Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan'ın küstahlığı: Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşım kör falan diyerek arkadaşı aşagılayarak cevap yazma lütfen burada bir şeyler yazan paylaşan tüm kardeşlerim engelli tıpkı sizin gibi

vay anassiniii bakana bak kore bakk:confused:
kulkedisi misali sansi donmus bi korun :) bakan bey bi iki itip kakinca:mad: ehhh belki oylar cogaldi

gorme enhgelli arkadasimiz guzel konusup kendini ifade ettigindenmidir ecep
isitme engelli olsaydi hepten gume gitmisti gene sansli bizim isitme engelliler cogu guzel konusamadigindan duyamadigindan en magdur kesim:(

işte bu bakış açısı yüzünden engelli personel alımları seçimden sonra olacak.
Engellilre yapılan her hizmetin sadaka gibi ya da seçim derdinden gibi algılanılması sorumluluk bakış açısına zıddır.
Tanışma sureci uzundur. Ve sorumluluk anlayışını zedeleyecek her düşünce engellilik mucadelesine zarar verir.
Engelliler için yapılna her hizmt devletin yapması gereken bir işidir sadce.
Ve seçimden once yapılacak bir istihdam projesi yara alır.
O yüzden seçime malzeme yapılamayacak bir konudur bu.
programsız hazırlıksız seçim öncesi bir istihdam ancak aceleci bir dvaranış olur.
Kaldı ki patates, kömür çuvalları, buzdolapları yardımları vs gibi oy kaygısından gibi algılnılması da var.

peki arkadaşlar geçen sene seçim yoktu sınav neden yaptılar bence savunuyolar bizi gibi geliyo bana
geç açıklanmasının sebebide en iisini yapmaya çalışıyolar
acele ye gelse alınacak personel sayısı düşer BENCE

Böyle affedici ve harika şekilde hiç hata yapmayan kusursuz kullar topluluğuna sahip bir halktan nasıl olur da böyle bir bakan çıkmış hayret!!!! hayret!!!! Halbuki biz engellide olsa sağlam da olsa hep birbirinin hakkını gözeten , adil davranan, bende olan komşum da da olsun arkadaşım da da olsun diyen bir topluluğuz!!! Kimseyi aşağılamaz! Kin gütmez, sever sayarız. Hayret ediyorum nasıl oluyor da bizi böyle kusurlu insanlar yönetiyor. Bi de kalkmış özür mektubu yazıyor! Kandıramazsın bizi sayın bakan!!! Keşke bu şikayete karşılık geçmişte obdusman mebuslarımızın yaptığı gibi misli ile hakaret etseydin ya da o arkadaşı üstün bir varlığın karizmasını çizdirdi diye eski şeflik dönemindekiler gibi içeri tıktırsaydın da içimiz ferahlayıp "bak yine haklı çıktık işte bunlar böyle istismarcı insanlar" diyebilseydik. Tamam belki geçmişte engelliler olarak bazı hatalar işlemiş ve devletin verdiği işsiz engelli yardımlarını işimiz olmasına hatta iş yerimiz olmasına rağmen cukkalamış olabiliriz, hatta ve hatta unutkanlıktan ihtiyacımız harici fazladan ötv'siz otomobil ithal edip piyasadan rant'da elde etmiş olabiliriz, hiç bir sakatlığı yok iken tanıdık bir doktor bulup erkenden emekli olmuş arkadaşlarda çıkmış olabilir toplum içinden. Ama ama hangimiz böyle basit hatalar yapmıyor ki??? Ne yani sırf bu yüzden hatasız kul muamelesi göremeyecekmiyiz? Bu nasıl iş anlamadım anlayan beri gelsin.

Murat hayırdır?:)
İlah modunamı girdin sende?
Yeter ama bak firavunu destekleyenlerin halini bilmezmüsun bre cahil kardeşim...
Okyanusta boğulurusun bak söylemedi, demedi deme!
Senin oturum izinli olduğun yerde var! Engellinin evindeki araç gerecine kadar devlet hizmeti var! Buradaki vatandaşın sabrını fazla zorlama istersen!
4.4 tl ye almanya benzin satsa bir tane vatansever vatandaş bulamaz!!!
Körmüsün bre murat.:eek:
Sen bilirsin banoff larda turnike yok! Ama herkez biletini alır trene öyle biner...
Orda 4.4 tl ye benzin sat bakayım kimse bilet alıyormu:confused:
Kazık atan kazık yer:confused:
Gene zalim kapitalist sisteme çalışmaya başlamışsın!
İki dk maç seyredelim dedik meydanı boş bulmuş geniş geniş atıp tutuyorsun...
yalandaroğlu kuzeni seni gidi seni...:eek:

belki geçmişte engelliler olarak bazı hatalar işlemiş ve devletin verdiği işsiz engelli yardımlarını işimiz olmasına hatta iş yerimiz olmasına rağmen cukkalamış olabiliriz, hatta ve hatta unutkanlıktan ihtiyacımız harici fazladan ötv'siz otomobil ithal edip piyasadan rant'da elde etmiş olabiliriz, hiç bir sakatlığı yok iken tanıdık bir doktor bulup erkenden emekli olmuş arkadaşlarda çıkmış olabilir toplum içinden.

Haklısın ne güzel tespitler yapmışsın! Bakan dan ve Başbakandan ALLAH ekstra bunların hesabını neden sormadın diye sorucak zaten!
Devletin asli görevlerinden biride denetlemedir. İşine geldiğini denetle işine gelmediğini denetleme...
Hak sahibinin hakkını alacağını vermek devletin görevidir.
Herkez kendi adaletini aramay kalkarsa ne olur. Burası TEXAS olur!!!
Adam bina yapıcak bel. ye sıkıştır biraz kağıt banknot denetlemeye gerek yok! Adam 10 katlı bina yapsın müsade et başkasına aynı yerde 3 kat müsade et!
Evet devlet ak kaşık süt maşallah! Binalar yıkılsın insanlar ölsün suçu mütahite at kendi belediyelerini, kurumlarını, mimarlarını, mühendislerini hiç mahkemeye çıkarma!!!
Katil sadece mütahit.. Devlet kurumu çalışanları hiç katil olurmu?

Hatasız kul olmaz da bunlar kul değil ki:confused: Bunlar firavun olmuş veya onun yolunda olanlar...
Öyle olmasaydı asgari ücret ortada iken kendisi 15 kat maaş alırmıydı be güzel kardeşim:(
Vah bize ki bakan görmezler olmuşuz...
Vah, vah, vah....

Bir insanın ön yargılarını yıkmak atomu parçalamaktan zordur demiş einstein. Siz bu hükumete kafayı takmışsınız dostlar. Emin olun bunlar altından yollar yapsa, benzini 1 liraya düşürse , asgari ücreti 2000 memur maaşını 5000 yapsa bu adamlar sizin için hep kötü kalacaklar. Çünkü bu kadar önyargılı yazışmalarınızdan şu anlaşılıyor ki siz sosyo kritik düşünce ile değil idelojik düşünüyorsunuz.

Mesela; bir seçmen olarak ben, bu hükumetin yaptığı işlerin bir çoğundan rahatsızım ve her platformda bunu dile getiriyorum ama iyi biliyorum ki yaptıkları iyi işleri yapacakları iyi işlere delil teşkil ediyor ve aynı şekilde yaptıkları kötü işleri ise onların şanslarını tüketiyor. Peki soru nerede ortaya çıkıyor? Kötünün iyisini bulma aşamasında ! Kim bu güncel hükumete rakip siyasi parti? CHP'mi, MHP'mi? Benim için kesinlikle ama kesinlikle hayır ve bu hayırın nedeni ideolojik değil geçmişte bir işe yaramış tek bir siyasi icraatları olmadığından ve gelecek içinde şu anki parti tüzükleri olsun vaatlerinin tutarlılığı ve gerçekçiliği olsun hepsi çürük ve dayanaksız olmasındandır. Ha siz bunun tam tersini düşünüyor ve sayfalarca bitmeyecek bir tartışma ortamı ile bunu münazara etmek istiyor olabilirsiniz o sizin tercihinizdir ben daha gencim ve ailemde benden başka bu partiyi destekleyen yok hatta iş yerim tam tersi tek bir sağ görüşlü yok ama bunlara zaten gerek de yok çok şükür sizin olduğu gibi benim de bizim de aklımız ve değerlendirme yeteneğine sahip bir zekamız var. Bu zeka ile bilgisayar mühendisi olup işimi gücümü kurabildi isem, sanırım doğru oy vereceğim partiyide bulabilirim müsadenizle.

Bir insanın ön yargılarını yıkmak atomu parçalamaktan zordur demiş einstein. Siz bu hükumete kafayı takmışsınız dostlar. Emin olun bunlar altından yollar yapsa, benzini 1 liraya düşürse , asgari ücreti 2000 memur maaşını 5000 yapsa bu adamlar sizin için hep kötü kalacaklar. Çünkü bu kadar önyargılı yazışmalarınızdan şu anlaşılıyor ki siz sosyo kritik düşünce ile değil idelojik düşünüyorsunuz.

.

Bu dediklerinin çeyreğini verdin mi ? insanlara?
Bi kere sizin oy vereceğiniz partiyi seçiçek beceride ve tecrübe olmadığınız! Kamu çalışanına verdiğiniz ücretten belli oluyor!
5000 tl maaş babanızın şirketinde verebilirsiniz!. Kimse itiraz etmez!
Halkın parasını bol keseden saçamassınız...
Sizi kandırıyorlar. Medya bu üç partiyi ve sistemi önünüze sunmuş hepsi aynı yere çalışıyor haberiniz yok!
Halkın refahına çalışan sistem arayışlarına girmeyen beynini işletmeyen!
Boykot etmeyi, protesto etmeyi beceremeyen bir milletiz biz...
Onun için bize her şey müstehak!
Sen bu ülkeyi fakir bir ülkemi sanıyorsun:confused:
Seni kandırıyorlar. En az arabistan kadar zengin bu ülke... Bak okumuş adamsın yeraltı zenginliğimiz bi böyle 10 tane ülke daha bakar!
Bize FATİH SULTAN MEHMET HAN gibi t...şş..k lı adam lazım!
Öyle kolpa yapıcak adam değil!
9 vatandaşın öldürülmüş bu savaş sebebidir. Sıkıyorsa sen öldür bak bakalım ne oluyor!
Denemesi bedava....
Libya da ayaklanma oluyor. Adamlar daha kaç vatandaşının yurtdışında olduğundan bi haber değil:eek: Sayısını bilmiyor.
Adamlar katil zanlısı olarak yargılanıyor. Ülkeyi elini kolunu sallaya sallaya ülkeyi terkediyor...
Uzan dediğiniz adam elini kolunu sallaya sallaya çıkıyor gidiyor.
Ama işine gelmeyen kişilerin aldığı nefesden haberdarsın:confused:
Bu ne yaman çelişkidir. Bu ne riyakarlıktır. Bu nasıl bir ama lıktır:confused:
Ben uyandırayım sen ister uyan ister uyanma bana düşen hakkı söylemek!
Büyük devlet OSMANLI idi. Her vatandaşına sahip çıkardı!
İspanya musevilere soykırım yaparken musevileri himaye eden vatandaşlık veren tarih de tek baba devlettir.
BABA böyle olur... Öyle kolpa olmaz...
Fakir halktan vergi alıp parayı deve yükü ile yükleneni daha fazla zengin etmez!...

Şimdi soruyorum sana uyandınmı?
Global dünya değişiyor. Bununla irintili olarakta eski sistem değişiyor. Yapılanların hepsi cağın gerekleri bile değildir.
Bu ülkenin genç bir nüfusu, yer altı yer üstü zenginlikleri hangi ülkede var?
Demekki o kadarda iyi çalışma yokmuş! Böyle kaynaklara sahip bir ülkenin süper güç olması lazım!

Sadece şunu düşünmeni rica ediyorum sen şu an bu kafa ve mantalite ile bu ülkenin lideri ve karar vericisi olsan acaba sonumuz ne olurdu? Bunu düşün ve gerçekten samimiyetin ile cevap ver. Merak ediyorum acaba bu dünya denen toprak parçası üzerinde işleyen güç dengeleri prensibinden ve yönetim mekanizmadan gerçekten ne kadar haberdarsın hemde çok merak ediyorum!

Bizim vergilerimizden geçinen bakanlardan 2 tanesi bir engelliyi aşağılıyor, horluyor üstelik medyaya konuşması durumunda elindeki işinden de olacağı tehtitleri savruluyor en çok tepki göstermesi gereken engellilerin içinden ise küçük de olsa bir grup yalakalığın sınırlarını zorlamaya çalışıyor. Yok hükümet zamanında şunu yapmış, yok eskiden bu böyleymiş miş miş miş...

Ulan bu adamların görevi zaten bu halka hizmet etmek. Bunun için ayda 9 bin TL maaş alıyorlar yedikleri, içtikleri, benzinleri herşey bu halkın vergileri ile karşılanıyor. Yok bir de hiç hizmet etmeden 9 yıl ülkeyi yönetselerdi!

İsterlerse soğuk füzyonu bulsunlar benim maaşımdan kesilen vergilerle padişahlar gibi yaşayan insanlar bana hakaret edemez. Engelli olmaya bile gerek yok insanlık onuru, şerefi, namusu olan hiç kimse bir insanın engeli nedeniyle aşağılanmasını kabul edemez.

Burada haysiyetsizce yalakalık yapan ve bir kısmının da engelli olmadığı belli olan AK yalakalar haricinde kalan herkesi bu iki bakanı protesto etmeye çağırıyorum.

Bizim vergilerimizden geçinen bakanlardan 2 tanesi bir engelliyi aşağılıyor, horluyor üstelik medyaya konuşması durumunda elindeki işinden de olacağı tehtitleri savruluyor en çok tepki göstermesi gereken engellilerin içinden ise küçük de olsa bir grup yalakalığın sınırlarını zorlamaya çalışıyor. Yok hükümet zamanında şunu yapmış, yok eskiden bu böyleymiş miş miş miş...

Ulan bu adamların görevi zaten bu halka hizmet etmek. Bunun için ayda 9 bin TL maaş alıyorlar yedikleri, içtikleri, benzinleri herşey bu halkın vergileri ile karşılanıyor. Yok bir de hiç hizmet etmeden 9 yıl ülkeyi yönetselerdi!

İsterlerse soğuk füzyonu bulsunlar benim maaşımdan kesilen vergilerle padişahlar gibi yaşayan insanlar bana hakaret edemez. Engelli olmaya bile gerek yok insanlık onuru, şerefi, namusu olan hiç kimse bir insanın engeli nedeniyle aşağılanmasını kabul edemez.

Burada haysiyetsizce yalakalık yapan ve bir kısmının da engelli olmadığı belli olan AK yalakalar haricinde kalan herkesi bu iki bakanı protesto etmeye çağırıyorum.

Kimsenin o bakanın yaptığını haklı gösterdiği yok tabi KARA küstahların anlayışı bu menzilin dışında! Burada anlatılan ve izah edilmeye çalışılan bakanın bu terbiyesizliği yaptıktan sonra ve gelen protestoları gördükten sonra çark edip sözlü , yazılı tekzip ve özürlerle olayı sonlandırma çabasının anlayışla karşılanmamasının getirdiği münazara ortamının durulması çabasıdır. Ama kafası siyasi ideolojisinden başka birşeyi düşünmeyen malum şahıslar halen sanki ortada ilk günkü yanlış devam ediyormuşcasına hakaretlerine devam ediyor. Ne yapsın arkadaşım bakan! harikirimi? Ya da o engelli arkadaşa bir silah verip "hadi vur beni hak ettim ben bunumu" desin . Eminim böyle birşey olsa zil takar oynarsınız! Bırakın bu işleri derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Sadece şunu düşünmeni rica ediyorum sen şu an bu kafa ve mantalite ile bu ülkenin lideri ve karar vericisi olsan acaba sonumuz ne olurdu? Bunu düşün ve gerçekten samimiyetin ile cevap ver.!

Savaşa sokmam korkma!
Önce iç barışı sağlarım! İçerdeki refahı sağlamadan dışarıya açılamassın!
İç huzurumuz da tamamen duygusal sebeplere bağlı...
Şu an için ilk recete bu!

Bırakın bu işleri derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Üzüm yedirecek adam varda biz görmüyoruz yani:confused:
Bak ben üzüm yedirecek adamı bilirim. Bunlar bağı soydaşlarına yediriyor. Halka bişey yedirdikleri yok!
Asgari ücret 630 tl
O adam ın yaptığı ahmaklık o cahil adam özür diese özrü kabul edilmez... Adam beyinden sakat mahkemeye çıkarsalar o bakana hakim güler!
Bu adam kafadan sakat der salar zaten.
Maaşını aldığın seni oraya oturtmuşlara sana para veriyoruz diyene gülerler heralde:eek:
Çalıştığı yerin sahibi olduğunu sanana gülerler ancak.
Özel işyerlerindede böyle tipik müdürler vardır.
Ego tatmini gider başbakandan fırca yer sonra gider başkasına fırca atar...
Başbakan bunu fırçaladı bu bilinen bir hadise.. Millete bir sürü aşı şırınga ettiler...

Bütün engellilere meclis hergün sövüyor zaten!
Engellinin hakkı olan kaynağı maliye bakanlığı kim bilir nerelere aktarıyor.
Sen hastaneden alınan %60 raporların maliyehastane bakanlığından hastayı görmeden müneccimce tavırla %40 ın altına çekildiğini biliyormusun?
Firavun yanında olan yandaş firavun uşağıdır!
Ak yalaka malaka bana uzak terimler. Ben firavunun uşakları diyeceğim şakşakcılara!!!

Bırakın bu işleri derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Üzüm yedirecek adam varda biz görmüyoruz yani:confused:
Bak ben üzüm yedirecek adamı bilirim. Bunlar bağı soydaşlarına yediriyor. Halka bişey yedirdikleri yok!
Asgari ücret 630 tl
O adam ın yaptığı ahmaklık o cahil adam özür diese özrü kabul edilmez... Adam beyinden sakat mahkemeye çıkarsalar o bakana hakim güler!
Bu adam kafadan sakat der salar zaten.
Maaşını aldığın seni oraya oturtmuşlara sana para veriyoruz diyene gülerler heralde:eek:
Çalıştığı yerin sahibi olduğunu sanana gülerler ancak.
Özel işyerlerindede böyle tipik müdürler vardır.
Ego tatmini gider başbakandan fırca yer sonra gider başkasına fırca atar...
Başbakan bunu fırçaladı bu bilinen bir hadise.. Millete bir sürü aşı şırınga ettiler...

Bütün engellilere meclis hergün sövüyor zaten!
Engellinin hakkı olan kaynağı maliye bakanlığı kim bilir nerelere aktarıyor.
Sen hastaneden alınan %60 raporların maliyehastane bakanlığından hastayı görmeden müneccimce tavırla %40 ın altına çekildiğini biliyormusun?
Firavun yanında olan yandaş firavun uşağıdır!
Ak yalaka malaka bana uzak terimler. Ben firavunun uşakları diyeceğim şakşakcılara!!!

hangi hükümet verdi bakım parasını? hastanelerde sürünüyorduk ilaç almak sevk alamk için..sağlıkda devrimi çerçekleştirdiler.bir bakanın hatasını tüm hükümeete kesemezsiniz. o zaman yaptıgınız siyasettir.

Evet sağlıkta devrim ve engelsiz bir Türkiye, oranları dşürüp kaç kişiyi mağdur ettiler, bu nasıl bir devrimse bu sitede bile sürekli devlete ve oranlara adeta isyan var senelerdir, bakım parasının insanlara verilip verilmeyeceğine bile herkes şüpheyle bakıyor.
Akp'ye oy vermezseniz bakım parası kesilir diye milleti kandıranlar var mı yok mu memati yazar mısın ?
Bakanın kendisinin zihniyeti ortada bu devrimi pek severler ya adamın kendisi devrilmemiş demek ki, yorgun bakanımız.

bayadir uzulerek takip ediyorum yorumlari
forumda emegi gecen modetorumuze hic haketmedigi sekilde saldiran kendini bilmez birilerini ayipliyor banlanmasini rica ediyorum
antioksidan gibi terbiyeli biri icin arsiz yuzsuzce saldirmaya devam eden cahil partizanin engelliler icin bi gerkliligi yoktur

MHP nin kasetlerinden feyiz alip hayal kuruyorsaniz dicegim yok beyefendi:mad:
burda emegi gecen MODETORLERE tesekkur borcluyuz atip tutarak nereye gelirsiniz acep

murat,
Beyin sulandırma ne açıklıyorsan açıklada biz de bilelim?
Yoksa bu moderatör ergonokoncumu:):)

Senin fotomontajınada inanılmaz ki:eek:
Almanya da hayat yok diyen bir adam doğru söylese gene inanılmaz:eek::eek::eek:
Haşa ilah bir dir desen gene inanılmaz ki:eek:
Almanya berbatmış;);)

Doğru söylemişsin bazı şakşakcılar var forumda!!
Ama bak bunu bi tek ben yalan olmadığını anlarım:)
Başbakanın yanındaki yalakalar gibi... Adam ne yapsa doğru oluyor.
Doğruya doğru yanlnışa yalnış demiyen adam kütük gelip kütük gider... vesselam!

arkadaşlar tartışırken birbirimize hakaret etmeden yapalım
konuya geri gelecek olursak bakan yaptığı hatayı gelen tepkilerden sonra özür dileyerek zaten kapattı, diğer eksiklikler yanlışlıklar artık yeni konu başlıkları altında tartılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum

oez bu kaçıncı özür :S
Özür dileye dileye özürlü oldular.

Başlık uzun süredir çığrından çıkmıştı, şimdi kilitliyorum. Bundan sonra sakatlık ile ilgisiz tüm mesajları sorgusuz şekilde sileceğim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt