Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Kamu kurumlarına engelli personel alımları artarak devam etsin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında çevrimdışı olarak siteyi tarıyordum:) Burayı gördüm:) Seçimlr ve gçen referandum konusundaki sözleri okuyunca kendimi tutamadım online oldum:)
Arkadaşlar bundan sonra akıl almaz bir hız sözkonusu, yaza kadar:) Bu hıza yetişebilenlrle tam gaz ileri gidilir:) Hız teknolojisi devrede:)
Ha, tutabilene aşkolsun:)
Allah, tüm kurumların ve çalışanlarının yardımcısı olsun:) Yaza kadar kurumlar çalışmaktan vatandaş uygulamalar hakkında yorum pşine düşmktn yorulacak:)
Seçim, tatil sayılır bunların yanında:) Herkes açısından:)

arkadaşlar bugün aldığım email i sizinle paylaşmak istedim.

bence çok önemli!!!!

Sayın AKKUÇ,

Talebiniz Sağlık Bakanlığı'nın görev ve yetki alanına girmesi nedeniyle ilgili bakanlığa iletilmiştir.
Bilgi edinmenizi rica eder iyi günler dilerim.

Tarih: 13 Kasım 2010 Cumartesi 15:59
Kime: Selma Aliye Kavaf
Konu: dilekçe

Sağlık Bakanlığı 2.000 engelliyi istihdam etmek için 13/11/2010 günü sınav yaptı. Ancak bu sınava “halen aday ya da asil olarak çalışan memurlar” da katılmış bulunmaktadır.
Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre bu mümkün değildir.
İlgili yönetmelikte yapılan son değişiklik ile “halen aday ya das asil memur olarak çalışanlar da açılacak engelli memur sınavlarına katılabilmektedir”. Ancak, bu yönetmelik değişikliği yürürlüğe girdikten sonra verilen ilanlar için geçerli olup daha önce verilmiş olan ilanlar eski yönetmeliğe tabi olarak yapılmak zorundadır.
Ancak bunu bilmelerine rağmen bazı engelliler Sağlık Bakanlığı sınavına bugün katılmış ve kazandığı takdirde atanacağını ümit etmektedir.
Bu bireyler hakkında ilgili yönetmeliğin;
GERÇEĞE AYKIRI BEYANDA BULUNDUĞU ANLAŞILANLAR
“Madde:19 – Sınava giriş belgesi verilmek suretiyle sınava girenlerden; iş talep formunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz atamaları yapılmaz. Ataması yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bunlar hiçbir hak talebinde bulunamazlar.
Ayrıca gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında 765 Sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulamak üzere ilgili kurumca o yer Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulur.” Maddesinin uygulanması gerekmektedir.
Sağlık Bakanlığı sınav ilanı verildiği tarihte henüz Milli Eğitim Bakanlığı atama sonuçlarını yayınlamadığı için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunulmasını makul karşılayabiliriz. Ancak M.E.B. atama sonuçları ilan edildikten ve atanıp göreve başladıktan sonra kanun ve yönetmeliğe muhalif olarak Sağlık Bakanlığı sınavına girerek, atanmayı amaçlamayı makul karşılamamız mümkün değildir. Binlerce engellinin hakkı çiğnetilmemelidir.
Bu durumdaki arkadaşlarımızın yapacağı tek şey vardı; “Ya bir dilekçe ile atanarak memur olduklarını İl Sağlık Müdürlüklerine bildireceklerdi ya da sınava katılmayacaklardı. Ancak bunun aksine kurumları kandırarak ya da yönetmelik değişikliğini ileri sürerek yeniden atama plânları kuranlarda iyi niyet aranmaz.
Gereğinin yapılmasını istiyoruz.

arkadaşlar devlet sosyal yardımla ilgili birşeyler açıkladı bu konuyla ilgili net bilgisi olan varmı.

Bimer ve Akim'e engelli istihdamı ile ilgili mesaj atalım

İyi Günler! Arkadaşlar Eğitim Fakültesi Mezunları Forumunda Öğretmenler Ek Atama Olsun Diye Hergü BİMER ve AKİM olmak Üzere Hergün Mesaj Gönderiyorlar.Lütfen Bizde Birlikte Olalım ve Mesaj Atalım Bıkmadan. Engelli Alım Olsun Diye Güzel Bir Dille Yazın Birde Arkadaşlar Bencillik Yapmasın Kimse Yok 1.000 öğretmen Alsınsın yok 150 Tekniker Alınsın Diye Göndermeyin Lütfen Böle Bencillerden Olmayın. Ben Çok İnternete Giremiyorum. Lütfen Anayasa'da var diyin O maddeleri bulun Sonra %3 Çalıştırma Zorunluluğu var diyin Lütfen Destek Biz Böle Neden Gruplaşamıyoruz ya Televizyon Programlarına MAİL atalım ENGELLİ İSTİHDAMI ile konuşsunlar.
BİMER Adresi http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx
AKİM Adresi
Akim Başvuru Formu Burda Konu Sein Diyor Devlet Personel Başkanlığı Seçersiniz Daha Yararlı olur Bence

LÜTFEN DESTEK
Arkadaşlar LÜTFENNN
1 saat internette dolaştığınızı varsayarsak 10 dk 1 mesaj atsanız 1 saatte 6 mesaj yapar. Lütfen Destekk

Merhaba
tv programlarının bu konuya destek vermesi bence çok iyi fikir bende bunu düşünüyorum....
En kısa zamandada bunu yapmayı planlıyorum.

Syg

Şu abbas güçlü ile genç bakış a çıksaydık. Hep ünivler geliyor. Bir günü de engellilere ayırsalardı.

Ben 3-4 Programa Yazdım. ENGELLİLER İSTİHDAM konulu bir Program Yapmaları İçin Lütfen Sizde Durmayın..... Destek Verin....

Programlara Yazdığımı Söylemiştim 30 dk Sonra Cevap Geldi. [FONT=Tahoma]Star Tv yayınlarına göstermiş olduğunuz ilgi ve beğeni için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili olarak isteğiniz ilgili birimlere iletilmiştir. Lütfen Sizde Destek Verin . Ne Kaybedebilirsiniz Ki... DESTEK..... (+) BİMER ve AKİM'de DEVAM...[/FONT]

mücadele etmemiz şart başbakan birde biz engeliler için engeli açılımı yapsın bu bence gerekli böylelikle kamuda olan kırkbin kadroyu dodurur özel sökyördeki olanlarla birlikte yüzbin engeli arkadaşımız işe kavuşur ben 1985.te izmir büyükşehirin açtıgı engeli kadrosuna 42. kişi işe alındı binlerce engeli yeşilyurtaki eshot izsu binasında imtana girdik ve ben o kırk iki kişiden biri olarak işbaşı yaptım tam sekiz sene görev yaptım o dönemde belediyede halen engeli açığı vardı öyleken benimle birlikte birçok engeliyi yeni başkan seçilen yüksel cakmur onüçüncü matteden işten attı sosyal demokrat yüksel çakmur birsürü işçiyide o dönemde çıkardı ancak engelileri atması çok yanlıştı ben müracat etmedim ancak arkadaşlarımı tekrar geri almak zorundakaldı bu benim hayatımda yaşadığım çok üzücü bir andikap olarak kaldı engeli olduğumuz için bir belediye başkanını biz engelileri kapı önüne koyabildi o zihniyet geçen yıl 2010.u engelliler yılı ilan etti izmirde ve iki aysonra parlemontosunu toplayıp sayın kocaoğlu tüm diger partilere mensup meclis üyeleri puretesto edip çıkmasına ramen biz izmirli engelilere verilen yirmi yimibeş yılda kazandığımız haklarımızı elimizden aldı artı refakaççımızla otobüse binemiyoz kartlarımız konturluoldu inciraltı kafemiz denize sıfır engelilerin içten neşeyle huzur bulduğu yerdi kocayaz geçti yenilicez dediler halen yenilenmiyor illerde kücücük biryededeyiz birde işin enkötüsü inciraltı engeli merkezi girişinde birsürü başıboş köpek dolu bunları kaçtane yetkiliye söyledim bilindiği gibi bizler deynek baston sandayleyle giriyoruz kaçacak koşacak durumumuz yok bence buda bize piskolejik baskı unsuru ikibin onbir türkiyemin tüm engelilerinin işşallah kazanım yılı olur diyorum saygılar sunuyorum MÜLKÜ AŞIRT.

40 bin özürlü kontenjanı için el ele ...

Değerli engelli kardeşlerim bende engelliyim..40 bin özürlü personel açığı olduğu herkesçe bilinen birşey artık..gördüğüm kadarıyla özürlüler için merkezi bir sınav yapılacağı söylenmekte..olmazsada nisan-mayıs döneminde alım olur diye rivayetler var..benim anlamadığım bu kadroların ne zaman doldurulacağı...en doğru bilgiyi nerden elde edebileceğimiz..ben cumhur başkanlığına,başbakanlığa vs. yazılar yolladım fakat gerekli merciiye yönlendirildi denildi sadece..anladımki bu tek başına olacak birşey değil..birlik olmalıyz ve sesimizi en iyi şekilde duyurmalıyız..bunun içinde olabildiğince birbirimizle iletişime geçelim..planı olan varsa sesimizi duyurmak adına,onu sölesin hemen uygulayalım..başbakanlığamı gitmeliyiz gidelim..ama bişeyler yapalım..bizler unutulmaya müsaidiz ..ama unutulmaması gerekenlerdeniz..o yüzden lütfen duyarsız kalmayın..geleceğimiz kendi elimizde..lütfen ceplarınız yazın,düşünceleriniz paylaşın..fikri olan söylesin..

kesinlikler varım kardeş tüm duyarlı arkadaşları bekliyoruz

eksik olma canaslan... sen burayı takip et..bişeyler yapmamız lazım..güzel fikirler çıkar inşallah...uygularız..

benim için her yol ankara özel şirketin verdiği asgari ücrettende bıktım yaptığım işlerdende bıktım.
Resmen bizleri kobay olarak kullanılmaktan bıktık....

birşey yapılacaksa ilk sıraya beni alın....

apocan kardeşlim sende iyi takip et burayı..bu gün okumakla geçme bu konuyu..kesin bişeyler yapmalıyız..süs olmamalı bu konu burda..o kadrolar bizlerle dolmalı..

üştümüze düşen neyse yapak devletın yalanlarından bıktık hani boş kodrolar doluyordu nerde oy zamanı gelinçe hepsi birden meydanlarda sözler üstüne sözler secimlerden sonra kimseye ulasamıyorsun varmı böyle mantıksız birşey anlamak mümkün degil bunları

biz anca agzımızı yormakla kalırızz :((

üstümüze düşeni tam olarak belirleryelim ve çok geçmeden yapalım..seçimler bitmeden..yoksa karambole geliriz temelden... güzel fikriniz varsa yazın arkadaşlarım..şöle yapalım deyin...paylaşın burda

f-f ağzımızı yormakla kalmayalım lütfen...adım atmazsan ilerleyemezsin..bizde bunu yapmalıyız.. :(

zaten bizim en büyük sorunumuz birbirimize tam anlamı ile sayip cıkmıyoruz destek vermiyoruz

aynen öle azız dememeliyiz..bakın metin şentürk mesela muhtemel milletvekili olur..aklıma ona ulaşmak bile geliyor..baktığınızda mantıksızdır fakat ileriye dönük bir fikirdir..ekil olduğunu düşünün ve siz ona seçimden önce ulaşmışsınız..basit görünen ama etkili bir fikir olabilir..bu sdece fikrin basit bir örneği..lütfen sizlerde bulun yazın bişeyler..destek verelim birbirimize son savaşçı kardeşim...

arkadaşlar ilk ses ben getireceğim o zaman...

benim fikrim...

burada yeni bir sayfa açıp fox sabah haberlerini mail yağmuruna tutmak....

sabah haberleri olan calarsaat@fox.com.tr ye bir dilekçe örneği yazıp hepimiz oraya mail atacağız...

sabah haberlerinde her yarım saatte bir bizim haberimizin yapılmasını isteyeceğiz....

bu konuda adminlerim de bu konuya destek verirse adminlerimden biri yeni sayfa eşiğinde bu konu ya bakalım....

mesela yarın ilk iş resmi dilekçelerimizi ankaraya postalamakla başlayalım

mesela yarın ilk iş resmi dilekçelerimizi ankaraya postalamakla başlayalım
evet evet adminlerimizle ve birlkte olsun..sabah tv ye mail gönderme işide iyi..arkadalar burda olmayan ve engelli olanlarada ulaştırın bu fikilri..ne kadar çok olursak o kadar iyidir..

güzel bir dilekçe örenği yazmak isteyen varmı..hazırda varsa paylaşsın..yarın yollayalı tv kanalına...

Çok basit Ak partinin şu aralar çok ama çok yoğun olduğu genel merkezine dilekçelerimizi belirlediğimiz tarihte binlerce engelli olarak posta yolu ile gönderelim ,

Malum bütün herkez şu an seçim merkezinde ,hatta zarfın üzerinede not düşelim Biz.Burdayız,Yaşıyoruz ve işsiziz.

Nasıl.

Bence arkadaşlar önümüz seçim alımlar olacak çünkü bizlerin hiç bir şeye saymıyorlar ama oy olarak bi değerimiz var dimi ama ben o konuda rahatım nisanda açıklanır ben Devlet Personel Başkanlığının sitesinden takip ediyorum nasılsa merkezi sınav yani kurum seçme şansımız da olacak onun için benim gibi devlete giremeyen arkadaşlar rahat olsunlar diyorum ben ha bi de kurum beğenmeyipte bi kez daha sınava girecem diyen arkadaşlar olmazsa daha kolay olur işimiz

Bende engelli bir birey ve bu sitenin üyesi olarak bu konunun takipçisiyim. Onaylanan herhangi bir faliyete katılmaya hazırım. Ses getirir inşallah. Saygılarımla.

Merhaba
dünde farklı bir başlık altında aynı konu hakkındaki düşüncelerime belirtmiştim ve yineliyorum...
seçim için mübarek son 3 aylara gitttik,dün bit TV kanalında izlediğim gibi şimdi ne yaparsak yanıma kar kalır,millet vekilleriyle görüşmeyi bile deniyebiliriz,şimdi millety vekilleri ,seçmenin ayagına gidip oy istiyorlar...sabah haberlerinden çok insanlar akşam haberlerini izliyolar,akşam haberlerinide denemeliyiz..

Arkadaşlar dilekçe yollama fikri benimde kafama yattı, diğer yandan da sosyal paylaşım sitelerinden birinde bir grup kurarak arkadaşlarımızı buraya davet edersek üye sayımızla da bu kampanya dahilinde etkili olabileceğimizi düşünüyorum. Lütfen olumlu yada olumsuz fikirlerimizi paylaşalım. Saygılar...

arkadaşlar gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürler..artık bunca kişi buraya gelmişiz somut adımlar atma zamanıdır..tv kanallarına,gazetelerde köşe yazarlarına kadar ulaşmamız lazım..şu işimize yaramaz demeden önümüze gelen küçük bir çocuğa bile derdimizi arz edeceğiz artık..anladık ki ağlamayana meme yok..tabiki temennimiz seçim öncesi alımların hız kazanması ve her birimizin iş sahibi olması..ama bunu da yapmak bizim ısrarımızla olacak..Arkadaşlar güzelce bir dilekçe yazabilen varsa buraya koysun gerekli her yere onu atalım..birde hepimiz birbirimizle daha belirgin iletişimde olmalıyız..burdaki gibi takma isimlerle iş yapmamız bizleri yavaşlatır diye düşünüyorum..facebook veya msn gibi bi platformda karşılıklı bu tip konuları tartışabilirz..tabi yine bu site toplanma yerimiz olarak kalacaktır...

Sizce ben engellimiyim ? | Facebook arkadaşlar bu sayfada toplanabilirz ...kendim açtım ...

Arkadaşlar,

Hepinize merhabalar öncelikle. Evet Golden_hearth arkadaşımızın da dediği gibi; tv kanallarına,gazetelerde köşe yazarlarına kadar ulaşmamız gerekiyor. Fikirleriniz varsa lütfen alalım. Ayrıca dilekçe gerekiyor. Tabi toplu bir halde gönderceksek. Artık yaş da ilerliyor bi yerlere girme zamanı geldi diye düşünüyorum. Şu seçimlerden önce hızlandırılırsa iyi olur. Malum seçim yakın. Sesimizi duyurmamız gerekiyor bir şekilde.

Golden_hearth'ın açtıgı face sayfasına da bakınız lütfen. Ben de akşamleyin bakma fırsatı bulacağım.

Hepinize Saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt