Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ek ödeme belli, ama ilk maaşım E-Devlet'te görünmüyor. İlk maaşım kaç TL?

Merhaba arkadaşlar, bir konu hakkında kıymetli görüşlerinize ihtiyacım var.

Ben özel sektörde engelli kadrosundan 20brüt maaş alıyorum. (32 yaşımdayım 2008 sgk girişim var ama uzun dönem işe başladığım tarih 2012 yüzde 45 raporum var.) bu şirkette 7 yılım olacak yaklaşık 10-11 yıldır çalışıyorum. Maaşım 20 bin brüt yıllık prim var mayıs’da toplu ödenir. İşveren sgk ya matrahı bildirirken 20 bin brütün yanında yan haklarım olan bes emeklilik, yol ücreti vs ekliyor. 20bin brüt maaş ile birlikte 10bin brüt yol ücreti dahil 30bin brüt yatırıyor. Şimdi size sorum şu; emekli olacağım zaman devlet 20 bin brüt maaşı mı dikkate alır yoksa yol dahil 30bin brütü mü? Yüksek emekli maaşı almak için boşu boşuna işe gidip yol ücreti desteği almayayım? Bir arkadaşım bu şirkette 4 yıldır normal kadrodan çalışıp eyt emeklisi oldu onun maaşını, yol ücreti hariç brüt maaşı dikkate alıp emekli ücreti bağlanmış.

Myroom
hocam ortalama maaşın 20.000 TL bu paraya ihtiyacın yoksa işe gitme tabii. ben olsam gitmem 20.000 tl ye ihtiyacım olmasa her ay.

valla gitmem

Arkadaşlar adamın sorusu açık ve net soruyla ilgili cevaplar yazın lütfen adam ne sormuş siz ne söylüyorsunuz. Gelelim sorunun cevabına dostum emekli maaşı bağlanırken sana işveren tarafından adına ödenen sigorta primlerinin ortalaması alınır. Dolayısıyla 20 yada 30 demek mümkün değildir. Primler, ikramiyeler vs. gibi sigorta primini arttıracak kalemlerin fazlalığı maaşını direkt etkileyecektir. Ama bir kaç bildiğiniz yanlışlar var bunlar şunlardır BES(Zorunlu Bireysel Emeklilik) sizin adınıza işveren tarafından sigorta prim matrahınızın %3'ü kadar ödeniyor yani bu kazanılmış bir hak değildir. maaşınızdan kesiliyor sadece işveren işlemi yapıyor. Brüt ücretiniz hesaplanırken bunların tamamının toplamı oluyor yol dahil. Yol ücretini toplu alıyorsanız o ayrı bir konu Myroom

Edevlet ödeme bilgilerinde sadece ek ödeme miktarı gözüküyor sizlerde durum aynımı bir diğer sorum.ikramiye ve emekli maaşları aynı andamı yatacak herkese hayırlı ramazanlar

Konyaereğli

Güncelleme olmamış ama arkadaşıma bugün hem maaş hem ikramiye yatmış 9500 TL
Anlayacağın sıkıntı yok

ykp1903
Benim maaşım yıllardır düşük asgariden bi tık yüksekti bu sene şirkette ek görev alıp iki iş yaptığım için daha yeni 20bin brüt oldu zamlı! Gerçi 16bin brüt alıyordum zamdan önce. Yol parası keşke vermeseler servis kaldırıldığı için işe geliş sürelerine göre yatırılıyor. Keşke vermeseler diyorum çünkü vergi çok kesiliyor. Ben zaten 30 değil 20 bin brüt alıyorum devlet 30 aldığımı sanıp yüksek kesiyor( taksi ücretlerini ödememek vermemek için yol ücretini veriyorlar çünkü taksi daha fazla tutuyor) neyse sgk ya bildirilen matrah yüksek olursa emeklilik etkilenir mi yol ücreti dahil olursa? Ev kira yol parası için eve destek vermek için geliyorum para lazım çünkü

umetinn
Teşekkür ederim yanıtınız için benim yol desteğim net 8000 tl yatıyor maaşla birlikte tabi brüt 10bine denk geliyor. Yaklaşık 1 senedir yol desteği alıyoruz.fakat hep 8bin almıyorum işe gittiğim gün kadar hesaplanıyor, bazen 2bin bazen 4bin aldığım oluyor. bir de bölgede ulaşım zammı ne kadarsa ona göre hesaplanır. Yani dediğiniz gibi yol ücreti , prim ve maaş sgk matrahına eklenince ilerde emeklilik maaşım artar diye anlıyorum doğru mu? Bir de aklıma geldi şimdi:) bizden bir arkadas engelli değil normal çalışan eytli oldu. 20 senedir iş hayatı varmış fakat şirkette 4 yıldır çalışıyor benden maaşı yüksek
(35bin brüt ve 10 bin brüt yol desteği) alıyorken eyt de en son maaşını 35bin dikkate alıp oyle maaş bağlanmış. Yol desteği hesaba katılmamış katılsaydı yüksek emekli maaşı bağlanırdı diyor? Sizce bu doğru mudur? Ben o yüzden 7 yıl sonra emekliliğim biraz yüksek olsun diye gelip gidiyorum:(

Şimdi hocam ben bildiğimi söylüyorum. Emekli maaşı hesaplanırken sadece son aldığın aylığa göre hesaplanmaz yıllık ortalama sana ödenen prime göre hesaplanır. ve dediğimi doğru anlamışsınız düzenli olarak adınıza yatırılan primler, mesailer vb. gibi kalemler emekli maaşınızı doğrudan etkileyecektir. Brüt maaşınız bu hale gelene kadar asgari ücretin bir tık üstünde aldığınızı söylemişsiniz benim fikrim en düşük emekli maaşı bağlanır size eğer emeklliğiniz yakınsa

Arkadaslar 2022 subata emekli oldum iceri

Odeme günü 22

Net aylık tutarı 6869.49 TL

Ek ödeme tutari 97.86 TL

Sosyal yardım zammı 0.0 TL

Birikmiş ödeme tutari 4325.25 TL

Kesinti tutarı 0.0

7500 tl degilmi kac tl.alcam çözemedim

Emekli günlük ödeme ödendi maaşım ne kadar?

Merhaba arkadaşlar emekli günlük odeme adı altında maaşım ödendi, ancak emekli aylık bilgisi kısmında ne ek ödeme ne de maaşım belli değil. Günlük ödemeden maaşıma ulasabilir miyim?

4a SSK'dan emekli iseniz e devletten emekli aylık bilgisine girin sayfanın aşağısında işlem var oraya tıklayın hafta barkodu belli oluşturup çıkacak oradan maaşınız yazmaktadır eğer yazmıyorsa işlem bölümü çıkmıyorsa altta henüz sisteme düşmemiştir yakın zaman dadüşer Bu bölümde takip edebilirsiniz

Arkadaşlar merhaba, günlük ödeme ile maaşımın İlk kısmı yattı, emekli aylik bilgisinde ek odeme dahil bos görünüyor. Tahsis numarama göre maasimin bugün yatmasi gerekiyor yatmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba ben yeni malülen emekli oldum edevlette emekli aylık bilgilerimde aşağıdaki rakamlar yer almakta şuanki güncel şartlarda bu rakamlar maaş olarak olabilirmi 2.424 tl çok saçma bi rakam değilmi Ayrıca Aylık Tutarında 0 yazıyo ama Net aylık tutarı 2.424 TL hiç bişe anlamadım bilen birisi lütfen açıklasın
Ödeme Dönemi
202308
Ödeme Günü
21

Net Aylik Tutari
2424.12 TL

Aylik Tutari
0.0 TL

Ek Ödeme Tutari
559.4 TL

Sosval Yardim Zammi
0.0 TL

Birikmis Ödeme Tutari
1864.72 TL

Kesinti Tutari
0.0 TL

Merhaba ben yeni malülen emekli oldum edevlette emekli aylık bilgilerimde aşağıdaki rakamlar yer almakta şuanki güncel şartlarda bu rakamlar maaş olarak olabilirmi 2.424 tl çok saçma bi rakam değilmi Ayrıca Aylık Tutarında 0 yazıyo ama Net aylık tutarı 2.424 TL hiç bişe anlamadım bilen birisi lütfen açıklasın
Ödeme Dönemi
202308
Ödeme Günü
21

Net Aylik Tutari
2424.12 TL

Aylik Tutari
0.0 TL

Ek Ödeme Tutari
559.4 TL

Sosval Yardim Zammi
0.0 TL

Birikmis Ödeme Tutari
1864.72 TL

Kesinti Tutari
0.0 TL

Şuan da güncel degil emekli maaşların tamamı. Ödeme günün zaten 21. 2 eylül de nasıl güncel olmasını beklersin?
Her ayın 14 ile 16 arası e-devlet güncellenir.

Emekli tür ne ? 4a 4b 4c ?

4a güncel derken saten yeni emeklilik hakkı kazandık bu yazıda edevlette 2 gün oldu çıkalaı öncesinde yoktu

Şuan da güncel degil emekli maaşların tamamı. Ödeme günün zaten 21. 2 eylül de nasıl güncel olmasını beklersin?
Her ayın 14 ile 16 arası e-devlet güncellenir.

Emekli tür ne ? 4a 4b 4c ?

4a emekli olduk saten yeni bu yazı daha önce edeclette yer almıyordu 2 gün oldu bu yazı yer alıyor yani bu rakamlrda maaş kalmadı diye biliyorum o yüzden sorma ihtiyacı hasıl oldu

Turan2534

Ek ödemetutarı her zaman günceldir

559.40 x 26 çalışma gün = 14.544 TL
Ama net maaş güncel değildir.

deasn12
hasan hocam bu konularda pek bilgim olmadığı için daha yeni heyacanla bekliyoruz :)) sizin bu yaptığınız hesaplama 14.544 maaşa mı tekabul ediyor

Turan2534

Söylemiş olduğunuz gibi E-devlet sistemi ek ödeme tutar 559.40 TL ise 26 iş günü ile işlem yaparak sonuçlanır. Tüm emeklilerde hesaplama bu şekilde işlenir.
Normal bir emekli 4A örnek;
288.46 x 26 = 7499.96 TL
Güncel olmayan net aylık;
Güncel olan ek ödeme tutarı;

valla hocam bu şekilde işte
https://dosya.hizliresim.com/02kuOicwfaGnw8i/preview

Ama bi arkadaşda il sayfada böyl bi formül paylaşmış bumu doğru hesağlama diğerimi tam çözemedim
Selam arkadaşlar ek ödeme ile maaş hesaplama formülünü veriyorum. Kendinizde hesaplayabilirsiniz:

ÖRNEK HESAPLAMA

Maaş günü 25 ARALIK 2017
emeklilik başlangıç 01 KASIM 2017
ek ödeme:192,78 tl
simdi kasım ayı 30 gün, aralık ayı 30 gün (ödeme günü yani 25. Gün sayılmıyor), ocak ayı 24 gün (emekli maaşları peşin alınır.aralıkta aslında ocak maaşı alınır.)

toplam 30+24+30=84 gün
ek ödeme 192,78 tl / 84 gün=2,295 (günlük ek ödeme)
2,295 x 30=68,85 tl aylık ek ödeme

68,85 / 4=17,2125 x 100 =1721,25 TL MAAŞ (EK ÖDEME HARİÇ)

1721,25 + 68,85 EK ÖDEME=1.790,10 TL TOPLAM MAAŞ.

BU ARADA emeklimaasi.com ve excel tablosu +-5 tl ile doğru HESAPLIYOR.

Son düzenleme:
valla hocam bu şekilde işte
https://dosya.hizliresim.com/02kuOicwfaGnw8i/preview

Ama bi arkadaşda il sayfada böyl bi formül paylaşmış bumu doğru hesağlama diğerimi tam çözemedim
Selam arkadaşlar ek ödeme ile maaş hesaplama formülünü veriyorum. Kendinizde hesaplayabilirsiniz:

ÖRNEK HESAPLAMA

Maaş günü 25 ARALIK 2017
emeklilik başlangıç 01 KASIM 2017
ek ödeme:192,78 tl
simdi kasım ayı 30 gün, aralık ayı 30 gün (ödeme günü yani 25. Gün sayılmıyor), ocak ayı 24 gün (emekli maaşları peşin alınır.aralıkta aslında ocak maaşı alınır.)

toplam 30+24+30=84 gün
ek ödeme 192,78 tl / 84 gün=2,295 (günlük ek ödeme)
2,295 x 30=68,85 tl aylık ek ödeme

68,85 / 4=17,2125 x 100 =1721,25 TL MAAŞ (EK ÖDEME HARİÇ)

1721,25 + 68,85 EK ÖDEME=1.790,10 TL TOPLAM MAAŞ.

BU ARADA emeklimaasi.com ve excel tablosu +-5 tl ile doğru HESAPLIYOR.

😁😁 tamam.
15 eylül de net maaş lgüncel görürsünüz 🖐
Kim haklı kim haksız belli olur 👍

Görelim bakalım. Fazla heyecan yapmayın bakarsınız 5 gün sonra ek ödeme tutarı tekrar güncellenir. Dediğim gibi emekli maaş hesaplaması ek ödeme tutara göre hesaplanır..

Hayırlısı olsun inş. heyacandan ziyade insan merak ediyor. Şöyle bir şeyde var bi yazı daha var e devlette Maluliyet Aylık İlk Karar adında

Aylık bağlanma tarihi 01.06.2023
Aylık ve Ek Ödeme Toplam Tutarı : 14.544,35 TL
Birikmiş Tutarı : 48.481,18 TL
Kontrol Muayene Tarih

Hayırlısı olsun inş. heyacandan ziyade insan merak ediyor. Şöyle bir şeyde var bi yazı daha var e devlette Maluliyet Aylık İlk Karar adında

Aylık bağlanma tarihi 01.06.2023
Aylık ve Ek Ödeme Toplam Tutarı : 14.544,35 TL
Birikmiş Tutarı : 48.481,18 TL
Kontrol Muayene Tarih

48.481 ÷ 559.40 = 86 gün ödemesi 👍
Mayıs ayında hangi tarihte başvuru yapıldı?
Rapor tarihi nedir?

48.481 ÷ 559.40 = 86 gün ödemesi 👍
mayıs ayında hangi tarihte başvuru yapıldı?
Rapor tarihi nedir?

emeklilik için başvurumu iki başvurum var edevletten 3.02.2023 diğeri 14.03.2023 de yaptım.rapor tarihi tam olarak bilmiyorum ama 31.05.2023 diye hatırlıyorum

emeklilik için başvurumu iki başvurum var edevletten 3.02.2023 diğeri 14.03.2023 de yaptım.rapor tarihi tam olarak bilmiyorum ama 31.05.2023 diye hatırlıyorum

E-nabız sisteminde raporlar bölümde herşey mevcut oradan görebilirsiniz. Malulen emeklilikte emekli başvuru tarihi dikkate alınmaz rapor tarihi yani hasta olduğunuza karar verildiği tarih dikkate alınır 👍👍

E-nabız sisteminde raporlar bölümde herşey mevcut oradan görebilirsiniz. Malulen emeklilikte emekli başvuru tarihi dikkate alınmaz rapor tarihi yani hasta olduğunuza karar verildiği tarih dikkate alınır 👍👍

Raporlar bölümünde malesef yok enabızda ama evrak takipte 05/06/2023 MALULİYET ORAN TESPİT olarak yer almakta.sonuç olarak sizin değiniz gibi hesaplama şeklinde baktığımızda 559.40 ek ödeme tahmini maaş 14.544 tl olarak görünüyor şimdilik anladığım kadarıyla değilmi?

Raporlar bölümünde malesef yok enabızda ama evrak takipte 05/06/2023 MALULİYET ORAN TESPİT olarak yer almakta.sonuç olarak sizin değiniz gibi hesaplama şeklinde baktığımızda 559.40 ek ödeme tahmini maaş 14.544 tl olarak görünüyor şimdilik anladığım kadarıyla değilmi?

Maluliyet oran tespit farklı tarih rapor tarihi farklıdır. Her mesajımda söylediğim gibi güncel ek ödeme 559.40 gözüküyorsa söylemiş olduğumuz aylığa tekamül eder👍
Emekli başvurusundan sonra e-devlet sistemimde maaş günü gelmeden güncel gözüken sadece ama sadece ek ödeme tutarıdır👍👍
E-devlet sisteminde e-imzalı durum bildirir sağlık kurul rapor sorgulama yaparak tüm raporlarınızı görebilirsiniz.👍

Üst Alt