Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Engelliler.Biz] II. Wattabe Etkinliği sonrası görüşler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizde size teşekkür ederiz.
iyki geldiniz özlemiştik valla :)

Teşekkürler

Başta site yöneticileri olmak üzere emeği gecen herkese herkese çokça teşekkür ediyorum, ve kendimi de çok şanslı hissediyorum, bu denli bir güzel bir organizasyonda bulunduğum için sağolun ve varolun ki tekrar bulusabilelim saggılar.

ben kendim şahsen aynı zemanda vaktimin önemlice bi
bölümünü bocktan ishlere ayırdığım için özellikle wc lere
çok dikkat ettim. kusura bakmayın arkadaşlar wc lere dışardan bok attırmam. içerden kapıyı kapatıp yapabilirsiniz o serbest. :)
niye derseniz. bi kere o wc leri büyük organizasyonlar yapan ve benim diyen belediyeler bile kolay kolay temin edemez. onlar iki tahta bi çukurdan oluşan hala değil. oldukça pahallı şeyler. kendi değerinden vaz geçtim, nakliyesi montajı bile büyük para.
diceniz ki ben wc lere değil wc yerlerine şeettim.

şimdi, konumlamada alan seçililrken önce zemin etüdü yapılır. her yere koyamazsın. zeminin uygun olması lazım. yerler beton veya asfalt olsa sorun diil. bunu geçelim.
en önemli konu...rüzgarın yönü..!
yaaa :)
piknik alanına yakın konulmuş olsaydı yerken mis gibi kokan o köfte patateslerin çıkarkenki kokusunu duyardık ki ıhhh olmas.
benden ırak olsun da nerde olursa olsun.
ayrıca kim olursa olsun, özellikle bayanlar, değil wc ye girerken görülmek wc lerin etrafında beklerken dahi görünmeyi istemezler.
diceemm o ki uzağa koyulmasının sebebi en uygun yerin orası olması sebebiyledir.
yolların bozukluğuna gelirsek..
çok şey istiyosunuz be güzel kardeşim derim.
aslında haklısınız yollar berbattı. ama bu iş için organizasyonu suçlamak benim "wattabe irezilliğ" başlıklı yazımda "göl kuruydu sazlar sarıydı" suçlamama benzer.
ankara'da izmir'de adana'da durum nasıldır bilmem ama kosskoca istanbul'da böyle bir organizasyon için ayarlanabilecek yerlerin sayısı 2-3 ü geçmez.
bırakın yollar da dağınık kalsın.
aslında çekmece belediyesine söyledim ben 14 tmz'da wattabe'ye gelicem yollar bozuksa dönerim karışmam haaa dedim.
o da bana :
- andır dı penis general novembır dedi.
valla yüzüm kızardı sustum napiim.
bu saygısızlık devam ederse seneye oraya gitmicem ya da bülent'den yolun başından sahile kadar bi helikopter tahsisi rica edicem :)

not: sakın bu yazıyı tamamen bi kişiye yönelik bir açıklama olarak almayın.evet -dışardan bakan bi kişi için - önemli bir konuya parmak basılmış. ben de öyle düşünen bir çok kişiye altyazı geçiim dedim. konu biraz da benim mesleki alanıma giriyo ya hemen atlamam o yüzden.
dedim ya tekrar altını çizeyim.
BU Bİ ŞAHSA DEĞİL GENELE YAZILMIŞ Bİ YAZIDIR. uslubum o yüzden biraz iğneleyici.

VE ŞU UNUTULMASIN LÜTFEN BU ORGANİZASYONU YAPAN BİR İNTERNET SİTESİ.
DEVLETTEN BÜYÜK TAHSİSATLAR ALAN, ÜYELERİNİN AİDAT ÖDEDİĞİ BİR DERNEK VAKIF YA DA FEDERASYON KONFEDERASYON DEĞİL.
BUNU DÜŞÜNÜRSEK BAŞARININ NE KADAR OLAĞANÜSTÜ OLDUĞUNU ANLARIZ.
internet sitesi derken 80 milyar dolarlık gogıl'la bu siteyi karıştıranları da hararetle yanaklarından öperim. :)

Sayın Adil Temiz bey,
"etkinlik fena değildi" demişsiniz.
Mesela "çok iyiydi" demenize mani olacak ne gibi eksiklikler tespit ettiniz orada ve bir de bundan daha iyi bir organizasyona daha önce katıldınız ya da duydunuz mu?
Ona göre bu organizasyonu düzenleyen arkadaşlarımız onlardan feyz alır...
yaratıcı fikirleriniz vardır umarım.
nedir yediremediğiniz?
sevgiler.

Kucuk bir yanilgi sonucu - nereden takildik bu cift sayilara hay allahim - fazladan 2 bira daha alinca.. uyanamadim o gun, uyanmam gereken saatte..Boga dostumdan ve sizlerden ozur diliyorum, artik baska vakit alirim ifadesini ")

wattabe hikayeleri 1 - (portos) Tekin

İlk mesajda dem vurmuştum wattabe bir mailde anlatılacak bir hadise değil, ben kendi gözümden bir kaç hikaye anlatacağım diye

ilki şimdiye kısmetmiş

Tekin

Burada Tekin'i wattabeyi sindirmiş, alttan girmiş üstten çıkmış ve artık ortama alışmış durumda görüyorsunuz

Hikayesi Kadıköy'den başlıyor ama

10.00'da servis kalkacağı için 09.30 gibi konuşlandım ben Haldun Taner'in önüne. Kimseyi tanımadığım için gazeteme daldım. Derken derken rumuzu söyledik; cincin'den yaka kartı niye yakalarda değil diye fırçamızı yedik. Otobüsler geldi, hangisi şurdan ben burdan muhabbetleri oldu derken. Biri yaklaştı yanımıza, spastik bir rahatsızlığı olduğu için konuşması güç anlaşılıyordu. Tabi biz etkinlik ve çoğu kimsenin ilk defa (misal ben, kendim) katılıyor olmasının da bilinci ile bu arkadaşı wattabeye katılanlardan birisi sandık. O da tam aktaramadı rahatsızlığı nedeni ile zaten meramını. Sonra sonra onun tesadüfen oradan geçmekte olduğunu öğrendim. Söylediğine göre selpak satarak geçimini sağlıyormuş ve o sırada selpak almaya gidiyormuş çalışmak için. Ben de ona orada bulunma nedenimizi aktardım, arada cincin'den gelebilir teyidini alınca -ki düzenleyici olmadığım için mahsuru olmadığını gayet iyi bilsemde kendi kafamdan tamam gel abi demek içime sinmedi - Tekin'e gel takıl bize abi, akşam seni buraya bırakırız dedim.

Ama ailemin haberi yok dedi o ve ben babası Gürkan Bey'i arayıp durumu izah edip bugün Tekin bizimle dedim, çok sevindi Gürkan Bey ama daha etkileyici olan Tekin'e tamam oğlum baban izin verdi dememe rağmen telefonu alıp babasına "Baba, gidebilir miyim?" demesi idi.

Neyse kurulduk otobüsün en arka koltuğuna ve 10.20 gibi yola çıktık.

img1012ej0.jpg

Mecidiyeköyde diğer arkadaşlar da (Ceyhun ile Ayhan) katıldı bize ama B. Çekmece yolları bitmek bilmeyince huysuzlandı bizimki. Zaten o gidiş yolu o derece daraltmış ki adamı dönüşte otobüsün en önünde geldi :)

Wattabeye vardık, biz de ilk defa görüyoruz tabi mekanı ama aman zaman demeye kalmadı Tekin arazi oldu. Zaten gün boyu da Tekin çat burda çat kapı ardında şeklinde dolandı durdu etrafta. Nerde oğlum bu demeye kalmıyor bi bakıyoruz Tekin serilmiş minderin tekine yeni tanıştığı biri ile sohbet etmekte, bir ara uzun bir süre görünmeyince gün boyu yaa bırakın gezsin adam diyen ben bile merak ettim, Ceyhun demesin mi yok be oğlum az evvel gördüm orkestraya doğru yol alıyordu diye :)

Yani günümüzün eğlenceli geçmesinde allahı var çok payı oldu Tekin'in. Mesela Nil Hanım ile tanışmamıza o vesile oldu. Biz açlıktan sefilleri oynarken bir baktık adam bir bayanın masasına kurulmuş löp löp poğaça götürüyor.

img1030tm3.jpg

img1048bl1.jpg

Bütün gün biz Tekin'i kah yanımızda gördük kah kimbilir o nerelere gitti

img1062op9.jpg

img1063ok2.jpg

En enterasanı da ortam tenhalaşıp biz bira aldığımız zaman oldu. O ara gene Tekin sırra kadem basmış biz de havadan sudan konuşuyorduk. Ben biraları alıp bi geldim Tekin dönmüş. O yok diye ben onun için bira almamıştım. Tekin sen al bunu ben alırım demeye kalmadı şeytan görmüş gibi fırladı yerinden. Adam fanatik yeşilaycıymışda haberimiz yokmuş. Biz içerken bize bir bakışı var yani adamın yedi sülalesini kessen öyle bakamaz.

Aradan 5 dk geçti geçmedi arkamızdan bir arkadaş -kimdi bilmiyorum- yanındakilere takılıyordu içkim yok sigaram yok felan diye, aaa bizim ki amcamın yanında almasın mı soluğu, bi de o arkadaş bunlar içkici yaramaz felan diyor Tekin de hararetle destek mahiyetinde başını sallıyor. Oğlum bira lan bu diyoruz yok adam taktı bize içiyoruz diye.

img1126xo1.jpg

En güzelini ama en son söyledi bana Tekin. Artık ayrılık vakti yaklaşmakta iken yaklaştı yanıma ve "haftaya nerdeyiz" dedi :)

img1036ve8.jpg

gönlüne sağlık toprağım:)

çok güzel yazıyorsun ya:)

devamını bekleriz...

teşekkürler...

yeditepe' Alıntı:
gönlüne sağlık toprağım:)

çok güzel yazıyorsun ya:)

devamını bekleriz...

teşekkürler...

sağol, eksik olma yeditepe de

hem toprak diyorsun hem rumuz yeditepe

oluyor mu

babalar gibi çukurova, yılankale, dörtyol vsr dururken

işin şakası tabi bu

teşekkürler

anvrz

valla Çukurova çocuğuyum ama bildim bileli İstanbul'a aşığım ben. toprağıma da ayrı düşkünüm...
ama İstanbul benim için şehirden ötedir.
İstanbul, benim sadık dostum!
tıpkı toroslar gibi...
İstanbul'la konuşuruz. ve her zaman yanımda olmuştur.
onunla o kadar çok şey paylaştık ki...
beni en iyi anlayan dostum o.
ve ona sıgınanı hiç hor görmez.
sadık bir dost olmuştur.
bu memleketten ayrı bir olaydır.
bir kuş nasıl çalıya sıgınırsa İstanbul da oyledir.
kovmaz o kuşu hiç.
incitmez.
wattabede görmedin mi istanbulu?
memleketlere ayrımcılık yaptı mı hiç?
her şehirden gelen konuğu ağırladı.
kucak açtı.
yolarını,havasını,gölünü, her şeyini eksiksiz cömertce sundu gelenlere...
ana gibidir bu şehir.
ve en önemlisi iyi bir "tanık"tır.
dünyayı agırlar.
agırlayacak da...
dünyanın yükünü taşıyacak bu şehir...

minerva

İnan size böyle bir süpriz yapmak istemezdim ama bende bilmiyordum yolu İnşallah bir dahaki sefer hersey daha iyi olur

boşver biraz da aksiyon oldu koybolmak :::))))))) :lol:

WATABEDEN SONRA PAZARIDA BERABER ĞEÇİRDİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZ BULEREUS. DENİZCE .ATOM KARIMCA. KONAK. REAL ABRANAX VE DİĞER ARKADAŞLAR HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKÜR EDERİM SAYGILARIMLA

Gerçekten arkadaşlar çok iyi vakit geçirmişler gözüküyorlar.Bende çok katılmak istedim ama inanılmaz rahatsızdım yorgan döşek misali derler ya öle yatıyordum.İnşallah seneye katılma fırsatım olur.Böyle organizasyonlar ankarada da bekliyoruz...

bence seneye geç olur. :lol: :lol:

slm

çok güzel bir gün geçirmişsiz zaten başka türlü olması beklenemezdi bu sefer orada olamadım inşallah seneye :)

valla çooooookkk güzeldiiiiiii

e :lol: evet o kadar güzel o kadar güzeldiki anlatmak la kelimeler kifayetsiz yemekler cocolar.dondurmalar :lol: ordaki rahat yastıklar.mükemmel dostluklar.gitmedim amaaaa anlattıklarınız okuyunca sanki ordaydım okurken biraz acıktım ama olsun keşge gelebilseydim keşge yav biriniz demedinizki gel şovmen takıl bana gideleim beraberce.şaka şaka hakkaten bir roman gibi okudum inşaallah seneye nasipse

mahmut ve can bey arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum. iyileşmelerine çok sevindim ayrıca.

mahmut adlı arkadaşımız eğitimci mi?
katil_kobra nickli bir arkadaşımız vardı o mu yoksa?

gaziantepli mahmut arkadaşımızla aynı servistedik. yani geziye katılıncaya kadar habile sohbet ettik. sohbetimizin içinde bu konu da geçti. nickini sordum. nicki mahmut (soyismi) bilmediğim için.
yani hem isim + soyismi

mahmut beyle piknikte aynı masadaydık beraber yemek yedik.
yüksek makina mühendisi. tekrar geçmiş olsun

iyiki varsınız canlarım!

Wattabe organizasyonuna bende katıldım.Ve illkkez böyle bir olayın icindeydim.. beni ordaki göl manzarasi agaclar yesillik falan ilgilendirmedi fazla.direk insanlarin yuzlerine gözlerine bakıyordum..Pırıl pırıl sevgiyle bakan gözler ,kenetlenmis yürekler ,sımsıkı sarılmıs bedenlere bakıyordum hayranlıkla..insanin neredeyse "iyiki engelliyiz" diyesi geliyordu bu muhteşem sevgi seli karsısında...iyiki gitmisim iyiki bu guzel manzarayı canlı kanlı yaşamisim... emegi gecen herkese gönülden tesekkurler ediyorum... ve SİZLERİ SEVİYORUM....

Ellerine sağlık Hasan'ın. Çok güzel olmuş youtube montajı.

aradığım müziği buldummmmmmmm.
bu Hasan'ın hazırladığı wattabenin müziği...

bu müziğin adı ne?

bu benim aylardır aradığım o müzik işte...
inanamıyorum!
teşekkürler Hasan...

Büyük bir keyifle izledim....

Gerçekten ne kadar güzel bir gün geçirdiğimizi bir kez daha anlayabilme şansı oldu izlerken. İnsan o An ın içindeyken bazı şeyleri fark edemiyor.

Ellerine sağlık hasan. :D

tekrar yaşamış gibi oldum gerçekten çok güzel olmuş. emek veren herkese teşekkür ediyoruz. bu sene erken ayrılmak zorunda kaldık, umarım seneye daha çok kalabiliriz.

çok güzel görünüyo yaa :) tekrarında beraber olmak için elimizden geleni yapıcaz inşaallah :D

yorumlara ve fotoğraflara bakılırsa harikaymış, bende burdan takip ederek mutlu oldum, tatildeydim ve gelmem imkansızdı... ama bir daha olursa gelmeye çalışacam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt