Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu açılan maddi-manevi tazminat davası sonuçlananlar yazabilir mi?

Merhabalar aranıza yeni katıldım sizin yardımcı olabileceğinizi düşündüm , ben 2012 Mart ayında iş kazası geçirdim sağ elim dördüncü parmağım kopma derecesine geldi et parçası tutuyordu ve şu an parmağım açılıp kapanmıyor dondurup platin taktılar sabit kaldı ozamanlar dava açamadık ailemi korkutmuşlar siz onlarla baş edemezsiniz filan demişler ben 2021 de dava açtım ve Allah’ın izniyle kazandık bilir kişi heaplamaya gitmiş merak ettiğim tahmini ne kadar alırım ..

Maluliyet oranım : 3.3 çıktı
İşyeri kusur : %75
Benim kusur: %25
İş kazası geçirdiğimde 23 yaşındaydım Şuan 33
Biz maddi 50 bin
Manevi 50 bin olarak açtık ama nasıl olur bilmiyorum avukat fazilerle alırsın dedi ama evliyim be 6 yaşında bir oğlum var bunlarda göz önünde bulunduruyorlarmış sanırım

Arkadaslar merhaba ben 2020 eylül ayınd işyerinde kalp krizi geçirdim fakat iş kazası tutanağı tutulmadı 2022 yılında kendim sgk ya bildirdim 7 ay sonra müfettişe ben ve şahitlarim ifade verdik müfettiş bunu iş kazası olarak kabul edermi 2 ay oldu ifade verli hala ses yok süreç daha sonra benim için nasıl işler yardımcı olabilirmisiniz

Mehmet89
Tazminat miktarı seni tatmin etmez. Buradan gelecek para düşük olur. 1 sene daha geç kalsan zaman aşımı olur ve dava açamazdın. Bilirkişi hesaplamasını uyap vatandaş portalından görürsün ama dediğim gibi düşük bir tazminat çıkar.

Kronik34
İş kazası olarak kabul edecekler ve sürekli iş göremezlik geliri bağlanacak.

Arkadaşlar Merhaba!
SGK mufettısı kusur oranını %90 bana %10 işverene vermiş mahkemede bır etkısı olur mu benım adıma

Kronik34

Merhaba
bende aynı sizin gibi iş yerinde kalp krizi geçirdim.İş yeri iş kazası olarak sgk'ya bildirmemişler.Aradan 3 ay sonra ben kendim ihbarda bulundum.Beni işyerinden hastaneye götüren ambulans şirketinden evrak istendi.Benim hastanede aldığım raporlar epikriz raporları incelendi.En son ise atanan müfettiş şahitleri dinledi ve iş kazası olduğuna karar verdi.Tabi süreç biraz uzun sürüyor eğer iş kazası olarak kabul edilirse alacağınız rapor oranına göre iş kazası geçrdiğiniz tarihten bu güne kadar geçen sürenin de parası toplu ödeniyor.Bana toplu ödediler ve ben aynı zamanda malulen de emekli oldum.Maaşın birisini tam çok olanı alıyorum+düşük olanında yarısını alıyorum.İsterseniz özelden telefon numaranızı yazın sizi arayıp bilgi verebilirim.

eda1984

Evet tazminat miktarını düşürür ayrıca bağlanan sürekli iş göremezlik gelirini olumsuz etkiler.
100k tazminat çıktı diyelim. %90 kusur oranı sende olduğu için 10k tazminat alırsın. 10k sürekli iş göremezlik geliri bağlansa %90 kusur oranın düşer ve 1k maaş alırsın. Avukatına söyle kusur oranına itiraz etsin yoksa çok düşük tazminat çıkar.

Merhaba iyi günler öncelikle herkese geçmiş olsun henüz yolun çok başındayım.
23.01.2023 tarihinde iş yerimde yüksekten düşme sonucu vucüdümda 12 toplam kırık oluştu kafatasım kırıldı ve beyin kanaması geçirdim 2 omzumdan ve sağ ayak baş parmağından operasyonlar geçirdim.
Ne yapmam gerektiği konusunda bir fikrim yok ve Araştırma evresindeyken bu sayfayı buldum beni de dahil ederseniz çok mutlu olurum.
Zira ne yapacağımı gerçekten hiç bilmiyorum

Hüseyinesin

Tedavi sürecin biter bitmez iyi bir avukat tutup dava aç ya da avukat tutmadan şirket ile anlaşma sağla ve tazminatını al derim.

İş yerim bir ecza deposu dün beni aradılar yerine birisini alamıyoruz istifa et kağıdı gönder diye. Bildiğimiz iş veren durumları yani işine yarıyorsan varsın.

Arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz 30/08/2013 ye İzmit'te iş kazası geçirdim sol el baş parmağım koptu kaza yaşım 19 şuan 29 yaşındayım kaza tarihinde bekârdim maluliyet oranım yüzde 12.1 bilirkişi raporum 1000083 bin TL tazminat çıkardı on yıllık yasal faiz var bide 3 gün SONRA karar mahkemem var belki bir mahkeme daha olabilir miş Yargıtay'a giderse ne kadar sürer cevaplayan herkese teşekkür ederim şimdiden bir grup varsa beni de dahil edin lütfen
0541 728 36 87

@Hkn46

Yargıtay 3 ya da 5 yıldan önce dönüş yapmaz. İstinaf gidersen 2 yıl daha uzar.

@Sonrose

Heyet dediğin nedir?

Arkadaşlar şirket ya da karşı taraf parayı ödemek istemezse davalar 20 yıldan önce bitmez! 20 yılı geçen tazminatlar hâla devam ediyor. Yasalar zengini koruyor ve adaletçilik oynamaya devam edersiniz.

Küçük kız çocukları evcilik oynar, bizim adalet bakanı, yasalarımız ve davalar adaletçilik oynar.

Kısaca karşı taraf tazminatı ödemek istemediği sürece davayı önce istinaf sonra Yargıtay'a taşıyarak ve her şeye itiraz ederek süreci uzatabilir.

@Sonrose

Heyete girmedim direk bilirkişi raporum bu birinci de bir miktar çıkarmıştı bugüne gelene kadar eridi itiraz ettik bu fiyata yükseldi

Sa aga sen heyete girmeden oranı nasıl belirlediler. Raporların sgk daki heyete gitmiştir. Senin haberin yoktur.
Bilirkişi ve heyet ikiside sgk ya bağlı.

Bende geçen sene iş kazası geçirdim kaza geçirdiğimde 31 yaşındaydım yüzde 16 rapor aldım şuan hesaplamada kaç para çıkar bilmiyorum mesleğim marangoz rica etsem raporu atamısınız

Yaşım 31 iş kazasi geçirdim 2014 de %1 engelli heyet sağlık raporum var ve ve bilirkişi raporum geldi işverene %80 kusur verdi bana %20 kusur verdi ve bu bilirkişi raporuma bu 3 defa itiraz ettiler yinede değişmedi 15 aydır mahkemem devam ediyor ne zaman sonuçlanır davanın sonunda ne kadar bir miktar tazminat albilirim

Buraya bir konu bırakmak istiyorum bilmediğim için bilenlerden bilgi almak istiyorum. Ben bir iş trafik kazası geçirdim trafik kazası davası 712 bin TL çıktı kaza yaptığım tarihin sigorta poliçesi 410 bin TL olmaktadır. Sigorta şirketi 410 bin TL ödeyecek. İşte kalan 302 bin TL açmış olduğum diğer iş kazasından mi alacağım. Birde iş kazası için heyetten %35 çıktı sürekli iş göremezlik maaşı bağlanacak bana bu tazminattan psd diye birşey düşüyor denmiş burada. Bende kusur oranı %0 böyle olunca tazminat tan psd düşecek mi bilgisi olan varmı ve ne kadar maaş alırım

burakuslu09

Sürekli iş göremezlik gelirinin psd alacağın tazminattan düşer.

Sigorta poliçe limitinden sorumlu ve bu limiti faizi ile öder.

Fazla çıkan kısmı aracı kullanan kusurlu olan kişilerden tahsil edeceksin. En zor kısım zaten burada başlar yani kusurlu olan kişilerde üzerine kayıtlı araba, ev, arsa yoksa avucuna tuz döker yalarsın ya da çalışıyorsa maaşının 4/1 kestirirsin. Emekli ise hiçbir şey yapamazsın. Emekli maaşlarına icra uygulanmıyor.

Merhaba
Bugün iş kazasından dolayı devam eden mahkemeye tazminat için bilir kişi raporu sunuldu.Rapora karşı taraf itiraz etti. Bir sonraki duruşma Kasım ayında.Sanıyorsam bu duruşmada rakar çıkacak.
İletimin sonuna Bilir Kişinin mahkemeye sunduğu raporu ekliyorum.Rapordan çok şey anlamadım.
Mahkeme bu rapora göremi belirleyecek tazminatı ?
Yapılan itirazı dikkate alır mı mahkeme ?
Bu rapora göre ben ne kadar Tazminat alabilirim ? Rapordaki mebladan herhangi bir kesinti yapılıyor mu ?
Şimdiden ilgi ve alakanız için sonsuz teşekkür ederim
mloriuq.PNG
[/url][/IMG]
493zx1y.PNG
[/url][/IMG]
hn58lz6.PNG
[/url][/IMG]
fwmjho6.PNG
[/url][/IMG]

Mektepli1967

493bintl tazminat çıkmış ama sgk seni iki yıl sonraya kontrol muayenesi verdiği için rapor oranın düşebilir ya da çıkabilir yani kontrol muayenesi sonucu davayı etkiler.

Atk rapor oranın ne?

Pa_Pi

Merhaba
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Mahkeme beniAdli Tıp Kurumuna sevk etmedi.Karşı tarafın avukatları Bölge Sağlık Kurulu raporuna itiraz ettiler.Mahkemede Sosyal Güvenlik Kurumu Yüksek Sağlık Kurulundan raporu incelemesini istedi.SGK Yüksek Sağlık Kurulu malüliyet oranını % 60 olarak onadı.

Mektepli1967
İki yıl kontrol muayenesi sonucunu beklemek zorunda kalabilirsin. Kontrol muayenesi tarihi ne zaman?

Bilirkişi temmuz ayında hesaplama yapsaydı daha yüksek tazminat çıkardı. Asgari ücrete zam gelecek keşke bir ay sonra hesaplamaya gitseydi.

Pa_Pi

Merhaba,
Kontrol muayenesi 2024 Ekim ayında.Keşke bilir kişi Temmuzda hesaplasa elbette çok iyi olacaktı fakat mahkemenin taktiri.Gerçi mahkeme daha sonuçlanmadı karşı avukatlar itiraz ettiler artık Kasım 28 duruşmada dananın kuyruğu kopacak.Herşeyin başı nasip meselesi artık.

Mektepli1967

2024 yılını bekler bu dava gerekçeli karar yazılsa bile karşı taraf teminat mektubu yatırıp, istinaf ve Yargıtay'a kadar gider. Teminat mektubunu çekemezsin yani para askıda kalır. 2024 yılında tekrar muayene olur çıkan rapor sonucuna göre tekrar tazminat hesaplanır. Yani 2024 yılının asgâri ücretin üzerinde tazminatın tekrar hesaplanır.

Pa_Pi
Merhaba,
Üstadım bilir kişinin raporunda iki yıl sonunda kontrol muayenesi olacağını bildirmesini dikkate alabilir mi hakim.Bu kontrol muayenesi ilk değil daha önceki raporda da aynı şekilde kontrol muayenesi vardı.Bölge sağlık kurulu gene % 60 verdi.Ben yüksek sağlık kuruluna gittim orasıda aynı şekilde % 60 olarak onayladı raporu.
yeniden rapor alıncaya kadar bu durumu bekletici sebep yapıp yeni rapor alınıp mahkemeye sunuluncaya kadar dosyayı yani kararı bekletebilir mi ?
Bekletirse yeniden oran değişmezse şimdi verilen bilir kişi raporunu mu dikkate alır yoksa yeniden bilir kişiye mi gönderir sizin görüşünüz hangi yönde .Şimdiden ilgişniz için sonsuz teşekkürler

Mektepli1967

Kontrol muayenesi bekletici sebeptir. Oranın düşebilir ya da yükselebilir aynı kalabilir bunu biz bilemeyiz. Yani rapor oranın netleşecek ve tekrar bilirkişi hesaplaması yapacaktır.

Abi yok böyle bir adalet bir buçuk sene 4 mahkeme oldu daha hakim görmedim 2 senedir iş gücü kaybı için daha gecen hafta hastaneye sevk edildim deliller ortada şahitler ortada olan biten her şey ortada ama görmek istemeyen görmüyor maksat yeşillik olsun diye süründürür duruyolar

Üst Alt