Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olarak cezaevi anılarım

allah kimseyi düşürmesin,cezaevine ama sonuçta orası ıslah evi diye geçer,ben başarıya birşey diyemem,kader kurbanııdr belkide,ama cezaevinde ikinci müdür bir arkadaşım vardı adam dayanamadı istifa etti,anlatırdı bazen her türlü pis insan bize gelirdi diye,mesela adam hamile kadını karnında bebegiyle öldürmüş,şimdi ben bu ibneye eziyet etmeyimde ne yapayım derdi:),sabah akşam eziyet ederdik ona diyo,yani cezaevleride olmasa masumun hakkını kim savunacak? birde meseleye bu yönden bakmak lazım,engellisin yada ölümcül hastasın diye suç işleme özgürlügün yok,can yaktıysan seninde canın yanacak.

öyle olaylari bende duydum ama ben suçsuz yere yatıyom hakan arkadaş

ooo coktandir gorunmuyordun basari hosgeldin. iyimisin. sabir. allah kurtarsin

öyle olaylari bende duydum ama ben suçsuz yere yatıyom hakan arkadaş

açıkta mı yatıyorsun kapalı damı ? açıkta yatanlar günlük 20tl yatak ücreti ödüyor diye biliyorum eskidenmiş o paşalar gibi yer içer yatarım olayı artık içerde paran yoksa vay haline bir paket sigaraya çamaşır yıkarsın valla hapishane kantininden bir battaniye alsan 50tl dışarıdan gelen ziyaretçilerinden artık temiz çamaşır bile almıyor cezaevleri kendi kantini ve döner sermayesini kurmuş gardiyanlara para lazım döner sermaye alıyor hepsi

İron

açıkta yatıyom yoksa burda işim ne olsun d yatak ücreti falan yok tavşanlı açık cezaevindeyim şu an 10 kişilik koğuşları var ben 7 kişilik revir koğuşunda kalıyom lig maçlarını hayvan belgesel kanallarını falan izliyoz orda kantinde parayla bazı şeyler satılıyo ama oranın yemekleri kötü yönetimi iyi değil bunun dışında sakin bi yer bizim koğuşta bi üftade dede var 5 vakit namazında ondan çok şey öğreniyoz dini konuda orda bunun dışında tehlikeli tiplerde var orda idare edip gidiyom şimdilik haziranda sevk yazcam başka açığa daha iyi bi açık cezaevine giderim inşallah

5 vakit namazlı dede ne suç işlemişde
Hayret verici 😯

bi anlık cinnetle hanımını yaralamış hanımı şikayetçi değil ama ceza almış yinede

Geçmiş olsun dostum bende polislerle tartışmıştım kafam güzel iken 4 - 5 sene verdiler iyi halden ertelendi 5 yıl icinde suç işlemez cezam silinecekmiş ama
1 sene önce bir kavga olayı oldu 2 kişi bana saldırdı sopalarla birinin bacağı kırıldı olay sırasında mahkeme hala devam ediyor ceza yersem önceki olay ile birlikde 7 - 8 sene gibi yatarım gibi geliyor
Birde bende BTA psikotik bozukluk var %80 raporluyum acaba hastaneye mi yatırırlar yoksa ceza evi mi bir fikri olan var mı

Geçmiş olsun.Kanunlarımız lastikli .Adam pompalı tüfekle parkta oynayan cocuklara ateş ediyor yaralıyor suç almıyor, bir başkası adamın kafasına koca kaldırım taşıyla vuruyor dışarda serbest.

izinli çıktım yine bilecik gölpazarı açık cezaevindeyim artık geçen haziranda sevk yazmıştım oraya 8 ay kaldı artık martı iple çekiyom 28 ini d

İzin bitti tatil bitti

biz açık cezaevi mahkumlarına 7 gün izin veriyolar 3 ay da bi oda hemen bitiyo yarın cezaevine geri dönecem ve forumu da oldukça özleyecem kasımda görüşürüz millet

yine izin vakti geldi yine buralardayım d 4[FONT=sans-serif] ay 23 gün kaldı tahliyeye[/FONT]

Sayılı gün çabuk geçer sabret sabırdan ayrılma

Helal olsun ben 10 sene yattım senın kadar yazacak bırseyler bulamadım

üstad merak ediyorum çıktıktan sonra ne yapmayı düşünüyorsun.....bende bir kaç mahkeme olayı atlattım 29 yıldır yaşıyorum kimliğim benliğim sağlığım ümitlerim hepsini kaybettim...dağa çıkmayı düşündüm terörist olmayı araştırdım o da iş değil ne yapsam bilemiyorum...adalet benden yana hiç olmadı...hor görüldüm...küçük görüldüm itildim kakıldım....en sonunda devletime ve milletime olan saygımıda yetirdim....borçlarım çok ve bu borcu ödeyecek durumda degilim işte calıstım odemek ıcın paramı alamadım bu borçlarda keyfi borç degildir...kumar degildir....bir ticaret degildir...devletin bana bunu mu reva gördü ben niye okudum ben ne yaptım anlamış degilim...tanrı bile yüzüme gülmüyor...yakarışlarıma aldırmıyor çevresi akrabası ve arkdaşları tarafından satılmış biriyim....tanrı bile beni görmüyor en agırıma gidende bu.

AlternanSS

yazdıklarına katılıyom ben engelli maaşı alıyom o maaşla yaşıcam mecburen iş miş yapcak halim yok zaten hiç çalışmadım yaşım 46

açık cezaevinden yine izinli çıktım bu son iznim kısmetse 30 marttada tahliyreyim artık

dün cezaevinden tahliye oldum arkadaşlar artık özgürüm

İşin gücün rasgelsin
Sağlıcakla kalın 🖐🏾

Başari Gözün aydın ALLAH bir daha düşürmesin ceza evinde iken engelli maaşı alabildinmi ki

başarı çok geçmiş olsun kardeş,allah bir daha düşürmesin inşallah.

Cezaevindeki lakabım "dağıtıcı" idi

[FONT=Roboto]biraz cezaevi anılarımı anlatayım [/FONT][FONT=Roboto]ben 2012 ekimi ve 2014 haziranında bursa e tipi kapalı cezaevinde engelli olduğum halde cezaevinde yatmıştım bazı mahkumlara lakap takarlar benimde o zamanki lakabım şunlardı 1. lakabım dağıtıcı 2. lakabımda şakigan kuşuydu dağıtıcı denmesindeki amaçda cezaevine alışamadığım ve arıza denen tipden olmamdı baş memur benim gibi tipleri dağıtmak istediği koğuşa yani azzetmediği müessillerin koğuşa koyuyolardı e bunu dövsünlerde o koğuşu dağılsın amacındaydılar benim bulaşıcı mantar hastalığı olmasıda mahkumları çok korkutuyodu e koğuşun birinde yan koğuşda daha önceki olayda olan bi eleman bağırarak uyarıyodu dikkat edin onu tanıyom ben koğuşu dağıtmak için gönderildi giderken 4-5 kişiyi götürüyo dedi ama işte dışarda suç işlemekten korkmuyan bu tayfa bu olaydan korkuyodu ayrıca mantar hastalığındanda deyim yerindeyse ödleri kopuyodu aslında benim gibi bulaşıcı hastalığı olanların cezaevinde yatmaması gerekir ama gel gelelimki devlet yatırıo madem yatırcan ev hapsi ver bari ikinci lakabımın konuş şekliyse şudur şakigan kuşu [/FONT]
biggrin.gif
[FONT=Roboto] çok konuşan haber taşıyan manasındadır e adam orda benim kuyumu kazıcakta ben seyredicem öylemi öyle bi dünya yok ilerde yine cezaevine girersem dağıtıcı olcam yine [/FONT]
cool.gif

@basari ,geçmiş olsun ,zorlu bir süreçten geçmişsin .

Peki orada o kadar uzun zaman geçirdikten sonra sivil hayata alışabilecek misin ?
AlternanSS her şeyin yoluna girmesini istiyorsan , kendi işini yapmalısın .

SERAFİM
tahliye olalı 2 seneye yakın alıştım sayılır dışarıya yani inşallah bi daha içeriye düşmemeye dikkat ediyom

Gölpazarı Açık Cezaevi

[FONT=Roboto]bugün bilecik gölpazarı açık cezaevini anlatcam biraz sansürlü [/FONT]
biggrin.gif

[FONT=Roboto]bu cezaevinde disiplin çok katıdır mahkumlar korkudan kuzu gibidirler [/FONT]
biggrin.gif
[FONT=Roboto] çöpleri çöp kutusuna atma kuralı vardır en basitinden ordaki mahkumlar kesinlikle çöpleri yere atmazlar her zaman çöp kutusuna atarlar [/FONT]
cool.gif
[FONT=Roboto] 1500 mahkumu vardır buranın yemek ve banyoda kuyruklar uzadıkça uzar banyoda fıskiyeler bozuktur bi ikisi çalışır sadece dökme tabir edilen yöntemle yıkanılır genelde tv odaları vardır ama mahkumlar sürekli kanal kavgası yaparlar [/FONT]
biggrin.gif
[FONT=Roboto] şimdilik bu kadar ilerde eklemeler yapacam bu konuya[/FONT]

Üst Alt