk verir.

HUNSAL merhaba.ben 2 naida s9 alma dusuncesindeyim.diyorum acaba neckloop alayim ve 2 naida s5.yani telefonla konusurken ses iki kulagima da gelmesini istiyorum ve yalnizca tel ile konusmak icin,muzik dinlemek yok.bunlardan hangisi iyi olur

Merhaba arkadaşlar

Herkeze hayırlı günler

Geçenlerde tv reklamlarında gördüğüm bir işitme cihazını sizler ile paylaşmak istedim bluetooth kulaklık tipinde çok hoşuma giden bir işitme cihazıydı gördüğümde şaşırdım herhalde telefon lar için kullanılıyo sandım baya bir araştırma yaptım onu önerdiler neyse fazla uzamıycam internetten sitesinde aldım. Kullanmaya başladım gerçekten yüksek ses veriyor birde şarjlı pil sorunuda yok tavsiye ederim aldığım site Silver Sonic XL - Kablosuz Ses Yükseltici Kulaklık - Satış Sitesi bütün arkadaşlarıma ondan aldırcam bide baya ucuz 59 liraydı ben iki adet aldım arkadaşımada aldık 2 adet alınca kargo parasıda vermedik :) firma yetkililerini arayıp teşekkür ettim sorunumuza derman oldular çok sağolsunlar

ahhh ah isitme kaybi bu kadar ucuz olaydi:(kimse sagirim dermiydi:eek:
birileri reklammm diye ya sopa yememis yada sopanin tadini bilmiyor:p
orda dandik analoglar karar ise rarasa barim klavye dugmesine kimse uzananmaz ole 50 60 liraciga:eek:

Hunsal arkadaşım bende servisle 2 saat işe gidip geliyorum; ama bahsettiğinize göre "elektromanyetik dalgalardan etkilenebilir" yazdınız
bende bu riske girmek istemiyorum..
Peki arkadaşlar, hiçmi yok aranızda işitme merkezine gidip orada varsa denemek veya sormak?
hiçmi yok normal müzik kulaklıklarda ses çıkışı olmasın, kulağa iyi ses veren?

Hafta sonu Satürn mağazasına gittim; orada büyük müzik kulaklıkları deneyebiliyorsunuz, markasını unuttum; etiketlere baktım 110 db üzeri sesleri iyi duyuyorum.. (Samsung S3 telime de takıp denedim ses iyi geliyordu)
fakat sadece "dısçak dısçak pum pum pam vıdı vıdı" şeklinde bass'ları duyabiliyorum.. :) Genelde ben ince telli sesleri duyabiliyorum ama kulaklıklarda duyamadım..
bu sesleri duyabilmek için, insan sesi ve ince müzikler için, müzik kulaklığında neyin yüksek olacağını bilen var mı? Kulaklığın sadece yüksek desibel numarasına mı bakmak gerekiyor ? (*15...27000 Hz , SPL vb.?)

Gasanov merhaba...
Sadece telefon konuşmak için bluetooth'lu olan daha uygun olur. Diğeriyle telefon konuşması yapabilmek için ayrıca kulaklık kısmı değiştirilebilir telefon kulaklığı da almanız gerekir.

Serkanser,
Normal kulaklıkların çıkış gücü ne kadar yüksek olursa olsun, işitme kayıplılar için uygun değil. İşitme kaybı olan biri müziği de işitme cihazını çıkarmadan dinleyebilmeli, aksi halde sizin de anlattığınız gibi kimi sesleri duyamaz. Aslında işitme cihazınızı çıkarmaksızın normal kulaklığı işitme cihazınızın üstüne takabilirsiniz. Bu durumda dahi işitme cihazınızı T (telecoil) konumuna getirirseniz müziği daha net dinleyebilirsiniz. Kulaklığın içindeki mıktatıs ne kadar büyük olursa, telecoilden o kadar yüksek verim alabilirsiniz.
Fakat normal kulaklıkla müzik dinlerken, sesi fazla açtığnızda sesler dışarıdan da duyulur. Neckloop bu durumu ortadan kaldırır.

hunsal merhaba.bu kulaklik kismini iyi anlamadim yani.arkadaslar anlayaniniz oldusa bana da anlatin.Hunsal yani 2naida s9 yerine 2 naida s5 alirsam ve bir de bulutothlu boyunluk alirsam s9a gerek kalmaz deymi?

yok yok sadece telecoil programını yuklet yeter.

gasanov,
s9 ile s5'in özellikleri farklı. sadece telefon konuşabilmek için mi s9 almak istiyorsunuz? eğer öyle ise s9'a gerek yok. ama telefon haricinde de ikisinin performansı farklıdır.

yani 2 naida 5 ve bir boyunluk alirsam s9a gerek yok deymi?kulaklik da muzik dinleme aletimi yoksa?

yani muzik istemiyorum ama onun disinda insanlarin konusmasini ve tel ile her iki kulakda duymayi istiyorum

hayır öyle bir şey demedim. herkesin beklentisi farklıdır. s9 en üst sınıf bir cihaz ve pek çok özelliği var. s5 daha az özelliğe sahip ama o da iyi bir cihazdır. telefonla konuşmak için cihazınızın s5, s9 olması önemli değil, hatta s3 ilebile olur. telecoil programı yaptırırsanız, bluetooth'lu neckloop da alırsanız, telefonun sesi her iki cihaza da gider. ama duyduğunuzu anlayabilme apayrı bir konu. onu sağlayamaz bu cihazlar. bazı hafif işitme kayıplılar bile telefonla konuşamaz, ama bazı ileri kaybı olanlar konuşabilir. bu ayrı bir konu..

bakin her kese bir soru soruyorum.odyocular bana konusmayi ayirt edememe teshhisi koymuslar.ama ben cihazsiz bazi telefonlarda 80% ANLIYORUM KONUSMAYI,BUNU NASIL YORUMLARDINIZ

merhabalar,

2 sorum olacak,
Neckloop denen her işitme cihaz için geçerli mi?
Neckloop denen müzik dinler gibi Telefonla konuşabiliyor mu?

telecoili olduğu zamanda bazı elektromanyetik alanlarda parazit yapması da ayrı bir sorun..

ya kanal içi kulaklık diyoruz biz..:)

hayatdevamediyor;
Sen işitme engelimisin?? raporunu görmek isterim.. 50db ye kadar çıkar diyor bu demektirki maksimum 30 db ses veriyor...? işitme engelli olmayanlar yazmasın LÜTFEN..

abwis merhaba...
neckloop telecoil özelliği bulunan tüm işitme cihazlarıyla kullanılabilir.
tek başına kablolu neckloop ile telefonla konuşamazsınız. Bunun için ya bluetooth'lu neckloop almalısınız veya telefonla konuşmak için özel olarak üretilmiş ve üzerinde mikrofonu da bulunan neckloop'lardan almalısınız.

hunsal;

neckloop telecoil özelliği bulunan tüm işitme cihazlarını nasıl anlayabilirim?
Deneyebileceğim bir yer var mı? nerelerden bulabilirim?

genellikle kulak arkası işitme cihazlarının çoğunda telecoil özelliği bulunur. eski model cihazların üzerinde M-T gibi harfler olurdu, işte oradaki T telecoil demek. Telecoil aslında telefonla konuşmayı kolaylaştıran bir özellik. cihazı T moduna getirdiğinizde, eski model ahizeli telefonlarla çok rahat konuşmaları duyabilirdiniz. Günümüzdeki gelişmiş dijital cihazlarda telecoil özelliğini genellikle açmıyorlar satıcılar. sizin bizzat açmalarını talep etmeniz gerekiyor. kullandığınız cihaz çok programlı bir cihaz ise, cihazı aldığınız yere gidip programlardan bir tanesini telecoil olarak programlatın.
neckloop dediğim şey ise bir tür kulaklıktır. ancak bunun farkı kulağa takmıyorsunuz, boynunuza kolye gibi takıyorsunuz. bunun jakını telefon veya mp3 player'a taktığınızda, müzik veya telefon sesi boynunuzdaki telecoil'den manyetik dalgalar şeklinde işitme cihazınıza geliyor ve cihazınız da telecoil modundaysa sesleri duyuyorsunuz. aksi halde gelen sesleri duyamazsınız, mutlaka telecoil (T) modunda olmalı işitme cihazınız.
Telecoil Türkiye'de pek satılmıyor. Yine de işitme cihazı satıcılarına sorun, belki satanlar bulunabilir. Ben yurtdışından (ingiltereden) getirttim. Linkini önceki sayfadaki mesajımda verdim. Oradan getirtebilirsiniz. Bunların kablolu ve kablosuz (bluetooth'lu) olanı var. Kablolu olanlar daha ucuz. Bluetooth'lu olanda mikrofon da bulunduğu için aynı zamanda telefonla da konuşabilirsiniz.

İD Türkiye | Ev tipi İD sistemleri , Boyun döngüleri ve kulaklıklar , adresinde neckloop bulabilirsiniz. telefon ile çalışıyor (telefonun 3,5 mm'lik kulaklık çıkışı olması gerekiyor ve çıkış gücünün yeterince yüksek olması gerekiyor - iphone ve samsung da başarı ile denendi). bu neckloop sadece sesi veriyor, kulaklık gibi, mikrofonu yok. dolayısıyla telefonla konuşurken telefonun mikrofonunu ağza yaklaştırmak gerekiyor.

bluetooth'lu necklooplar telefon için ideal ancak onlarla da müzik dinlenemiyor, yani sadece telefon görüşmelerinde işe yarıyor.(iphone'da jailbreak yapıp bazı programlar yükleyerek bluetooth'u müzik icin kullanabiliyorsunuz ama oldukça karışık)

hunsal'ın dediği gibi, cihazınızda mutlaka T (telecoil / telefon) pozisyonunun bulunması ve programlanmış olması gerekiyor.

işitme cihazınızda T pozisyonunun çalışıp çalışmadığını test etmek çok kolay. herhangi bir türk telekom ankesörlü telefonuna gidin. bu telefonlar aynı manyetik dalgaları yayıyorlar. cihazınızı T poziyonuna alıp telefonu dinleyin. mümkünse yanınızda birinizden size birşeyler söylemesini isteyin (ya da gürültülü bir yerdeki bir telefonu seçin) etrafınızdan hiçbir ses duymuyorsanız, sadece telefonun sesini duyuyorsanız T pozisyonunuz çalışıyor demektir.

Yurtdışından ürün getirtemeyenler için Tolgad'nin önerdiği ürün gayet uygun. Fiyatı biraz yüksek olsa da İngiltere'den kargo masrafını düşünürseniz makul denebilir. Bu neckloop'u, hepsiburada'da satılan aşağıdaki Nokia bluetooth kulaklıkla birlikte kullanırsanız, hem müzik dinlerdiniz hem de telefonla konuşabilirsiniz (telefonunuz uzaktayken bile).
Nokia BH-214 Bluetooth Kulaklık Siyah - Telefon - Hepsiburada.com

Ayrıca bir bluetooth vericisi temin edip, vericiyi TV'ye takarsanız TV bile izleyebilirsiniz. Bluetooth vericisini Türkiye'de bulamazsanız aşağıdaki adresten getirtebilirsiniz (ayrıca burası kargo masrafı da almıyor, ancak biraz yavaş geliyor 1,5 -2 ayı buluyor ürünün elinize geçmesi).
Universal Bluetooth V2.0 Audio Transmitter Dongle - Free Shipping - DealExtreme

bir noktaya dikkat etmek gerekiyor. birçok telefon bluetooth'lu cihazlara müzik desteği vermiyor, onu ayrı bir cihaz olarak tanımlıyor, müziği sadece kulaklık olarak kullanabileceğiniz cihaza veriyor. örneğin ben iphone kullanıyorum, bluetooth'tan müzik dinlemek için telefonu jailbreak edip özel bir app yüklemek gerekiyor ki o da telefonu çok zorluyor. (hem bluetooth'lu normal kulaklık hem de bluetooth'lu neckloop ile denedim).

hunsal'ın gönderdiği linkteki cihaz müzik yayını alabiliyor diye gözüküyor, yine de yorumlara bakmakta fayda var. Başka bir marka bluetooth alırsanız da dikkat edin müzik desteği olayına.

:(:(:(sizleri ilgiyle daha dogrusu imreniyle takip ediyorum
isitme engelli olmaniza ragmen bu cihazlarlada olsa muzik telefon kullanabiliyorsunuz:confused: lutfen imkanlarinizi zorlasa bile o faydalandiginixz cihazlarla sevinerek hic para gitti demeden umit ilgi zevkle kullanin benim yerimede:(

sevgili shukufe,
bence siz de -telefonla konuşamasanız dahi- müzik dinleyebilirsiniz bu tür aksesuarlar yardımıyla. keşke bir imkanını bulup deneyebilseniz. telefon konusunda ise elbette ben de 0 herşeyi anlayamıyorum ama bu cihazlar sayesinde sesleri duyabilmek dahi çok önemli.

tolgad,
Nokia'nın yukardaki bluetooth kulaklığının müziği desteklediğinden kullanıcı yorumlarında da övgüyle bahsedilmiş. Kaldı ki bluetooth kulaklıktaki asıl amaç telefonla konuşmayı sağlamak. Müziği sadece neckloopla da dinleyebilirler, ayrı bir cihaza gerek yok.

Üst Alt