Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Abi iyi günler ben askerden biyerden atlayarak intihar etmiştim bu alacam muaf raporu beni direk mahkemelikmi yapar yoksa komutanlar bana davamı acar

Hayır ne alaka,
Suisid girişimi kolay yapılabilen bir eylem değildir,

İntihar ettiğiniz için mahkeme acılmaz,

Farklı şeyler varsa onu bilemem...

Yok farklı bişey yok abi intihar eylemi var sadece bundan dolayı dava açılmazmi yani

Farklı şeyler derken abi

Açılmaz neden açılsın,
Rahat ol sıkıntı yok.

Yani intihar girişimi nedeni ile tarafına dava açılmaz,

Başka suc vs işlemişsen onu bilemem diyorum...

Avukat değilim,yeterli bilgim olmayabilir.
Sizi yalnış bilgilendirmek istemem,

Benim bildiğim açılmaz,

Siz yinede konuya hakim bir avukata sorun.

İntihar ettiğin için dava neden acılsın,bence açılmaz.

Rahat ol sağlıcakla...

Abi iyi günler doktor beni heyete sevk etmişti salı günü heyete girecem doktor salı günü muaf olacaksın demişti heyette doktorun kararinami bakarlar yoksa kıta anket formuna yazılanlaramı

Yani doktorun kararımı önemli heyette yoksa komutanların kararimi

Öyleyse ben muaf oldum abi doktor salı gününe muafsin demisti

Amirlerinin görüşü ön görüşmede değerlendirilir,
Hekim kararı dosyana yazar,heyette onaylanır.

Tamam demişse artık rahat ol bence.

Evet ön görüşmede hekim bakar,
Kıta işlevsellik formunda ne yazarsa yazsın son kararı hekim verir .

İyi günler.

Abi bugün heyet toplanmadı yarın 1 de yine gidecem bu doktorun beni heyete sevk etti raporu nasıl ulaşabilirim

Bu rapor ne zaman onaylanır abi

Bu gün muaf oldum

Abiler iyi günler ben 2 aylık askerken yaşadığım bazı psikolojik sorunlar nedeniyle ilk. 21 sonra 45.gun hava değişimi aldım 2.hava değişimin 15.gununde Adana'daki doktorum raporu uzattı 3 ay verdiler birliğime 09..12.2020 tarihinde katılacamm abi sizce son durum ne. Olur lütfen cevap veriniz

Askerlikte uyum sorunu

Merhabalar . Ben askerdeyken usta birliğime teslim olduktan sonra sık sık bayılma iştahsızlık ve kilo kaybı yaşadım . Bayılmalardan kaynaklı gata nöroloji bölümüne sevk aldım .gerekli tetkikler yapıldı ve psikiyatri ile görüşmem için sevk istendi. Sevkimi aldım. Doktorla görüştükten sonra 21 gün hava değişimi verildi. Hava değişimi bitti tam gününde birliğime teslim oldum ve karantinaya girdim. Sorunlarım ciddi manada arttı. Duramıyorum ama bayram olduğu için vakit geçirmeye çalışıyorum. Bana verilen hava değişimi raporunda işlevsellik ve kıta kanaat formunda personelin kişiler arası ilişkilerde problem yaşadığı ailevi sorunlar nedeniyle sık sık ağladığı mutsuz olduğu ve ast üst ilişkilerinde yetersiz olduğu ve birlik içinde uyumsuz olduğu bildirilmiştir. İnzar kısmında Hava değişimi sonrasında onaylı fotoğraflı askeri kanaat ve işlevsellik formuyla sevki uygundur yazılmış. Tanı olarak da f43.2 yazıyor. Bundan sonra ki süreç ne olur ? Karantinanin bittiği ilk gün sevk alıp tekrar hekimle görüşebilir miyim ? Aynı hekime gitmem daha mı doğru olur ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler .

Söylediğiniz gibi,karantina sonrası birlik amirine çıkıp durumunuzu güzel bir dille anlatıp sevk isteyin,

Kıta işlevselik formu doldurup sizi sevk edecektir, muhtemel tekrar hava değişimi verilecektir, mümkünse aynı hekime gidin,

f43.2 uyum bozuklukları, muhtemel hava değişimleri sonrası muaf olacaksınız,
Tedaviniz başlanmıştır,tedaviyi düzenli almaya çalışın...
emrahdogancan

İlginiz için çok teşekkür ederim. Hemen cevap verdiniz. Peki 2. De elverişsiz almak mümkün müdür ? Kıta kanaat formunda da uyumsuz olduğum belirtilmişti

Özelden yazmışsınız,onu gördüm,

Mümkündür tamamen hekim kanaatine kalmış,
Sabırlı olun...
emrahdogancan

Çok teşekkür ederim. Zor dönemde çok yardımcı oldunuz. Son durum ne olacak bilgilendireceğim . En azında araştırma yapan arkadaşlara yardım niteliği taşır.

Üst Alt