Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan'ın küstahlığı: Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yazık hiçbişey demiyorum bunun gibilere ,rabbime havale ediyorum

Güzel rabbi m bunlara gereken cevabı verir
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

Kuran'ın abese suresini biliyor mu acaba bu lafın sahibi recep akdağ?

Diyanet'in sitesinde yazdığına göre Hz.Muhammed kurmaylarıyla birlikte pek mühim işler konuşurken oradan kör bir adam gelir ve "Yâ Resûlallah! Allah'ın sana öğrettiklerinden bana da öğret" der. Hz. Muhammed oralı olmaz. kör adam üsteleyince, yüzünü asar, sert bir bakış fırlatır. gerçi adam kördür ve bu hareketi görmez ama yukarıdaki görür ve şu ayetleri yollar:

1. (peygamber), yüzünü ekşitti ve geri döndü.

2. âmânın kendisine gelmesinden ötürü

3. belki o temizlenecek,

4. yahut öğüt alacak da o öğüt ona fayda verecek.

5. kendini (sana) muhtaç görmeyene gelince,

6. sen ona yöneliyorsun,

7. oysa ki onun temizlenip arınmasından sen sorumlu değilsin.

8. fakat koşarak sana gelen ,

9. ve (allah'tan) korkarak gelenle ,

10. sen onunla ilgilenmiyorsun.

11. hayır! şüphesiz bunlar bir öğüttür,

12. dileyen ondan (Kur'an'dan) öğüt alır,
....

12. ayete kadar kör adama tavır yapan Hz. Muhammed'i uyaran yüce yaradanımız recep akdağ gibi zavallı birine nasıl bir bela verir acaba..

yada "şüphesiz bunlar bir öğüttür,dileyen ondan (Kur'an'dan) öğüt alır" acaba recep akdağın inancı varmıdırki bunlardan öğüt alsın..

Yakışmıyor ne makamlarına ne şahsiyetlerine..Ayıp ayıp koskoca adam olmuş ama "adam "olamamış .

İşgal ettikleri makamın şerefini bitiriyor böyleleri.
Allah başımızdaki bütün , mahalle ağızlı , görgüsüz bakanlardan milletimizi kurtarsın.

sağlık bakanının bu sözleri aslında engellilere bakıs açısını apaçık ortaya koymuştur...
üstelik bu açıklamayıda yapanın dönemin SAĞLIK bakanı olması utanç verici bir durum...
şiddetle kınıyorum...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Edeben ve ahlâken insanlıktan sınıfta kalınacak bir davranışta bulunmuş sağlık bakanı.Bir de kendileri doktor!Doktorların çok cahilce tavırlarına şahit oldum.Lâkin milletin vekiline bu cahillik çok sırıtmış.Özürlüler bakandan özür bekliyor.Ve bir daha asla böyle bir tavır istemiyor.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Neyine yetmiyor demiş bu kör gözlerine,kör ölünce badem gözlü oluyor.Peki izansız ,ruhsuzların öldüğünde ne olacakları Allahualem![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Hamiş:Yalnız kendi düşüncenden olmayanları eleştirmek kolay zanaat,iş ki aynı düşüncede,inançta olanı tenkid etmek.Bir müslüman olarak eleştirdim bakanı.Sol düşünceli biri bu davransaydı bu tepki gösteren arkadaşlar yine tepki gösterirler miydi diye soramadan edemiyorum.Vakti zamanında bir gazeteciyle engellilik konusunda bir polemiğim olmuştu..çok tanınan köşe yazarı kendileri.Bu bakan Çelik'in istihdam tecriti konusunda Lokman Ayvan'ın davranışını çok güzel dile getirmişti.Yani kişinin bazı sosyal konularda insanca tavrı için sadece insan olması lüzumu var.Yoksa milletvekili olmuş,yazar olmuş,dr. olmuş,gerçekten insan olması gerek.Gerisi lâfı güzaf..[/SIZE][/FONT]

Çok incitici bir söz. Kendisini kınıyorum...

eh bu rezaletten sonra kadro bekleyen arkadaşlar artık bence beklemeyin çünkü çaldılar ağzımıza bi parmak bal yazıklar olsun kendi hakkımızı istiyoruz sağık bakanlığı doldurmu engelli kadrosunu ki bu bakan böyle küstahlık yapabiliyor sonra anayasadaki pozitif ayrımcılıktan da mı haberi yok bu bakanın

bu partiye oy verme niyeti olanların bir kez daha düşünmesini istiyorum.

Kuran'ın abese suresini biliyor mu acaba bu lafın sahibi recep akdağ?

Diyanet'in sitesinde yazdığına göre Hz.Muhammed kurmaylarıyla birlikte pek mühim işler konuşurken oradan kör bir adam gelir ve "Yâ Resûlallah! Allah'ın sana öğrettiklerinden bana da öğret" der. Hz. Muhammed oralı olmaz. kör adam üsteleyince, yüzünü asar, sert bir bakış fırlatır. gerçi adam kördür ve bu hareketi görmez ama yukarıdaki görür ve şu ayetleri yollar:

1. (peygamber), yüzünü ekşitti ve geri döndü.

2. âmânın kendisine gelmesinden ötürü

3. belki o temizlenecek,

4. yahut öğüt alacak da o öğüt ona fayda verecek.

5. kendini (sana) muhtaç görmeyene gelince,

6. sen ona yöneliyorsun,

7. oysa ki onun temizlenip arınmasından sen sorumlu değilsin.

8. fakat koşarak sana gelen ,

9. ve (allah'tan) korkarak gelenle ,

10. sen onunla ilgilenmiyorsun.

11. hayır! şüphesiz bunlar bir öğüttür,

12. dileyen ondan (Kur'an'dan) öğüt alır,
....

12. ayete kadar kör adama tavır yapan Hz. Muhammed'i uyaran yüce yaradanımız recep akdağ gibi zavallı birine nasıl bir bela verir acaba..

yada "şüphesiz bunlar bir öğüttür,dileyen ondan (Kur'an'dan) öğüt alır" acaba recep akdağın inancı varmıdırki bunlardan öğüt alsın..

Ben Sana Engel Olmayayım.!
konu ile ilgili düşündürücü bir yazı.. paylaşmak istedim..

Bir bakan..
Aslında bakamayan.!

Başbakanla sürekli ters düşse de, yerinden kıpırdatılamayan bakan..

Seçildiği bölgede, memleketinde, güçlü ve sayıca fazla bir kitle tarafından desteklendiği için, mevcut başbakanın da bu oy potansiyelini göz ardı edemeyeceğinden mütevellit koltuğunda hala gerile gerile oturmakta olan sağlık bakanı..

Bir gezisi sırasında girdiği kahvehanede, kendisinin verdiği selamı almayan bir vatandaşı önce azarlamıştı. Ardından vatandaş için, Türkiye Cumhuriyeti Bakanına saygısızlıktan dava açıldığı söylemleri dilden dile dolaşmaya başlamıştı.

Bu sefer Batman bölge hastanesindeydi. Seçim çalışmalarını yürütüyorlardı yarı İngiliz, yarı Türk bakan arkadaşı Mehmet Şimşek ile.. Gözleri görmeyen bir vatandaş çıktı karşılarına.. Asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan, engelli vatandaşımız; asgari ücretli çalışan arkadaşlarının genel bir serzenişini yansıttı bu iki bakana.. Engelli vatandaş daha derdini bile anlatamadan “Gözlerin görmediği halde iş vermişiz sana!” dedi.. Sağlık Bakanı ve aslında içinden seslendirdiği cümleleri bizler yüzünden okuduk..

Aslında diyordu ki;

“Engellilerin çalışmaya hakları yok, ama bizim sayemizde bu halde bile çalışıyorsun.!”

İnsan ister istemez düşünüyor;

''Engellilerin herhangi bir devlet kurumunda çalışıyor olmaları'' iktidarın kendi bahşettiği bir lütuf mudur.?

Yani Sayın Bakan olmasa, asgari maaşla bile çalıştırılmaya gerek görülmeyecek, buna hakkının olmadığı söylenecek engelli bir vatandaşımız mı var yoksa.?

Oysa 4857 sayılı yeni iş kanuna göre, 50 kişiden fazla işçi çalıştırılan kuruluşlarda, mevcut sayının en az % 3 ü kadar engelli çalıştırılma zorunluluğu vardır. Bu iktidarın ya da herhangi bir bireyin bahşettiği bir lütuf, bir kıyak değildir.

Bu;

Demokratik toplumlarda, sosyal devlet anlayışının hakim olduğu yönetimlerde, o devletin uygulaması gereken zorunluluktur. Bu insanlar haklarından daha fazla bir şey istemiyorlar.. Ve bu yüzden de bir bireye minnet duymak zorunda değiller.

Fakat bu türden bir olayın aslında sert tepkiler doğuracağı günümüz gelişmiş toplumlarının aksine, ülkemizde bunu da seçim malzemesi olarak kullanmayı ilke edinmiş siyasi partilerimiz var.. Ve en başta bu cümleleri kuran bakanlar, insanlara “Doğru demiş işte, adam kör.! Fuzuli yere iş vermişler ama adam işi beğenmiyor.! Nankör yahu bunlar.!” dedirtmek için ellerinden geleni yapacaklar.. Sokak kulisine, otobüste, metroda, kaldırımda, tv programlarında şahit olabilirsiniz çok yakında..

Onlara göre mükemmellik kendi egolarıyla sınırlı.. Ne kadar fazla ego, o kadar fazla tatmin..

Fazla zevk almayın artık üstümüzden.. Sonra sıradanlaşır.!!!

Mehmet Tanrıverdi

bu partiye oy verme niyeti olanların bir kez daha düşünmesini istiyorum

Chp ye mi versinler?

müslümanlığa hakaret edenemi versinler?

Önder Sav ı unutuyorsunuz heralde! Canan Arıtman ı keza öyle...

Tencere dibim kara senin ki benden kara...:confused:

Anlatıyoruz anlatıyoruz boş.. boş..

Bırakın partiyi, purtiyi, sağ ı sol u...

Akıllı proje ye kenetlenin...

Önder Sav partide mi?
Canan Arıtman aday gösterildi mi?
Kurumlar hata yapabilir,insanlar hata yapabilir.Önemli olan hatalarda ders alarak sorunu bertaraf etmek ve aynı hatayı tekrarlamamak.
Yeni bir genel başkan,temiz bir siyaset geldi.Bunu kabullenemiyor insanlar.

saww;

akıllı projemı yokki... çılgın proje var
bu konu bence partiler üstü bir konu burada yapılan hakaret aşağılama
bakan sanki babasının hayrına lutufta bulunuyo sen kimsın kime lutuf ediyon bunu tartışıyoğ

Neredeydiiiiik nire geldik bunlar iyi günlerimiz...Göçük altında kalanlara güzel öldüler şeklinde açıklama yapan bir yaklaşımdan daha neler neler duyacağız uyuduğumuz sürece

halilibrahim demiş ki;

[SIZE=4]bir an empati yapın bakalım ne oluyor..[/SIZE]

yani sen kendini bir an bakanın yerine koyunca bakanı haklı buluyorsun, öyle mi??? yani bütün sağlamların engellilere hakareti müstehaktır, öyle mi? sen bu lafi yer, üzerine de çayırda otlamaya devam edersin ama ben yemem... zira aktif bir akp'li olduğun herkes tarafından biliniyor... yazık çok yazık....!!

Yeni bir genel başkan,temiz bir siyaset geldi.Bunu kabullenemiyor insanlar.

Kuzum takım tutmak suç değil elbet!
Sizin temizlik anlayışınızla benim temizlik anlayışım farklı...

Size şunu sorucam af yasası çıkardınız! Ve o yasa ile binlerce katil dışarı çıktı!
Bu hatanızın telafisi varmıdır? Bu hatayı tekrarlamasan ne olur?

Lütfen biraz uyanık olalım! Mevcut partilerin hangisi samimi?
Samimi olsa atıyorum. 500 vekil adayı olsa bunun %10 u engelli bireylerden oluşur. Hatta 1. sıradan aday adayı olurlar ki dezavantajlar ortadan kalksın!

Lütfen biraz mantıklı olalım! Miting alanlarına bakıyorum. Hayretler içersindeyim belkide 100 binlerce insan o alanda vaat edilip yapılmayanlar için koyun gibi şak şaklıyorlar:confused:

halilibrahim demiş ki;

zira aktif bir akp'li olduğun herkes tarafında biliniyor... yazık çok yazık....!!

Avni bey,
Bunlar esasında akp li falan değil!
İçlerinde dyp, mhp, chp, anap ne kadar kaypak adam varsa mefaat tarlasına doluşmuşlar.

Geçenlerde bir akp yola seçim arabasını çekmiş bir gürültü bir ilgi ki sorma!
Yoldan geçiyorsunuz. Dedim bunların çalışanına engelliler için ne gibi programınız var. Engelliye ne gibi haklar verdiniz dedim!
Size bedava otobüs kartı veriyoruz ya dedi...
Demekki baştan aşşağı bu toplum engelliye bir otobüs kartı vermeyi bir sadakayı bir lütuf olarak görüyor.
Bu işin parti ile değilde toplumun genelinin beyin algısı ile özdeşleştirdim ben..
Kıyafetler batılı olmuş ama beyinler doğudan beter:(

şükür etmek birazda kendimizde bitiyor bakanda doğru kardeşimizde doğru şartlar iyileştikce iyi olacak inşallah

sözün bittiği yer...çok ayıp. bir sağlık bakanının bu gafı tarihe geçer. geçti bile sanırım...

Merhaba,

Ziyniyetleri bize karşı belliydi dillendirdiler.Yetmez ama evet diyenler neye evet dediler ne oldu.Bu insanlara hala oy verilecek mi?

Takdir sizlerin.Konuşmayı biliyorsan konuş feyz alsınlar konuşmayı bilmiyorsan sus da adam sansınlar.

izledimde neyi fark ettim yüzünden nuru kaçmış..
kendilerinden başkasını düşenemeyen egoistler

bakandan yardım isteyen hocanın cemaatinden badem bıyıklı biri olsaydı istekleri hemen kabul edilirdi
onlar varya devleti insan gibi yemiyor onlardan artacakta bir sakata rant kalacak rahatlık kalacak rüyamda görsem inanmam
inallah recep akdağın partisi baraj altında kalsın ve ben hayaldi gverçek oldu diyeyim sevineyim

akp hakkında fazla eleştiride bulunmayın bence. Çünki adamlar yememiş içmemiş herkesin herbirşeyini gizli kamaraya çekmişler. >Yani biranda sizin filimlerde internette patlayabilir hehe

uday;

bdpnin iddasına göre akp vekilleri harem kurmuş :D

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı İstifaya Davet Ediyoruz

Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde görme engelli Nurullah Mehmetoğlu’nun iş yeri koşullarının düzeltilme talebine Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın verdiği karşılığı gazete ve televizyonlarından şaşkınlıkla izledik.

Batman’daki incelemeleri sırasında görme engelli bir bireyin Sağlık Bakanı’na: “Asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarımızın düzeltilmesini istiyoruz” demesine sinirlenerek, "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Daha ne yapalım" diye çıkışması ayrımcılığın geldiği son noktayı açıkça göstermektedir. Bu zihniyet, engellileri hor ve merhamet edilecek kişi olarak gören, sosyal ve hukuk devleti ile bağdaşmayan bir düşüncenin tezahürüdür. Asgari ücretle yaşamını sürdüren yüzbinlerce, milyonlarca insanın, insanca hem de pek insanca bir talebi olan insan onur ve yaşamına uygun bir yaşam sürdürme talebinin, O kişi ve kişileri aşağılayarak bir Bakan tarafından reddedilmesini kınıyoruz.

“Görmediğin halde sana iş vermişiz” diyen zihniyet yarın aynı gerekçeyle eğitim, sağlık, istihdam ve hatta yaşam hakkını dahi sorgular nitelikte olacaktır. Bakan’ın karanlık, insafsız, vicdansız ve hak temelli olmayan bu düşüncelerini de beraberinde alıp bulunduğu mevkii derhal terk etmesini, milletvekilliği adaylığını geri çekmesini, söylediği utanç verici sözler sebebiyle Cumhuriyet Savcılığı’nın gazete ve televizyon haberlerini ihbar kabul ederek Türk Ceza Kanunu’nun 122. maddesi olan ayrımcılığı yasaklayan maddesini işletmesini talep ediyoruz.

Engelli Hakları Çalışma Grubu

Not: Bu çağrıya siz de katılıyorsanız lütfen bize bildirin. (engellihaklaricalisma@gmail.com)

Çağrıya Katılan Sivil Toplum Kuruluşları

Evrensel Görme Özürlüler Derneği
Görme Özürlüler Derneği
Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği
Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Genel Merkez
Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt