Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yılbaşında 7 bin engelli daha alınacak!

hiç ücretsiz sınav olduğunu gördünüz mü eygayli?
deneme sınavlara bile para ödediğimize göre elbette ücret öderiz
sınav 100tl idi de özürlüler için 25tlye indirildi kalanını devlet ödedi bizim için hatırlarsanız

bende sınavın yapılmasına karşıyım ne bu ya deneme tahtasımıyız biz ben hatice değil netice istiyorum benim kafam artık dersleri almıyor bana ve benim gibi insanlara iş lazım yine abidik gubidik derslere kafa patlatamayız hortumcular yine para doymuyor galiba dünyanın neresinde engelliye böyle zulüm yapılır ya el insaf...

ders çalışma konusunda katılıyorum aybaroğlu ben de ekimde başladım sınava kadar 5 aydır kafa dinliyordum yine ders çalışmak zulüm gibi

2014 E kadar sınav falan yok arkadaşlar. İçinizi ferah tutun. 2.tercihler içinde sabredin az.

valla ben sınav olmaz diye düşünüyorum ama artık herşeyden şüphe eder olduk hayırlısı diyorum
sabrettiğimize değeceğini bilsem sorun değil de... elimiz boş dönmek, hayal kırıklığına uğramak da var sonunda...

Burası Türkiye Heran Herşey Olabilir.
Ama Devletin Söylediği G.i.b için Yeniden Sınavın Açılacağı Söyleniyor.

[FONT=&quot]Akp' yi seviyorum aynı ben. El attığı her işi yarım bırakıyor; askeri vesayet, eğitim, yargı, Yök, Ösym, Başörtüsü, 12 eylül, ergenekon, ÖMSS ve engelliler...[/FONT]

arkadaşlar sınav falan yok 2 ci tercihlerden ek tercihlerden bahsediyor

bu ömss de alınan puanlarla 2 yıl boyunca atama yapılıp boş kadrokar doldurulacak sonra tekrar bir sınav açılacak yani bu puanların 2 yıl geçerliliği var buna göre atama yaparlar

ben sabah tv ızledım ..

7000 kişi maliye alacakmış ama sınavla dedıler ..

mademsınavla alınacak bız neden ömss ye gırdık hiç bişey anlamadım...

her alım için ayrı sınav yapılacaksa neden ömss oldukı...

hiç bni yere yerleşemeyız böyle olursa

Maliyede artık hesap uzmanı felan alır :D niteliklerde o yedi bin kadroda boş kalır...

Bu ÖMSS Sınavı Hikayeden Yapılmadıysa Ben Hiçbirşey Bilmiyorum.

Bakıyorum hala Kpss istenilen engelliler alınıyor işe belediyeler beden işçi kadroları için kura çekimi yapıyor.

Belediye diyor Kim Takar ÖMSS yi

Dayın Varsa Yaslan Yoksa Yaylan.

ben sabah tv ızledım ..

7000 kişi maliye alacakmış ama sınavla dedıler ..

Mademsınavla alınacak bız neden ömss ye gırdık hiç bişey anlamadım...

Her alım için ayrı sınav yapılacaksa neden ömss oldukı...

Hiç bni yere yerleşemeyız böyle olursa
hangi kanalda izledin arkadaşım bu haberi

Arkadaşlar bu yeni ömss haberi bana hiç lnandırıcı gelmiyor fakat ne yazıkki iki gün geçmesine rağmen resmi bir açıklama gelmiyor ......işallah sabah resmi bir açıklama gelir .......ek yerleştlrme bile yapılmadan bence yeni ömss hayal ürünü fakat şöylede blr durum var ömss kendi yönetmeliılne bile uymayan başına buyruk bir sınav ikici ömss de olurmu olurTürkiyede yaşıyoruz uzayda ikamet etmiyoruz ya .......

seçime kadar avutma ve oyalama taktikleri....2010 yılının başında başbakan başta olmak üzere ilgili bakan ve milletvekilleri "2010 yılı sonuna kadar kamu kurum ve kuruluşlarındaki 40 bin özürlü açığını dolduracağız" dememişlermiydi.Ne oldu refarandum oldu yine aynı nakarat....eylülde ek atama olacaktı hala ses yok...2013 ekim ayındaki seçime kadar böyle geçer gider....palavra...palavra...palavra....

hangi kanalda izledin arkadaşım bu haberi
kardeşim akıl var fikir var maliye 7000 kişi alırmı hiç o haberin bende bir kısmına yetiştim maliye bakanı ocakta atanacaklar için bütçe hazırlandığını ifade ediyor...bir gazetenin küçücük küpür yazısından insanlar nerden ne çıkarıyor sınav falan olmayacak bazıları speliskasyon yapıyor ellerine ne geçecek bilmiyorum artık 8 ayda sınav yapıldığı nerde görülmüş sınav falan olmaz ama ek atamalar yalan olabilir onu idda edemem...hem haberi okursanız 7.700 kişiden sonra ikinci büyük atama deniyor 2.sınav falan yok KURA İLE ATAMA OLMAYACAK DENİYOR...yeni bir sınav olmuş olsa kurayada yer vermek zorundalar yapılmış olan sınav sonucuna göre 7.000 kişi alıncak...

xxxman;

bende inanmıyorum sıınavın olacağına ollursa saçma olur o ayrı aama arkadaş nerde izlemiş hangi kanalda izlemiş merak ettim

Sınav olmayacak arkadaşlar kafanızı yormayın o bilgisiz haber yapanların yanlışı.
Sınav 2 yıl geçerli boşuna mı
KPSS'yi örnek göstererek yazıyor ve KPSS'de en az 2 atama (Hatta 4 Sağlık atamaları vb. dahil edilirse) olduğunu örnek göstererek.
Bu sınavda 1 1-EK 2 hatta 3 tercih hakkı olacağını kestirebiliriz.
Eğer ki 1.EK ekim-kasım aylarında olur.
2. Ocak-Şubat'ta olursa.
Bana kalsa 3. Bir atamada yapabilirler çünkü arada bayağı bir ay farkı oluşuyor.

Zaten hali hazırda ülkemizdeki kurumların yarısı personel rakamlarını göndermiş ve 23bin boşluk var.
Diğer yarısıda gönderdiğinde bu rakam 38bin lere çıkacak.
2012-ÖMSS ile 17-18bin alırlarsa
2014-ÖMSS belki 2016-ÖMSS'ye de atayacakları daha çok kadro olacak.

evet bu haberi bende izledim ve hayal kırıklığına ugradım.. eger doğrulugu varsa çok acı verici bi durum.. zaten toplumda hala kabul görmemiş biz engellileri daha da derinden yaralayacak bi durumla karşı karşıyayız haberin içerigini incelediğimde de zaten kadronun tamamı diyanet işleri ve sağlık bakanlığına ayrılmış gözüküyor yani nitelikli personel alımı olacak neyin peşindeler hala anlamış değilim.. nüfüsüun yüzde 10 nun engelli oldugu bi ülkede yasıyoruz .. bunların hepsi bir strateji.... asla siyasilere güvenilmez..... artık engelin haricinde paranoyak bir hayat bizleri bekliyor.... bekleyeceğiz ve göreceğiz neler olacak..

sınaw olursa ki bencce hakssızlık 70 alan adam 20 alırsa ykılır 20 alan 70alırsa sevinci tahmin b,ile edemem hele ki ilk sınava giremeyenler 4gözle bekliyodur

ya ciddiye almayin su haberi sallama bir haber

7 bin 700 kişi nerde işe başlamış hala daha işe başlamayı bekliyoruz :mad:

Engelli ek atamaları start alıyor

ENGELLİ EK ATAMALARI START ALIYOR

Ağustos ayında ataması yapılan yaklaşık 5 bin engelliden sonra ek atamalar için Aylin Çiftçi çalışmaların başladığını da belirtti. Diyanet kadrolarının düz memurluğa döndürüleceğini söyleyen Çiftçi, kadro belirleme çalışmalarının start aldığını vurgulayarak, ilk atamada yaşanan hataların tekrarlanmayacağının garantisini verdi. 

Kaynak : MEB'de engelli öğretmen skandalı!

çetin kardeşim bende paylaşım yapacaktım :) burda dikkatimi çeken en önemli konu diyanetin kadrolarının değişime uğrayacak olması inşallah taşlar yerine oturur...

kulaktan dolma haberlerle yada kişilerin beklentisi yönündeki haberlerle canınızı sıkmayın. allah cc kerim.

ya arkadaşlar sınav ister olsun ister olmasın beni bağlamaz aslında ama bazıları bilerek yada bilmeden yeni sınav söylentilerini yaymış sınava girip atama bekleyen arkadaşlar hüsran içinde...şimdi söyle mantıklı bir düşünelim habere göre yılbaşında 7.000 kişi alıncak düşünüyorum taşınıyorum bizim sınav olalı 5 ay geçti hala başlayamadık yeni sınav olcaksa bu ay olması gerekir ki yılbaşına alım yetişsin buda imkansız olduğuna göre sınav mınav yok olan sınava göre alıncak 2.bir seçenekte yılbaşında sınav olması gerek buda imkansız çünkü kış aylarında bırakın özürlüyü sağlam insanı bile sınava sokmazlar burdanda yeni sınav iddaları çürüyor kısacası 2.sınav yok atama bekleyenlere hayırlı olsun 7.000 engelli kardeşimizin daha işi olcak gerçekten haber doğruysa...

yahu adamlar daha ilk atamaları bile doğru düzgün yapamamışken ikinci atamada 7 bin kişiyi nasıl atayacaklar onu anlayamadım. ki ilk atamada 7700 ün yine tamamını atayamadılar. bu ne saçmalık Allah aşkına

diyanetin kadrolarini duz memurluga suan icin ceviremezler ha duz memurlukmu acacaklar acsinlar ama diyanetin kadrosunun kime zarari var hatta yarari var alani olan secer benim gibi fazladan kadro goz cikarmaz sanmayinki diyanet duz memurluga cevirse 50, 60 la alim yapacak en az 80 isteyecekler taban puan

reis istesinlerde 80 istesinler olan kadroya göre ne imamhatipli girebildi nede 100 alan o alanı tercih edebildi...düz memurluğa çevrilsin ki hakeden yüksek alan girsin birilerinin işine yarasın ben en başından beri karşıydım zaten alana göre alıma iyi adam 50 puanla 30.000 sıradan işe gircek 90 alan açıkta kalcak sonra kul hakkı diyeceniz güzel ....

Üst Alt