Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adalet Bakanlığı'na atandım. Şimdi ne yapmalıyım?

Erdalakbay bende onu soracaktim bu ilk atamam benimde boyle bi durumum var otobusle bir saat bir bucuk saat surecek yakinima aldiramaz miyim?

Bir de bi konuda okumustum galiba evraklari ankaraya mi goturecegiz yoksa ben mi yanlis anladim?

erdal akbay hayırlı olsun hizmetliden memurluğa geçtin...bir şer soracagım ben izmir meb atandım lakin çok uzak bir kentte yaşıyorum.bulunduğum kentte başlatırlar mı raporum %42. 2013 yılında aldım sürekli ..izmiri aradım haftaya isimler gelecek dediler prosedürde bilgi versen sana zahmet olmasa ,maaş ne olur eşimde memur

Süreç şu şekilde işliyor. Tercihler açıklandıktan sonra atamanız yapılan kurumun bakanlık sitesinde sürekli takipte bulunun, Sizden istenen evrekları siteden duyuracaklardır. Evrakları ptt ile iadeli taahütlü şekilde kurumunuzun bakanlığına göndereceksiniz. Adres bilgileri siteden açıklanacaktır. Tahmini olarak Tercih sonuçları açıklandıktan sonra takriben 4 ila 7 ay arasında bir zamanda göreve başlama süreniz sürebilmektedir. Bu durumda atanan arkadaşlar nekadar heyecanlı ve aceleci olmak isteselerde sabırlı olmakta fayda var. Gel gelelim görev meselesine Şahsım olarak 2012 yılındaki yapılan ömss sınavında ilk tercihlerde KYK'da Teknisyen yardımcısı olarak atandım. Tekerlekli sandalyeye bağlı ortopedik engelliyim. Normalde teknik işlerle ilgilenmem gerekiyor fakat idarede görev alıyorum Bilgisayar başında sistem kayıt işlemleri ve pc ile ilgili bütün teknik yapabileceğim işleri yapıyorum. Gönlünüz rahat olsun size kimse yapmayacağınız işi yaptıramaz. Kurumunuzun yer değişikliğiyle ilgili müdahalede bulunmak istiyorsanız muhakkak göreve başlama yazınız gelmeden bakanlıktan müdahalede bulunmanız gerekmektedir. (Dayınız varsa yardımcı olsun) göreve başlama yazınız geldikten sonra dosyanızı aldıramazsanız da yapabileceğiniz en kötü ihtimal. Sağlam bir gerekçeye dayalı ile bakanlığa dilekçe yazmanız size yakın olan kuruma görevlendirmeniz'in yapılmasını istemeniz olacaktır. Yeni göreviniz hayırlı olsun iş hayatınızda başarılar diliyorum.. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

themust cok tesekkur ederim. O sekilde yapacagim. Arayip konusacagim cok tesekkurler yardiminiz icin. Bi kac bos konusan temizlik isini nasil yapacaksin gibi konussa da aldirmiyorum bilgisayar sertifikam var fransizca sertifikam var illaki masa basi bi is bulurum.

Süreç şu şekilde işliyor. Tercihler açıklandıktan sonra atamanız yapılan kurumun bakanlık sitesinde sürekli takipte bulunun, Sizden istenen evrekları siteden duyuracaklardır. Evrakları ptt ile iadeli taahütlü şekilde kurumunuzun bakanlığına göndereceksiniz. Adres bilgileri siteden açıklanacaktır. Tahmini olarak Tercih sonuçları açıklandıktan sonra takriben 4 ila 7 ay arasında bir zamanda göreve başlama süreniz sürebilmektedir. Bu durumda atanan arkadaşlar nekadar heyecanlı ve aceleci olmak isteselerde sabırlı olmakta fayda var. Gel gelelim görev meselesine Şahsım olarak 2012 yılındaki yapılan ömss sınavında ilk tercihlerde KYK'da Teknisyen yardımcısı olarak atandım. Tekerlekli sandalyeye bağlı ortopedik engelliyim. Normalde teknik işlerle ilgilenmem gerekiyor fakat idarede görev alıyorum Bilgisayar başında sistem kayıt işlemleri ve pc ile ilgili bütün teknik yapabileceğim işleri yapıyorum. Gönlünüz rahat olsun size kimse yapmayacağınız işi yaptıramaz. Kurumunuzun yer değişikliğiyle ilgili müdahalede bulunmak istiyorsanız muhakkak göreve başlama yazınız gelmeden bakanlıktan müdahalede bulunmanız gerekmektedir. (Dayınız varsa yardımcı olsun) göreve başlama yazınız geldikten sonra dosyanızı aldıramazsanız da yapabileceğiniz en kötü ihtimal. Sağlam bir gerekçeye dayalı ile bakanlığa dilekçe yazmanız size yakın olan kuruma görevlendirmeniz'in yapılmasını istemeniz olacaktır. Yeni göreviniz hayırlı olsun iş hayatınızda başarılar diliyorum.. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Arkadaşım açıklamaların çok yararlı teşekkür ederim. Benim bir sorum olacak, ben 2004 ten bu yana adana Balacalı hastanesinde kronik böbrek yetmezliği tedavisi 7 sene civarı gördüm, 2011 de böbrek nakli oldum şu an nakilliyim %70 raporum var, çanakkale adalet bakanlığına atandım şu an Çanakkale'de organ nakil bölümü var mı bilmiyorum veya nefrolojisi ne durumda bilgim yok ve bizim ilaç düzeyi diye bir tahlilimiz var her yer yapmıyor. Ola ki Çanakkale'de bu imkanlar yok diyelim ben asalet almadan adana ya geri dönme şansım var mı ? Bilgini aktarırsan memnun olurum.

asdqwe111

hayırlısı olsun ben 2016 da ilk kez sınava gireceğim araştırıyordum da lisans maliye mezunuyum bakalım inşallah olur korkuyorum bu sınav ilk ve son şans gibi bişey benim için

Arkadaşlar ben de kazandım ama bir sorum olacak.Askerlikle ilişkinizin olamaması gerekiyor diye bir şey okudum ama daha muhayene olmadım.(askere gitme ihtimalim yok) Bu sorun oluşturur mu? Oluşturursa ne yapmam gerekiyor.

Yok kardesim memur olmanin sarti askerlik bitirmek degil.

Ankara Merkez Adalet Bakanlığını Kazanan Arkadaşlar Bu forumda varsa bana mesaj atsın beraber hareket edelim.

yer,değiştirmek bakanlığı aramamız gerekiyorya bu hangi bakanlık ,çalışma bakanlığımı

Arkadaşlar bildiğiniz gibi adalet Bakanlığı için güvenlik tahkikatı meselesi var. Bu tahkikat Olumsuz sonuçlanır mı yada olumsuz sonuçlanması için neler olması lazım bilginiz var mı. Bir de istanbul merkez kazanan arkadaşlar varsa iletişime geçebilirler ortak hareket edebiliriz

keremsa

Merhaba arkadaşım... Raporunu 2004 yılında almışsın, sanırım 2011'de ki yasayı duymadın? 2011'de tüm raporlar yenilenecektir diye bir yasa geldi. Kurum senden tabii ki yeni rapor isteyecek çünkü raporun eski (!) Atama yazıları Ösym'den Devlet Personel Başkanlığına, oradan da çalışacağımız kuruma gidecek. Kurum da atama yazısını bizim adreslerimize taahhütlü olarak gönderecek. Şehir dışından atama olacak arkadaşlar için atama yazısı elimize ulaştığı gün itibariyle 15gün süremiz olacak. Velhasıl önünde epey bir zaman var, bence ilk heyet gününde hastaneye git ve raporunu yenilettir. Sonradan bunlarla uğraşmak senin için daha zor olur

adalet bakanlığı hizmetli istanbul anadolu burası kartal adliyesimi oluyor
birde maaşları ve sosyal başka ne gibi hakları vardır
özeli bırakıp gitmeye değermi aynı maaşı alıyorsanız

adalet bakanlığına atananlar 4a mı 4c mi oluyor bunu kime sormak lazım hizmetli memur hangi statüde oluyor 4c limi emekli sandığımı 4a lı mı memur4alımı oluyor anlamadım ben

memolikk 657 de artık 4a 4c diye bişi yok bildiğim. o çok öncedendi. 4c şimdi mevsimlik işçi geçici işçi yani yılda 6 ay falan çalışır 6 ay boş gezen işçi sınıfı. 4a da ssklı sigortalı demek. emekli sandığı ayrı. sen emekli sandığına bağlı oluyorsun 4b var o da sözleşmeli memur kesimi.

istanbula atanan arkadaşlar iletişime geçeblir ortak hareket edebiliriz

Arkadaşlar Bnede Kahramanmaraş/Afşine adalet bakanlığına memur olarak atandım benimle birlikte birde hizmetli atanmış İnşallah buradadır beni görsün haberleşelim :D :D

veys0

Asaletinizi almadan dosyanızı aldırmanız çok zordur fakat imkansız değildir sağlam bir torpile ihtiyacınız vardır, Kısa ve net çözüm kurum amirlerine durumunuzu bildirin mevcut gerekçenizi detaylarıyla birlikte yazınız, görevlendirmenizi yaparlar olaki amiriniz sizi göndermek istemez. Hastalığınızı bahane ederek örneğin ben tek başıma yaşamam mümkün değildir hayati tehlikem bulunuyor şeklinde durumunuzu birazdaha karşı tarafı ikna edebilecek nitelikte yapabilirsiniz ha oda olmazsa durumu direk bir üst birime bildirme gibi hakkınızda bulunmaktadır.

sinemberilozdemir

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. sizin kurumunuzun göreve başlama süreci Güvenlik soruşturmasından geçtiği için şahsi tahminim minimum 6 ay sürer. Kendi arkadaşım Emniyete atandığında güvenlik soruşturması bayağa bir süre almıştı (cemaat olayları süreci çok uzattı)istisnai bir durum olsa da 8 ay sürdü göreve başlaması. Görev konusunda tekrar üstüne basarak söylüyorum kesinlikli kimse size yapamacağınız işi veremez bu yasal değildir, Arkadaşlar göreve başladığınız kurumda başınız öne eğik olmasın. Yeri geldiğinde yok demesini bilmeniz gerekiyor en başta vermiş olduğunuz tavizler suistimallerin devamını getirecektir. İş arkadaşlarınıza antipatik tavırlar sergilemek tabiki aleyhinize işler ama tatlı dille mazeretinizi bildirmeyi ihmal etmeyiniz..

Herkes için en hayırlısı olsun inşallah. Ben de Bakırköy adalet Bakanlığına memur olarak atandım. Peki bizleri şark görevi vs gibi mevzulardan dolayi başka ile gönderirler mi ? Yoksa kazandığımız yerde m devam ederiz ??

Şimdi Ankara pgm aradım ordaki şahıs evraklarınız bize daha gelmedi dedi evlaklar gelince biz sizi arıycaz dedi ama gene her hafta bi kez atandığınız kurumu bence arayın ne olur ne olmaz

Atanan atanmayan herkes için hayırlı olsun,bende Antalya adalet bakanlığı hizmetli kadrosuna atanmışım,bakanlığın sitesindeki personel işlerinimi aramalıyız,gidip birebir mi sorsam?

Hüesyin Adalet Bakanlığını ararsanız Bakanlık komisyonunun numarasını verir.
Komisyonu aramalısınız, o sizi bilgilendirir.

Liljan Çok teşekkür ederim :eek: darısı atanamayan ve atanmayı bekleyen herkese inşallah

Bizde direkt yasadigimiz yerde baslayabilsek keske.

İstanbul merkez adalet bakanlığına atananlar için konuşuyorum; ben bugün çağlayan adliyesini aradım. Daha liste gelmemiş. 15 güne kadar ulaşır dediler. Bu arada istanbul merkez'e atanan varsa iletişime geçelim gençler :)

Dun Antalya adliyesine gitmistim idari islerde durumu izah ettim,bize su kisiler kurumunuza atanmistir diye yazi gelicek ayni zamanda sizede ulasacaklar,biz sizi ariyacagiz dediler isleyis boyle dedilerdi.yinede netten taakibin zarari olmaz :)

Üst Alt