Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerin evlenme seçeneklerinin toplumsal baskıyla sınırlandırılması [Tarışma]

Valla hocam umarım yazacaklarımı yanlış allgılamazsınız yorumlamasını bir insanın özgürlüğü bağımsızlığı ve laikliği yoksa şartlar gomez (ne olursa olsun) kendisini tanımayan insandır kaderin veya kitabın dışında dadır evlilik şartlarını iyi kötü bluçağına gelmiş her kes bilir üzerine düşenni yapar bayan ise çeğiz erkek ise para biriktirir taki mutluluğu paylaşacak birini bulanlar kadar hayatın her seviyesinde bu süreç devam eder şunuda yazmadan geçemeyeceğim
Allah dumanı olmayan dağa bacası tütmüyen eve göre yük verir Sabırlar inşallah birgün mutluluğu yakalarsın

Belki de insanın kaderinde evlenip evlenmemek bir kız biliyorum bir kolu yok şuan nişanlı o kızdan daha az engelliyim ama düşündüğümde herkesin kaderini yaşıyor belki de kimse yanlış anlasın istemem insanın toplumda kendini ne kadar ön plana getirdiği ile de ilgili bizim üniversite de tekerlekli sandalyeli biri vardı benim çevremde çok az insan olmasına karşın çocuğun birçok arkadaşı var aynı zamanda bir kendime bir ona bakıyorum benden çok fazla özgüvenli ve kültür sahibi biri insanları kendisine çekiyor ben normalde konuşurken çok utanırım engelli olmamdan kaynaklı yani ben kendime diyemem beni toplum dışladığı için olumsuz durumlarla karşılaştım üniversiteye gidince kendi ayakları üstünde, engelini yerine başka özelliklerini ön plana katmış insanlar tanıdım çünkü

Kriterlerinizi kaldırın. Yoksa zor evlenirsiniz. Yok üniversite mezunu olsun. Yok 10k maaş alsın. Yakışıklı ve hafif engelli olsun. Bırakın bu işleri önce kendinizi sorgulayın. Yaşınız 35 geçtiğinde ne kriter , ne aşk... kalır.

Oscar

Böyle kriterleri olan bir engelli hiç duymadım. Bu arada güya kadınlara laf çarpmışsın ama erkeklerin de kendilerine bakmadan neler neler istediklerini herkes biliyor..

onemli degil ne istedikleri erkeklerin:) asan kesen hirbolarla ugrasarak hayat gecireceginize kendi ayaginizin uzerinde durarak evlenmeyin derim hemcinslerime. hayatinizi yasayin. bu hayata bir kere gelecegiz. niye onun bunun nazini cekeceksiniz...

Engelliler evlilik konusunda kendilerini çok eziyorlar. Özellikle kadınların bir çoğu kendini soyutluyor dünyaya. Sanki dünyanın sonuymuş ve tek acıyı çeken onlarmış gibi davranıyor bir çoğu. Ve kendilerine de karşılarındaki insana da duygusal eziyet çektiriyorlar. Nice engelli birey var çoluk çocuk sahibi olmuş güzel insanlar yetiştirebilmişler. Onların da derdi yok muydu sanki? Ama hayatın güzel yanlarından tat almayı bildiler. Hayatımızın sonuna dek matem içinde yaşayamayız.

Evlenmeyip tik tok kızımı olsunlar?

Evlenmeyenler tiktok kızı mı oluyor? Ne saçma bir bakış açısı? Zihniyetin leş gibi. Kimse evlenmek zorunda değildir. Sen git de kendi haline bak

Erkekler ne istiyor? Açıkla öğrenelim.
Köle istiyorlar kendilerine, daha ne olsun..

Nice engelli birey var çoluk çocuk sahibi olmuş güzel insanlar yetiştirebilmişler. Onların da derdi yok muydu sanki?

Demek ki yeterince dertli değillermiş. Hayat bize güzel davrandı da biz değerlendiremedik sanki😏

Siz kültür diploma diye sinirlarsaniz hayatta size engelinle sınırlar . Relax ol akisina birak

Evlenmeyenler tiktok kızı mı oluyor? Ne saçma bir bakış açısı? Zihniyetin leş gibi. Kimse evlenmek zorunda değildir. Sen git de kendi haline bak
Köle istiyorlar kendilerine, daha ne olsun..

Sen bu kafa yapısı ile sittinsene evlenemezsin.😂
Köle isteyen zaten evlenmesin.
Eli ,yüzü ve fiziği güzel olanlar zaten evlenmiyor. Tik tok ve sosyal ağlara resim yükleyip, kolay para kazanma peşindeler...
Psikolojik destek al.
Sen cafe sohbet bölümüne yaz. Bu sayfalar sana ağır gelir, altından kalkamazsın. Cafe bölümüne aşk, çiçek, böcek, resim ekle, şehir isim oyna ve egonu tatmin et.

Siz kültür diploma diye sinirlarsaniz hayatta size engelinle sınırlar . Relax ol akisina birak

Kültürlü ve iyi eğitim almış bir kadın, kendini iki kelime ile ifade eder. Tomris_Hatunn'a katılıyorum.👍

Toplum olarak zaten eğitim seviyemiz yerlerde, buna insanların egoları, şekilcilikleride eklenince çıkmaz sokak haline geliyor, engel durumu olanlar bile kaf dağlarında geziyor cinsiyet olarak ve engelli engelsiz diye asla ayırmıyorum ama maalesef bu genel anlamda bu şekilde oluyor, lafa gelince herkes insan ama özüne bakmak gerek , o yüzden salın gitsin relax 😊

İlk başlarda ben de engelli biriyle hatta özelde psikolojik engelli biriyle evlenmek istiyordum , fakat aylardır bu düşüncemden vazgeçtim, zamanla karşımdaki kişiye durumumu açıklarım diye düşünüyorum, şansını denemekte fayda var diye düşünüyorum, ailem ve doktorlar ilaç kullandığım için stabil olduğumu söylüyor ve ömür boyu ilaç kullanacam, zaten hastalık belirtisi olsa evlilik düşünmezdim.

Oscar
Hâlâ milleti etrafındakiler ile karıştırıyorsun. Kimse ailen ve çevrendekiler gibi evlilik meraklısı değil. İnsanların öncelikleri farklıdır, benim önceliğim kariyer. Pek cok kadınının da öyle. Kültürlü olduğunu iddia ediyorsun ama geri kafalı biri olduğun belli. Kadınlar hakkindaki düşüncelerin bunu gösteriyor. Ayrıca nereye yazıp yazmayacağım seni hiç ilgilendirmez. Psikolojik destek almasi gereken de sensin.

İstorika

Bana yazma çocuk.
Benim vaktimi çalma çocuk.
Benim çoluk çocuklarla uğraşacak zamanım yok.
Sana hayatta başarılar diliyorum.
Her şey gönlünce olsun.
Mutlu ol.
Kariyer yap.
Bir erkeğin egemenliğine girme, kendi ayaklarının üzerinde dur.
30 olmadan sakın evlenme, sana ağabey nasihati veriyorum.
İyi olmanı istiyorum...

evlilik iki kişiliktir mesela aileler falan karışabilir bir takım şeylere fikirlerini soylemek adina bu normal...qelismemiş ülkeler de evliliqe herkes karışır malesef ...bildiqin rezalet yanı qörülmemis bisi awamliqin dibi...aayyy rezalet wallahi ...şimdi bu toplum ne amaçla karisiyo ki insanlarin evliliqine özeline falan ....var mı böyle bi cahillik yaaa ...bunlar bildiqin qafayi yemiş demek ki ...😹😹😹utanmaz reziller evleniceklerin başına quma bunlar piskopatlar..😹😹 ...

Son düzenleme:
Evlendiğin kişi ile yaşlanır, aklında olan kişi ile ölürsünüz.😂

Aklında kalan kişi evli ve çocuklu olabilir...😂

Üst Alt