Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu açılan maddi-manevi tazminat davası sonuçlananlar yazabilir mi?

@Kronik34 merhaba benimde kazam var ama benim şahitler gelmiyor işden atılırlar diye karşı taraf uzlasmak istedi sonra erteledi beni 1.5 ay oyaladılar böyle.
Size hangi oranda işgücü kaybı oranı verildi?

Üç ay önce gidip muayene oldum ama bir şey demediler SGK danda bir sonuç çıkmadı beklemedeyim

Sana iş kazası tutanağı tuttularmı iş yerinde

evet ben sgk oradan da heyete gidip kalıcı oranımı çıkarttım

alla alla normalde 1 ay sürer diye biliyorum ben oranın çıkmasını ama

Son düzenleme:
@Kadimisci,

Sen engelli raporumu aldın sürekli iş göremezlik oranımı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar dava açtığım işveren yogunbakimda bizim mahkemeyi nasıl etkiler mahkeme kapanır mı yoksa eşiyle mahkeme devam eder mi

@eda1984,
Çalıştığınız yer şirket ise şirket avukatı üzerinden devam eder. Eğer ki işveren şahit yazılmış ise mahkemenin uzamasına yol açar

Yok şirket değil lokantaydi zaten kapandı oda 2 sene önce Kişiye aitti ne olacak şimdi

Ben muayne oldum ama söylemediler nasıl öğrendin iş göremezlik oranını

hemen söylemiyolar ilk tüm muaneler olunuyor rapor kurula gidiyor 1 hafta sonraa veya 2 degişiyor tabi o . Sonra kurul toplanıyor kurul senide çagırıyor orada tekrar sorununu söylüyorsun orada kurul karar veriyor ama 3 4 hafta sonra sonuc çıkıyor sgk sistesinden

Arkadaşlar merhaba.Kurumsal bir şirkette çalışıyorum 2013 yılında is kazası geçirdim yüzde 14 sürekli isgorememezlik raporum var. 2021 yılında işverene dava açtım ve dava hâlâ devam ediyor. Eyt kapsamında 2024 mart ayında emekliliği hakkediyorum. Ben emekli olmak istemiyorum işveren emekliliği bahane ederek tek taraflı olarak emekliliği doldurduğum gün iş akdimi feshedecek. Sorum şu işe dönüş davası dışında kazadan dolayı emekliliği bahane ederek beni işten çıkardığı için işverene dava açabilir miyim

Üst Alt