Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En düşük erken emekli maaşı ne kadar?

özgür bey ben emekli sandıgım bu kadar düşükmü grcektende

Valla emekli sandığı biraz yüksektir tabii. Ben sgk lı olduğunuzu düşünerek yazdım.

Sanırım benimdir 6600 günle hastaliktan erken emekli oldum 790 TL maaş bağlandı zehir zıkkım olsun bize bunlari reva görenlere

memur ya da işçi fark yok arkadaşlar..
yatırılılan prim tutarı ne kadar yüksekse maaş da o kadar yüksek olur...
çalışılan gün ne kadar fazlaysa, tazminat da o kadar yüksek olur...
yani prim + (prim + gün) = tazminat + maaş

Şöyle diyebilirmiyiz ;

Prim ne kadar yüksek yatarsa maaşında o kadar yüksek olur.

Çalıştıgın gün sayısıda ne kadar fazla olursada tazminatın fazla olur.

Peki 15 yıl değilde 20 yıl çalışsan maaşın artmazmı hiç ? Primler hep en düşükten yattıysa 20 senede çalışsan maaşın hiç artmaz mı ?

ahuse

emekli sandığı taban maaş 1871 tl.dir.bunun altında emekli maaşı olmaz.ocak 2018 de %4 zam ve enflasyon farkı ile bu taban maaş da artacak.

yalnız bu 01 ekim 2008 den önce memur olup emekli olanlar için geçerli.01 ekim 2008 den sonra memur olanlar ssk gibi işlem görür. o zaman maaşınızda 1000 tl.nin üstüne çıkacağını zannetmem.

turan yılmaz

Acaba yakınınız şimdi ne kadar maaş alıyor. Benimde tanıdığım belirtilenden yüksek alıyor. Bilgi verirseniz sevinirim.

Yorumları okuduktan sonra içim geçti. Emekliliği düşünmüyorum artık, ya buraya mezarımı kazarlar yada kovarlar. ben o parayla evlenip 3-5 çocuğa bakamam. 60 yaşından emekli olabiliyormuyuz acaba?

şu an rapor ödemesi alıyorum 6 aydır ve 3 ay daha alacağım,haliyle toplam kazancımdan gidiyor ve azalıyor...bu erken veya malulen emeklilikte çok etki edermi maaş bağlanmasında...teşekkürler..??

bu sene endüşük malulen emekli nekadar

bu sene endüşük malulen emekli nekadar

bu çıktı bende sizce ne kadar maaş alma şansım var

[FONT=Times New Roman Tur]ADI SOYADI[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]İŞYERİ NO/HİZMET TÜRÜ[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]İL/ŞUBE[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]DÖNEM/AY[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]BELGE KODU/TÜRÜ[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]İŞE GİRİŞ TARİHİ[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]GÜN[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]KAZANÇ[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]İŞTEN ÇIKIŞ TARİHİ[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]KANUN NO[/FONT]
[FONT=Times New Roman Tur]İBRAHİM HALİL DEMİRBİLEK[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]2368[/FONT][FONT=Times New Roman Tur]94,939.51[/FONT]
[FONT=Verdana]Bilgilendirme amaçlıdır. Resmi işlemlerde kullanılamaz.[/FONT]

bu çıktı bende sizce ne kadar maaş alma şansım var

Gazete haberleri tamamen yalan yandaş haberler
emekli zammı temmuzda %4 zammı bile nisan ayından ititbaren yazmaya başlıyorlar delirtiyorlar adamı emekli aç durumda malesef chp sayesinde iki adet ikramıye rüşveti verildi oy versinler diye gerisi yalan katsayı hesaplaması düzeltilmediği sürece emekli olmaya niyet etmeyin herkesi emekli katsayı hessab konusunda gösteri yapmaya davet edelim emekli aylıkları düzeltilsin ondan sonra konuşuruz

Merhaba Emekli maaşı hesaplaması yaptım siteden emekli maaşınız 1382+ ek ödeme 55 tl yazıyor.maaş hesaplaması güncel midir? Bu aylık mı? yoksa 3 aylık mı? Ek ödeme oranı 2018 ve/veya 2019 yılında aynı mı olur?Enflasyon zammı veya zam neye göre yapılıyor? Teşekkürler.

bu ek ödemeler ay sene zamlarla asgari ücret artması vb..etkenlerle artıyormu veya artışlar neye göre hesaplanıyor bilen varmı acaba?

2008 sonrası memurlarda maaş bağlama oranı yüzde 75 ten yüzde 50 ye düşmedimi? 30-35 nerden çıktı

2008 sonrası 5510 sayılı Kanun Dönemi

01.10.2008 ve sonrası dönemdeki aylık bağlama oranı bu bakımdan en olumsuz dönem oluyor. Zira bir taban uygulanmaksızın her bir 360 gün hizmet için yüzde 2 aylık bağlama oranı veriliyor. Bu durumda 9000 gün hizmetin 2008 sonrası dönemdeki aylık bağlama oranı karşılığı yüzde 50 oluyor. Bu durumdan en çok etkileneceklerden biri de ilk defa emekli Sandığı iştirakçiliğine 15.10.2008 ve sonrasında başlayan memurlar oluyor. Zira bu konumdakiler 5434 sayılı Kanuna tabi memurlar gibi 25 yıl hizmete yüzde 75 değil yüzde 50 aylık bağlama oranı elde edebiliyorlar.

Bu dönemde de prime esas kazanç matrahları yani kaba tabirle brüt ücretler aylık bağlama oranında etkili değil.

Merhaba erken emekli maaşım ne olur bılgı verir misiniz engel oranım 44

2000 Öncesi 519
2000-2008/10 Arası 1129
2008/10 Sonrası 3135
Toplam 4783

Ek Ödeme : 58.15
Gösterge 9475
Ortalama Yıllık Kazanç 8,546.40
Ortalama Aylık Kazanç 2,179.20
Aylık Bağlama Oranı 60.00
Aylık Bağlama Oranı 2 41.00
Aylık Bağlama Oranı 3 31.98

Son düzenleme:
Hanife avcı

Emekliliğiniz hayırlı olsun. Sgk başlangıç tarihini ve kazançlarınızın hep asgari ücret tenmi ödendiğini yazabilir iseniz tahmini bir rakam yazabilirim iyi günler.

mehmet abi
Asgari ücretren ödeniyor sgk işe giriş 22.09.1997
Bu toplam gün sayısının içinde 1090 gün bagkurum var

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar benimde işe girişim 2007 haziran.İlk 3 yıl asgari ücretten ödendi 5 sene ara verdim çalışamadım.2016 dan itibarende yüksek ödeniyor primim.Şuanda 4645 ten brütüm ödeniyor.2023 te emekli olursam tahmini ne kadar aylık bağlanır merak etmekteyim. herkese teşekkürler şimdiden.

Hanife avcı
Prim ödemeleriniz hep asgari ücretten ödendi ise ve ek ödemeniz kesin olarak belirli ise; 58.15 ise; maaşınız da ilk tahmin, ek ödeme ile birlikte yaklaşık; 1221 tl olacaktır... İkinci bir olası maaş ise, ama olması zor, ek ödeme ile birlikte tahmini; 1512 tl dir... Güle güle harcayın... Maaşınız netleştiğinde bizleride bilgilendirirseniz seviniriz teşekkürler.

Almam için daha cok var vergi indirimini bekliyorum
Saglık raporu 44 olrak gitti vergi indiriminden oranımı düsürürlerimi acaba
Bilgi için tesekkurler

Üst Alt