Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adalet Bakanlığı'na atandım. Şimdi ne yapmalıyım?

Büyük İhtimalle Yılbaşından Sonra Çağırırlar Bizi Belgeleri Söylerler Teslim Ederim Sonra 2-3 Ay Daha Bekleriz Soruşturmada Sonra İş Başı İnşallah Bu Süreç İçinde Sıkıntılar Olmaz

@Hüesyin hayırlı olsun dostum... biraz bekle bakalım daha da güzel günler gelecek sabrın sonu selamettir...

yaw değiştir şu org kostümlü fotonu insan ol :D filmden eve zor götürdük zaten millet tutturdu foto çekicez diye :D 5 liradan köşeyi dönüştük şimdiye :D

Geçen sene ki atamalar 3.5-4 ayı bulmuş. Çevreniz varsa bastırın yoksa bakanlıktan birisini bulmaya çalışın. Hiç bişey yoksa o zaman 3-4 ay bekleyeceksiniz.

Kardes evraklari teslim etsekte en son tekrar onay icin ankaraya gidiyormus. Ordada grup grup komisyona giriyormus bireysel cabalar adami bosuna yorar. Hic sulandirmayacagim sahsim adina su akar yolunu bulur. Bu arada bence herkes kurumlar arasi gecis yapabilecegi kurumlar baksin adaminiz varsa bunu o noktada kullanin. Adliyeler diger bi cok kuruma gore yogun yerler tavsiyedir

Bir an önce atansanız çok güzel olur 15 ocak 2016 tarihinde 1 derece var. Bu tarihten sonra atamanız olur ise 1 derece alamazsınız. erdalakbay sen hariç ..:)

Biraz Önce Raporumla İlgili Adalet Komisyonunu Aradım Bana Sordukları Şeyler Raporla İlgili
1-)Raporu Ne Zaman Aldın (Ben 2014 ün 2.ayında aldım)
2-)İstihdam İşaretlimi Dedi (Bende İşaretli)
3-)Çalışamayacağın Alanlar kısmını Ben Sordum (Bende Orası Boş Değil Kısa Çizgi Var (-) var dedim O Şahışda Demekki Her Yerde Çalışabiliyorsunuz Direk Boş Olmasıyla Kısa Çizgi Farklı Bir Şey Dedi)

Bu 3 Sorudan Sonra Hiç Bir Sıkıntı Olmaz Sizin Adınıza Dedi

Bide Bize Sonuçlar Geldi 2 haftaya adliyelere yolluycaz onlar sizi arayıp işlemleriniz başlıycak dedi.

Benim raporum 2007den surekli ve agir islerde calisamaz yaziyor.buyuk ihtimal yenisi istenir, simdiden cikartmalimiyim ,evraklarin aciklanmasini beklemeliyim.

Benimde 2007 iskur sevkiyle aldim ozurlu ise giris yaziyor.
Calistirilamayacagi alanlar kismindada gormeyi gerektiren isler ve agir islerde calistirilamaz yaziyor.
Sorun cikmaz insallah.

Rapor surekli ve agir engelli isaretli

Bence Hemen yeni rapor çıkarttırma onlar sana bir karar ile nasıl bir rapor alacağını söylüycek ona göre alırsın zaten 1-2 haftaya çağırılar

Hüesyin

2011'de yeni kararname ile bütün raporlar yenilendi. Sen veya sana akıl verenlerin bundan haberi yok galiba?! Benim raporumda srekli ama ben 2012 ocak ayında yenilettim. Bu zamana kadar çıkartmaman hata, bence git hemen raporunu yenilettir yoksa zaman olarak sıkışabilirsin. Sen kuruma evraklarını götürdüğünde senden raporunu yeniletmeni isteyecekler (Raporun süreli yada sürekli olsun bu fark etmez) Artık gerisi sana kalmış

Kurum rapor yenilenecek diyorsa ona ek süre verir ve siz raporu ne zaman alırsanız (1 yıl içinde) o zaman başlarsınız işinize
VaKKo kurum o yüzden değiştiriyor ya raporu daha bi eksik varsa değiştirir. Ama kişinin ilk önce kuruma gidip raporunu gösterip ondan sonra o kurumun vereceği belge ile yeni rapor istemesi lazım.

Hmm bu muallakta kaldı,açıkça bilmiyordum,kurum sizi yönlendir zaten dediklerinden pek düşmedim üstüne, pazartesi sorup o tıp fakültesine giderim.

Hüesyin Bu adalet Bakanlığı atamalarıyla ilgili geçen sene de bir konu açılmıştı, ben oradaki bütün yorumları okudum. Senin durumuna benzer bir durum okumuştum... Bir arkadaş evraklarını kuruma vermiş, kurum çook sonra telefon açmış raporunuzu yeniletmeniz lazım diye. O arkadaşta sinirlenmiş, "Ben evrakları verdiğim zaman bana bunu niye söylemediler" diye. Sen kalk bekle bekle, "Bizi çağırırlarda artık işe başlarız" diye düşünürken, kurum seni arasın ve yeni rapor istesin !!!
Şimdi gelelim sana... Diyelim ki Sprinc arkadaşın dediğini yaptın ve raporunu yeniletmeyip kurumun seni yönlendirmesini bekledin. Peki sana yeni rapor çıkart dediklerinde gidecek süreyi hesaba katıyor musun? Diyelim ki geçen sene ki arkadaş gibi sana o an söylemediler ve millet işe başlayacağı sıralarda seni arasalar ve raporunu yenilet deseler? Tabii ki işine başlarsın ama doktordur heyettir derken işe başlama süren uzayacak. İster git yenilet ister Sprinc arkadaşın dediği gibi git önce kuruma raporunu göster ve ondan sonra yenilet. Benim söyleyeceklerim bunlar

VaKKo Aynen Mesela Ben 2014 de aldım ama genede salı günü adalet bakalığı persenol genel müdürlüğüne gidecem raporumu gösterip iyiyce baktırcam ne olur ne olmaz diye emin olmak lazım en yakın zamanda kurumuna raporunu göster onlar sana bi yol kesinlikle gösteririr@Hüesyin

Anladim, cok sagolun arkadaslar. pazartesi bu isi halledeyim.

Bendemi yenileticem simdi kabus resmen of nefesim daraldi

erdalakbay atandığınız kurumun personel müdürlüğüne gidin sorun yardım ederler raporuda götürünki eksiklerinizi söylesinler.
Bende Tek Çalışamayacağım işler Bölümü Sıkıntı boş değil ama her işi yapar niteliğinde - yani kısa çizgi var deynek kullanıyorum bakalım inşallah rapor yenile demezler

Insallah benimkinde ozurlu ise giris yaziyor.
Gormeyi gerektiren islerde ve agir islerde calistirilamaz yaziyor.
Rapor tarihi 2007
Istihdam vs bisey yok raporu alis amaci ve calistirilamayacagi alanlar yaziyor tarihi sanirim dert

Insallah benimkinde ozurlu ise giris yaziyor.
Gormeyi gerektiren islerde ve agir islerde calistirilamaz yaziyor.
Rapor tarihi 2007
Istihdam vs bisey yok raporu alis amaci ve calistirilamayacagi alanlar yaziyor tarihi sanirim dert
Kardeşim raporun eski. Dediğim gibi bu karar 2011'de Resmi Gazete'de yayınlandı. Adalaet Bakanlığı gibi büyük ve araştırmacı olan bir kurum zaten senin raporunu yenilemeni isteyecek (Milli Eğitim falan hiç üstüne düşmüyor) Bence ilk fırsatta git raporunu yenilettir yoksa (önceki yorumlarda da uzun uzun yazdığım gibi) sende uğraşırsın ve bu senin için zaman kaybı olur. Ama Hüseyin'e de yazdığım gibi ister git şimdi yenilet ister bekle ama üzülen-sıkılan sen olursun (Emre dedi dersin :))

Haklisin daha once atananlarin raporunda ne yaziyor bunu ogrenip gidip cikarttiriyim. Tesekkurler ilgin icin.

Arkadaşlar adalet bakanlığı taşra personel dairesini aradım kurumlar sizi en kısa zamanda arıycaklar dediler --

Çanakkale ilçelerine atananlardan aranan oldu mu, komisyonu arıyorum bize henüz yazı gelmedi gelince ararız sizi diyorlar.Anlaşılan uzun sürecek bu süreç 😳

erdalakbay

Kardeş ben 2015'in ilk atamasında emniyet genel müdürlüğüne atandım. ( 20 mayısta açıklanan tercihlerde. ) Raporumda çalışamayacağı iş alanları boştu bir çok arkadaş raporumu yenilememi söyledi fakat ben yenilemedim. Ankaraya evrakları teslim etmek için götürdüğümde ordaki görevli polis arkadaşa sordum raporu yeniden almam gerekiyor mu diye. Onunda bana verdiği cevap raporu ilk başta sınava girerken verdiğiniz rapor ile aynı mı diye bakıyoruz oldu. Çalışamayacağı iş alanları boş olursa sorun olur mu dedim. Çalışamayacağı iş alanları boş olanlardan yeni rapor isteniyor fakat siz şimdiden başvuru yapmayın komisyon değerlendirip üst yazıyla raporu aldığınız hastaneye sizi gönderecek ve sadece çalışamayacağın iş alanları eklenecek oldu. Süreç biraz uzadı tabi yeni rapor alma filan ama siz şimdiden yeni rapor alıp onu sunarsanız sınava girerken farklı rapor atandığınızda farklı rapor sunmuş olucaksınız buna şüpheli bir durum olabilir kafanıza göre iş yapmayın arayın kurumu onların yönlendirmesiyle hareket edin :)

Mrb. Raporum 2012 tarihli ancak istihdam boş ve diğer kısmı işaretli ordada is müracaatı için yazıyor. Calistirilamayacagi işlerin karşısında belirtilmedi diyor.sizce ne yapmalıyım.

GiNGeRSNapS

Kardeşim sanırım atandın veya 2016 sınavına gireceksin. Bir çoğumuzda istihdam kısmı boş yada değerlendirilmedi diye yazıyor. Raporun yeni tarihli, onun için bir şey yapmana gerek yok. Atandığın kurum en fazla o istihdam kısmını düzelttir der o kadar (Bazı kurumlar istemiyor bile) Atanmışsan ve kurum isterse gider o kısmı düzelttirirsin. 2016 sınavını bekliyorsan zaten yapacağın bir şey yok. Her iki durumda da bir şey yapmana gerek yok, hiç bir sıkıntı çıkmaz ;)

Üst Alt