Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

% 90 zihinsel engelli kardeşim üzerinden ÖTV'siz araç aldım. Süreci paylaşıyorum

Merhaba arkadaşlar, sağ el baş parmak ampute benim, ehliyetim manuel araç kullanımına yasak ve hastane raporumda özel tertibatlı araç kullanmayı gerektirir ibaresi olmasına rağmen, vergi dairesi sorun çıkarttı ve hastaneden yeniden raporun düzenlenmesini engelle ilgili ayrıntı istedi, bu durum normal mi? Beni aydınlatabilecek var mı?

@eerste,
evet normal. şimdi verdiğiniz bilgiler eksik biraz. Sizin bu elinizdeki raporun tarihi nedir. "özel tertibatlı araç kullanmayı gerektirir ibaresi olmasına rağmen" dediğinize göre rapor barkodlu değil ve eski bir rapor olduğu ortaya çıkıyor. Öyle olunca da evet raporu yenilemeniz gerekiyor ve yeni alacağınız raporun açıklama kısmında "Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir" yazması gerekiyor.

Üst Alt