Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022'ye yeni başvuranlar Evrak kayıtlarının takibini buradan yapabilirler.

Benımde en son Zimmeten çıkarıldı diyor. Ben mart ayının 3 ünde teslim etmiştim evrakları( mal müdürlüğüne) Fkt evrak takip sisteminde; Varide tarihi olarak 30,05,2011 diyor. Maaş bağlanacak olsa hangi aya göre bağlanır.

açıklarmısınız

Adı:BEKİRSoyadı:
T.C.Kimlik No:Emekli Sicili:
Vasi Adı:Vasi Soyadı:
Emekli Nevi:SAKATDurumu:PASİF
Aylık Durdurulma Tarihi:28.02.2011Aylık Durdurulma Nedeni:SOSYAL_GUVENLIK_AYLIGI_ALMASI
Değişiklik Tarihi:Durumu:
Yazışma Tarihi:Yazışma Durumu:
Belge Açıklama Tarihi:Durumu:
Rapor Tarihi:Rapor Açıklama:
İşlem Tarihi:İşlem Açıklama:
Ödeme Tarihi:20/2./24.0Ödeme Durumu:
Online Ödeme Tarihi:Online Ödeme Tutarı:581.85
Online Ödeme Açıklama:İLK AYLIK BAĞLAMASon Maaşı(1 Aylık):Aylık almamaktadır.

Evrak Açıklamaları
Havale YeriEvrak TarihiVaride Noİşlem TarihiAçıklama
HATAY15.04.2011762516620.06.2011Evrak sisteme kaydedildi.
HATAY15.04.2011762516620.06.2011Evrak işleme alındı.
HATAY15.04.2011762516621.06.2011İşlemleri tamamlandı ve kontrol ediliyor.
HATAY15.04.2011762516621.06.2011Müdür onayına sunuldu.
HATAY15.04.2011762516628.06.2011Onaylandı.
HATAY15.04.2011762516628.06.2011Gereği yapıldığından arşive kaldırıldı.

EVRAK BİLGİLERİ
VARİDE NO:7.625.166VARİDE TARİHİ:15.04.2011
GELDİĞİ YERHATAYT.C. KİMLİK NO
SİCİL NO:TAHSİS NO:
ADI:BEKİRSOYADI:AKBOLAT
EVRAK NO:EVRAK TARİHİ:15.04.2011
EK SAYISI:1GİZLİ:
GELİŞ ŞEKLİ:TAAHHÜTSÜZ POSTAGELİŞ NUMARASI:
KONUSU:DİĞER

[SIZE=-1]
115.04.2011SOSYAL YARDIMLAR D.B. EVRAK İNCELEME VE KAYIT SERVİSİELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
218.04.2011SOSYAL YARDIMLAR D.B. EVRAK İNCELEME VE KAYIT SERVİSİZİMMETTEN ÇIKARILDI

[/SIZE]

04.07.2011
sosyal yardımlar d.b. Evrak inceleme ve kayıt servisi
elden sevk edilmek üzere işlendi
2
04.07.2011
sosyal yardımlar d.b. Evrak inceleme ve kayıt servisi
zimmetten çıkarıldı

Rotindaa;

Başvurunuzun kabul edildiği tarihten itibaren bağlanır, maaş bağlanana kadar geçen süre boyunca maaşınız birikir maaaşınız bağlandığında toplu ödeme olarak alırsınız

10 gün sonra ilk maaşımı alıyorum arkadaşlar işlem tamamnlamış ve arşive kladırılmış öyle diyor ödeme kesinleşmiş toplu paramı alcam sonunda:)

[FONT=Verdana]
2022 Sayılı Kanuna Göre Emekli Evrak Takibi Sonucu
AdıSoyadı:
T.C.Kimlik No:Emekli Sicili:
Vasi Adı:Vasi Soyadı:
Emekli Nevi:MUHTAÇDurumu:AKTİF
Aylık Durdurulma Tarihi:Aylık Durdurulma Nedeni:TANIMSIZ
Değişiklik Tarihi:Durumu:
Yazışma Tarihi:Yazışma Durumu:
Belge Açıklama Tarihi:Durumu:
Rapor Tarihi:Rapor Açıklama:
İşlem Tarihi:İşlem Açıklama:
Ödeme Tarihi:20/8./08.0Ödeme Durumu:
Online Ödeme Tarihi:08.08.2011Online Ödeme Tutarı:1580.7
Online Ödeme Açıklama:İLK AYLIK BAĞLAMASon Maaşı(1 Aylık):316.14
[/FONT]

arkadaşlar ne zaman çekmeye başlarım maaşımı?online ödeme tarihi bugünü işaret ediyor ama yinede size sormak istedim

Hayırlı olsun mertata. inş arkadaşlar soruna cvb verir bende bilmiyorum.

sonunda maaşım bağlandı toplu pararamı alcam çok şükür ağostos ayında:)

Mertata, online ödeme tarihin 08.08.2011 gorunuyor.Bu demektir ki toplu paran Zıraat bankasına yatırılmış.
En geç on gün içinde toplu paranı alırsın. Bu süğrenin on gun kadar sürmesi bankanın parayı içeride tutmasından kaynaklanıyor. Üç dürt gün içinde de alabilirsin, bazı arkadaşlar gibi on gunden fazla bile sürebilir. Bu parayı erken alman banka şubesinin becerikliliğine ve sana baglı olarak değişiyor yani:) Belki de almışsındır bile paranı.
Bu arada aylıgın hayırlı olsun:)
Gülay senin aylıgın da hayırlı olsun:)

Akbolat, senin 2022 aylıgın 28.02.2011 tarihinde durdurulmuş. fakat evrak açıklamalarına baktıgımda bir evrak hareketliliği de gorunuyor. sen aylıgın durdurulduktan sonra tekrar mı başvurdun?

benimkide 6 ay oldu hala pasif görünüyor ne zaman aktif olacak bilmiyorum...

teşekürler Kalem, daha hiç bankaya uğramadım herkes 10 günden evvel alamazsın deyince boşuna gitmek istemedim. pazartesi gider bakarım gelişmeleri burdan paylaşırım

merhabalar engelli maaşı için başvurmuştuk az önce internetten kontrol ettim

sizin paylaştığınız dosya takip linkinden aşağıdakiler görünüyor

EVRAK SİSTEME KAYDEDİLDİ

EVRAK İŞLEME ALINDI

İŞLEMLER TAMAMLANDI KONTROL EDİLİYOR

UZMAN ONAYINA SUNULDU

ONAYLANDI

12.08.2011 -- GEREĞİ YAPILDIĞINDAN ARŞİVE KALDIRILDI

olarak görünüyor

ödeme durumu : KESİNLEŞTİ

deniyor ve ödenecek tutar yazıyor

online ödeme :05.08.2011

olarak görünüyor şimdi ben bu parayı nasıl alacağım yada daha bekleyecekmiyim ?

ne yapmalıyım teşekekkürler.

sputnik tc kimliğinle bir ziraat bankasına gidip durumu anlatman. adıma yatırılan parayı çekmek istiyorum demen lazım sanırım. Şahsen gitmedım henüz benım bildiğim bu, inş arkadaşlar vrsa gerekli başka bilgi onuda yazarlar.

ödeme tarihi:20.08.10.0 ben şu 10.0 dan bişey anlamadım altındaysa
online ödeme tarihi:10.08.2011 ha bunu anladım:)
online ödeme açıklama: ilk aylık bağlama. diyor

bazı arkadaşların sayfalrında ziraat bankasına yatırıldı yazıyor bu ibareye rastlamadım hiç. durum aktif ve kesinleşti dosyada arşive kaldırılmış. bunları yazmamın sebebı sizdede durum aynı mı yoksa ziraat bankasına yatırıldı diye ibare var mı? ayrıca ödeme tarihinde sizdede 10.0 gibi taş devrine deng gelen millatan önceki yıllara tekabül eden tarihler var mıdır?

açıkcası ziraat ilede görüştüm ancak onlarda bir bilgi görünmüyor. rotinda bu sende ki 10.0 olanda miktarın ödeneceği tarih sanırım öz önce ziraat ile görüştüğümde bana 20 sinde tekrar ara bizi dediler.

sputnik senın 10 gün geçmiş.+ 20 si cumartesiye deng geliyor. sormadınmız ne zaman yatırılırmış neden 20sinde diye?

bende bilmiyorum ki birşey anlamadım bundan ziraat özel işlem merkezi ni aradım onlarda sana evrak gelmeden olmaz diyorlar. ilginç bir durum

Adıma hesap açılmış ve para yatırılmışsa kimliğimle gelip paramı alabilirim deseydınız keşke. evrak gelmeden olmaz diyen kanun nerde var? beım adıma sızın bankada hesap açılmış para yatırılmış bende çekmek istiyorum olmaz bunun neresinde?? neyse abım inş bayramdan önce alırız.

arkadaşlar ben evrak takipte şu tarihleri görüyorum

Ödeme Tarihi : 20/8./08.0 ( türk tarihinde böyle bir tarih yazma görülmemiştir)
Online Ödeme Tarihi : 08.08.2011
Online Ödeme Açıklama : İLK AYLIK BAĞLAMA

bugün gittim ziraat bankasına bankadaki bayan sanırım ilk defa böyle bir soruyla karşılaşmş gibi oraya buraya sorular sordu yaklaşık 10 dk uğraştı . herneyse benle muhatab olan memur uğraşadursun onun hemen arkasındaki masada oturan memur evinize belge geldimi dedi? yok ama dedim online ödeme tarihinden 1 veya 2 hafta sonra hesaba geçiyormuş dedim. olurmu yav öyle şey dedi sana belge gelecek belge eline ulaştıkdan en az 20 gün sonra gelip paranı burdan tekrar sor yatmışsa çekersin dedi. aldım kimliğimi çıktım lanet olsun dedim sizede paranızada. daha bana belgenin ne zaman geleceği bile belli değil ha geldi elime geçdi derken 1 ayda öylemi bekletecekler beni yokmu bunun kanuni bir yolu çok sinirlendim

Bu arada arkadaşlar benimde ilgimi çekdi herkesin evrak takipte ``TARİHİNDE ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR`` yazısı çıkarken bizde oda yok? buda ayrı bir soru işareti tabi

Yalan atıyorlar banka kar etsin diye parayı orda tutmak için bunları uyduruyorlar. FKt bende bi yolunu bilmiyorum evvela şunu anlamamız lazım evrak eve gelmeden bankada hesab açılıp açılmadığını nasıl anlayacaz?? Sabredelim arkadaşlar öfkeyle kalkıp zararla oturmayalım. Benım zamanı gelsın kafamdaki tüm sorulara cvb vermeden çıkmayacam onun karşısındanda gitmeyecem.

Yahu arkadaşlar, yazdıklarınızı buradan online dışı okudum çıldırdım olanlar karşısında! Hemen "alo 170" i aradım, bankanın yaptıgı bu eziyetten şikayetçi oldum.
Paranız online ödeme tarihi itibariyle en geç 10 gün içinde bankadan çekilebilir. Ne demek ya! Ödeme emri gelsinmiş! Ödeme emri geldikten sonra yirmi gün sonra gidip çekecekmişsiniz! Böyle saçmalık olmaz! Gerekli yerlere özellikle Zıraat Bankası Müdürlüğüne şikayet etmek lazım!
Şimdilik online ödeme tarihi itibariyle sekiz dokuz gun sonra bankaya gidin, gerekirse banka memuruna SGK primsiz ödemeler müdürlüğünü arayıp bilgi almalarını saglayın.
Şu banka memurlarına sorununuzu çözdürmenin bir yolunu bulun yahu rica ediorum. Sonuçta muhatabınız olanlar bir memur yahu! Müdüre çıkın, genel merkezi arayın hakkınızı arayın.
Öncelikle bankaya gidip boşuna yorulmamnız için tavsiyem şu:
SGK primsiz ödemeler genel müdürlüğünü arayın, online ödeme tarihinizi belirtin ve ödemenizin bankaya yapıplıp yapılmadıgının teyidini alın. Sonra gidin bankaya çekin paranızı. çekene kadar hakkınızı arayın...

Tşkler kalem abla. benım daha zamanı gelmedi gelince sizin dediğiniz gibi yaparım. sputniğin zamanı gelmiş fkt onada ay ın 20 sinde gel demişler ay ın 20si cumartesi:)
inş herkesın sorunu çözülür. amin.

abla çok amatör davranıyorlar . ayrıca benim bildiğim eve gelen ödeme emri bizi bilgilendirme amaçlı bir belge banka çalışanlarını ne ilgilendiriyor? bilgisayar çağında yaşıyoruz bizden hala kağıt getir paranı götür uygulaması ile uyutuyorlar. normal bir insanda değilizki her gün bankaya gidelim o eziyeti çekelim

Arkadaşlar şimdi SGK primsiz Ödemeler Genel müdürlüğü ile bir görüşme yaptım. Geçen ay ödemeler bir ay kadar gecikmiş. Kurumdan kaynaklanan bazı nedenlerden dolayı olmuş bu gecikme. Ödemeler geçen hafta itibariyle yapılmaya başlanmış. Başka bir aksilik gözükmüyor şu an.
Evrak takipte online ödeme tarihini gördükten on gun sonra (en geç) paranız bankaya yatırılmış olacak...
Bankadaki memura "merkezi ödemeler hesabına" bakmalarını söyleyeceksiniz ve memura sicil numaranızı vereceksiniz. Bu şekilde para hesaba yattıysa memurlar da gorebilir rahatlıkla ödemeyi.
O yüzden bu konuda ödeme emri geldikten sonra yirmi gün sonra vs gibi sözlere kanmayın. Zaten ödeme kagıdı gelmesi on gün kadarı buluyor ve o surede paranız yatırılmış oluyor. Bundan sonra boyle bir aksama olmayacakmış normal eskisi gibi zamanında çekebilecegiz inşallah.

kalem abla Allah razı olsun. ben tlf ile arayamaazdım, çok yardımcı oldunuz zamanı gelince dediklerınızı aynen uyguluyacam. sputnik kalem ablayı oku ve dediklerını uygula banka görevlilerine söye. neticeyi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

mertata abım senınde zamanı gelmemiş değil mi? ben gitmemeyi kararlaştırdım 10 gün dolsun sonra giderım.

zamanı gelmedi 8 gün oldu ama kızdığım nokta eve belge gelsin sonra gel demeleri. sağolsun Kalem abla hemen ilgili birimlerle görüşmüş. çarşamba günü gidip ordaki memura ilgili hesaba sicil numaram ile bakmasını rica edecem. bankacıyada işlini biz öğreteceksek vay bizim halimize diyorum. bir gelişme olursa burdan mutlaka yazarım

ben bir kaç gün bekleyeyim diyorum. gidecek durumdada degilim ancak telefonla kesinleştirirsem gidecegim para aslanın midesinde sondaj yapmak gerekecek :)

Üst Alt