Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022'ye yeni başvuranlar Evrak kayıtlarının takibini buradan yapabilirler.

:D:D haklısınız inş aksilik çıkmaz alırınısz sputnik.

hadi gözümüz aydın zam gelmiş aylıklara 316 dan 329 tlye yükselmiş. her ne kadar çekemesekde sevindirici :))))

Benimde başvurum 1 buçuk ay sonra Mal müdürlüğünden telefon ile çağırıp imzamı istemişlerdi imzaladım 2 hafta oldu ama halen kayıt bulunamadı diyor 2012 ye yetişir inş.
.s

bugün eve zarf geldi paranızı istediğiniz ziraat bankası şubesinden çekebilirsiniz diye. yarın bankaya uğrarım bakalım ne olacak

Pardon, ortalama 6 - 7 ay bekletirler sabırlı olun inşallah maaşınız bağlanır

inş hadi hayırlısı mertata güzel haberler bekliyoruz senden malum herşeyım senden sonra oluyor:D senı takib ediyorum.:)

Rotindaa almadan gelmem merak etme gerekirse bomba bağlarım kendime öyle girerim bankaya dermişim :))))))

haydı bakalım banada bir kağıt geldi gidip alabilirim artık zam gelmeside eğer doğruysa güzel sanırım

mertata yalnız ben eve gelen kagıtla gittiğim halde alamamıstım :D ama millete kagıt 1 haftada gidiomus bana ertesi günü gelmişti bakalım inşallah alırsın

Sputnik, mertata, ödeme emriniz de geldiyse para yatırılmıştır. Gidin bankaya çekin bakalım:) Topsuz tüfeksiz çekebileceğinizi umuyorum:)
Hangi hesaba bakacaklarını (merkezi ödemeler hesabı) ve sicil numaranızla bakmaları gerektiğini memura soylemeyi unutmayın lütfen:)

Bir aylık gecikme oldu diye ne bankalar alışsın bu tembelliğe ne de SGK Primsiz Ödemeler Müdürlüğü. Takip edelim ki bu işi bi daha gecikmeler olmasın. Arkadaşlarımızın hiçbiri gereksiz yere git gel yapmasın...

Sizlere kolaylıklar diliorum iyi haberlerinizi bekliorum:)

Devletin kağıdı bitti heralde bana yetmedi:) kalem ablanın dediği gibi topsuz tüfeksiz olmasını diliyoruz aksi taktirde haberbültenlerınde sizleri mağdur olarak değilde suçlu olarak seyredecez:)

bugün gittim bankaya elime zarfıda alıp. şansıma bugün bir sınav garç parası yatırma günüymüş baya kalabalıkdı neyse bekledim 2 saat bankada. sonuç yine aynı para mara görünmüyor dedi kadın. nasıl olur elimde ödeme emri var dedim? görünmüyor dedi tekrardan. Kalem sizin dediğiniz merkezi ödemeler hesabını ben telefonuma kaydetmiştim . memura o hesaba bakmasını istedim artık sicil numara ile değil tc numarası ile bakılıyor dedi. ne zaman gelir dedim param ben bilmem dedi. tabi kendisi zamanı geldimi maaşını gününde alıyor kendisinemi dert oldu benim maaşım :) heralde dedikleri gibi beni 20 gün bekletecekler bunlar. eminimki postaneden normal maaşımı ziraat bankasından alacağım paradan daha erken çekecem. haftaya yine giderim artık

MertAta;

20 gün degil 7 ila 10 gün arasında(netden online ödeme emri cıkınca)

yarın 10 gün olacak cuma günü bi daha gidecem gökhan ama bankadaki memurlar 20 gün beklemeniz gerekiyor diyor. tam bir yılan hikayesine döndü bizim iş

MertAta;

anladım inşallah kısa zamanda alırsın ama şimdi bişey dikkatimi çekti eylül dönemi maaşınıda alıcakmısın?
umarım bayramdan sonraya kalmaz senin iş

evet toplu alacağım para hariç 3 aylık dönem paramıda alacam ikisi üst üste bindi gökhan

MertAta;

şu konuyu bir açıklığa kavuşturacak kimse yok mu şuan bana gelen evrakta 3 üncü ay ile 8 inci ay arasında ki zaman aralığında belirlenen tutar görünüyor
henüz elime geçen evrakla alamadım ödenecek tutarı. Ancak eylül de ki ödeme arada kaynıyor mu ! elimde ki evrakta ödeme zamanı : 20.08 i gösteriyor belki o gün yatar düye düşünüyorum tekrar araştıracağım fakat mert ata bu eylül ile bilgini detaylıca paylaşırsan sevinirim.

ha bu arada ödenecek tutar 2 üç aylık maaşa tekabül ediyor. bu durumda eylülde ki para içinde PTT ye başvurmak gerekli sanırım.

bu durum için aydınlatıcı bir açıklama yapacak kimse yok mu arkadaşlar ! iyice kafam karıştı cevaplarınızı bekliyorum

sputnik yazacaklarım kesın değil hayal ürünü olacaktır ona göre:) eylül maaşının eve gelen evrakta ve evrak takibinde yazmaması gayet doğal. maaş almaya başlayınca maaşımızın yatıp yatmadığını evrak takip sitesinden belli olacağını sanmıyorum yani oraya yansımıyordur. size gelen evrak ilk online ödemeye göre gönerilmiştir. yani eylül ayı hesabınıza kesın yatar fkt bunu anca bankada öğrenebilirskınız sanırım. ptt konusunda sanırım hesap kartı gelmeden ptt den çekilemıyor.

hesap kartı derken? kafanızı karıştıracak bir durum söz konusu değil arkadaşlar. size gelen kağıdı okumadınızmı. başvuru tarihinden 31-08-2011 tarihine kadar geçen sürenin parasını toplu olarak ziraat bankasından alıyoruz ( alamıyoruz süründürüyorlar hala) 01-09-2011 tarihinden başlayıp 3 ay sürecek dönemim parasınıda eylül ayında postaneden alıyoruz. normal aylık ve toplu paramız aynı günlere denk geldi diye kafanız karışmasın ben araştırıyorum

açıkcası bende bir kaç gündür araştırorum ziraat şubeleri ile görüştüm kontrol ettiriyorum ona göre. boşuna git gel yapmamak adına eylül ile ilgilide alınmıyor olabilir tam olarak bilmiyorum daha önce böyle bir işle uğraşmadığım için sorgulamak iyi bir bilgi almak gerek

beklemeyin arkadaslar telefon la arayın hızlandırıyolar

MertAta;

yok henüz alamadım pazartesiden sonra gidecegim banka ile görüşme halindeyim ilgileniyorlaar
zaten bugun bir haber okudum internette çalışma ve sosyal güvenlik bakanı genelge yayınlamış maaşlar bayramdan önce
verilecek herkesi kapsıyor işçi emeklilieri emekli sandığı bağ kur yaşlılar yoksullar ve engellililer.
yalnız bu eylül aylığı için söylediklerinize dair kuşkum var.

Lütfen Alıntı yapmadan nick anarak cevap yazınız...

arayın derken nereyi aricaz sgk yımı yoksa bankayımı? ben 170 den başka numara bilmiyorum varsa bildiğiniz yazarmısınız bende arim

sana yakın bir ziraat şubesi ile görüş kontrol ettir açıkcası %90 ihtimal ile kişisel düşüncem önümüzde ki hafta içi bu süreç biter. 170 de bilgi verebilir

sıkıldım artık git gel yapmakdan açıkçası. cuma günü giderim haftaya pek umudum yok açıkçası ama yinede sormak lazım. elalem 5 günde alır parasını biz 1 ay bekleriz

Arkadaşlar tekrar ediyorum evrak takipte online ödeme tarihini gördükten sonra on gün sonra en geç paranızı Zıraat Bankasının herhangi bir şubesinden sicil numaranızla birlikte çekebilirsiniz. Kaldı ki sizlerin ödeme enriniz gelmiş. Artık paranızın bankaya yatırılmış olması gerekior. Oncelikle sorunun SGK Primsiz Ödemeler Müdürlüğünden kaynaklanıp kaynaklanmadıgını tesbit için SGK Primsiz Ödemeler Genel müdürlüğünü arayın. Geçen ay ödemeleri bir ay kadar geciktirmiş çünkü SGK Primsiz Ödemeler... BU gecikmenin bir daha olmayacagı söylenmişti bana ama yine de siz tekrar teyit edin ve sıkıntınızı anlatın, sorun neyse çözerler. Fakat ben ödemenin vaktinde yapılacagını düşünüorum, öyle bir intiba oluştu bende.
Burada sorun yoksa bankadaki sorunu halletmek kolaydır/kolay olmalıdır. Memurlarla mudurlerle gerekirse didişin alın paranızı lütfen...Geçen ayki gecikmelerden dolayı bankalar da bu gecikmelerin tekrarlanacagını düşünebilir. Aslında bu işi siz sormadıgınız ve takip etmediğiniz sürece banka ve sgk da savsaklayabilir sıkı takibe alın lütfen. Hele memurlar:) öylesine bile cevap verebiliorlar... Hemen pes etmeyin. Takip edin.
Bankada sicil numaranızla bakılacak T.C. kimlik nosuyla değil unutmayın lütfen... Sorun çıkarsa SGK'yı arattırın gerekirse. Gelişmelerden lütfen haberdar edin, geciktirmeyin işinizi:)
Unutmayın bu işler sizin sıkı takibinize baglıdır. Elinizde ödeme emri varsa takip hakkınız dogmuş demektir.

Sputnik,
Aylık başlangıç tarihinden ilk ödemenin yapılacağı döneme kadar hakkın olan aylık tutarları topluca ödenir. Aylık başlangıç tarihin, başvuru formunun mahalli maliye teşkilatında veya il müdürlüklerinde kayda geçtiği tarihi takip eden aybaşıdır.
Buna göre Eylül dönem aylıgın bu toplu paraya dahil değildir. Eylül dönem aylığını T.C. kimlik numaranızı içeren geçerli bir kimlik belgenizle birlikte PTT'den çekebileceksin. bayram dolayısıyla Eylül ödeme dönemi aylıkları erkene alındı biliorsun. BU iş kolay, bankadan çekmeye benzemiyor:)
Sen asıl git şu bankadan çek toplu paranı...
Bu sözüm mertata, rotinda sizler için de geçerli. Eylül dönem aylıgınızı doğum tarihinizin son rakamına göre T.C. kimlik numaranızın oldugu kimlik belgenizle PTT'den çekeceksiniz:T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Tşkler kalem abla ben rotinda. Demek eylül maaşını, haziran maaşından önce alacaz:D

abla iyi hoş diyosunda ben üstüne basa basa merkezi ödemeler hesabından sicil numarası ile sorgulayın dedim zaten ama memur artık tc numarası ile bakılıyor dedi hiç sicil nu8marama bakmadı bile.pirimsiz ödemelerin bir numarası varsa sizde alabilirmiyim? bide ordan sordurayım para gerçektende bankaya yatırılmışmı diye

Ablam bankadan çekeceğiniz para, aylık başlangıç tarihinden Eylül'e kadar olan hak ettiğiniz birikmiş/toplu paradır diyeyim en iyisi:) haziran dönem aylıgı değil.
Aylık hakkınızı kazandıgınız aylık başlangıç tarihinden ilk aylık ödeme dönemine kadar (İlk aylık ödeme döneminiz de sizler için Eylül'dür) olan hak ettiğiniz miktardır.

Sorunlarınızı şu numaradan iletebilir, bilgi alabilirsiniz:

Sosyal Yardımlar Daire Başkanlığı, Halit Namık Demir Tel: 0 312 458 12 72

tşkler pazartesi arayıp sorarım ona göre tekrar giderim bankaya

Üst Alt