Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yılbaşında 7 bin engelli daha alınacak!

Reiis kardeş dolsa bu niteliklerde zaten dolardı sadece diyanet düz memurluğa çevirip yine diyanette çalıştıracak imam hatip mezunu kardeşimde yazabilecek zaten 80 le alım yapsın ne zararı var bunun yüksek çeken hakkıyla gitmiş olacak aynı şekilde sunsalar zaten yine boş kalacak mecbur bu şekilde yapmalılar.

yeterlilik sinavini kazanmak sanmayinki kolay hem sozlu hem yazili sinava tabi tutuluyorsunuz imamhatip mezunlari neden almamis yeterlilik belgesi almamis cunku zor epey bi calismak lazim ha bu sinavlara girip belge almissa omss 50 puanla. atanmasi gayet normal cunku gorev yapacagi alanda omss veya kpss bilgileri gecerli degil

omss den almis oldugun yuksek puan sana vaizlik imamlik vs gorevleri yerine getirmeye yetmez

diyanette 80 puanla imam alsin bak bakalim kac kisi atayabilir 1000 atayacakca anca 100 kisi kazanir o 100 kisidede bi tane hafiz olmaz

onun icin ortada bir haksizlik veya kul hakki yoktur

1. tercihlerde diyanetin kadrolarinin yaridan fazlasi dolmussa demekki yeterli elaman var bunlardan atanamayan veya tercihleri kaciranlarda mevcut onlarda 2. bir sansi hak ediyor herkes gibi

slm beyler bizim bu atamalarla ilgili bir gelişme var mı doğrulayan var mı 7 bin olayın eylülde yok mu bişey

7000 olayi 2013 ten once olmaz gibi geliyor bana ekimde ek tercih olabilir duyumlari var ortalik cok sesiz şuan

peki hani eylül de yeni atama vardı? şimdi de neden yılbaşı deniyor?

Yani insani bir de uydurma haber yapmakla suçluyorsunuz.Arkadaşlar teknoloji çok gelişti isteyen varsa, izlediğim haber bültenini 09.09.2012 Kanaltürk Emre Buga ile Ana Haber Bültenini yildiz.tv adresinden izleyebilir.Sitede sadece geçmiş tarihi seçip izleyebilirsiniz..

xxxman Öncelikle soruyum atandınmı ? sonrasında senle bu konu ile ilgili kaç kere karşı karşıya geldik :D:D boş yere bek gelinen durum ortada ....Özür gurubuna gçöre atama olmaz dedin sen haklı çıktın , ben de sertifika ve diğer komularda haklı çıktım ....Bir gün çok mualefet alan bir yazımda şu sözü kullanmıştım .....yarın öyle bir setifika isterlerki istersen ömss 1. si ol o kadroya giremezsin O serifika ömss sonuncusunda olsun o kadroyu alır o işede başlar demiştim ve bunuda şu sözle destekelmiştim ömss de baraj puan yok.....

KALENDARSAH atandımda başlayamadım daha beklemedeyim :D özür grubuna göre yine alım olmaz çünkü haksızlık olur tercih şansın az iyice azaltır örnek ortapedi hizmetli olamaz deseler yapabilcek durumda olan insanlarda tercih edemicek eee hizmetliyi tercih edemicek,sağlığı tercih edemicek,imamlığı tercih edemicek,teknisyenliği tercih edemicek,diğer meslek alanlarını tercih edemicek bu insan nereyi tercih edecek ?
REİS SANA GELİNCE kpss ile o belgesi mevcut olanı zaten atıyorlar ömss ile uğraşmasına gerek yok hem kabul edelim ki bizler engelliyiz kimimiz yürüyemiyor kimimiz konuşamıyor kimimiz duymuyor açılan kadrolar yanlış bence sağlıkçı,teknisyen,imamlığı seçenlerin çogu 60 puanın altındaki kadroların tamamına yakını böyle 90 alıp atanamayanda çok var şimdi kadrolar iyi dersin ya sen 90 alıp atanamasaydın 50-60 alan atansaydı ne düşünür ne hissederdin ?
JONJON saat kaç gibi pazar günü EMRE BUĞANIN HABERİNİ BULAMADIM bayan sunuyor haberleri...

arkadaşlar bir sayfa önceki paylaştığınız haberi okuyunca sevindim zira diyanetin kadrosunun yüzde 90ı belki daha fazlası boş kaldı yani demek ki yeterli kişi yok o kadrolar için o yüzden düz memurluğa değiştirilmesi engelli istihdamı için sevindirici bir haber.

reis, daha önce de yazmıştım sanırım
diyanetin ve diğer kurumların da tabii, nitelikli çalışan istemeleri çok normal, ama kpss ile bile yerleşmek zorken ömss ile nasıl olacak bu iş? biz ki aramızda fiziksel engelleri de olabilen kişileriz ve üstelik biz sınava girerken bziden diploma fotokopisi aldılar yani kaç kişinin hangi kadrolara ihtiyacı var biliniyor
senin dediğin gibi diyanet imam hatip almaya çalışsın iyi güzel de, o kapasitede insan yok ki... bir önlisans mezunu olarak söyleyeyim, açıköğretim ilahiyat önlisans programı daha 2010da açıldı ve ilk mezunlar bu sene verildi. acaba kaç mezun var ve bunlardan kaçı engelli statüsünde bir düşünün derim. ha ondan önce de aöfte ilahiyat vardı ama o zamanlar herkese açık değildi, diyanette çalışan ve zamanında lise mezunu olarak girip de kademe yükseltmek isteyenlereydi yani her önüne gelen okuyamıyordu
işe bu açıdan bakılınca kadroların dolmaması çok normal
bir de yeterlilik belgesi yönünden bakarsak, elbette ki bu belgeyi almak kolay değil, internetten baktım da bir sürü kaynaktan yararlanıp dini bilgilerin geliştirilmesi lazım Kur'an okumanın yanında... yani tek başına önlisans da yetmiyor o kadrolara girebilmek için
eee size sorarım diyelim ki yeni sınavla alınan sisteme göre bir arkadaşımız açıktan ilahiyat önlisansı bitirdi haziranda, hangi ara yeterlilik sınavına çalışacak da sınava girecek de o belgeyi alacak? yani işe teknik açıdan bakıldığında bu çok da mümkün görünmüyor

xxxman atandım da başlayamadım nedemek.....böyle saçmalıkmı olur atadıysan ver görevini.......Özür gurubuna göre olmayan atmada da sıkıntılar oldu.....mesala zihinsel engelli olmayıpta kolay soru .çözüp yüksek puanlar alanlar oldu........bu süreç vallahi canımızdan bezdirdi .....sizleri neden hala iş başı yaptırmadılar ...tüm atanan arkadadaşlarmı beklemede , yoksa belirli bir kesimmi......vallahi biz geride kalanlar içinde iş ve hayat zor ... on sende kurduğum koca bir hayat ÖMSS sürecinde elimden uçup gitti mükafatı bu muydu...

Aman Kendi Hatalarımızın bedelini ödüyoruz , Ben Kendi şahsıma Mezun Olunan Okulun ve sertifakanın Bukadar Önemli olacağını onlaca kere formda Yazdım elimden Birşey gelmedi....Ben lisan Edebiyat Okuyorum 3 sınıf Bitti 4 . sınıfa Geçtim .....Benin edebitata baş vurduğum zamanlarda sağlık kadroları çok düşük puanlarla alım yapıyordu etme bulma dünyası ettik çekeceğiz....Ömss sürecinde de halk eğitim düzenli bir kurs açmadı , çok ta önemsemedim , bakalım bakalım yeni atamada hangi belgeler sertifikalar istenecek....istememe si mümkün değil...

Üst Alt