Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vakıflar Genel Müdürlüğünün muhtaç aylığı ne zaman yatıyor?

Konular
15
Reaksiyonlar
0
vakıflar genel müdürlüğünün vermekte olduğu muhtaç aylığı ne zaman yatıyor bile var mı ?

genelde ayın 8 ile 15 i yatıyor ama sanırım bu cuma yatar bayram dolayısyla ayın 8 . nde

ben ayın 1 inde yatar diye düşünüyordum olmadı. geçen ay 5 inde yatmıştı. galiba perşembe ve cumaya denk getiriyorlar hep

Şehir şehir değişiyor sanırım ödeme günü ben aydındayım ayın 10 undan önce yatmadı bu sene genelde cumaya denk getiriyorlar ayın birinde yattığını hiç görmedim

Seneler önce ayın 5'i civarı yatıyordu. Son yıllarda 10. günü ortalama yapıldı.
Son üç ayın para yatırılma tarihleri: 10 Mayıs - 9Nisan - 10 Mart
Muhtemelen 9 haziran cuma günü yatar.

Barda5 Jem şubatta 9 unda martta 8 inde nisan da 6 sında, maysta 4 ünde yatmıştı.perşembe ve cuma değişiyor. bölgesel farklılık var galiba, bir de bu maaşa zam yıllık mı oluyor ? dönemlik mi ?

Demirrresul
Her yıl ocak ve temmuz ayında zam olur belli bir günü yok 5 ila 15 i arasında yatıyor aydın da

Barda5 yani bu temmuz da zam olacak değil mi ? burası ordu burda yatmadı henüz. bir de kasım ayında yoklama belgesi vs gönderiyor muyuz

Demirrresul

her temuz ve ocakta zam olur memur maaş taban aylık katsayısı açıklanır o rakam 400 ile çarpılır maaş ortaya çıkar Taban Aylık Katsayısı :1,699121*40: 679,648 tl evet her kasıımda yoklama kağıdı gönderilir sana muhtara onaylatır geri gönderirsin vakıfa tekrar

Barda5 onların sitesinde yoklama kağıdı vs var.gelmezse biz yolluyoruz demi. peki aylık kesilirse vs nasıl haberimiz oluyor.

onlar adrese gönderiyorlar gelmezse bulunduğu ildeki vakfı ara

Barda5 çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için,şu saat itibariyle henüz yatan birşey yok bakalım. kesildi mi yoksa yatmadı mı

Bugün 5 gibi yatırmaları lazım ama belli olmuyor günü bayram önü kesin yatar geçen ay ben 17 sinde aldım ayın burdada yatmadı henüz kesilmez yok

Barda5 yatmayınca insanın aklına hemen kesildi düşüncesi geliyor.çünkü engelli ve emeklilere hep yattı bu gün. yatarsa yazıcam buraya

Barda5 rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ama tekrar sormak istiyorum. Bu ayınki henüz yatmadı değil mi ? Birde bizde zamlı mı alacaz katsayı artışına göre 738 yapıyor da

1,8461

1,8461*400 : 738.44 tl benim hesabıma görede böyle olması lazım
memur taban aylık katsayısı çarpı 400 oluyor hesaplama

Barda5 bu ayın ki henüz yatmadı galiba, yatarsa böyle zamlı mı yatacak yoksa eskisi gibi mi ? resmi sitede bile eskisi yazıyor hala

Demirrresul

ZAMLI YATAR BU AY Kİ MAAŞ BİRKAÇ GÜNE KADAR SİTEDEKİ, 679 U GÜNCELLERLER .SANIRIM ÖNÜMÜZDEKİ CUMA YATAR ENGEÇ

Vakıflar Maaşı

Arkadaslar Su Vakiflar Maas Gunlerini Bilen Varsa Yazabilir mii??

vakıflar genel müdürlüğü maaşının belli bir günü yok her ayın 5 i ile 15 i arasında yatar

@Barda5 @Jem arkadaşlar bu muhtaç aylığı yoklama işini nasıl yapıyoruz biliyor musunuz? bana vakıftan hala kağıt vs gelmedi. vakıfı arıyorum bir yetkiliye ulaşamıyorum.

yoklama işimi kaldırıldı yoksa vgm resmi sitesinden yoklama kağıdını indirip imzalatıp ben mi göndereyim ?

bilginiz varsa yardımcı olur musunuz ?

@Demirrresul ilk başvuruyu yaptınız mı?

MUHTAÇ AYLIĞI
Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla 27.09.2008 tarihli ve 27010 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan " Vakıflar Yönetmeliği" hükümleri gereğince muhtaç aylığı bağlanmaktadır.

MUHTAÇ AYLIĞINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır.
* Sosyal güvencesi olmaması,
* Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,
* Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,
* Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
Muhtaç aylığı başvuru formu,
Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Muhtaç aylığı talebinde bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen, posta yoluyla veya Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. 2018 yılında muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 738,44 TL ödenmektedir.
ENGELLİLER İÇİN BAŞVURU FORMU:
https://www.vgm.gov.tr/Dosyalar/2 Muhtac Engelli Başvuru Formları.pdf

Jem ben muhtaç aylığı alıyorum sadece Kasım da yoklama diyorlar onu nasıl yapicam. Bu konuda bir bilginiz var mı

Jem bağlı bulunduğum vakfı aradım biz size kağıdı postaladik onu imzalatıp göndercen dedi. Kağıt ne zaman elimde olur ? Birde hangi kargo firması acaba

İnterneti kullanamayan kişiler için yapılanı yapmışlar sana, posta ile göndermişler.
Linkteki çıktıyı doldur, muhtara kaşe/imza onaylatıp kendin götür.
Ben her sene böyle yapıyorum.

Posta ile gönderdiği kağıt zaten aynısı.

Üst Alt