Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En düşük erken emekli maaşı ne kadar?

Hanife avcı
Engeliniz nedir?.. Önemli bir rahatsızlık ise aynen onaylanacağı düşüncesindeyim. Geçmiş olsun! İnşallah rapor onaylanır... Bizleri de bilgilendirirseniz seviniriz teşekkürler.

celebikizi

normalde bnm de 2023-2024 de doluyor tam 18 yıl ay ile değişiyor ama aldığım maaşın nerdeyse 4 te 1 i bağlanacağından düşünmüyorum sizinde 1500-2000 arası bağlanır gibi

Kesinlile maas oranları cok düştü.Benimde eski hesaba gore 4000 tl emekli maasi almam gerekirken 2500 3000 arasi maas aliyorum emekli olunca..

sgurkan

%75 net maaş üzerinden bağlanıyor aşağı yukarı bnmki normalde net maaş + ek ödeme + tazminat + mesai varr ama emeklilik olursa neredeyse 4te 1i verilecek oyüzden erken emeklilik düşünmüyorum allah nasip ederse daha bir 20 sene yolu var

mesut41
Ben ozel şirkette olduğum için emekli olup devam etmeyi düşünüyorum,zaten maaş yuksek neden devam etmeyeyim memur olsam o kadar maaş alamazdım bile.2023'te nasipse emekli oluyorum.Prim 5800 olmuş 20 yılı doldurmayı bekliyorum şuan.

Çalıştığım kurumda sürekli işçi kadrosundaki arkadaşın maaş hesaplamasına baktık çok düşük değil mi? taşerondan sürekli işçi kadrosuna geçtiği için 2020 sonunda zorunlu emekliliğe sevk edilecek

İşe başlama tarihi 2001
2000 - 2008 arası : 2410
2008 sonrası : 3234
Ek Ödeme : 51.79

Hesaplanan aylık : 1035.83

Aylık bağlama oranı :
Aylık bağlama oranı 2 : 45.00
Aylık bağlama oranı 3 : 34.67

çok düşük olan ABO oranları için veya son zamanlarda internet de de okuduğum intibak yasası için görüşülen bir kanun haber vs..duyan varmı takip eden falan bu konuları??

Emekli maaşı neden az?

Merhaba;
daha önce başına gelen var mı bilmiyorum ama;
babam çeşitli rahatsızlıklarından ötürü %60 oran ile malulen emekli oldu. Lakin aldığı maaş tutarı 835 TL veya 900 TL olarak hesabına yatmaktadır. Hastahane %72 olarak düzenlemişti raporu.

Hane de Annem (ev kadını herhangi bir geliri yok) ve babam birlikte beraber yaşıyorlar.

SSK için e devlet sorgulaması yapıldığında

İlk İşe Giriş Tarihi: 02.09.1985
Durumu: Aktif
Toplam Uzun Vade Gün Sayısı : 1256

bağkurda iki kayıt çıkıyor

birinde;
Tescil Tarihi: 01.03.2011
Toplam Gün Sayısı: 1220 (3 yıl 4 ay 20 gün)
Borcu: 0
Durumu: #01-İşi Bırakma

diğerinde:

Tescil Tarihi: 01.11.1994
Toplam Gün Sayısı: 180 (6 ay )
Borcu: 0
Durumu: #13-Ek-63 Terki

gözüküyor. Emekli maaşı Toplam Gün Sayısı: 1220 (3 yıl 4 ay 20 gün) olan bağkur üzerinden yatmakta. hepsinin birleştirilmesi için dilekçe verdik memur arkadaşlar "birleştirdik, maaşı bu dur" diyorlar.

Sorum bu durumda ne yapılabilir. Bu maaş bu kadar mıdır? 2022 veya buna benzer bir ödeme herhangi bir yerden alabilir mi? Destek için teşekkürler

Oflucan_61
Sanırım siz babanızın hizmetlerinin birleştirilmediğinden şüpheleniyorsunuz. ama birleştirilmemiş olsa idi malulen emekli aylığı bağlanmazdı, çünkü hiç biri tek başına aylık için yeterli değil.
Ancak aktif sigortalı görünmesi ilginç.

Oflucan_61
Sanırım siz babanızın hizmetlerinin birleştirilmediğinden şüpheleniyorsunuz. ama birleştirilmemiş olsa idi malulen emekli aylığı bağlanmazdı, çünkü hiç biri tek başına aylık için yeterli değil.
Ancak aktif sigortalı görünmesi ilginç.

Maaş tutarı sizce doğru mu?

Oflucan_61
Bunu size hiç kimse söyleyemez. Maaşın yeniden hesaplanması talebinde bulunabilirsiniz.

Ufukalp

Bunu bir goz önünde bulundurayim. Kimisi diyorki; daha fazla alması lazımdı. kimisi diyor ki; 3 yıl kesinti yapılacak sonra normal maaşını alacak. Falan filan ve bunu söyleyenler kurumda çalışan memurlar

2020 girdik bizim blok görevlisi 2 yıldır engelli olarak emekli 1600 emekli maaşı alıyor benim %71 engelli raporum var 1090 günüm kaldı emekliliğe şu amki brüt maaşım 4461 bu ay zamlı 4900 yada 5000 bin bekliyorum brüt maaşı yılda 2 ikramiye 9000 bin lira yılda 2 defa brütüm var 3 seneye ne kadar maaş alırım 2500 lira ülkerden engelli kadrosundan emekli olan arkadaş var asgari ücret günlük 4 saat zorunlu mesai hafta sonu 100-100 mesai şu an 2500 alıyor bekleyip görecem

Üst Alt