Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ek ödeme belli, ama ilk maaşım E-Devlet'te görünmüyor. İlk maaşım kaç TL?

[FONT=sans-serif]cancuva Sizin maaşınız ek ödeme 161.7 X 26 = 4204,2 tl. ödemeler her ayın 10 dan sonra e devletden görünür. ********

bnk Sizin maaşınız ek ödeme 219.79 X 26 = 5714.54 tl *****

ek ödemenizi 26 la carparsanız maaşlarınızı kendinizde hesaplarsınız.

[/FONT]

Teşekkür ederim. Kasım ayı birikmiş maaşa bakınca daha fazla olur diye düşünmüştüm.

2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı:63.00
2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı:60.00
2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı:37.74
Sizce bağlanacak maaş 2000 yılı öncesimi 2000 yılı sonrasımı olur bunlar ne demek oluyor ?

teşekkür ederim cevabınız için peki kaç günlük ödeme alacağım kasım 15de başvurdum ben emekliliğe başvurduğum tarihten itibaren işliyor mu gün gün.

Tekrar merhaba. Günlük ödemeleri bugün aldık ziraatten çok şükür. Bankaya maaş hesabı açtırmak istiyorum dedim ama kurumun açacağını kendilerinin bişey yapamadığını söyledi. Madem açabiliyor neden bu ödemede tc kimlik numarası ile aldık maaşı. İş bankasına geçeceğim promosyon için ama ziraatten hesap açılmadığı işin geçemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyizim?

bnk
Benim de ilk Deniz Bank'a ödeme geldi (2017), özellikle hesap açmadım. İkamet adresime en yakın şubeye gönderildiğini öğrendim. İk aylığı çektim, hesabı kapattım, kendi bankama geçtim.

hozgul çok teşekkür ederim. Ben de 2. maaşta çıkarım ziraatten inşallah. İş bankasında hesabım açıldı. Direk oraya taşıyacağım.

Ömer_1[FONT=sans-serif] [/FONT]o yıllarda kanun değiştiği için aylık bağlanma oranları da değişiyor.. 2008 de kanun değişmese 6000 tl maaş bağlanacakken 2008 sonrası 3500 tl maaş bağlanıyor..

Peki benim yazdığım oranlara göre benim alacağım maaş 3500 tl mi ? 2000 öncesi : 63, 2000-2008 :60 ,2008 sonrası aylık bağlama oranı 37.74

Merhaba benim aylık 1.12.2022 tarihi itibari ile bağlanmış gözüküyor ama maaş tutarı yazmıyor günlük ödeme kısmında şu yazı var benim maaşım ne kadar onu anlamadim

Emekli Günlük Ödeme Bilgileri
Sicil Numarası
2108290923
Emekli Kapsamı
4A (Eski SSK)
Ödeme Brüt Tutarı (TL)
2397.61
Kesinti Tutarı (TL)
0
Net Ödenen Tutar (TL)
2397.61
Ödeme Durumu
Bir iş günü içerisinde ödenebilir.
Ödeme Yöntemi
TCKN ile Ödeme
Ödemenin Gönderildiği Banka
ING BANK A.S.
Ödemenin Gönderildiği Şube
-
Paranın Yatırıldığı Hesap
TCKN ile çekildiği için hesap bilgisi bulunmamaktadır.
Paranın Yatırıldığı Tarih
-
Referans Numarası
-
Ödemenin Başlangıç Tarihi
19/12/2022
Ödemenin Bitiş Tarihi
-
Ödeme Türü
4A Günlük Ödemeler

cekago82

4a emekli aylik bilgisi kisminda en asagilarda ek odeme tutari bilgisi goreceksiniz, o rakami 26 ile carpin, maasiniz cikan rakam olacak. Henuz ek odeme bilgisi cikmamis ise merak etmeyin takip edin yakinda cikar.

Ayrica 1/12 den itibaren aylik hakedisiniz basladi demissiniz, size diyelim ayin 24 unde aylik odeme gunu oldu, 24 gunluk aralik ayi icin bir odeme ing banka adiniza yatirilacak, hesabinizda goremezsiniz subeye gidip sormaniz lazim, cunku isime yatiyor bu odeme, vezneye gitmeniz sart. daha sonra her ayin 24 unden 24 une kadar olan maasiniz hesabiniza yatacak.

merhaba maaş hesabını bizmi açtırıyoruz yoksa sgk mı açacak bilgisi olan varmı acaba?

velhasıl08

Hangi banka ile calisacaksaniz siz actiracaksiniz. Ilk gunluk odeme seklinde gelen bir para olacak, o hesaba degil adiniza gonderilecek, sgk ya banka belirttiyseniz bankanin veznesinden, belirtmediyseniz ptt veya ziraatten gene vezneden alacaksiniz, gunluk odeme adiyla gelen paraniz edevlette gozukunce gider alirsiniz.

Ercmnt cevabınız için teşekkürler günlük ödeme e devlette gözüktü fakat daha sgkdan bir kağıt gelmedi henüz kağıdı beklemelimiyim .

Ercmnt cevabınız için teşekkürler günlük ödeme e devlette gözüktü fakat daha sgkdan bir kağıt gelmedi henüz kağıdı beklemelimiyim .

Yok hayir bir kagit beklemenize gerek yok.

Mobil telefondan edevlet uygulamasi uzerinden anlatiyorum:

Calisma hayatim sekmesine tiklayin
Emeklilik islemleri tiklayin
4A emeklilik islemleri tiklayin
4A emekli odeme bilgileri tiklayin.

Gunluk odeme miktari bankaya gonderildi gibi bir yazi gormeniz lazim.
Hangi banka ise (veya ptt olabilir) oraya gidin vezneden kimliginizle birikmis odemenizi alin.
*Ancak birikmis odeme tutarinin belli olmus olmasi bankaya gonderildigini gostermez. Bankaya gonderildigini yazdiktan sonra alabilirsiniz*

Yukarida tiklayin dedigim herhangi bir asamada henuz sekme acilmamis olabilir, 1-2 gun icinde acilacaktir sekmeleri 1-2 gun icinde gorursunuz eger yoksa.

Ek ödeme tutarının 26 ile çarpılmasının dayanağı nedir acaba diye sorsam? Şöyle bir baktimda normal emekli maaşımda bu doğru çıkıyor ancak sürekli iş göremezlik gelirimde/ayliğimda bu hesaplama tutmuyor,ve ciddi bir tutarda aldığımdan çok farklı bir tutar çıkıyor.örnegin Ek ödeme 73.58 ₺ ,sizin belirttiğiniz 26 katsayısı ile çarparsam 1913 ₺ ediyor ,oysa aldığım 1545 ₺. Not: 2008 yılından beri aldığım bu aylığın 26 katsayısı ile hiç bir aylığının tutarları mevcut tutar ile uyuşmuyor.

Son düzenleme:
Nugre

Şöyle oluyor, bundan yillar once fisleri zarflara doldurup harcamalarin kdvsinin bir kismini geri aliyorduk hatirladiniz mi? O sacmalik kaldirildi ve emekli maaslarina "ek odeme" diye %4 bir meblağ eklendi. Iste Bu ek odeme maasinizin %4 udur.
Yani 4 un 25 kati 100 olur (yani %100) ve bu sizin maasiniz olur. Ancak her ay maasiniz + %4 aldiginiz icin 25 yerine 26 ile carparsaniz hesabiniza yatan toplam tutari yani maasiniz ve ilave olarak eklenen %4 u gorursunuz.

Surekli is goremezlik gelirinde bu ek odeme var mi veya nasil hesaplaniyor bir bilgim yok onu bilen biri aciklarsa hepbirlikte ogreniriz.

Ek ödeme miktarları güncellenmiş olarak,sistemde görünüyor.

4a emekli aylığı kesintileri sürekli hata veriyor sizdede mi aynı?

Sevgi58

Sistem henüz güncellenmedi 12 ocaktan sonra güncellenecek. Sadece ek ödeme güncel net alınacak maaş ve kesintiler güncel değil.

4a hala gözükmüyor sadece ek ödeme gözüküyor bir kaç güne 4 a gözükür inşallah

Nutla
Buradaki çoğu kişinin artık ek ödemesi 211.54 tl olduğu için çok merak etmeye gerek yok.
211.54 x 26 = 5500 tl

Son düzenleme:
hocam en düşük emekli maaşı 3500 tl iken 4204 tl alıyordum şimdi 5500 tl oldu benim 6200 tl almam gerek fakat ben 5500 neden alıyorum böyle bir saçmalık mı var allah için

%30 zamla öyle olmuş. saçmalık tabiki başka ne olacak.

cancuva

seninle aynı durumdayım,bende 3940 tl alıyordum,%30 zamla 5122 tl oldu
şimdi ek19 miktarı ile 5500 olacak
yani yatırılan prime göre felan değil artık malesef
asgari ücrete ve 3500 tl ye %57 zam,bize %30
önceden atıyorum 1.5 milyon kişi en düşük emekli maaşı alırken bizi de bu kervana kattılar oldu 2.5 milyon kişi
adalet nerde diye soruyorlar,adalet bergama karhanesine düştü

Ben Yetim maasi alıyorum benim maaşım o kadar yüksek değil

De-Kont

Dekont bir söz var bilirsin deveyi diken insanı ziken yaranır bizde bu koyun sürüleri oldukça daha çokkkk koyarlar ama benim üzüldüğüm kurunun yanında yaş ta yanıyor
Elbet bu devran böyle gitmeyecek kalıcı olan vatandır şahıslar gidicidir ama yatacak yeri yok orda yetimin garibanın 3 kuruşla yaşamaya çalışan milyonların hakkını nasıl ödeyecek bilemem
Seçime az kaldı sabırlar diliyorum ezilen zorda olan dostlarıma
Saygılar..

ercan 34

Mevcut siyasilerle,bürokratlarla Bi cacık olmaz maalesef.Kendi maaşları artacağı zaman gece 2 de toplanırlar kallavi zamlarla 5 dk da geçirirler meclisten.Siyaset maalesef tükürdüğünü yalamaktır bu ülkede.Seçenek olmadığı için mecburen birilerine oy veriyoruz.

Üst Alt