Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Kamu kurumlarına engelli personel alımları artarak devam etsin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkes mail atsın. Biz kendi hakkımızın peşinden koşmassak kimse düşünmez bizi

dpt hariç hepsine gitti mailim.
atanan arkadaşlar diğer kardeşlerimizi unutmayalım, atanmadn önce ne isek atanınca da o olalım ilgisiz kalmayalım. İnşallah tüm arkadaşlarımız iş bulurlar...

Merhaba arkadaşlar ben MEB alımıyla atandım ama her daim gücüm ve ömrüm yettiğince atanamayan tüm arkadaşlarımız için mücadelemi vereceğim...
Lütfen atanan atanmayan memur olan olmayan bu konuda üzerine düşeni yapıp mücadeleye devam etsin...

Bende attım hemde 2 kez:)))

Hazırlamış olduğun metin için teşekkür ederim.ben hepsine yolladım hakkımızda hayırlısı olsun

asmina81 senin gibi düşünen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. arkadaşlar durmak yok Allah ne verdiyse yola devam. bastırın !!!!!!!

susmanın sırası deyil tüm arkadaşlarımız için biz kaç kişiyiz ve ne kadar çok mail yollarsan göz ardı edilmiyecegimizi düşünüyorum referandum ve seçim öncesi belki bu fırsat 4 yıl daha elimize geçmiyebilir ben 6 ayım kaldı emeklılıgıme ama tüm engelliler için hep destek tam destek .........

Burda yeniyim arkadaşlar Bülent beyin belittiği maillere mesaj gönderdim. tüm meb atanan arkadaşlara görevlerinde başarılar ama atandık diye elinizi ayağınızı çekmeyin maillerinizi esirgemeyin bu işi bulana kadar çektiğiniz eziyetleri unutmayın (UNUTMAYIN ATANAMAYANLARI) ama atanamayan arkadaşlarada inancınızı kaybetmeyin ve bu toplu hareketleri asla boş geçmeyin mutlaka bir iş imkanı elde edeceksinizdir.

emegi gecenlerden allah razı olsun allah bütün gercek engellilerin yar ve yardımcıları olsun bu mubarek ayda engellilerin hakkını yiyenlerden canabı haktan hesab sorsun özellikle Çakma engellilerden SAYGILARIMLA

arkadaşlar ben gönderiyorum.ayrıca Denizli'de ki bütün derneklere ve ailemede gönderdim sizde gönderin diye.sizlerde mail yoluyla herkese yollayıp destek vermelerini sağlayabilirsiniz

bir kaç düzenleme ile facebookdaki engelli sitlerinde ve kendi duvarınızda da yayınlama şansınız var..
üye oldugun bütün platforum, sosyal iletişim, dernek ve kuruluşların web sayfalarında yayınlayalım

kimse neden yazmıyorrr

bende gönderiyorum hatta facebookta da yayınlamaya calısacagım yapabilirsem :)) umarım hakkımız olanı alabiliriz.allah yar ve yardımcımız olsun

Arkadaşlar,
ben bu başlıktaki metni oldugu gibi koplayıp face de engel grubunun tartısma bölümüne ekledim onlarında mailleri ile bizlere ve kendilerine destek olmalarını istedim umarım yanlış olacak birsey yapmamışımdır adres te bu:arkadaslar binlerce işsiz arkadasımız ve kendimiz için bize destek verip asagıda adreslere mail atar mısınız?elele olalm | Facebook hakkımızda hayırlı olsun arkadaslar

Evet arkadaşlar Selma Aliye Kavaf 2-3 kez gönderince sanırım benden bıkıp cevap verme gereği duymuş:)))

"Gönderen : Selma Aliye Kavaf <selmaaliye.kavaf@basbakanlik.gov.tr>
Kime: İmren ALTAY <imren@bilkent.net>
tarih23 Ağustos 2010 12:43
konuYNT: Engelli memur alımı hk.

ayrıntıları gizle 12:43 (9 saat önce)
Sayın ALTAY,
Bakanlığım engelli istihdamı konusunda gerekli hassasiyeti göstermekte ayrıca diğer kamu kurum ve kuruluşlarında aynı hassasiyet hassasiyet gösterilmesi yönünde gerekli çalışmaları yürütmektedir.
Bilgi edinmenizi rica eder iyi günler dilerim. "

Bende gönderdim.. Umarım alımlar artık çoğalır.. Her ilden 2 kişi 3 kişi ile olmuyo artık

bir kaç düzenleme ile facebookdaki engelli sitlerinde ve kendi duvarınızda da yayınlama şansınız var..
üye oldugun bütün platforum, sosyal iletişim, dernek ve kuruluşların web sayfalarında yayınlayalım

kimse neden yazmıyorrr

facebookta 'engel tanımıyoruz' nicki ile kişileri toplamış zatı muhteremin duvarında
lütfen duyarlı olalım başlıgı altında bülent beyin yayınladıgı metni paylaştım..beni şutladılar..ne tuhaf degilmi?

işde böyle çıkar için engelleri kullanan kişiler oldukça daha biz çok şutlanırızzz

meraklanmayın ben yayırom facede

başbakan siyaset meydanında konuşuyor.. siyaset meydanın e-posta hesabına e-mail atalım

siyasetmeydani@siyasetmeydani.net

Siyaset meydanına Başbakana yüzlerce email bombardımanı yaptım.Ali kırca okumadı valla.danışıklı dövüş misali çanak sorular soruldu.

Biz engelliler onların umurundamı.ellerinde ki kadroyu bile seçimden seçime koz olarak kullanıyorlar.

Gerekli yerlere mailler gönderildi. Bu konu hakkında herkesin duyarlı olması dileğiyle.

Bende gönderdim hadi hayırlısı arkadaşlar....

Msn ve face te ekli olan arkadaşlarada yollayalım sesimizi duysunlar...

Mailime cevap olarak bilgi edinme biriminden (bilgiedinme@ozida.gov.tr) bugün bana bu mail geldi.

Subject: RE: Kamu kurumunlarına engelli personel alımları artarak devam etsin!
Date: Tue, 24 Aug 2010 17:04:28 +0300
From: bilgiedinme@ozida.gov.tr

yılda 38 bin 192 özürlüye kamuda iş imkanı sağlanacağı bildirildi. 2010 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nda, kamuda ilk defa işe alınacak özürlülere yönelik istisnai düzenlemeler yer aldı.
Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nun “Kadroların kullanımına ilişkin esaslar” başlıklı 22. maddesinde, kamu kurum ve kuruluşlarının 2010 yılı içinde atama yapabileceği kadrolar belirlendi.

Yasada, 657 sayılı kanunun 53. maddesine göre yapılacak özürlü personel atamaları istisna kapsamında tutuldu. Düzenlemeyle kadro sayılarının yüzde 3‘ü oranında özürlü çalıştırmak zorunda bulunan ancak bu yükümlülüklerini kadro sınırlaması ve diğer nedenlerle yerine getiremeyen kamu kurum ve kuruluşları, 2010 yılı içerisinde özürlü kontenjanlarının tamamını doldurabilecek. Böylelikle kamudaki özürlü istihdamı kadro sınırlamasının dışında bırakılarak, 38 bin 192 özürlüye devlette iş imkanı sağlanacak.

Halen Adalet Bakanlığında bin 813,
İçişleri Bakanlığında 619,
Milli Eğitim Bakanlığında 16 bin 256,
Sağlık Bakanlığında 8 bin 51,
Tarım ve Köyişleri Bakanlığında 780,
Diyanet İşleri Başkanlığında bin 638,
Gelir İdaresi Başkanlığında 628,
Emniyet Genel Müdürlüğünde 6 bin 229,
Orman Genel Müdürlüğünde 229,
diğer kurum ve kuruluşlarda bin 949 açık özürlü kadrosu buluyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 48 bin 549 özürlü kadrosundan 10 bin 357‘si istihdam ediliyor. 38 bin 192 kişilik istihdam açığının yeni düzenlemeyle tamamen kapatılması bekleniyor.​

arkadaşlar merhaba bende 56 puan aldım.ve atanamadım yani yine işsizim
ben çok yere gidiyorum ama kimse işe almıyor
bede elimden geleni yaparım
banada bilgi verin lütfen ben de mail gönderiyim iş için
malum seçim zamanı belki sesimizi duyan olur.....

ÖZİDA'dan bana da aynı cevap geldi
Gelen bir cevap daha gerçekten tamamını okursanız bu sene tüm açıkların kapatılmasını bekleniyormuş hayırlısı olsun...

tşk ler bülent bey bende yazıp gönderdim şimdiden tekrar tüm arkadaşlara geçmiş olsun ve cenabı allah acil şifalar ve aillerinede sabırlar ihsan eğlesin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt