Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelliler hangi araçları kullanabilir? Plakalarında damga olur mu?

[FONT=sans-serif]merhabalar, her iki kulağımda da işitme kaybı var,bazı harfleri benzetiyorum ve çok tiz sesleri cihazsız duyamıyorum.[/FONT]
[FONT=sans-serif]2008 Yılında A2+B ehliyet aldım zorlanmadan saglık raporunu almıstım, Şimdi ehliyeti yenileyeceğim,işitme cihazı ile gitmeyi düşünmüyorum.[/FONT]
[FONT=sans-serif]Şunu sormak istiyorum ; diyelim ki işitme cihazı kullandığımı söyledim ve bunu sisteme girdiler,İşitme cihazını kullanmadığım bir gün araç ile kaza yaparsam haklı olsam bile haksız sayılır mıyım cihazımı takmadığım için ?[/FONT]
[FONT=sans-serif]sevgiler[/FONT]

alperalpi

İşitme cihazı kullanıyorsanız kullanmak zorundasınız. Kaldı yeni alacağınız rapora işlenir. O yüzden raporu yazan hekim size raporu verebilmesi için işitme cihazlı cihazsiz odyo testini istiyor sizden. O sebebten cihaz şart. Aparat olmadan trafiğe çıkmak cezası ağırdır o yüzden size tavsiyem rapor cikartacaksaniz öncelikle aile hekimi odyo testini resmi hastaneden alın cihazlı cihazsiz raporu özel hastaneden alın derim ben böyle yaptım bana verilen 1.grub sürücü olur ticari araç kullanamaz işitme cihazı olarak verildi siz raporu bu şekilde alın sonrasa süreci buraya yazın tek hekim raporu alırsanız daha iyi olur öbür türlü komisyona giderseniz a2 ehliyet gidebilir

Üst Alt