Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İçimde Dans Ediyorum: Beni takip et, sana gerçek bir "romantizm" göstereyim

Hayır, ortada haddini aşan bir karakter yok. Nerede haddini aştığını bana söyler misiniz? Ortada tekerlekli sandalye kullanan birine haddini bildirme girişimleri var ve Rory de bunlara yapabileceği her neyse onları yaparak karşı duruyor. Bu kadar.

harika bir film. içeriği dopdolu. ama film sanki yarıda kalmış ikincisi çekilebilir. michael'in ikinci hayatı mesela. ama filmin sonunda insan bi garip etkileniyor tanımsız bi şekilde yani tam anlatılması olmayan. kaçımız rory'nin cesaretini gösterebiliyoruz, hayat karşısında, kızlar karşısında ya da kızlarda erkekler karşısında, özgürlüğü elde etme karşısında...

bülent kardeş filmi izlememize vesile olduğun için çok teşekkürler.

Dans etmek demişken,
bizler devlet kurumları kapıları önünde dans etmeyi öğrendik. Memurların karşımızda çay içerek kapı ağzında bizleri kaç saat beklettiklerini izledik, mahkemede hakimin bile 'sen özürlümüsün' nağmeleriyle ritim tuttuk sayın bülent kardeşim. Bir parmak dilimize sürülen balın şekeri ve boğazımızı yakan tadıyla herzaman ümitlerimizin arkasından 'belki bugün şeytanın bacağını kırarızda oda artık bizle uğraşmaz' diyerek gittik. Iki taşıtın arasından geçebilme ihtimalini, akılalmaz bir bulmaca mantığı ile düşünerek yaşamıyormuyuz bu ülkede. Rapor için doktorların odalarında ve koridorlarında kendilerinin steteskoplarından daha yakın olduğumuz zamanları yaşamadıkmı! Her sene sürekli rapor denilerek verilen raporlar iki üç seneye bir yenilenmedimi ne gerekçeyle olursa olsun.bürokrasi en çok devlet kurumlarında bizlere etiketlenmedimi sizce! Toplum hangimizi dışlamadı sizce,hangimize uzaylı gözüyle marstan gelmiş gibi bakılmadı ki. Evlenmeyi düşünen ve engelinden dolayı kabul edilmeyen kaç binler var sizce? Hangimiz aşık olmadık ve bu yüzden siyah civciv muamelesi görmedik., girdiğimiz komedi sınavlarda komedi bir şekilde sandalyeleriyle birlikte taşınan arkadaşlarımız olmadımı, asansörü olmayan okullarda sınavlara girmedikmi hepbirlikte! Kütüphanesi olmayan bir ilçeye atanan kütüphane müdürleri gibi. Bence bu ülkede çekilmeli film,inanın çok malzeme konusu hatıralar ve yaşanmış hikayeler çıkacak..

izleyeni perişan eder salya sümük ekran başına çiviler gibi :p

lorenzonun yağı. sınırda yaşayanlar. umut.gibi çok film izledim çokda ağladım ama bu film başka eleştirilecek yada övülecek yerleri olabilir ama benim bu filmde gördüğüm tek şey oğlumdu oda DMD tıpkı rory gibi kısaca ben on yıl sonra başıma gelecekleri izledim ve nasıl olduda şimdiye kadar izlememişim diye yakınıyorum şu anda ağlarken eskiden olsa ağladığım için utanırdım ama hayat o kadar acıki artık ağlamaktan utanmıyorum ama beni ağlatan şeyden korkuyorum kısacası 10 üzerinden 10 puanlık bir film .ne derler bilirsiniz sadece filmlerde olur keşke buda sadece filmlerde olsaydı.

arkadaşlar içimde dans ediyorum filminin tükçe dublajlı linkini verebilecek kimse varmı acaba

bu filmi izleyince bende de bir eve çıkma isteği olmuştu :) gerçekten çok güzeldi engel ve asi olma üzerine :)

Bu film olması gereken, Can Dostum olmaması gereken bir film. Bu filmde sakatın karakteri var, Can Dostum'da sakat olmayanlara tabi karaktersiz bir kişilik var

Hocam gerçekten analiziniz etkileyici, twitter'dan da takip ediyorum sizi, kesinlikle devamının olmasını dilerim her zaman.

Sayın OturanBoğa

"sakat" diye bahsetmeniz hiç hoş değil.Sizi esefle kınıyorum....

Bir bayana "avrat " demek kadar kaba ve çirkin....

Site yönetimi daha dikkatli olmalı.
Size katılıyorum LORA [emoji106]

LORA

konuyu 2012 de açmış. Devlet 2013 den itibaren sakat ibaresini kaldırıp engelli demeye başladı.
İnsanlar algı ile yönetilir.
Oturanboğanında o zamanki algısı o imiş demek...bir suçu yok.
Google a o zamanlar kimse engelli filmi diye aratmıyordu Sakat filmi diye aratılıyordu :)

Konu bu film. Bundan uzaklaşmayalım lütfen.

O gün de kullandım hala da aynı kelimeyi kullanıyorum. Siz de ne isterseniz onu kullanın... "Sakat" Politiktir

"Sakatlık" konulu filmlerdi, bu filmleri hatırlıyorum.
"Sakatlıkla" ilgili toplumsal algılarda sorunlar vardır.
"Sakatlar" da ağlar.
Yazık, "sakatmış" çocuk.
"Sakatlık" konusunda çalışan aktivistler, kadınlara "bayan" denmemesini topluma anlatamıyoruz demiş.
"Sakat" "Sakat" Sakat, kendimi tutamıyorum bir daha yazacağım: SAKAT

filmi seyretmedim dolayısıyla,film hakkında yorum yapamam fakat yapılan yorumlar arasında,sakat olmayanlara tabi,karaktersiz kişilik şeklinde bir yorum okudum ve çok üzüldüm.zira ben de sakat olmayan,ebeveynlerime tabi olarak yaşayan bir engelliyim.bu durumun karaktersizlik olarak yorumlanması,oldukça acımasız ve empati yoksunu bir yorum bence.allah kimseyi çaresiz bırakmasın.

Belki hatirlarsiniz. Ismini hatirlayamadim. Bir bilim kurgu filmi vardi. O zamanda bir uzay üssü gibi bir yer, uzaya roket firlatiliyor ordan, ama oraya calismak icin genetik olarak mükemmel yani hic bir noksanlığı olmayan insanlari aliyorlardi. Zeki ama gozlerinde sorun olan genc kardesinin yerine, oraya girmeyi basarmisti. O yorumdaki kelimeler, bana bunu hatirlatiyor. Kimi insanlar mukemmel insan modelinin insanlığı kurtaracağını düşünüyor. Dogal selection, degilde insan eliyle bir sağaltim. Biz gormeyiz belki ama bu dunya nüfusu bu gibi hastaliklarla az seviyeye indiği zaman çok olasi bir senaryo bu. Sağlıklı hic bir hastalığı bulunmayan mükemmel insan modeli. Gunumuzde de yapildigina inaniyorum. Ama illegal olduğu ivin nesollerinin ilelebet surmesini isteyen zenginler yaptiriyordur. Bilim kurgu deg bu. Yumurta ve spermin dna larina bakiliyor. En düzgün olani seciliyor ve onlar dolleniyor. Tüp bebek bi nevi. Nasil ayiklaniyor derseniz. Su andaki tum hastalık arastirmalarinin sonu genlere dayaniyor. Yani hu hastalik hangi genden kaynakli diye. Psikiyatrik hastaliklarda dahi. Ben bir bipolarim ve o kadar çok arastirma okudum ki( Harward gibi universitelerin calismalari) hepsinin arastirdigi bu. Ve bir saglikci olarak digercrahatsizliklar icin de gecerli bu. Yani o yorumu yapan kişi açıkça ne istedigini belli etmiş zaten. Mukemmel yeni nesil!

Yazdıklariniza katiliyorum. Icinde büyüdüğün şartlar, ebebeynlerin davranis bicimi maalesef hayatimizin geri kalanini etkileyecek davranis ve duygu kaliplarina yol açıyor. Ayrica saglanan imkanlar dogrultidunda yasamak zorundasiniz. Bana bipolar teshisi kondu ama onceleri borderline deniyordu. Borderline kişilik bozukluğu henuz ulkemizde tam bilinmiyor. Neden bunu söylüyorum, çünkü okuduğum Norvec, İsveç, İngiltere, Amerika, Avusturalya'ya ait sitelerde öyle guzel bilgiler var ki hic bironi bir Türkçe sitede bulamadım. Ayrica bu ülkelerde borderline merkezleri var tedavi için. Ayrica ulkeler bu hastalara yanliz yasamalarinin uygun olmadigini düşünürse bakici ve maddi destek saglayip takip ediyor. Çünkü borderline kisilik bozukluğunda ilk ve en onemli semptom intihar. Ve borderline semptomlarında intihar olan tek hastalik. Ulkemizde daha hastalik olarak bile kabul edilmiyor. Ben çocukluğu dayaklarla, iskenceyle, assagilamayla yani travmalarla geçmiş ve Türkiye'de yasayan biri olarak ne demek istediginizi anliyorum. Yardima ihtiyaciniz olduğu halde tepkiden korkup yardim isteyememek ne demek cok iyi biliyorum. Kendine guvensizligin cocukken surekli assagilanmaktan geldiğini, 45 yaşında olmama ragmen hala tam olarak kendime güvenini kazanamamis biriyim. Ve zeka seviyesi git gide düşen bir insanlar topluluğu icinde yasiyorum. Gelecek ümidim de yok! Keske hersey daha iyi, olsaydi ama degil!.

internette bu filmi bulamadım internetten izleyemiyormuyuz

Üst Alt