Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yılbaşında 7 bin engelli daha alınacak!

Arkadaşım adam ilk sınavdan düşük aldıysa pekala tekrardan girip notunu yükseltebilir ? Sonuçta istihdam 2 ye katlanmış.Ben sadece televizyonda izlediğim haberi anlattım.Evet, ben ilk sınava giremedim.Ama sınavlarla aram iyi olduğu için böyle bir yorum yaptım.7000 kişi istihdamdan bahsediliyor ki.İlk etapta yüksek puanla yerleşen arkadaşlardan sonra, tekrar bir sınav yapılıp aralarından en yükseklerinin seçilip yerleştirilmesi doğaldır..Sınavcılık, yarış malesef yurdumuzun düzeni böyle..Zaten geçerlilik 2 sene olduktan sonra tercihini yapan atanmasını bekler yani sınavına girmez.

habere bakılırsa yeni sınav görünüyor ama ocakta olması mümkün değil çünkü geçenki sınavla arasında 8 aylık fark olcak 8 ayda bir sınav yapılmaz diyorum ama bellide olmaz herşeyi yapabilirler...yeniden sınav olmaması gerekir...ilk önce söz verilen kadrolar doldurulmalı sınav olması demek vakit geçirmek oyalamak demektir 8 aylık sınavdan 4-5 bin kişi atanamadı daha 2 sınav olursa yine aynı oyalamayla 2 yılda alıncak 8 bin kişiyi geçmez...

bence yeniden bir sınav yapılacağını düşünmüyorum çünkü hazırladıkları kılavuzda iki yıl geçerli olacak diyor ben tahminime göre eylülde ek tercih olucak ocaktata 2.yerleştirme olucak bnce

hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim bekleyip görecez...

az önce haberlerde duydum bende tekrar sınav olcak diyor fatma şahin hadi bakalım gene kitap gene test
Yalnız varya 29 nian sınava 60bin kusur başvuru olmuştu buna 100binden aşağı düşmez diye düşünüyorum

2.SINAV değil 2.ALIM...
duyar duymaz yanlış haber yapıyorlar bu mu gazetecilik?

ÖMSS’nin geçerlilik süresi
MADDE 10

(1) ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması
durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.

İKİNCİ SINAV İSTESELER YAPARLAR KANUN AÇIK.......Ama ek yerleştirmesini bile yapamadığı sınavın ikincisiyle uğraşmazlar:))):D:D:D:D:D

Kalender Şah,
o maddede 2 yıl sonra sınav yapılamazsa var olan puan geçerlidir anlamı çıkıyor arada bir daha sınav yapılabilir demiyor

arkadaşlar sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır. gazetecinin sorumsuz yazısını dikkate almayın yönetmelk e bakın siz.29.04.2014 e kadar geçerlidir endişelenmyin derim. Hayırlı akşam dilerim.

SIKINTI ŞU BİRDAHA SINAV YAPILAMAZ DEMİYOR eski puanlar yeni sınava kadar geçerli diyor

:mad:
ah gül ah

yav inamım yenisini yapmazlar yaptıkları sınavın durumu ortada ......Atama 20 Bini bulur...

Yapacak olsa Kpss Yapar kpss 4 MİL YON KİŞİYİ iLGİLENDİRİYOR ...Topu TOPU 60 bin kişylemi ÖMSS ilemi uğraşacak...

imzalari attik :)yarin ASPB yi arayip biraz baski yapalim gerci osym yarin aciklmada yapar

reis,
imzaları atan var atmayan var ben o yüzden burdan da paylaşmak istedim

yeni bir sınava ne gerek var. zaten yapılmış bir sınav var. sadece atama yapılsın.

evet ömss iki yıl geçerli. yeni bir sınava yapılacaksa 2014 tedir.

arkadaslar bende ikinçi sınavın yapılmasına karsıyım lakin devltimiz gene para koparmak ve zamanı uzatmak için sınav yapabilir malum secimden önçe iyibir alım güzel bir göz boyama olur::(

ben 29 nisan'daki sınava giremedim.benim gibi sınava giremeyen pek çok arkadaşım vardır.2013 yılı içinde bir sınavın daha yapılması hem bizim açımızdan hemde bu sınavda başarılı olamamış arkadaşlarımız için iyi olacağına inanıyorum.amma velakin ilk aşamada sınava girmiş ve çeşitli puan (yüksek veya düşük) almış,arkadaşlarımızın kadrolara yerleşmesi daha mantıklı olacaktır.çünkü onlar sınava girerek zaten yerleştirilmeyi hak etmişlerdir.umarım sınava giren arkadaşlarımız ek yerleştirmelerde hak ettikleri kadrolara yerleştirilirler.

Arkadaşlar 9 eylül aksam saat 7 bucuk gıbı televizyonda kesınlıkle gördüm bakan fatma şahin 2013 te yeni sınav olacagını ve yıne aynı rakamla 7 bin li bi rakamda atayacakmıs yanı 2013 te tekrar sınav var bu demek oluyor ya

Alıntı: Yukardaki Linkten alıntı......

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yaptığı Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ile alımlar 2013 yılı başında yapılacak.

İşe alınmayan 7 bin engelliye daha iş imkanı sağlanacak.

ÖMSS sınavı ile 7 bin 700 engellinin kamu kurumlarında işbaşı yapmasının ardından ikinci büyük alım için çalışmalara başlandı. Aile Bakanlığı engelliler için yeni alımların yeni yıla yetiştirilmesini planlıyor. Ayrıca ikinci alımlarda kura çekimi olmayacak alımlar sadece sınav sonucuna göre belirlenecek.

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü alımlar için ihtiyaç duyulan meslek gruplarını araştırdı. Buna göre sağlık teknisyeni, hemşire, imam ve Kur'an kursu öğretmeni mesleklerinde büyük açıklar olduğu belirlendi. En fazla alımı Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı yapacak.

BAKANLAR GÖRÜŞECEK

Alımlar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin diğer bakanlarla tek tek özel görüşecek. Ayrıca bakanlıkların insan kaynakları birimleri bir araya gelerek toplantılar yapacak, fikir alışverişinde bulunacak. Buna göre alımların yapılacağı istihdam alanları titizlikle belirlenecek.

09.09.2012 – Bugün

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yaptığı Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ile alımlar 2013 yılı başında yapılacak.

İşe alınmayan 7 bin engelliye daha iş imkanı sağlanacak.

ÖMSS sınavı ile 7 bin 700 engellinin kamu kurumlarında işbaşı yapmasının ardından ikinci büyük alım için çalışmalara başlandı. Aile Bakanlığı engelliler için yeni alımların yeni yıla yetiştirilmesini planlıyor. Ayrıca ikinci alımlarda kura çekimi olmayacak alımlar sadece sınav sonucuna göre belirlenecek.

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü alımlar için ihtiyaç duyulan meslek gruplarını araştırdı. Buna göre sağlık teknisyeni, hemşire, imam ve Kur'an kursu öğretmeni mesleklerinde büyük açıklar olduğu belirlendi. En fazla alımı Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı yapacak.

BAKANLAR GÖRÜŞECEK

Alımlar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin diğer bakanlarla tek tek özel görüşecek. Ayrıca bakanlıkların insan kaynakları birimleri bir araya gelerek toplantılar yapacak, fikir alışverişinde bulunacak. Buna göre alımların yapılacağı istihdam alanları titizlikle belirlenecek.

09.09.2012 – Bugün

Hele Şükür Bizleride Bir Hatırlayan oldu....

Arkadaşlar hiç kafanızı yormayın.
Bu sınav 2 yıl geçerlidir.
ÖSYM,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bunu böyle kararlaştırmış ve kılavuzda gerekli maddeleri eklemiştir.

Büyük ihtimal dil sürçmüş (söylediyse)
Yazanında bilgisi yoktur ki görünüşe göre yazdığı her cümle abes

İçiniz RAHAT olsun.

Önce bi bu ilk atamalardaki bosluklari doldursunlar da ondan sonra 2. atamalara gecelim de sınav muhabbeti çıkarıyorlar trajikomik bir sahne bizlerle :) :) Eylulde atama var dediler bekliyoruz umutsuz ev kadınları gibi :p

2014 e kadar bir sınav daha olacağını zannetmiyorum önce boş kadroları doldursunlar da 2.sınavı öle yapsınlar...

arkadaşlar bu haber açık ve nettir ki 2. alımlardan bahsediliyor.AMA İŞİN GARİBİ HALA İMAM HATİPLİ,SAĞLIKÇI,TEKNİSYEN AÇIĞINA DEM VURULUYOR SANKİ VERİLEN KADROLAR DOLDU YETMEDİ HEPSİ BOŞ KALDI AMA 7700 KİŞİ İŞ BAŞI YAPMIŞ GÖRÜNÜYOR ŞÜKÜR BEN DAHA İŞ BAŞI YAPAMADIM :D
556604_491023340908377_1554034031_n.jpg

tercihler var olandan yapılacak yeni kadromu açılacak

millet takmis diyanete niye kardesim hep bosmu kaldi diyanetin kadrolari bende diyanetten tercih yapcam

valla bunlar sanki göz boyama gibi geldi bana yedibin yediyüz doldurdunmuda 700 diyorsun bilmiyorum ama artık bizim piskolajimizde bozuldu artık beklemekden bıktık ayrıca önlisans 948 önlisans muhasebe 2tercihlerde hAYIRLSI OLSUN BAKLIM AMA BİLMİYORUM

reis,
diyanet kadrolarının bir çoğu boş kaldı ben kendi hesabımı payalştım geçenlerde hem de boş olan kadroları tek tek yazdım topladım
önlisans düzeyinden;
440 imam-hatip kadrosu açılmış olup sadece 27 kontenjan dolmuştur.
90 Kur'an Kursu Öğreticisi kadrosunun da 15i doldu kalan 75 boş...
diğer öğrenim düzeylerinde de açıkların olduğu açık ve net, isterseniz kılavuza tekrar bakın ösym sitesinden...

xxxman,
valla ben de teknikerim ama benim bölümümün kodu bile yok kılavuzda... ama benzer bölüm kodları var, onlardan da eleman yok, ne büyük çelişki değil mi?:confused:

Kılavuzda bu sınavdan sonra tekrar bir sınav uygulaması yapılmaz ise 2 yıl geçerlidir yazıyor arkadaşlar daha 5 ay var 2013 e gayet doğal bunlardan herşey beklenir zamanında birlik olunmayan bir konu ama sanırım eksiklikler görüldü özellikle zihinsel engelli krdeşlerimizin sınavında kendi içindede adaletsizlik mevcut ve sanırım mail yağmuruna tutuldular geçmiş olsun her an herşey olabilir ben bakan fatma şahinin hiç bir sözüne itimat etmiyorum ömss süreci içerisinde kısaca söylediklerini hatırlatayım sınav tarih mart diye bir açıklama sınav tarihi nisan sonu, 26 bin kadro 20 bine düşürüldü sonra 3512 tekrar sanki yükseltmiş havası verildi 7752 kişi dendi atanan rakam gene düşük hazirana kadar 20 bin kadronun hepsini dolduracağız dediler parçaladılar eylül ek kontenjan yani dolmayan kadroların tekrar sunulması şimdi ocakta sınav :D hadi gelde inan...

Ha birde sahte raporlar...

işte... sınav sistemi tam bir saçmalıktan seçmeler oldu

Üst Alt