Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağkur'a emeklilik için başvuruyorum. Süreç nasıl ilerlemeli?

Bende onu diyorum onur benim giriş 92 ama 2001 olsa olmuyoryil kurtarmiyor miremur başka hesapliyor gerci bunu memurun biride yapti soyledi sonra haklisin dedi .bugun sabah yine ugradim bagkura bizim şef ogleden sonra gelyormuş

miremur
Yasa möaddesini alıntılamana gerek yoktu, bilmesem yazmazdım.
Alıntıladığın maddede bu maddeden emekli olmak için %60 oranında rapor gereklidir diye bir şart var mı?
Aksine senin de alıntıladığın gibi aşağıdaki gibi devam eder.

[FONT=sans-serif]A)%50 İLA %59 ARASINDA OLDUGU ANLAŞILAN SİGORTALILAR,EN AZ 16 YILDAN BERİ SİGORTALI OLMALARI VE 4320 GÜN, [/FONT]

[FONT=sans-serif]B)%40 İLA %49 ARASINDA OLDUGU ANLAŞILAN SİGARTALILAR EN AZ 18 YILDAN BERİ SİGORTALI OLMALARI VE 4680 GÜN,[/FONT]
[FONT=sans-serif]MALULLÜK,YAŞLILIK VE ÖLÜM SİGORTALARI PRİMİ BİLDİRİLMİŞ OLMAK ŞARTIYLA İKİNCİ FIKRANIN (a)BENDİNDEKİ YAŞ ŞARTLARI ARANMAKSIZIN YAŞLILIK AYLIGINA HAK KAZANIRLAR…’[/FONT]

Yasa sakatlık derecesine dayalı yıl*pirim gün sayısını kademeli olarak 15 yıl 16 yıl ve 18 yıl olarak belirtmiş...daha açık nasıl ifade edilebilir,

Arkadaşım tamam ben anlatamıyorum diyelim...
28. maddeden emeklilik için illa %60 gerekmez, %40 üzeri herkez kademeli olarak faydalanır diyorum, yasaya ters olan ne?

ne yasaymiş arkadaş bu 28 madde takıldık kaldık hep :)

miremur ortalıgı karıştırma bana sonuc gelsin bizzat yanına gelecem

Ben işgücü kaybı yüzde 72 aldım ama ilk işe girişim 15 yıl once olsaydı ve yeterli prim günüm olsa bile beni emekli yapmayacaktı. Bağkurdaki arkadaş dedi. 15 yıl ve yüzde 60 üzeri rapor malulen emeklilikte geçerli. Yani 25 maddede. Ayrıca malulen olmak icinde sadece bir hastalıktan yüzde 60 üzeri ve sigortalı olduktan sonra hasta olmak gerekmiyormu.

Sanki maaşını ben verecem sana!bende isterim emekli olmanı,sen pirim gün veya sakatlık oranın tam olmadan ben emekliyim veya emekli yapmak zorundalar demektesin.Şartları tamamlarsan mutlak emekli olacaksın inşallah....neyinin eksik olduğunuda benden iyi biliyorsun!
miremur ortalıgı karıştırma bana sonuc gelsin bizzat yanına gelecem

Miremur sen maaşimi veremessin zaten bilmiyorsaniz yalniş bilgi vermeyin ben senin yuzunden yedi ay bekledim olurmu olmazmi tabiki bilemem olursa bekledigim aylar zoruma gider olmassa canlari sagolsun ssk yatirmaya devam ederim.neyim eksikmiş bilmiyorum ama yanina gelecem olsada olmasada

Ahmet Kardeş,inşallah en kısa zamanda emekli olursun!

miremur[FONT=sans-serif] sende 28 maddeden emeklisin demi 60 üstü rapormu yoksa 60 aşagimi oldun[/FONT]

Evet Kamil,Ben yasa çıktığında ilk emekli olanlardanım.Oturan Boğa bilir benim mücadelemi,açtığım konulara bakarsan daha net fikir sahibi olabilirsin....ben 23 yıl pirim ile ilk bağkura giriş 1986,sonuç 2009 da emekli oldum....Kriterlerim fazlası ile tamamdı.Raporlar kimseye gösterilmez ancak ilk sevk sakatlığın tespitidir.Yerel sağlık kurumu, malulen emekli olamazsın der,aynı rapor Ankara'ya 5510 28 maddeye yaşlılık emekliliğine uygunmu tespiti için gider.Yani sakatlık oranına Ankara karar verir.Yani 60 ın altıda üstüde fark etmemesine rağmen benim sakatlığım normalde %60 ı geçer....

miremur her başi ndan geceni okudum gunlerdir okuyom forumu senin durumunda abenimkisi gibi kısaca bahsedyim benim olayı....1998işe grişim ...prim gunum borçlanma filan yaptım şu an itabariyle 3990 ilkişe giridmde raporalmamiştim rapor alalı 10 sene olmadi daha 60 rapor verdiler. bagkurlutum tammen ssk heç yok 5010 95 baden sevk edildim malumen edeerlermi beniyoksa red gelir 28 madeeyemi gönderirler işe girmedne rahatsizlım vardi ama rapor almamiştim

Kamil,yukaridaki verilerine göre emekli olabilirsin....ilk rapor red gelir aynı raporu tahsis talep formu doldurarak Ankara'ya 5510 28 yaşlılık tan gönderilmesi gerekiyor....

miremur rapor ankaraya gidmiyor adanada saglık kurulu kurulmuş netten bakarsan görürsün.3990 günden bagkurluysa nasıl emeklı olacak söylermisin

hayda şimdi ben3960 gunle 15 yıllık sikorta girişimle emekli olacammı ne karmaşık yasa bu be:)

bagkur.PNG

moverek[FONT=sans-serif] buna göre olması laızm diye düşünuyom[/FONT]

kamil42
Raporunuz %60 ve üzeri çıkarsa evet 15 yıl 3960 günle emekli olabilirsiniz.

raporun tek hastalıktan 60 olurs dogru .şimdi bagkuurdan geldim benim 4300 günum cıktı raporum 50 gelırse kurtaryor altında gelirse askerlik borclanmamı aldılar tahatüt ettim tebligatıda elden aldım iş hızlansın diye.ve dosyayı yollayacaklar bakalım

moverek
28. madde için tek hastalık şartı yok, o şart malulen emeklilik için geçerli.

ufukalp .okadar soryorum oranım ne diye bilmiyoruz diyorlar

Ufukalp[FONT=sans-serif] [/FONT]
419.11.2015AKSARAY SGİM EVRAK SERVİSİNE
519.11.2015KONYA SGİM GELEN EVRAK SERVİSİNETAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ

evrak takibimde yazıyor konya nedeen gdiyor evraklarım ankaraya gitmesi laızm degilmi bide bu evrak takipte tc dogru ama ismim ve soyadım yanlış yazıyor sorun olurmu sizce

kamil42
Bilmiyorum, kimlik bilgilerinizde hata varsa kuruma giderek uyarın tedbirini alın bence.

Son dönemde, Bağ-Kur'dan erken emekli olan ve primleri en alttan yatan arkadaşlar varsa merak ettiğim konu, emekli maaşlarının ne kadar olduğudur. Bu konuda da bilgilendirme yaparlarsa mutlu olurum.

Malülen değil ama özellikle erken emeklilikten emekli olan arkadaşlar.

[SIZE=-1]
Sıra NoTarihBirimİşlem
120.11.2015AKSARAY SGİM EMEKLİLİK İŞLERİ SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
220.11.2015AKSARAY SGİM EMEKLİLİK İŞLERİ SERVİSİNE
325.11.2015AKSARAY SGİM EVRAK SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
425.11.2015AKSARAY SGİM EVRAK SERVİSİNE
[/SIZE] durum ne gösteriyor bilgisi olan varmı acaba saygilar...:)

525.11.2015aksaray sgim .... sgm destek hizmetleri(gelen-giden evrak)servisinetaahhütsüz gön. üzere işlendi

[font=verdana]9[/font][font=verdana]03.12.2015[/font][font=verdana]konya sgim giden evrak servisine[/font][font=verdana]taahhütlü gön. üzere işlendi[/font]
[font=verdana]10[/font][font=verdana]03.12.2015[/font][font=verdana]konya sgim giden evrak servisine

[/font]

İlk maaşımı aldım toplamda 1640 tl yatmış. Denizbanktan aldım hayırlısıyla yemek nasip olur inşallah.

Üst Alt