Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu açılan maddi-manevi tazminat davası sonuçlananlar yazabilir mi?

Selamın aleyküm dosyamı şu an inceleme de diyor hakkımızda hayırlısı düşüncelerinizi alabilir iyim,

muzaffertanyel
Kaç yıl oldu? Yargıtay sürecini soruyorum.

Mücahit5050
Trafik iş kazası oluyor. Araç işyerine ait değilse tazminatı aracın sahibi ve sigortasından alırsın.

Son düzenleme:
Bizim dosya 8 aydır kayseri 7. Hukuk istinafta hızlanması için yapabilceğimiz bi durum varmı arkdşlar

Rahatsızlıgını belirten raporun varsa avukatın öncelik dilekçesi yazıp göndersin ben öyle yaptım açil Rahatsızlıgınız varsa rapor şart

Evet var 8 yıldır çalışamıor babam istinaf mahkemesinin 8 aydır bitmemesi normalmi
Atk raporu %49 olarak verdi

Selamın aleyküm arkadaşlar benim davam 34 gündür inceleme de diyor yargıtayda bu kadar uzun sürüyormu bu yargıtay kararları

merhaba tazminat baya yüksek çıkmış faiz dahilmi ayrimi oda yazıdan anlayamadım benim iş kazasi 2014 rapor 0 ve hastalık nuksetti 29 rapor 2018 aralık dava açtım tahminim 2022 yaza biter 8 yıl faiz oluyor kusur benim 20 iş veren 80 pisikolojiden rapor 76 a çıktı 500 bin üstü olur diye düşünüyorum

merhaba benim is kazasi 2014 mart dava açılış 2018 hala devam ediyor 2022 yaza biter diye düşünüyorum kaza tarihi yaş 30 suan 37 kusur oranım 20 is veren 80 asgari ücret maaş raporum 76 düşme olursa 50 altina düşmez diye düşünüyorum
8 yıllık faizle ortalama kaç olur faizler 3 yıldır çok yüksek sabit bir faiz rakamı uzerindenmi hesaplanıyor yoksa güncel ay ay faiz oranı ilemi teşekkürler

heyet 0 verdi daha sonra ayak nüksetti ameliyat olduk rapor verdi

tortugacek
Senelik faiz oranı %9 yani 100k tazminata yıllık 9k faiz alırsın.

yanı faiz oranı 30 da olsa 0 olsa sabit 9 kesin benim avukat faizlerde yüksek demişti konuştuğumda tekrar teyit edicem bu durumu

tortugacek

Avukatın faizler yüksek dememiştir. Dolar, Euro, Altın, banka faizleri, ev ve araba faizleri yüksek demiş olabilir.;) alacak davalarında faiz herkes için senelik %9 dur. Ne kadar erken tazminatı alırsan o kadar iyi yoksa alacağın tazminat eğer davan uzarsa hiç olur.

Pa_Pi hocam sizden benim konularda yorum bekliyorum ekstra birsey sormak istiyorum iş yeri benim için heyete gitmeme erken dedi

ben Döküm işiyle uğraşan biriyim işim ağır saniye diye geçiyor.
2021 in Mayis ayında ayağıma 800 kg düştü ayağımda bir hayli fazla ezik 4. parmak tarak kemiğinde kırık, topuk tarafinda çatlak , çıkık , bağ kopması ve kalıcı olarak büyük bir vida bulunuyor.
Sağ el serçe parmağımda kırıldı
toplam 2 farkli ameliyat gecirdim 60 gun yatağa bağlı şekilde kaldım sadece degnekle ihtiyaç gidebiliyordum .
güç kaybı şu şekilde var ayağımda belli bir ödem kaldı 60 gün fizik tedavi gordum + havuzda yüzdüm kaslar çalışsın ödem gitsin diye ve bandaj tedavisi uygulandı yine de geçmedi doktor artik yapacak birsey yok dedi. ayagim yukarı doğru çekerken zorlanıyor yuruken aksayarak yürüyorum bunu yazarken bile ayağımda agri var . İş başı yapmadan önce dosyaları la sgk gittim onlarda eğitim ve Araştırmaya sevk ettiler gittiğim hastane 2 ay sonraya randevu verdi Aralık 27 . Bugün iş başı yaptım iş hekimi ve insan kaynakları erken davranışsin Sağlık kuruluna gitmekte neden dedim . Diyolae ki belli bir iyileşme süreci var 3 4 ay daha bekleyip öyle gitseydin diyolar halbuki aralıkta 7 ay olacak son ameliyatımin üstünden Pa_Pi

Kendineisci

Anladım tedavi süreci bitmeden dava açılmıyor ama senin tedavin bitmemiş neden çalışmaya başladın? Al rapor otur evde tedavin bitince durumuna bakarsın eğer kalıcı hasar varsa avukat tutar dava acarsın. İş kazasi olarak kayıtlara geçtiyse sürekli iş göremezlik geliri bağlanabilir. %10 rahat alırsın ve daha yüksek % oran alma durumun söz konusu seninle aynı olayı yaşayan Cumali diye bir üye vardı. Ayak ve topuk kısmında kırıklar oluşmuştu. Cumali %10 üzerinde rapor aldı ve sürekli iş göremezlik gelirini baglandı. Tazminat davası devam ederken covid-19 virüsünden vefat etti. Mekanı cennet olsun.
Kısacası Cumali Man Adana'lı üyenin mesajlarını oku aynı kaza ve benzer olaylar yani sürekli iş göremezlik geliri bağlanabilir ve tazminat alabilirsin.

Pa_Pi hocam tedavim bitti ama fizik tedavi doktoru istersen rapor verelim dedi bende istemedim . Çünkü psikoloji, olarak 210 gun kafayı sıyırdım afedersiniz evde . O yüzden çalışır raporu aldım. İş yeri hekimi Sağlık kuruluna hemen girme dedi muhtemelen düşüncem oranın yüksek çıkmamasi için böyle dediler diye düşünüyorum çok teşekkür ederim . Gördüm hocam çok da üzüldüm Allah rahmet eylesin :(

Kendineisci

Sürekli iş göremezlik geliri için bağlı olduğun sgk ye gidip dilekçe ver. Akabinde maddi ve manevi tazminat davanı vakit kaybetmeden hemen aç.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah istinaf sürecinde bilgi paylaşımımız olmuştu. Çok yardımsever bir kardeşimizdi.

Selamın aleyküm benim yargıtay da dosyam eylülden beri incelemede diyor bu kadar uzun sürermi ya anlamış değilim Eylül de inceleme ye aldılar hala inceleme de diyor

As ben 1 yıldır istinaf kararını beklıorum sen 2 3 seneyi gözden çıkar hocam

Dün itibariyle dosyam yargıtaydan bozulma geldi nedeni ise iş verenin itirazını kabul etmesi 6 sene süren davam bu gidişle 2sene daha devam edecek anlayacağınız fazla ümitli olmayın bu devlet olduğu sürece herkesin davasını bozan yani işçiden yana olan bir devlet olmadığını anladım istinaf onayladı sen niye bozuyorsun neymiş gerekçe diger çalıştığın iş yerlerinden kaynaklımı degilmi diye bilir kişi tekrar hesap yapacak yüzde yüz olan işverenin kusurunu banada yüklemeye çalışan bir adalet zaten 4000 gün primi olan bir insanım 6 sene en çok sizde görev aldıgım belli gürültülü ortamda fazla çalışan biri olmadım bu SSK kayıtlarında çıkacak zaten anlayacağınız elini veren kolunu alamaz bu hükümet oldugu sürece düşünceleriniz nedir ne gibi bir yol izlemem gerekir saygılar

67m

Selamın aleyküm kardeşim bi konu hakkında tecrübelerinden faydalanmak isterim yardımcı olursan sevinirim bizim de malüllüğümüzü düşürdüler 3.ihtisastan olumlu sonuç aldık senin dosyan üst kurula gitmişmiydi acaba gittiyse 3. Ihtisasla üst kurul kararı aynımı değişiklik oldumu teşekkür ederim şimdiden

Son düzenleme:
Aynı sevişmeden geldi ama yargıtaya giderse için zor kardeşim şimdiden geçmiş olsun

iş kazası haricinde, perakende sektöründe çalışıp (mağazacılık) meslek hastalığı (bel ve dizler) ile ilgili dava açan var mı arkadaşlar ?

Arkadaslar ne olur bi bilgi yazamisiniz ben 2021 pazar gunu fabrikada izinli oldugum gun mesai ye cagirdilar ve sag kolumu mak8naya kaptirdim sag bilek ustu 2 kere ameliyat oldum bacagimdan parca alarak koluma doku nakli oldum ve kalici hasar olarak kaldi sizden istegim yuzde kac puan alirim birde tazminatim olurmu herkese cok saygilar lutfen cevap yazarsaniz allah razi olsun simdiden

Son olarak bnm yuzde 48 raporum var burdan gelecek poani ekletebilirmiyim

Üst Alt