Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu açılan maddi-manevi tazminat davası sonuçlananlar yazabilir mi?

Maluliyet oranı 18,2 yaş:29 maaş:309 bağlandı kusur oranı belli değil.

Maaş bağlanmış ise kusur oranı bellidir ama siz bilmiyor olabilirsiniz. Bağlı bulundugunuz sosyal güvenlik kurumundan ogrenebilirsiniz

alper işbilen tazminatından kesintileri biraz açarak anlaşılr şekilde yazman uygunmu mesela psd istirahatliyken sgk nın ödedi ücret vs neler kesiliyor. bizimde tazmnat bilirkişide 1 buçuk aydır kardeş biraz aydınlatırsan sevinirim....

Çok ayrıntılı bilmiyorum.bilirkişi raporu pazartesi elime geçecek.o zaman detaylı paylasirim.fakat avukatın söylediği toplam miktar 350 bin tl. Peşin sermaye değeri kesintisi 70 bin tl. Yüzde yirmibeş kusur oranı kesintisi nekadar bilmiyorum ama ilk is goremezlik geliri aldığım masaya beşbin altı bin tl arası toplu is goremezlik almıştım kusur oranı kesintisi ve bu toplu parayida düşünce ikiyüz on beş bin tl gibi bir rakam kalmış.yasal faiz ve manevi tazminat haric

Alper işbilen

merhaba arkadaşlar.eşim 2014 yılında iş kazsı geçirdi .bu kazada baş parmaklar hariç 8 parmak farklı yerlerde ampute pldu.2014 yılı dava açtık .davamız halen sürmekte şu an tazminat bilirkişi hesaplamasına gitti sonucunu beklemekteyiz. beni kafama takılan sorular var bunu paylaşmak istedi.
1)mahkeme bizi adli tıpa göndermedi bu normalmidir ?
2)tazminat hesaplaması ne kadar çıkar tahmini?
sigorta başlangıcı 2007
kaza tarihi 21/05/2014
sigorta müfettişi kusur oranı %10
mahkemenin bilirkiş. kusur oranı(3kere gitti geldi) %0 kusur vermedi
sürekli iş göremez raporumuz %31
engel oranı %54
kazada ki yaşı 36
kazada maaş 1120 bodroda görünen
egitim lise mezunu
ayrıca kazadan önce iş güvenligi uzmanı makinenin arızalı kullanılmaması gerektigine dair rapor tutmuş dosyada mevcut.
makineyi bilmedigini söyledigi halde çalıştırılması..2014/06
1
Asıl 30 1.398,78
2014/05
1
Asıl 30 1.492,03
2014/04
1
Asıl 30 1.492,03
2014/03
1
kaza önsesi prim tablosu bu şekil görünüyo bu bilgiler dogrultusunda tazminat hesplaması yapabilecek arkadaş yardımcı olursa sevinirim..bu soruyu kopyala yapıstır yaptım cevap alamadım siteden bi fikrinmi varmı kardeş bu bilgilerden yola çıkarak...
Quick reply to this message Cevap Yaz Alıntı Yap Alıntı Yap Çoklu-Alıntı Olarak İşaretle

Kestirmek güç. Fakat benim anladığım son zamanlarda tazminat miktarlarinda artış var diye söyleniyor. Yani sizin ve avukatinizin yaptığı tahminin çok üzerinde çıkabilir. Eskisi gibi düşük tazminatlar geride kalmış.yani avrupa standartları bir nebzede olsa yakalanmaya c alisiliyormus.inşallah hakkınızda iyi sonuçlar cikar

inşalla kerdeş bekliyoruz sonucu .gerçi itiraz edecekleri kesin 1 yıl daha atar süreç.verdigin cevaplar için saol kardeş..

Merhaba yasal faiz dava açıldığı tarihtenmi işlemeye başlıyor yoksaolay tarihinden itibaren mi?

Kaza olduğu tarihten itibaren baslar

Avukatın bana what shaptan beş sayfa fotoğraf çekip göndermiş olduğu hesaplama bilirkisiden gelen raporları buraya nasıl yapistiririm

Alper ` cim bilirkişi raporunu inceledim %25 kusur oranın ve psd değeri düşmüş ama bilirkişi buna dava gününden itibaren faiz eklememiş yada benim gözümden kaçtı bunu avukatına bir sor %9 yıllık faiz eklenmiş mi diye sanırım senin tazminatın asgari ücretin1.30 üzerinden hesaplanmış o yüzden yüksek çıkmış ve avukat vekalet ücreti olan % daha düşülmemiş. neyse kafana takılan bir şey olursa whatsup dan yaz bana inşallah faizlerle daha yüksek para alırsın hiç bir şey senin ve benim sağlığımdan değerli değil.

site yönetimi şu alt yapınızı adam gibi yapın bir resmi yüklerken sürekli hata aldım aynı resmi üç kez yükledi geliştirin kendinizi biraz millet burada nasıl resim yükleyeceğini bilmiyor daha basit bir sistem kurun lütfen!

Trafik kazası :
Kaza Tarihi 8/2012
Kaza Tarihi yaş 25
Adli tıp Raporu %100
Kusur oranı benim %40
Olay Tarihi maaş 1800 tl
Dava Tarihi 7/2014
20 gündür dosyam bilirkişi de tazminat hesabı yapacak bekliyoruz,

enes75

bilirkişi raporunu buradan bizimle paylaş lütfen! yaşın genç ve maaşın asgari ücretin üzerinde ama %40 kurur oranının sende olması iyi olmamış.

@iron bende şuan mahkemeligim bilirkisi raporu tutuldu %90 karsı tarafa vermişler sucu %10 da bana yasım 38 ssk baslangıc 1998 kaza 2014 de oldu mahkeme den tahmini ne kadar tazminat cıkar bu arada vergi indirimim %42 rapor oranım %53 ikiside daimi surekli kaza gecirdigim zaman maas asgari ucretten yatıyor du

150 bin tl ile 200 bin tl arası alırsın maaşın asgari ücret olmasaydı daha fazla alırdın.

maas yuksek ama sgk ya basgari ucretten gosteriliyor du

maas yuksek ama sgk ya asgari ucretten gosteriliyor

muharrem1

mahkeme belgeye bakar sgk hizmet dökümünde asgari ücret ise o miktardan alırsın buna itiraz edenler oldu ve Yargıtay a gidip maaş hesaplaması isteyip karşı tarafın avukatlarına ceza ödeyenler var .

Arkadaşlar selâmün aleyküm ben pres operatörüyum sol baş parmak da tendon ve sinir kesigi olduğundan dolayı hareket etmiyor suana kadar 3 defa ameliyat oldum fiziktedavi de gördüm ve hala devam ediyo raporluyum 8 aydır ve en az 3 4 ay daha sürecek fabrikada iş kazası tutanağı mevcut pres operatörüyum ve butonları kullanmam için baş parmak önemli ben nekadar lik bir iş gücü kaybı yaşamış olabilirim ve davada maddi manevi tazminat nekadar açmalısın yardım ci olurmusunuz

muharrem1

Arkadaş sen Mahkemeden emsal ücret tespitini iste. Mahkeme meslek odalarına yazı gönderip işcinin maaşı ne kadar diye soruyor. Meslek odası mahkemeye maaş miktarını gösteren belge gönderiyor. Hakimde buna göre Tazminatı hesaplatıyor.

Emsal ücret tespiti yaptırmak maaşı düşük gösterilen işciler için çok önemli, eğer bunu yapmazsanız düşük tazminat alırsınız.

Fark etmez bu, neticede sigorta şirketi belli teminat limiti var ve sadece bu limitle sorumludur.
Benim bu bilgiler bile Örnek hesap raporunda teminatın 2 Katı çıkıyor. İron

enes75
kaza geçirdiğin tarihte poliçe limiti ne kadar yazıyordu ?

muharrem1
bu konuyu avukatınla konuş eğer mahkeme maaş hesaplamasını Yargıtay a gönderir ve ret yersen karşı tarafın avukatlarına ceza ödersin bir arkadaşım maaş hesaplaması için başvuru yaptı ve Yargıtay delillere baktığı için ret etti. Birde karşı tarafın avukatlarına ceza ödedi.

Yaklaşık yirmi gün önce bilirkisinin hesabını yapıp göndermiş olduğu hesaplama raporunu sizinle p aylasmistim.avukat uyaptan avukat portal vasıtası ile görmüş olduğu bu raporun aslının her iki tarafads posta yolu ile tebliğ edileceğini söylemişti. Yine aynı gün banagelen bu hesaplama raporunu üniversitede hesaplama konusunda profesör konumunda olan iki farklı hoca ile patlayacağını ve fikir alışverişinde bulunacağını söylemişti. Bugün beni çağırdı ve her iki hocaninda buna itiraz edilmemesi gerektiğini savunmuş. Bende aynı konuşayım. Karşı tarafın bu hesaplamaya itiraz edebilecegini ama itirazlarinin yersiz olacagini cunki zaten bordromdaki maaş üzerinden hesaplama yapıldığını fazla ve yanlış bir hesaplama yapılmadığını ve hakimin yüksek ihtimalle karşı tarafın itirazını degerlendirmeyecegini beyan etti. Bilirkişi bu hesaplamayi pdm tablosuna göre yapmış zaten yargitayinda kaale aldığı bir hesaplama şekli olduğunu söyledi.ama bazen yargıtay başka bir hesaplama şekli varmış onuda baz A labiliyormus. O hesaplamaya göre daha fazla rakamlar çıkarmış. Istersen itiraz edip o hesaplamaya göre yapılmasını isteyelim dedi.Bende gerek duymadım.acaba yanlismi yaptim

Alper işbilen

Alper ` cim ben sana iyi rakam çıkmış sakın itiraz etme diye daha önce yazmıştım. Bu miktara karşı taraf kesinlikle itiraz edecek miktar çok diye ve tekrar bilirkişiye gidecek ben bu olayları yaşadım sistemi çözdüm süreç uzasın diye borçlu olan taraf her şeye itiraz eder ve hakimde bunu onaylar . Yargıtay benim bildiğim hesaplama yapmıyor ya kararı bozuyor yada şunları düzeltip tekrar işleme alın diye tekrar dosyanı mahkemeye gönderiyor. Hakim Yargıtay ın notlarına göre hareket ediyor. Yargıtay tekrar bilirkişi hesaplaması yapın dediyse o nu yapıyor yada şunları düzelt dediyse o düzeltmeleri yapıp 2 yada 3 duruşma sonra kararı bağlıyor.

Alper işbilen arkadaşım süreç ne kadar uZun olursa olsun mahkeme kararına göre icra mahkemesi günğ gününe taZminatına yasal faizini uyguluyor ben her hafta devlette mahkeme uyap vatandaş girişinden icra mahkemesi gün gün işverene bedelini yasal faiZiyle ödetiyor oradan takip edebilirsin

ramazan1984

arkadaşım yasal faiz dediğin yıllık %9 200bin tl nin faizi yıllık 18 bin tl yapar . dolar Euro fırlamış ev araba fiyatları tavan yapmış sen yasal faiz işliyor diyorsun bugun 50bin tl lik araba için 5 yılda 50bin tl vergi ödüyorsun. şimdi Alper in icra koydurabilmesi için önce hakimin davayı gerekçeli karara bağlaması lazım daha bu süreç aşamasında değil Alper ve bu kararı hakim verdi diyelim işveren para babası teminat mektubu olarak 250 bin tl icra davasına yatırıp icrayı durdur ve yargıtaya giderse minumum 2 yıl daha uzar ve bu parayı çekemezsin ama dediğin gibi %9 faiz işler buda çok düşük bir faiz altın dolar Euro aldı başını gidiyor. Ben Alper in yerinde olsam işverenle anlaşır paramı alır önüme bakarım ama işveren anlaşmaya gelir mi gelirse ne teklif eder bunu avukatı ile görüşecek karar verecekler. hakim bile anlaşın dava uzamasın diyor sistem böyle ister beklersin 2 yıl daha faiz işler ister anlaşırsın karar senin.

merhaba;
Yasal faiz dava tarihinden mi? kaza tarihinden mi? sürekli iş göremezlik raporu tarihinden mi? nereden başlıyor

Üst Alt