Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağkur'a emeklilik için başvuruyorum. Süreç nasıl ilerlemeli?

Hayırlı olsun, Allah güzel günlerde harcamak nasip etsin.

slm hayırlı geceler ufuk abi Ufukalp birsey soracaktım sana ben bütün herseyimi tamamladım emeklilik işlemlerimi başlattım ssk emekli olabilirsin diye yazı verdi onu işyerine verdim ve işten çıkış yaptım çıkış kâğıdını ssk ya geri götürdüm ve bana bir takip belgesi verdi 1 ay içinde maaşınız baglanmassa bu numarayı arayın yazıyor yani bir sorun çıkmadı 10 gün oldu beklemedeyim kafama takılan benim vergi indirim raporum %44 vergi dairesine gittim sordum en altta yazan .. sürekli. yazan yerin devamında rapor geçerlilik süresi 2 (iki) yıl. bu sekil yazıyor ben vergi dairesindeki görevliye sordum ben 2 yıllıgınamı aldım bu belgeyi dedim oda bana hayır sen ömür boyu geçerli bu belge dedi %44 almışsın assagıda yazan önemli değil dedi ama raporo baktıkça içim rahat etmiyor açıkçası emeklilik işlemlerimdede hiç bir sorun olmadı benim engelim dogustan ortopedik normal raporum %45 .. veri indirim raporum %44 ben simdi abi bu vergi indirim raporum süreklimi sürelimi süreli ise ben vergi indirim raporunu .30/04/2012 de aldım zamanı geçmiş olmıuyormu bu durumda nasıl olacak hiç birsey anlamadım lütfen yardımcı ol abii selam ve saygılarımla Ufukalp

yazıyı yanlış bölüme yazdıysam çok özür dilerim

günayengin52
2 yıl süre sağlık kurulu raporunuzda mı yazıyor vergi indirimi belgenizde mi?
Ben sağlık kurulu raporunun 2 yıl süreli ancak vergi indiriminin sürekli olarak onaylandığını düşünüyorum.
Rapor değil de vergi indirimi yazınızda herhangi bir süre ibaresi yoksa vergi indiriminiz süreklidir.

Ufukalp abi tesekkürederim cevapladığın için vergi indirimi belgemde hiç birsey yazmıyor sağlık kurulu raporumda yazıyor 2 yıl süreli diye

Hiç bir süre belirtilmiyorsa vergi indiriminiz süreklidir merak etmeyin.

çalışma hayatımdan evvel %60 iş gücü kaybım var. 15 mayıs 2016 tarihinde 15 yıllık sürem doluyor, 4850 gün primim var. kısmetse 16 mayısta emeklilik için başvurmayı planlıyorum. bu forumda 15 yılı kabul etmiyor bağkur 16 yıl istiyor şeklinde tartışılmış. Son durum nedir şimdi ? %60 ve üstü engelli olup 15 yılda başvurup emeklilik hakkını alan oldu mu hiç?

[FONT=sans-serif]nuwanda [/FONT]
user-online.png
1998 işe girşim.. şu an 4000 gunum var işe girmedene raporum yoktu am rahatsizlım vardi 5010 kanununn 28 maddeye göre gondermediler beni...malkumen emekli için 5010 kanunun 25 madye göre sevk etiler emekli için şu an raporum %60 .. bekliyom 1 ay oldu baş vurali.malumen emekli ederlerse olcam etmezlerse ..5010 28 maddeye göre 15 yıl hizmet 3960 guen baş vurcam sonuc ne olur bilmiyom

Bağkurlu olarak heyetten sonraki aşamalar nelerdir. Kısaca anlatabilrmisiniz.

[FONT=sans-serif]muratoto [/FONT]
user-online.png
sadece beklemek evraklari kendi yoluyor 41 gın oldu hala bekliyom :( evrak takipten takip ediyom sadce tc ile

Kamil Bağkurlu olunca heyet raporu önce Sgk yamı gönderiyor yoksa Ankarayamı.

benimki önce ssk aksaray konya şimdide ankarda abi gitti

ögrenemedimki oran yazmıyor 25 maddedeen giti malumen edelerse ne ala etmezlerse red geldi anda 28 madeden degerlendeirme istecem ama 15 3960 la edeerlerse tabi etmezlerse 4320 edeerler galiba rapor oranım sabit tek hastalık 60 di 5 sendir ayni heç düşmedi 3 kere rapor çıkartım

Peki heyetten Sgk ya rapor yada dosya ne kadar sürede ulaştı biliyormusun. Hangi tarihte heyete girdin.

onur1975 Hastane dosyanı SGK nın hangi bölümüne gönderdi farkındamısın. Bi bakıp dönermisin evrak takipten.

Hastahane heyeti ilk önce dosyayı sevk eden sgk müdürlüğüne onlarda ankaraya ankaradan tekrar sgk müdürlüğüne geldi. Niye bu kadar uğraşıyorsunuz anlamıyorum. Çalışanlardamı sorun var. Ben sizin kadar uğraşmadım. Dosya ankaradan geldikten sonra dilekçe verdim 1ay 15 gün sonrada emekli maaşımı aldım.

onur1975 Bide sorumun cevabını verseydin iyi olacaktı. Sen şanslısınki dört ay serüven yaşamıştın. Tabi emekli olunca unutuluyor sanırım. Dokuz aylık süreçten sonra hastane raporu SGK ya gönderdiğini öğrendim. Senin muhatap olduğun kişilerle ben muhatap olamadığımdan yani sgk çalışanları herbiri farklı şeyler söylüyor. Neyse hastane SİGORTALI TESCİL VE HİZMET SERVİSİNE göndermiş doğrumudur. Bunu öğrenmek istedim. Evrak takipten bi bakabilirmisin.

Onur Ok. Tşk. Bende bi karışıklık var ama çözemiyorum.

Ne salak adamlarla uğraşıyorsun sen. Süreç belli gidip anlatsana. Senin raporun Ankaradan daha gelmedimi. .

Sanki dinliyorlarda ben anlatmıyorum. Beni dinlemek bile istemiyorlar. Benim ilk sevki düzenleyen başka bölüme geçmiş o Ankaraya gitmesi gerektiğini söylüyor ama dinleyen yok. Dosyaya şu an bakan İzmirdeki sağlık kuruluna gitmesi gerektiğini söylüyor. Şef ise tekrar hastaneye sevk edilmesi gerekir diyor. Çık bakalım bu işin içinden.

Gittim sgk tireden sevk aldım. Bozyakaya hastahaneye gittim. Heyete girdim. Onlar heyet raporunu sgk tireye gönderdi. Sgk tire ankara kocatepeye gönderdi. Kocatepede rapor iş gücü kaybım belli oldu. Tekrar onlar sgk tireye gönderdi. 28. madeden dilekçe verdim. Cunku 25 madeden beni malulen emekli olamıyorum. Dilekçeyi tire işleme koydu 1.ay 15 gün sonra emekli maaşımı aldım. Bu kadar basit. Neyine karar veremiyorlar.

Doğrusu bu Ankaraya gitmesi lazım bencede. Bir haftadır dosya sgk da bekliyor. Ben dürtmesem dahada bekleyecek sanırım.

Sgk tire ankara kocatepeye gönderdi. Kocatepede rapor iş gücü kaybım belli oldu. Tekrar onlar sgk tireye gönderdi. Demişsin. Bu aşama ne kadar sürdü farkındamısın.

Gelip gitmesi iş gücü kaybının belli olması 1 ay. Yeminle bizim sgkdakiler melekmiş o zaman. Bende uğraştım zannettim.

Neyse beklemeye devam edeceğiz anlaşılan. Sağol.
Sen forumu pek okumuyorsun sanırım. Sen şanlısın bu konuda.

Sana yazmıştım. Bizden sonra başladın işlemlere ama bizden önce emekli olursun diye hatırlıyormusun.

Murat dogru soyliyorsun adanada ayni inan memur 28 maddeyi bilmiyor oyle bir kanunmu var diyor .dosyayi soryorumniye bu kadar soryorsun diyorlar sanki bana sadaka verecekler memura dedim ver odedigim pirimimi burdanda gecmeyim yani cok zor murat kardeş ama bu sureci gececegiz buna inan

Ahmet inşallah bu süreci geçeceğiz ama neden bu kadar zora sokuyorlar anlamıyorum.

Sanirim bunlari memur yaparken şart koşyorlar insanlara eziyet edeceksiniz yardim etmiyeceksiniz.

ben 92 yilindan beri esnafim birak gelen muşteriyi yoldan gecen insana yardim edyoruz bir onlarin yaptigi işe bakyorum birde bizim işe.benim gunum kurtaryor raporum 52 tuttular askerlik borclanmasi yapacaksin yaptik şimdide memur diyorki digeri senin porcun var askerlik porclanmasi yapmişin anlatyorum ben yapmadim siz yaptiniz gun kurtarmaz diye.oylemi tamam bakariz diyor.şimdi gun yazisi gelecekmiş onu bekliyoruz bir haftadir ankaraya gidip gelmesi 15 gun surdu burada bakmalari bir bucuk ay surer sanirim

Üst Alt