Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Abi iyi günler ben f43 uyum bozukluğundan 1 ay hava değişimi aldım aldım 2.Gidişimde muaf olurmuyum askerlik yerim şuan ktm deyim hakkaride askerlik yapıyorum

tevfik_dogan1903

Uyum bozuklukları,

Genelde ikinci hava değişiminden sonra muaf kararı çıkar,

Birlik amiri kanaat formuna askerlik yapamaz diye görüş bildirirse hekim bunu dikkate alır,%90 muaf olursunuz/Sağlıcakla...

Peki birlik amirinin kanatinin önemi varmı doktor 2. Ye gel muafı vereyim dedi

Abi peki komutanın görüşü önemlimi doktor gel muaf vereyim dedi

Doktor gel muaf vereyim dediyse daha ne istiyorsun ?

Birlik amirinin görüşü önemli evet ama son noktayı hekim koyar,
problem yok, sevkini al git/Sağlıcakla...

Saol abi teşekkürler

Ne olur yardım edim ben 1 ay hava değişimine geldim hakkarideyim yüksek ova ktm diym burdan doktora gitsem çürük alabilirmiyim

@OğuzHan112

Abi ben bundan bı ay önce hava değişimi aldım. Sadece c17 1 ay diyordu.hava değişim bitti.yine kötü oldum. Hastaneye sevk ettiler. Heyete gircem.heyete verilen dosyada askere elverişli değildir diyordu.komutanlar göndermek için elinden geleni yaptı.sonuc ne olur sence.uyum bozuklugu. OğuzHan112

OğuzHan112MENTION=45703]oguzhan11[/USER]2

Heyet öncesi psikiyatri ile görüştün mü?
Yani psikiyatri heyete sevk etti doğru anladım dimi?
Dosyada elverişli değildir diyorsa muafiyet kararı çıkar...
Merdon

Evet abi heyet öncesi pskiyatri doktoru bı sürü kağıt verdi. Kağıdın en altında bilgisayar çıktı si olarak askerlige elverişli değildir yazıyodu.o kağıtları ve fotoğraflı iki kağıdı verdim.heyete girceksin dediler.ben sadece1 ay hava değişimi aldım.

Merdon
Tamam,
Olsun 1 ay 2 ay bunlar önemli değil,hava değişimi olmadan da direkt muaf verilebilir.

Psikiyatri sizi muaf etmiş,Heyet onaylar,
Merak etmeyin/Sağlıcakla...

Ve abi heyette bana soru sorarlar mi yada tekrardan hava değişimi verirler mi. Yada askerliğe elverişli derler mi.kafayi yemek üzere yım.uyuyamiyorum OğuzHan112

Olmaz öyle şey rahat ol sen.

Psikiyatri muaf tutmuş,heyet bu karara uyar.

Sizin şikaytler psikiyatri k olduğu için heyet olsa bile son noktayı psikiyatri koyar.
Muaf tutulmuşsun...
Merdon

Abi ben askere elverişli değildir raporu aldım. Dediğin gibi heyet onayladi.fakat hala e devlette asker olarak gözüküyorum.ne yapmam lazım.bundan sonraki süreç ne olur.bu rapor ön rapor yazıyor.bu raporun onaylanmama ihtimali var mı ? Asıl rapor ne zaman gelir. İse girebilir miyim ? Girersem SGK m olur mu.yardimci olur musun abim OğuzHan112

Sakin olun! daha yeni muaf oldunuz.
Sisteme düşmesi biraz zaman alır,

Raporun onaylanmaması gibi bir durum söz konusu değil,

Asıl rapor 3 ay ila 6 ay içerisinde size ulaşır,

İşe girebilirsiniz (SGK) da olur ...

Dip not:
Tedavini aksatma,ilaclarını hekim kontrolünde düzenli kullan, kontrollerine düzenli git,
Öncelik tedaviniz ,..
Merdon

Komutanlar beni kıta anket formuyla hastaneye sevk ediyor bundan sonra süreç nolur

Kıta işlevsellik formunda askerlik yapamaz yazıyorsa,hekim direkt muaf verebilir.
Veya ikinci bir hava değişimi ve sonrasında muaf olursunuz...
tevfik_dogan1903

Zaten karar ön görüşmede veriliyor.
Ön görüşmede elverişsiz kararı verip heyete sevk eder,
Heyete girmeden olmaz...

Çıkartmaz,onaylar.
Zaten muaf eden hekim heyette oluyor ...

Abi doktor benden kimlik fotokopisi fotoğraflı onaylı mühürlü sevk kağıdı ile sağlık kuruluna sevk yazdı bundan sonra süreç nolur

Hekimle görüşüp muayene oldun mu?

Tamam sağlık kurulu (Heyete) sevk etmiş,

Bundan sonraki sürec heyette belli olur,ya muaf olursun yada hava değişimi verilir,zaten ön görüşmede kararı hekim dosyana yazmıştır.

Daha önce şöyle yazmıştın,sevkini al gel muaf vereyim dedi doktor demiştin.
Muhtemel muaf olacaksın...

Ozaman sorun yok sıkıntı yapma,
Muaf olmuşsun.

OğuzHan112 abi ben muaf oldum. fakat hala e devlette muhtemel terhis tarihi filan yaziyor.simdi benim bundan sonra yapmam gereken neler acaba.ben sigortali ise girmek istiyorum.nr yapmam lazim.asil rapor gelesiye kadar bekleyecekmiyim.byardimci olur musun. cok teşekkür ederim

Elverişsiz raporun sisteme işlensin ondan sonra işe girersin ,

Çok acele ediyorsun,biraz sakiin.
Merdon

Üst Alt