Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ekpss ortaöğretim 2. Atama sonu puanlar 75'lere gerileyebilir

benim şahsi görüşüm ilk 3000 e girenlerin en az 500 kişisi zaten hizmetli kadrosunda olan kişiler, bunlar kurumlarında memnun olmayan ve derdini anlatamayıp masa başında çalışamayan kesim, memur kadrosunun cok olacagını sanmıyorum bence maximum 400 kişişik bi GİH kadrosu açarlar , geri kalan çoğu yardımcı hizmetli, Milli Eğitim Bakanlığı için şunu söyleyebilirim, yaşadıgnız şehirde kalabilirsiniz, cünkü engelliler için 1 kerelik istesiği şehirde çalışabilir hakkını en kolay MEB vermekte , o yüzden gönül rahatlığıyla ile şehir dışı korkusu olmadan MEB tercih edebilirsiniz,

2. Atamayla beraber toplam, ilk 4000 kişi içine giren herkesin kesinlikle atanma şansı var , ama ne önemlisi şu ki tercihin nasıl ve hangi şehirlerin tercih edildiği, o yüzden çok dikkatli ve birazda risk alarak tercih yapılmalı ,işe ihtiyacı olanlar için zaten her türlü risk ve her yer yazılacaktır, açıkta kalanların çoğu ben o şehirde çalışmam ben bu şehire gitmem diyenler olucaktır.

Ekpss 3. Atamada gitme ihtimaliniz yüksek. Lise mezunuysanız. şayet ön lasans ya da lisansanız daha erken atanabilirsiniz.

Merhaba siteye yeni üye oldum ve bu sınavla ilgili kendi görüşlerimi belirtmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim, hiç kimse bu sınav ve yerleştirmeyi hayatının en önemli beklentisi olarak görmesin ve umutlarını tamamen buna bağlamasın ki olumsuz bir durumda hayal kırıklığına uğramasın. İnşallah herkesin beklentisi karşılanır ama maalesef görünen o ki karşılanamayacak. Talep çok, arz az olacağı için doğru adımları atmak çok önemli. 2014 ve 2016 sınavlarına girmiş biri olarak şahsi görüşüm şu yönde; sıralamada ilk bindeki kişilerin azımsanmayacak bölümü daha önceden atanmış ve bu sınavda hemen hemen aynı başarıyı göstererek üst sıralamada yer alan kişilerdir. Bu kişiler atanmış olduğu sınıfa atanamayacağı için genel idari hizmetler, teknik hizmetler sınıfı veya sağlık hizmetleri sınıfını tercih etmek zorundadırlar. Bu da yardımcı hizmetler sınıfındaki kadroların beklenenden daha düşük bir puanla (yani yüksek sıralamayla) atanmasına imkan sağlayacaktır. Bir de geçen sınavla, bu sınav arasındaki zorluk sebebiyle başarı sıralamasındaki farklılık önemsenmeyecek derecede değil. Yani geçen sınavda 80 puanla atanmakla, bu sınavda 77-78 puanla atanmak denk olacak gibi görünüyor.

Gerek ilk bindeki atanmış kişiler gerekse puan ortalamasının düşmesiyle, bu sınavda özellikle yardımcı hizmetler sınıfına ait kadrolara yapılacak atamaların daha düşük puanla kapatması mümkün görünüyor. Tabi ki göz ardı edilmemesi gereken en önemli faktör ne kadar ve ne şekilde kadro açılacağı, bence bütün planlarımızı buna göre yapmalıyız. Bundan önceki planlar varsayımdan öteye gidemiyor. İnşallah açılan kadroları ve sayıları gördükten sonra herkes mantıklı tercih yapar ve gönlünden geçene kavuşur. Hakkımızda her şeyin hayırlısı....

Öncelikle hoşgeldiniz açıklamanın gayet mantıklı

5000 içersinde yüksek miktarda kamuda çalışan arkadaş var benim Görüşüm yarısı veya biraz fazlası hizmetli alımları taban yapabilir tabi aslını atamalardan sonra göreceğiz

Mrb arkadadlar abiler ekpss den aldigim puan Lise duzeyinde 76.99 siralamam 5338 bu puanla biseyler olurmu nedersiniz

Merhabalar...

2014 ve 2016 sınavlarını kıyaslamak gerekir örneğin geçen sınavda 79 alan bir arkadaşımız 5200 lerde iken şimdi 76 77 bu sıralamalara gelmektedir --- demişsiniz. 5200 ile 7677 arasında ciddi bir fark var. bu karşılaştırmayı nasıl yapıyorsunuz?
Benim puanım: 80,56077 Sıralamam: 606 (ÖN LİSANS)
acaba bu puana denk veya yakın 2014 sıralaması nedir? Yardımcı olursanız memnun olurum.

merhaba,
önlisans 86,517 puan.sıralamam 187 di...istanbulda yaşıyorum..ailemde burada..engelim şizofreni.
ailemden uzaklaşmak istemiyorum..korkuyorum.

sizce 86,514 puanla yaşadığım il olan istanbul a atanma şansım varmıdır?

arkadaşlar burada şu puana şuraya atanabilirmiyim tarzındaki sorulara cevaplar bence yeteri derecede güvenilir olamaz zira açılan kadroları görmek gerekir ondan sonra ancak bir varsayımda bulunulabilir.

arkadaş benim 2014 ekpss sıralamam 5200 2 atamada girdim meb

arkadaş ortaöğretim hizmetli sınıfı

Bende 77 aldim siralamam 4000 lerde sizce sansim ne kadar ve hizmetli dediginiz ne ya sonucta bu memurluk sinavi

memurluk farklı hizmetli farklıdır tamam ikiside devlette ama hizmetli diyince getir götür sağlığın elveriyorsa temizlik işleri falan bu tip işler
selin vrc

biz ilçeye atandığımızda 27 kişiydik bunlardan en fazla 5 kişi okulda getir götür işlerini yapıyor geri kalanı masa başı veya güvenlikde oturuyorlar çoğu rahatlar çok nadir okullarda zorluk çıkaran amirler çıkıyor oda genelde okulu değiştiriyorlar.arkadaşlar tabi bu benim çevremdeki arkadaşlar geneli söylüyemem ama üç aşşağı beş yukarı böyle

Cevaplarmısınız ?

Benim puan 63 lise mezunuyum hiç bir şansım yok dimi

Liseden gitdim 78 puan 4406 sıralama ilk atamada meb hizmetli olur mu acaba

Sarasota : mrb 5338 siralama 76,9986 puan ile biseyler olurmu nedersiniz.

mimars Smilemisty arkadaşlar sıralamalar fena değil dediğim gibi hizmetli olupta sınava giren arkadaşlarımızın sayısı fazla bu durumda sıralamalar çok değişecektir 78 alan arkadaşımız ilk atamada hizmetli olabilir ama diğer arkadaşımız 2. atama olabilir bence

Onemli degil olsunda ikincide olsun cvbiniz icin ayrica tesekkurederim sanirim ikinci atama SUBAT MART gibi olur

İLK Atamada Hizmetli Puanları Kac İle Atanır Acaba ? Meb ADALet Yada diyanet hangiisni tavsihyue ederisniz

sarasota zeryan21

Ben hizmetli adayıyım daha yeni basladım goreve peki bu tercihlerde memurluk secebiliyormuyum.farzedelim geldi izleyecegim yol ne olucak

sen adalet bakanlığına mı atandın galiba kurumdan gelen cevaba göre hareket edersin sen hizmetlilik yapmazsın memur işi yaparsın yani evrak getir götür en kötü ihtimalle zaten memurla hizmetli arasında 100 tl maaş farkı var

puanın iyi ise yinede memurluk için tercih yapabilirsin adaylığın kalkması gerekmez istediğin kurumu secebilirsin

Mrb arkadaslar onlisans 77puan aldim siralamam 984 ilk alimda atanirmiyim.cvp verirseniz cok sevinirim hic umudum yok ondan soruyorum

İlk de olabilir olmazsa ikinciye olur gibi

Üst Alt