Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Kamu kurumlarına engelli personel alımları artarak devam etsin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşlar DPB den bugün gelen e mail i sizinle paylaşmak istiyorum

İlgi: 29.09.2010 tarihli bilgi edinme talebiniz.
İlgi talebiniz incelenmiştir.

2010 yılı temmuz ağustos dönemi sınav puanları ile yeni bir yerleştirme yapılması düşünülmemektedir.

İlgili mevzuat hükümleri uyarınca, kamu kurum ve kuruluşlarının özürlü personel alımı amacıyla yapacakları sınavları kendileri yapacak olup, 2010 yılında kamuda toplam olarak ne kadar özürlü personel istihdam edileceği hususunun ise 657 sayılı Kanunda belirtilen zorunluluğa ilgili kurum ve kuruluşların gösterecekleri önem ve hassasiyete göre değişecektir.

2010 yılı ekim kasım dönemi özürlü personel alım ilanı kurumlardan gelecek talepler doğrultusunda Başkanlığımızca hazırlanarak İnternet sayfasından ilan edilecektir. http://www.dpb.gov.tr/index.html

Bilgilerinizi rica ederim.
Devlet Personel Başkanlığı
Bilgi Edinme Birimi

Aynı yazıda bana geldi.
He r birime bu yazıları atıyorum.
Sözlerinde duracaklarmı,?acaba.

:)t£ş£kurl£r..... ßül£nt ߣy....

alımlar durdu gibi. engelli alımı diye kimsenin agzından ses çıkmıyor. nede olsa bal çaldılar agzımıza git gel yala

maliye bakanlığı 70 bin memur alacağını (engelli değil) ilan etti. bugün ayın 16 sı ama hala bizim 38 bin engelli alımından ses seda yok. 3. dönemi kapattılar gibi. sadece verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. 2010 yılında bu alımlar mutlaka yapılmalı.

T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

arkadaslar 3 donem ozurlu alımı cok komik dir link de görebileceginiz gibi 209 kişi ultra komik basbakanlık ozida gibi yerlere yazı yazdım ozida yazılı cevap verdi basbakanlık 15 gunde cevaplamazsa suc ama cevaplamadı cevaplayamadı arkadaslar sizlerde surda iki af edersiniz ama laklak edecemize arastırıp iki hadi hızlandırın su işi diye yazı yazsanız daha iyi olmaz mı ?

yoneticiler ben baslık acamıyorum sınırlı durumdayım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

istediğin yere yazı yaz verecekleri cvp aynı olur ben yolladım yinede birçok kuruma hatta sabah haber programı yapan fox tv çalar saate bile yazdım bügün bakalım tiye alıp dile getireceklermi insanlar burda tepki göstereceğine birkaç yere mail atsa yararı olur meb sınav ücretinde nasıl işe yaradıysa yine yarar ama herkes ayrı telde lafa gelince mangalda köz kalmaz icraat sıfır ne denmeli artık

ticet hacı ben sanı tanımam sen beni bilmediğin insanları itham etmek iyi bir hareket değil! benim senden daha fazla bu mevzunun peşinde olduğumu düşünüyorum... Elinden geleni yapan arkadaşlardan Allah razı olsun olmaz diyip yaftalayan dan da!!! biz elimizden geleni yapalım... Ben yaptım olmuyor edebiyatı ile bir yere varılmaz. Denilecek söz (YAŞAMAK ZOR, ERİŞMEK ZOR, ÖLMEKSE ZOR MU ZOR..
ÇİLESİZ SURATLARA TÜKÜRESİM GELİYOR...NECİP FAZIL)

zeva
öncelikle haddini aşmamanı rica ediyorum benim yorumumu okuduysan anlamandada eksiklik yoksa ne demek istediğimi anlarsın
sen mevzu peşindesin bu bir gerçek ama ne tür mevzu meçhul bulaşacak başka adam bul

satlas;

valla arkadaslar ben mail atıyorum surekli ama goruyosunuz alımları yıl basında selma aliye kavaf bu kadronun bu sene dolacagını soylemişti hani nerde yıl bitti daha alım yok her yerde siyaset iş gecene kadar sonumuz hayır ola ama maille olucak gibi gozukmuyor benim sahsi dusuncem ama yinede atmaya devam edicem baska elimizden gelen bişey yok ve basımızdakileri Allahu tealaya havale ediyorum...

aynen öyle ben selma aliye kavaf a da yolladım 38 bin 192 kişilik kamuda bulunan engelli kadrosu bu yıl dolacak diye beyanda bulundunuz ilana çıkan kadro sayısı ortada gibi bir mail attım bakalım cvp verecekmi ne diyecek

ticet arkadaşım bulaşmak felan kullandığın usluba dikkat edersen bende yazdıklarıma dikkat ederim.
biz aynı şeyler için mucadele veren kişileriz sadece senin yazında kızılacak nokta umutsuzluk dağıtmandır, zaten herkes yorulmuş bu durumdan ama elimizden başka ne geliyor?

mutsuzluk olarakmı anladın aynı cvplar verilsede ben mail atıyorum yani bir ümitle demek sen yanlış anlamışsan benim günahım ne?

ÇİLESİZ SURATLARA TÜKÜRESİM GELİYOR bu ne anlamda yazıldı yani ben çilesiz dertsiz tuzu kuruyum öylemi

ticet77;

özelden de söyledim tekrarlayayım sana değil söz sen diyorsun bakarsan bir bu sözün bir üstünde mesaj da "ne demeli" diyerek bitiriyorsun bende söylenecek söz bu iş için çaba sarf etmeyenlere diye söylüyorum
arkadaşım bizler aynı amaç ugruna çaba sarf ediyoruz sen bana mail list varsa vekillerin bu konuda yetkililerin özel mailleri bunu özelden veya burdan paylaşırsan hepimiz mail atarsak daha verimli daha güzel olur. Allah yardımcımız olsun.

zeva
aklına gelen gelmeyen her kurum ve şahsa yolluyorum özel mail adresleri yok herkesinde aynı şekilde davranmasını bekleriz dediğim gibi haber kanallarına dahi yolluyorum bir ümitle allah yardımcımız olsun

biz çalışma bakanlığına mail atsak atan oldumu bilmiyorum ama hani işleri sıkı tutacağına dair beyanları vardı
şimdilerde sesi çıkmıyor hiç hani özurlü kadrolarını doldurmayan kamu ve özel sektörün üzerine gideceklerdi ama,özele nasıl bir tutum sergilediklerini bilememde:confused: kamunun üzerine engelli açığının üzerini örtmeye gidiyor olmasınlar:eek:;)

arkadaşlar ben sayısız email gönderdim. o kadar ki artık cevap bile vermiyorlar.

zeva
sen yazı metni hazırlamışsın. yeni konu açmana gerek yok. onu burada yayınla da bizde gönderelim.

ticet77;
amiiiiiiiiiiin cümle vermeyenin

zeva;
arkadaşlar birlik olalımdan kastınız birbirimizin boğazına sarılalım demek olmadığını hepimiz biliyoruz herkes elinden ve aklına geleni yapıyor ve paylaşıyor ama ben az sen çok birbirimize girmeyelim lütfen herkesi sağduyuya davet ediyorum

Gönderilecek adresler:
ilgili makama;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. maddesine göre kamu kurumları toplam dolu kadrolarının yüzde 3'ünü özürlülere ayırmak zorundadır. Ayrıca bu sene içerisinde kabul edilen 2010 yılı bütçe kanununda (Madde 22/2) özürlü personel alımının bu sene içerisinde doldurulacağı belirtilmiştir.
Ama ne yazıkki 3. dönem engelli alımında 209 kişinin kamuya girebileceği devlet personel başkanlığı tarafından yayınlanmıştır. İlgili bakanların televizyon ve gazetelerde yayınlanan ve kanunda belirtilen 38 bin kadrosu doldurulamamıştır.
Özürlüler idaresi tarafından açıklanan yaklaşık 8,4 milyon kişi Türkiyede yaşamakta ve yıllardır belirtilen sayı istihdam edilememiştir. Kanunlara uyulması ve özürlülerin bir an önce kamuda açık kadrolara yerleştirilmesi ve girişimlerde bulunulması için arz ve talep ederim.

ad,soyad
tc

Gönderilecek 2.metin:
ilgili makama;

03.09.2010 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan değişikliğe dair ve GEÇİCİ MADDE 1- Bu maddenin yayımı tarihinden önce kamu kurum ve kuruluşları tarafından başlatılan özürlü memur alımlarından sınav başvuru süresi sona erenlerin işlemleri hakkında, işlemlerin başlatıldığı tarihte yürürlükte bulunan hükümlerin uygulanmasına devam edilir.” hükmü bulunmaktadır.
Özürlü sınavları yapıldığında eski yönetmeliğe göre girenler, eski yönetmelik hükümleri uygulanmaktadır. Kurumların geçici madde den haberleri olmamasından kamuya girmiş eski yönetmeliğe göre, başvuru yapanlar var, bunların önlenmesi için kanunda belirtildiği gibi sınavlara alınmaması arz ve talep ederim.

ad, soyad
tcno:

Bülent abi bu açtığım mesajımın Gündem topiğine alınmasını arz ederim. kib

saolsun akp türkiyede boşda kalan imam hatip liseli ve ilahiyet fakülteli kalmadı.. birde engelli bir başbakan çıksa da türkiyede engelli açıgı kalmasa ALLAH diyipde böyle haksıklık yapan insanların şahedeti nekadar caizdir bilmiyorum SONUMUZU ALLAH HAYIR ETSİN

teşekkür

Arkadaşlar ben MEB sınavını kazandım ve istanbulda işe başladım,yılardır onca açık olmasına karşın engellilere bu mutlak haklarını kısıtlayan,önceki iktidarları kınıyorum.Ayrıca bize bu hakkımızı veren devletimize de ALLAH razı olsun diyorum ve diğer açık kadrolarında biran evvel doldurulma fırsatının verilmesini bekliyoruz.

cevat kahraman;

Doğru diyosun kardeşim katılıyorum.

40 bin engelli kadrosunun doldurulması için email atalım

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr, bimer@basbakanlik.gov.tr, info@dpb.gov.tr, selmaaliye.kavaf@basbakanlik.gov.tr, bilgiedinme@ozida.gov.tr, kesk@kesk.org.tr, info@memursen.org.tr, kamusen@kamusen.org.tr
Gönderilecek metin:
İlgili makama,
Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşları 40 bin engelli kadrosunu yasal zorunlulukları olduğu halde yıllardır doldurmamıştır.
Ancak 2010 yılında alınan karar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çevre ve Orman Bakanlığı -zorunlu kotalarının altında olduğu halde- 8 bine yakın engelli personel alımı için gerekli girişimlere başlamıştır. Yüzbinlerce engelli ve aileleri konunun takipçisidir...
Bu uygulamanın memnuniyet verici ama eksik olduğunu düşünüyorum. Onun için siz sayın ilgililere bu mesajı atma gereği hissettim: 40 bin engelli personel istihdamının tüm kamu kurum ve kuruluşlarını kapsayacak düzeyde bir an evvel gerçekleştirilmesini, bu yolda hız kesilmemesini ve Başbakanlığın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini arz ve talep ederim.
ad soyad
tc kimlik no

özürlü memur alımıyla ilgili selmiya kavaktan gelen cevap

Sayın CENGİZ,

Bakanlığımca yapılan çalışmalarda özürlü istihdamı 2010 yılı Bütçe uygulama talimatı
dışında bırakılarak kamuda boş olan tüm özürlü kadrolarının doldurulması için imkan
yaratılmıştır. Şeklinde açıklama yapılmıştır. Tüm kamu kurum ve kuruluşları özürlü
personel istihdamını kendilerince yapılan sınavla gerçekleştirmektedir. Konu
hakkında diğer kurumlar adına açıklama yapma ve tahhütte bulunma yetkim
bulunmamaktadır.
Bilgi edinmenizi rica eder iyi günler dilerim.

zaten genelde hep bizlere haksızlık yapılıyor keşke adalet ve yasalar tam uygulansa ama nerde

secimlere az kaldı alımların hız kesmeden devam eder düşüncesindeyim

o zaman onlar bizi sallamıyorsa bizlerde bu seçimde onları öyle bir sallayalım ki bir 5 yıl kendilerine gelemesinler.!!!!! :mad: varmısınız?:mad:

yeşillili;

Bunlar değil miydi 38 000 bin engelliyi alacaklarını söyleyenler ve yine bunlar değil miydi anasayada haklarımız bizim yararımıza olucaktı diyen e ne oldu hiç bir şey olmadı ve yine seçimler geliyor ve eminimki bunların vaatlerine kanıp oy veren çıkmazsa bana istediğinizi yapabilirsiniz bu konuda ciddiyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt