Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan'ın küstahlığı: Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
davosta ki sahte kabadayılıktan sonra milli eğitim bakanlığının tüm okullara göndermiş olduğu duyuruyu takip eden bilir.ögrencilerin israili boykot edeceklerine karşı duyum almış bulunmaktayız sakın böyle bir eyleme mahal vermeyin içerikli..

kimin ne oldugunu zaten bütün forum görmüş 8 senede ..

Sağlık Bakanı o engelliden özür diledi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Batman Bölge Hastanesi’nde sorunlarını aktardığı için tepki gösterdiği görme engelli Nurullah Mehmetoğlu’nu telefonla aradı.

Bakan Akdağ, “Yorgunluk nedeniyle böyle bir şey yaptığımın farkındayım. Sizden özür diliyorum" dedi.

Nurullah Mehmetoğlu da özrü bütün engelliler adına kabul ettiğini söyledi.

''Sağlık Bakanı o engelliden özür diledi'' mi acaba... Bence bu arkadaşımız gelen tehditler üzerine ekmek parasından olmamak için bu şekilde bir açıklama yapmış olabilir...

Yapmaması gereken bir şeydi! ama sonuçta özür dilemiş o kendi insanlığını düşürdü gözümüzden zaten düştü
ama o engelli arkadaşımızdan özür dilemeside bir erdemliktir....

Böyle gündeme gelmeseydi yine özür dilemezdi.Başka ne deseydi,evet söyledim ama sessiz kalmak istiyorum özür de dilemek istemiyorum mu?diyecekti.

onu kast etmek istemedim. sözümde zaten bizim gözümüzden düşmüştür diye başladım...
ayıp olmasın diye yazmadım.
tükürdüğünü yaladı. onu demek istedim ama erdemlik diye bahsettim...

Sayın Bakan istifa etmeli başka yolu yok.Şaka yaptım etmezki!

murat temizyurek;

Farkeden ne oldu sence bunlar düzelttilermi sanki sayın başbakan ve havarilerinin çocuklarının nasıl servet yaptıklarını çok iyi biliyoruz onlar kimlerin cebinden çıkıyor acaba bu memlekette hala asgari ücret 630 lira kimsenin babası öyle başbakan felan olamıyor ki bize göre bir yasa çıkarsın kuş gribi mevzusunda kemal unakıtanı biliyoruz neler yaptı oğlu yumurta işine girdi sonra mısır işi buradan hangi yollarla nasıl paralar indirildi ceplere devletin kasasından bunların ceplerine indirdikleri paralar milletin senin benim param değil mi ?başbakan koca gemiye gemicik dedi dalga geçer gibi güya kredi ile almışlar peki o krediyi nereden kazanıp ödüyorlar iett de otobüs şoförlüğü yaparken mi kazanmış sayın başbakan acaba çok komik oğlu takı işine girdi takıdaki vergiyi sıfıra düşürdüler maşallah halkı için çalışıyor daha fazla söze gerek yok....

Haklısın milletin gözüne bakarak şeffaf bir şekilde götürüyorlar bizlerin söyledikleri kulaktan dolma senin söylediklerin doğru klasik tayyip siyaseti iyi benimsemiş ve özümlemişsin bu tip siyaset yapanlara sözüm olmaz....

Tipik AK yalaka örneği kurulmuş papağan gibi aynı şeyleri tekrarla dur. Çünkü kendine ait bir fikir yok. Ben CHP'li değilim diyorum altına Kılıçdaoğlu onu dedi bunu dedi diyor. Kafa yok, algı yok, anlama kabiliyeti yok tek bildiği siyasi uzantılarına yalaklanması gerektiği. Bir de tek tek belgelenmiş olayları yalandır iftiradır demeye kalkması yok mu, bize deve kuşundan bir farkının olmadığını gösteriyor. Kafanı kuma gömdüğünden hiçbir şeyi göremiyorsun ya kimse de görmüyor zannediyorsun. AK yalakaların kafası kumda ama mabadları ortalıkta olduğundan tüm alem pisliklerinizi görüyor. Tarikat tezgahlarında tornalanmış kafan almaz ama bir önceki mesajımı tekrarlayayım belki suyunu çekmeyi unuttukları bir kaç beyin hücren sağlam kalmıştır.

Engelli kardeşimize hakaret eden bir de utanmdan tehdit edenler sadece seçimde oy kaybetme kaygısı ile özür dilemişlerdir. Bir an önce bu faşist zihniyetlilerin istifa ederek yeni dönemde adaylıktan çekilmelerini istiyorum. Başka türlüsü asla kabul edilemez.

Tövbe estağfurullah...

o kadar yüzsüzleşmiş kesim var ki;tayyüp vekülası tepeden çiş yapsa; rahmet diye altına girecekler ...

demiyor ki ; yapılan insanlık dışı bir şey ...

Yobazlık işte tam olarak senin yaptığın gibi olur. Siyasi çıkarların için İslam'ı sahiplenmeye kalkıp bir de inançlı insanları kafir ilan etmeye kalkıyorsun. Bak forumdaki arkadaşlar benden önce davranıp Abese Suresinin ilk 12 ayetini vermişler. Kur'an-ı Kerim'in ayetlerinde Allah'u Teala'nın emirlerini göre göre hâlâ âmâyı aşağılayanları savunmaya çalışıyorsun. Bir de utanmadan bizi kafir ilan etmeye çalışıyorsun. İslam sizin gibi din tüccarlarının tekelinde filan değildir.

Yazınızı buraya kadar okudum devamını bu cevapdan sonra okuyacağım! He bu arada konuyu açanda sizmişsiniz!
Konu bakanlıktan çıkmış purti kavgası ve gizli siyonistlerin müslümanlığına gelmiş!!

Din den dem vuraacak adamın kendini aklıyabilmesi, insanları kandırabilmesi için diğer insanların o kitabı bilememesi ve okumaması lazım.
Şimdi sadete gelelim!.
Bir kere kendi hevasına, çıkarına kanun yapanı ALLAH ın kanunlarını beğenmeyip kendi mahkemelerini kuranları ALLAH kafir ilan etmiştir. Yani siz/biz kendi yasalarınızla kendi koyduğunuz kanunlarla hem müslüman, hem laik, hem cumhuriyetçi olamıyoruz malesef!.
Topkek reklamı varya hani.. Hem demokrasi hem / müslümanlık olmuyor. Birini seçmek lazım:confused:
Birini seç artık.. Ya müslümansın yada .....:confused:
Konu müslümanlıkla din le ilgili olduğu için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım!

Yazınızın geneli eleştirilerinizde haklısınız...

Böyle saçmalık ve dengesizlik mi olur ya yazıklar olsun Bakan bunu yaparsa böyle zihniyetler varken engelli olmak dilenci olmak acınacak durumda olmak anlamına geliyor bu duruma sesiz kalmamak lazım böyle insanlarda gökten zenbille gelmediklerini anlamalılar bence....:mad:

bu millet 40 yil suistimal edmis demirel ecevit erbakan türkes vs sv nin ninnileri ile uyutulmustur, ülke geri kalmis, avrupalilara muhtac duruma gelmisti 8 sene önce, ne cabuk unuttunuz, o zaman neden bu kadar sesiniz cikmiyordu, e tabi karniniz doydu, eskiden hic bir engellide araba yoktu, simdi gir foruma bak, eneglli kardeslerim araba alma begenme cabasinda, herkeste lap top en lük cep telleri var..ben akp li degilim yineliyorum

Temizyürek,
Gene olaya bir yerinle bakmışsın malesf:eek:
Adama yalandaroğlu demişsin! Senin ondan aşşağı bir tarafın yok hatta fazlan var!
Daha önceki Almanya ile ilgili başlıktaki yalanlarını okurlarsa forumdaşlarım ne demek istediğimi anlıyacaktır!.

Bak ister inan ister inanma! Bu verdiğin ekonomik verilerin tam tersi benim açımdan!
2002 de bir kriz oldu doğrudur. Bunun suçlusu ayakta durmaya mecali olmayan birini ülkeye başbakan yapan halkdır...

sayin basbakan, mehamet sahibi inancli bir insan, yazdiginiz cümleeleri iyi secin ki gece uyurken rahat olun, ilerde hepsinin hesabini vereceksiniz..
.

İslamda diyet vardır sayın boşkanına bunuda ilet hemi! Yakında münker ve nekir kabirde hesabını verebilecekmi?
Baya inançlıymış boşkanımız! Hakiki engelliyi 2006 da bir cetvelle engelsiz ilan etmiş!
Pes... Engellinin duymasına, yürümesine, t. sandalyesine muhalif!
ALLAH ın verdiği hakkı kısıtlıyor.
Yalandaroğlu ile akrabalığınız olsa gerek:eek::confused:

murat temizyürek'e sesleniyorum tamam ak partilisin tamam recep tayip cinin neysen nesin ister yalaka ol istersen başka bişey çok iyi dersler almışsın ve iyide ezber yapıyorsun şimdi sen onu bunu bırak şu sorulara cevap ver istersen

ak partinin tüm yaptığı politikalar dört dörtlükmü hiç yanlışı eğrisi yok mu öyle bir konuşuyorsun ki ilah yapmışsın kendine ak partiyi ve recep'i. yapabilirsin de farketmez?

o kadar bilgilisin biliyorsun şu kürt açılımını anlat bakalım ne yaptı ak parti çok yanlış adımlar atmadımı korkma çıkla teker teker.

şunuda söyle bakalım bir başbakanın çıkıp bir heykele ucube diyerek onun yıkılmasını istemek ne kadar doğru bunuda düşün

kendini eleştirenlere sinirlenip agrasifleşmek ve önüne geleni terslemek mesela çiftçiye sonra bu engelli arkadaşımıza söylenenleri konuş doğrumu yanlışmı bunlara kafa yor bence

eleştirilere tahammülü olmayan bir iktidar varmı başka ak parti gibi söyle çekinme

israile kafa tuttu demişsin madem ki onda mangal gibi yürek vardıda israilin türk gemisine saldırdığında neden kafa tutup gerekenleri yapmadı senin dediğin gibiyse savaş ilan etmesi gerekirdi nerde ne yaptı açıklaa

kendine yada çevresindekilere küçücük birşey oldugunda haber çıktığında hemen aslan kesilip te bir başkasına aynı olay olsa neden kedi kesiliyor açıkla bu mu insanlık bu açıkları kullanmakmı adamlık anlat

başka iktiadarlar yapmadı diyerek bu iktidarın görevini fazlasınıda degil hatta gerenden daha azını yapmasımı dürüstlük açıkla

herşeyi ben bilirim edasıyla dolaşıp bir kabadayı gibi oy çokluğuna güvenip kafasına estiği gibi davranmak mı yiğitlik adamlık insanlık bumu söyle

pırlantadan neden vergi alınmıyor gemicilere mazot neden ucuz veriliyor bunları açıkla

çıkmış başbakan öss ile ilgili diyor ki bir çocugun hakkı bile yenmedi diyor peki bu yanlışlıklar ve düzeltilen puanlar ve düzeltilemeyen puanlar ayrıca her şikayetten şikayet başı alınan paralar hak değilmi bunları açıkla (hatanın ösym tarafından yapıldıgınıda unutma)

daha sayayım mı ne dersin önce bunları açıkla yiğitçe dürüstçe ve namusluca

ve şunuda ekleyeyim murat temizyürek tamam ak partiyi savunabilirsin sevebilirsin hatta fanatiğide olbilirsin ama yanlışı kim yaparsa yapsın yanlış her zaman yanlıştır diyecek kadar yürek yok sende...

çünkü bu bakanın engelliye sergilediği davranış hatalı böyle söylenmez bile diyemeyip konuşmaya kalkıyorsun.

unutma ki yanlışı babanda yapsa yanlış yanlıştır...

Bakan'a teşekkürlerimi iletiyorum:) Böyle büyük hataları özellikle beklediğimi belirteyim.
Bu şekilde kaç makaleye konu oldu sakatlık.
Baya bir gündm oluştu saolsun.
Özllikle özürlülerin devlete minnet duymamasının pekişmesi, sadaka kültürüne dogru kayılmaması, bu şekilde duşunen düşünecek olan siyasiler varsa ayaklarını denk alması açısından böyle bir gundem (bakan saolsun) hoş olmuş.
Güneydoğu sorununda yapılan hatalar nasıl gündem yaratıp yazaarları, siyasileri meşgul ettiyse aynı o tarz cidden hoşuma gitti:)
yahu acaba başbakan mı sakatlansa, unlü biri mi sakatlansa vs gibi sakatlıgı ve sorunlarını gündeme alacak bir sürü yol düşünürken gezegen guvenlik sistemi hoş bir jest yaparak bakanın ayagına çelme takmış:9
darısı bunun gibi gundem yaratacak birçok hatanın başına:)
Hele şu siyasi ortamda sakatlık adına yapılan yapılacak olan hataların oy kaygısı, seçim kaygısı adına ve açık arama adına baya gundem oluşturacagını düşünüorum.
bu iş kafama baya yattı:)
Bu arada siyasiler bu konuya şöyle bir kafa yorarlar artık:)
Tüm partiler için gundeme alınan sakatlık konusu için kolaylıklar diliorum.
sürpriz hataları beklediğimi bleirtim efem:)

Ben hayretle forum yönetimin hala bu adama nasıl müdahale etmediğini izliyorum.
Hakaret dersen bunda,yalan dolan bunda,kışkırtma,provokasyon bunda.
Ben şimdi bu adama daha önceki mesajında yazdığı "göremeyecek kadar aptal koyun sürüsü iseniz diyecek bi sey yok" lafına istaneden hakaret yapma hakkımı hala saklı tutuyorum.
Müdahale edilmediği takdirde bu kendini bilmezin seviyesine inerek gerekli sözleri söyleyeceğim.
Buradaki gerçek engellilere duyduğum saygıdan dolayı şimdilik sadece bekliyorum...

AK Parti iktidara geldiğinde asgari ücret 184 TL idi, şimdi 675 TL oldu. 120 dolara karşılık geliyordu, bugün 450 dolara karşılık geliyor. Para basarak vatandaşa dağıtmamızı birileri isteyebilir mi? .
Çelik in beyanatında,
Burada bir yalnış bilgi var düzelmemiz gerekiyor!
Çok iyi hatırlıyorum. asgari ücret 400 dolara falan tekabül ediyor idi! Ecevit in anayasa kitapçığı fırlatmadan öncesi...
Yani aslında asgari ücret bunlardan önce 400 dolardı..
50 dolar artmış demekki... Baya artmış:eek:

Bugün Taksim Meydan'dan Galatasaray'a yürüdük ve basın açıklamasına destek olduk. Biz cevaplarımızı meydanlarda, bildirilerde ve her yerde vermeye devam edeceğiz. Bakan'ın özür dilemesi zihniyetini değiştirmedi. Bir güven çılgınlığı içinde olanlar her önüne gelene fırça atmayı marifet sayarlar ama bu halk gereken cevabı her yerde vermeye devam edecektir. Halkevleri Engelli Hakları Atölyesi'ne Taksim'deki etkinliğinden dolayı kutluyoru. Destek veren Altı Nokta Körler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Türkiye KAs Hastalıkları Derneği, Türk Tabibler Birliği, Dev-Sağlık İş, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği, Görme Özürlüler Derneğine de hasseten destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Etkinliğin videosuna ulaşmak için Grme Engellilerden Salk Bakan'na Tepki adresine bakabilirsiniz

Selamlar,
Hakan

o kadar adamın gururuyla oyna sonra özür dile gitsin oh ne ala memleket

seçim arefesinde çok syorgunmuş bakan bey istemeden olmuş.....

o badem bıyık recep akdağ
yüzüne bakın allah gerçekten nur bırakmamış cehennem görünüyo yüzünde

nur sahin demiş ki;
AKDAĞ özür diledi....

Türkiye Cumhuriyeti'nin Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın; o sözleri üzerine bu kadar tepki verilmemiş olsaydı, bu açıklamayı yapacağını düşünebiliyor musunuz??? Hem de seçim öncesi yaptığı bu çirkin davranış nedeniyle bir yerlerden fırça yemiş olacak ki, özür dileme yoluna gidiyor... Dervişin fikri neyse zikri de odur derler; şimdi istediği kadar özür dilesin, nazarı itibarımda hiçbir geçerliliği yoktur... Bakanın ve onu zihniyetindeki kişilerin özürlüye bakış açısını herkes biliyor artık...

seçim arefesinde çok syorgunmuş bakan bey istemeden olmuş.....

Böyle bi mazeret olamaz, bizde yorgunuz hadi espri yapalım bakanımıza siz şişko diyin ben dört göz diyim varsa daha yorgun arkadaşlar keltoş desinler yorgunluğumuz geçince özür dileriz :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt