Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

sabırlı09

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar;

Kuzenim Askerlikte Edirne'den f-43-2 uyum bozuklugundan dolayı 1 ay smk lı hava değişimi aldı.

Sonrasında Memleketi aydın nazilli askerlik şubesine gittiğimizde hava değişimim bitmeden gelmemizi istediler ve tekrardan bu kez Nazilli devlet hastanesi psikiyatri polik. sevk ettiler.Buradanda 2 ay hava değişimi aldık ve sonrasında kıta hastanesinde tedavisi uygundur yazıyor..

Askerlik şubesine götürdüğümüzde şube kuzenimin tek başına kendisini ifade edemeyecek olmasından dolayı tekrardan Nazilli devlet hast. sevk ettiler.ve hastane tekrardan 2.ay hava değişimi verdi.

şuan toplamda 3 tane hava değişimi var.1 ay 2 ay 2 ay olmak üzere.(toplam 5 ay)
15 haziranda hava değişimi süresi doluyor ve şube tekrardan gelin yine nazilli devlet hastanesine sevkinizi yapacağız diyor.hastane de bizim buradan "elverişli değildir" raporunu vermemiz imkansız kıtasından alacak diyor.
bir sorunda birliği edirne idi şimdi değişmiş şanlıurfa olmuş..bizi şu an askerlik şubemiz 15 haziranda hastaneye sevk yapacaklar eğer ki bir sonuç çıkmaz ise mecburen şanlıurfaya gönderecekler.

sorum şudur bizim şanlıurfa'ya gitmeden bizim nazilli devlet hastanesinden muaf raporumu alabilme şansımız nedir?
veyahut izmir hatay asker hastanesine gitsek muaf raporunu alabilir miyiz.
veyahut şanlıurfada'ki yeni birliği ile görüşsek bize oraya gitmeden nasıl yardımcı olurlar?

Bulent abi merhaba;

Ben sirnakta askerim bana uyum bozuklugu teşisi konuldu ilac tadavisi basladi, sonrasinda problemlerim devam ettigi icin tekrar boluk danisman doktoru ile gorustum kita anket formu ile beni tekrar hastaneye sevk ettiler. Simdide 21 gun hava degisimi verdiler. Ancak doktor gorusmesinde bu sekilde curuk alamazsin dedi. Anacak sizofrenlere veriyoruz dedi. Ben 32 yasindayim ve esimle bosanmanin esigine geldik. Yaklasik 17 yillik uyusturucu gecmisim bulunmakta ve artik gercekten dayanabilecek seviyede degilm.

Abi birinci sorum c/17 smk 21 gun hava degisimi yazmislar bu smk ne anlama geliyor?

İkinci sorum sence curuk alabilir miyim?

Simdiden tesekkurler

halil3573

C/17 demek almış olduğun hava değişiminin kodu.
Smk ise hava değişimin bittiğinde tekrar hastaneye gitmen gerektiğini gösteriyor.

Burda en önemlisi bölük komutanın kıta anket formuna ve kıta işlevsellik formuna senin hakkında yazacaklarıdır askerlik yapar diyorsa işin biraz zor. Ama yapamaz diyorsa bir hava değişimi ve ardından muhtemelen çürük alırsın.

Dua et.

sabırlı09 benzer bir durum benimde basımdan gecti beninde birligim degisti.

Mecburen birligine gideceksiniz 1 gün dahi olsa birliğine gidecek asker ki oradaki komutanları askerinizi hastaneye sevk edebilsin kıta anket formu ve işlevsellik formu düzenleyebilsin.

Hiçbir komutan görmediği bir hastaya bu formları düzenlemez, hastanelerde o formlar olmada çürük veremez.

Özetle birliğe gidecek ve kıta hastanesine sevk olacak zaten bu kadar hava değişimiyle çürük alır.
Ama mecburen birliğe birlikten kıta hastanesine bir haftaya yakın uğraşacaksınız.

Sevk zinciri diye bir durum var ve bildiğim kadarıyla bunun dışına çıkılmıyor.

Hastaya Allah şifa sizlerede sabır versin.

Yigo
Tesekkurler simdi hava degisimine gidiyorum. Ve piskolojik durumum gercekten iyi degil. Sizce memlekitimden bir universite hastanesinden alacagim bir doktor yazi yada gorusunun bir katkisi olabilir mi?
Komutanda hava degisimine giderken problemlerini coz de gel tekrar piskolojin bozuk bir sekilde karsima cikma dedi ne yapcam bilemiyorum

Sivilde kafana göre hastaneye gidip alacağın raporun resmi olarak bağlayıcılığı yoktur fakat, konutaninin ve doktorların gözünde olumlu bi etki bırakabilir.

Psikiyatr dan hava değişimi aldım.

Merhaba,

Konya'da askerliğim süresin de rahatsızlığım dan dolayı psikiyatr hastaneye sevk edildim sonra ilaç tedavisi yapıldı bu süre zarfın da ananem vefat etti ve annem ve babam ayrı ben annem de kalıyorum kadın evde tek kaldığı için telaşa kapıldım tekrar kıta anket formu ile çıktık bölük komutanı askerliğe elverişşizdir yazmış

kıta hastanesin de 10 günlük bir yatış sonrası 21 gün hava değişimi aldım istanbul'da askerlik şubesinden hastane sevkimi istedim verdiler gittim herhangi bir psikiyatr doktoruna göründüm orada ben askerlere bakmıyorum ki ama dedi neyse konuştu benle sonra babam ile

f41.1 anksiyeti saptandı yazıyor önceki hava değişimi kağıdın da f43.2 uyum bozukluğu yazıyordu babam doktora burada bir müdahale yapamıyor muyuz çocuk kötü oluyor askere gidince falan dedi ben birşey yapamam burdan dedi oradaki askeri hastane karar vericek dedi benim istanbul da kartal devlet lütfi kırdar dan herhangi bir yatış veya gata sevkimi falan isteyemez miyim ? illaha konya eğitim ve araştırma hastanesine mi gidip kıta kanaat ile görünmem gerek ?

https://i.hizliresim.com/nOaZag.jpg

Tevez51

Birliğine dönmem lazım kardeşim. Oradayken hastaneye sevk olmalısın...

Tekrar merhaba;
Ben sehrimdeki devlet hastanesinde uzman bir doktora muayne oldum. İlac yazdi kisilik bozuklugu ve depresif bidoplaz diye 2 tesih koydu. Ayrica askeri islevselliginin degerlendirilmesi icin saglik kuruluna sevki uygundur diyede bir ibare yazdi. Birligime teslim oldudugumda takim assubayi ben askerlige elverislidir yazarim dedi. Benim durumum gun gectikce daha kotu oluyor sizce bu durumda curuk alabilmem soz konusumu

halil3573

Dışardan rapor alınca astsubay huysuzlanmış olabilir. İnat etmeden, gittiğinde hastaneye sevk al ve doktora yeniden durumu izah et. O ikna olursa heyete çıkartabilir.

Abi cok saol peki bende ayrica sol kulak 57 db alti sesleri duymuyor ve 27 derece kifoz var bunlarin birlestirilme gibi bir durum soz konusumudur?

OturanBoğa
Abi cuma gunu kita anket formu ile piskiatriye ciktim, kita anketimi cok olumlu doldurmuslar. Doktara anlattim izah ettim oda kita islevsellik formu istedi heyete cikacagim galiba. Benin sorum su olacak bana once 1 ay ilac tedavisi uyguladilar sonrasinda 21 gun hava degisimi simdi heyetin bana curuk verme durumu varmidir? Yoksa tekrar mi hava degisimi olur bir fikriniz var mi

Bülent abi merhaba abi bana uyum bozukluğundan 21 gün hava değişimi verdiler birliiime dönüşte tekrar doktora gittim ilaç verdiler ilaçlar ciddi yan etki yaptı ayaklarda tutmama hissi yarattı tekrar revire çıkıp tekrar hastaneye sevk ettiler bu sefer asker elverişsizlik belgesi ve kıta anket formu ile hastaneye gittim doktor ankara gataya sevk etti orası çürük verir dedi eğer hava değişimi verirse dönüşte ben vereceğim dedi sence durum me olur ankarada ve doktora sıkıntılarımı anlatırken bana inanmadığını düşüniyorum sence benimle ilgilenirlermi teşekkürler şimdiden abi

OturanBoğa
Bulent abi tekrar merhaba;
Abi doktor beni heyete sevk etti (komtanin kita anket formunu askerlige elverislidir yazmasina ragmen) bu hafta buyuk ihtimalle heyete cikacagim. Ama komutan her kosulda ben bunu tekrar yazacagim dedi. Sorum su olacak komutanin gorusu heyette ne kadar etkili olur? Komutanin gorusune ragmen curuk verme ihtimalleri var midir?

Komutanın görüşleri göz ardı edilmez fakat doktor komutanın olumsuz görüşlerine rağmen kendi kanaatini de kullanabilir. Bu tamamen doktorun insiyatifine bağlıdır. Biraz da şans işi. İyi bir doktora denk geldiğinde sorununu gerçekten anlıyor ve seni sonuca götürüyor.

@canyrd @OturanBoğa
Heyete cikacagim ama idari islerden bana hicbir evrak vermediler. Hastane saglik kuruluna sordum ne evrak istiyorsunuz diye bir dilekce yeter dedi formlara baktim konuyla ilgili bir baslik bulamadim sizlerin bir fikri varmi hangi evraklari bana vermeleri gerekiyor

Ust yazi istediler birlige almaya gidiyorum dr.la konustum komutan gorusleri olumluyken cok zor dedi. Ama heyette degerlendirir dedi. Bilmiyorum ne olacak sikinti basiyor icim daraliyor rabbim insallah yardim eder

@OturanBoğa @canyrd
Bana bir daha hava degisimi verdiler kafayi yicem. Doktor diyor ki komtanlarin bu sekilde yazdikca ben sana curuk veremem diyor. Ne yapicam bilemiyorum

21+21+30 ucuncu hava degisimi bu nereye kadar boyle gidecek komtan olumlu yazdikca

Aileni devreye sokmaya çalış komutanlarınla konuşsunlar. Bu işe yarayabilir.

Bütün raporlar bende olmasına rağmen doktor heyete sokmadı?

Önceki mesajımdan devam:

Elimde olan belgeler Kıta anket formu,Hastane Raporları,Epikriz, Erenköy Ruh ve sinir hastalıkları hastanesin de yatırıldım 20 gün boyunca hepsini inceledi bana tek söylediği şey sen buranın askeri değilsin konya'ya git orada gir heyete dedi ve beni kıtama sevk etti. ?

Halbüki Erenköy Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi komutanlarımı arıyıp Kıta anket formunu istedi ama askeri heyetleri olmadığı için birşey yapıyacaklarını sadece sevk edebileceklerini söylediler Epikrizin altına da Kartal Devlet Eğitim ve araştırma hastanesinde heyete girmesi uygundur. yazıyor ama doktor bunun yerine okudu hepsini alamam ben seni dedi ve kıtama sevkimi yazdı.

Askeri şubeye gittim ya heyete girceksin yada kıtana gideceksin dediler bana bende heyete girmek istiyorum dedim tamam o zaman baş hekime git sor o halleder dediler o sokabilir mi beni heyete ?

OturanBoğa abi aldım belgeyi 15 haziran da işe de girdim valla sıkıntı yok :) sağolasın düşündüğün için tekrardan abi :)

OturanBoğa abi meraba
Abi ben kibrista a 3 aylik askerim ve bazi psikiyatri sikintilarim oldu ruhsal bunalti fln kimseyle konusmiyom asiri sinir fln var uyku hic yok gibi sorunlar mersine sevk edildim mersinde heyete girdim uyum bozuklugu tanisi koyuldu ve 1 ay hava degisimi ve ilac tedavisi verildi komtanlarim kita anket formuna yapamaz yazmislar 2. Ye gittigimde yine aynisini yazarlarsa curuk alma ihtimalim varmi abi 😕 cidden intihari bile dusunuyorum ...

OturanBoğa

abi komtanlar olumsuz yazmiyo kita anket formuyla tekrar askeri hastaneye gidecem kibrista kafayi yemek uzeriyim abi hava degisiminde 4 tane hocaya gittim 4 üde sana cin musallat olmus dedi ilac iciyom oda uyutuyo canima kiymakdan baska carem kalmadi yoksa kafayi yiyecem ...

OturanBoğa abi
1 ay uyum bozuklugundan verildi simdi tekrar katildim 1 ayda anksiyete bozuklugundan verildi hava degisimi bu is nereye kadar gider gercekden cok kotu durumdayim ben komtan 2 sindede yapamaz yazdi ama yine vermiyolar curugu 3. Uncude verme ihtimalleri nedir ?

Askerden firar etmek

Merhaba;Bülent abi
Ben 2015 yılındaaskere gitmeden öncede psikolojik ilaç tedavisi görüyordum askere acemi birl.gittim 2 kez firar ettim ve beni mahkemeye vermişler usta birliğine gittim ve orda beni hastaneye gönderdiler toplamda 1+2+3 Yani 6 ay hava değişimi sonu psikiyatri Heyet-i muaf verdi. Şimdi yıl 2018 tebligat geldi mahkemede 1 yıl hapis cezası 10 aya düşürülmüştür diye şuan kesin karar olamadığın için istinaf dilekçesi yazmam gerekiyormuş ve durumumu izah ettim raporum olduğumu söyledim zaten mahkemeye de raporun gitmesine rağmen 10 ay hapis cezası verilmiş dilekçeyi gönderdim ama sonuç ne olur.

Abi yardim et ya

Abi bana 1 ay uyum bozuklugundan
1 ayda anksiyete bozuklugundan verildi
Kibristayim cin musallati fln var dediler ilac kullaniom ama yapamiyom askeriye daha kotu ediyo benni komtanlar 2 kere doldurdu kita anket ikisindede yapamaz yazdilar ama doktor 6. Aya kadar hava degisimi verilir dio gercekden oylemi ayda bir gelip gidicek durumumda yok intihar edicem abi o noktaya geldim yardim et yaaa OturanBoğa

Üst Alt