Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

benimde bulur o zaman iki üç ay :( peki siz istanbuldamı oturuyosunuz

birde ne kadara oldunuz ki

evet istanbulda oturuyorum ama hastahane bize biraz ters kalıyor.miktarı 20 bin tl ye oldum kredi çektiğimizden dolayı faizle beraber 25 bin tl ye denk geliyor.

anladım bana baya uzak ama mecbur katlancam artık galiba bide eve gelirken ambulans parası eklenir üstüne uzak da hayırlısı bakalımm :(

peki hastahanede mi muayene ediyo ofisi mi var

Merabalar bn 21 yasndaym iki tarafli kalca cikigim var ve bn yurumekte cok zorlaniorm ck dktr gezdm ama hpsi bana aciyarak olma daha kucuksun dediler fakat bn iki yldr disari bile cikip gezemiyrm ck.korkuyrm amlyt olpta protzmn hemn dgsmesi olcak die bazi dktrlarda korkmayn diolar ne yapmalm bilmiyrm gck.korkuyrm ltfen amlyt olanlar bana cvp yazsn :(

merhaba bende 23 yaşındayım ama bir ay sonra amaliyat olacağım bende çok doktor gezdim ama güvenilir bir doktorda olunca korkulacak bişey yok sanırım tabiki ilk aylar sıkıntılı geçecek

slm ben kırk iki yaşındayım kalça protezi oldum dört ay oldu şükür hiç ağrım yok iki gün önce kontrolden geldim ama fizyoterapist ömür boyu yere oturmak veöne eğilmel çömelmek yasak dedi önce kalça protezi olanlar ve ameliyat olalı kaç yıl olduğunu söyler ve geniş bilgi verirlerse sevinirim

mrb pervi bende kalçaprotezi ameliyatı olalı dört ay oldu iki gün önce kontrolden geldim gayet iyiymiş ama bana fizyoterapist ömür boyu yere oturmak veöne eğilmek veçömelmek yasak dedi sana ne dediler sen rahat oturuyormusun ikimiz yazışalım bilgilendirelim evde ne işleri yapıyorsun ben makinayı boşaltıyorum mesela ama tam eğilmeden neredeoldun cevap yazarsan sevinirim

slm protezli dostlarım

2008 yılında cerrah paşa tıp fakültesinde her iki kalça protezi amalıyatı oldum.
çok şükür bü güne kadar hiç bir sıkıntım olmadı normal yaşantıma devam etmekteyım bütün arkadaşlarıma agrısız acısız bir hayat diliyorum sevgilerimle...

ben 10 ekim de protez amaliyatı olacağım fahri erdoğan a bana bir yıl sonra yüksekten atlamak dışında her hareketi yapabilirsin dedi

.d

Cok iyi bir doktr kndsi bende amlyt olucam ama henuz amlyt tarihi vermedi

geçmiş olsun. aynı zamanlarda olmuşuz ameliyatı.yere hiç oturmadım. zaten alçak yere oturamıyorsun belki zamnla bilemiyorum.evde eğilmeden tam olarak eğilmeden işlerimi yapıyorum.süpürebiliyor,viladayla siliyor,eğilmeden toz alabiliyorum. ama yarım olarak ameliyatsız tarafıma eğilip yerden olanı almaya çalışıyorum.yanlız doktorun dediği hiç bir zamn bacak bacak üstüne atmıycaksın ve ameliyatlı bacağı içe çevirmiyceksin. bunlarda önemli değil zaten.yeterki bu dönemi atlatalım.

ayşeğül sana yazmıştım .ama sayfana değilde ortaya geldi cevap .

Bundan 3 yil öncesine kadar ağrılarımın bel fıtığı olduğunu ve ağrı kesiçi, kas gevşetici ve ilave olarak ameliyata gerek olmadığını, fizik tedavi ile düzeleceğimi zannediyorlardı. Yıllarca oyaladılar, teşhis dahi koyamadan bir sürü gereksiz tedavi yöntemleri de uygulamak zorunda kaldım (kaplıca, sıcak su dahil).
Ağrılarım gittikçe artıyor, 45 yaşına geldiğimde yaşam kalitem oldukça bozulmaya başlamıştı. Topallıyor ve ağrılar gece uyandırmaya ağrı kesiciler fayda etmemeye başlamıştı. Artık olayı daha ciddiye almak gerektiği kesindi ve bel fıtığı ameliyatı dahil birşeyler yapmam gerekiyordu. Doktor ismi vermeyeceğim ama kurum olarak bir gün Bakırköy Acıbademde 1 hafta eşime nezaret etmem gerekirken tesadüfen oradaki heşirelerin yönlerdirmesi ile nöroşirürji bölümüne muhayene oldum. İnsan gibi insan olan ismini vermediğin doktor arkadaş yaptığı bilinçli bir fiziksel muayene neticesinde belimde pek ciddi bir problem oladığını sağ kalça kemiğinde ve hatta benim farkında oladığımı ama solda da bir problem olduğunu, emin olmak için bir MR görüntülemesi yapması gerektiğini söyledi. Önce kontrassız başlayan MR çekimine şahsen iştirak ederek daha sonra bir problem olduğunu 10 dakika daha sabredip Kontraslı olarak devam edeceğini söyledi ve odasına çıktığımızda teşhisinde yanılmadığını, sağ kalça kemiğinin ileri derece AVN (4. evre), solun da ben hissetmesem 2. evre olduğunu, kendisi ile ilgili bir konu olmadığını, Bakırköy'deki ekibin yeni açılan Fulya Acıbademe taşındığını, dilersen onlarla temasa geçmemi önerdi.
Önerdiği gibi de yaptım ve hemen ertesi gün orada idim. İlgili MR kayıtları ekranda idi, ilave olarak bir Röntgen çektiler ve Sağ kalçanın ileri derecede AVN 4. evre, Soltarafın da 2. evre AVN olduğunu tekrarladılar ve yaşımın kaç olduğu, sağlık geçmişimi falan sordular. Fibula Kemik Grefti diye ameliyatın olduğunu ancak 45 yaşın üstündekilere pek yapmak istemediklerini, iyileşme şansının yaş ilerledikçe az olduğunu ancak başarı sağlanırsa proteze gitmeyeceğini aksi takdirde protez takılması gerektiğini söylediler. Protez nedir dediğimde arabanın rot başı gibi bir parçasına benzer bir şey gösterdiler ki ben ilk defa orada gördüm. Biraz düşünmemi araştırmamı önerdiler, birkaç ay içinde karar verebileceğimi hatta maddi durum falan olaylarını falan hatırlattılar, zira çok pahalı operasyonlar, 6 ay çalışamayacağımı iş durumu falan değerlendirmemi önerdiler.
SGK lı çalışıyorum, bende o kadar para yok ama iyi ki çok iyi bir firmada çalışıyorum ki benim 20 yıldır Özel Sağlık Sigortamı sosyal hak olarak ödüyor. 2 ay düşünüp kaşınıp araştırdıktan sonra sol kalçamda fazla bir ağrımın olmadığını sağ kalçama Fibula Kemik Grefti yapalım dediğimde, böyle bir riski göze alamayacağını, ''sağın şansının zaten az olduğunu yaparsam sola yaparım belki onu kurtarırım sağa da istersen protez takarım'' dedi ama protez benim aklımın ucundan dahi geçmiyordu, Kemik nakli ile normal bir yaşam standardına kavuşacağımı zannediyordum ve her ikisine de Kemik nakline Ok dedik.

Demez olaydım... 3 ay evde tavana bakarak yatmak, ihtiyaçlarını tekerlekli sandalye ile evden çıkmadan gidermek, daha sonra 3 ay da çift koltuk değneği ve sonuç fiyasko. Bir ara düzelir gibi oldum, ancak sonra daha da kötü oldum. Bu 6 ay boyunca oldukça araştırma yapmaya ve tecrübe sahibi olmaya başladım ki bu işin protezden başka çaresi olmadığını anladım.

Benim durumuma benzer bir arkadaş ile tanıştık ve kader arkadaşı olduk. Bu protezin mümkün olduğu kadar geç yaşta takılması gerekiyormuş ama ben bu yaşlarda sağlıklı olamazsam yaşlılıkta sağlıklı olsam ne olacak felsefesi ile benden 10 yaş büyük olan kader arkadaşımı protez taktırmaya ikna ettim. Sen memnun kalırsan ben de taktıracağım dedim ve ertesi gün gitti taktırdı. Aradan 3 ay geçtikten sonra ''ben seni ikna ettim, şimdi sen beni ikna et dedim'' ''git taktır'' kardeşim dedi ertesi gün gittim taktırdım.
Aradan 6 ay geçti ve biz protezlerimizden o kadar memnunduk ki diğerini taktırmak için sabırsızlanıyorduk ki arkadaş diğerini de taktırdı ve aradan bir 6 altı ay daha geçtiğinde ağrısı sızısı topallaması ve ona bir şey olmadığını gördüğümde ben de hemen diğerini taktırdım.
Aradan bir altı ay daha geçtikten sonra artık nerede ise eski sağlığımıza kavuştuk. Orjinallik gitti ama biz protezlerimizden şimdilik çok memnunuz. Sonrası mı? Onu Allah bilir...

merhaba arkdaslar, ben iki ay oncesine ameliyat oldum ve kalca civarimda hic problem yasamama ragmen ayak parmaklarimdaki elektirklenme ve yanmalar dayanilmayacak durumdalar. ilaclar da fayda etmedi. dizime kadar odem ve yanmlat da devam ediyor. ayagima terlik bile gecirip doctor kontrolune bile gidemedim ,evdekilerin gidelim baskilariina ragmen. bir aydir ayagim buzlu suyun icinde,..... boyle tecrubesi olan arkadaslarin benimle paylasmasini rica ediyorum...

Öncelikle hepinize geçmiş olsun.

Bundan 15-16 ay öncesinde her iki kalça tarafımda bir takım ağrılar baş göstermeye başladı. İlk zamanlar çok önemsemedim zira daha önceden süregelen bazı ortopedik problemlerim yüzünden (düz tabanlık, sağ ayak bileği kırığı gibi) bu tür ağrılara alışkındım. Fakat zaman geçtikçe ağrılarım geçmedi tam aksine daha da artmaya başladı. Günlük hareketlerimde azalmalar ve zorlanmalar meydana gelmeye başladı. Çok hareketli bir yapım olmadığından belki fizik tedavi ile geçebilir düşüncesi ile yaşadığım yer olan Milas'ta devlet hastanesindeki fizik tedavi doktoruna muayene oldum. Yapmış olduğu fiziki bir muayeneden sonra endişe edecek bir durum olmadığını söyledi. Yürüyüş yapmamı söyledi ve ağrı kesici vererek beni gönderdi. İşim ve evimin arası yaklaşık 2 km'lik bir uzaklıkta. İşe gidip gelirken yürümeye başladım. 2 ay boyunca yürüyüşlere devam ettim. Fakat ağrılarımda herhangi bir azalma olmadı. Bu süre içinde 1-2 ufak mola ile fakat ağrılı olarak 5-6 km civarında yürüyüş yapabiliyordum. Daha sonra Milas Devlet Hastanesinde ortopedi servisine başvurdum. Çekilen röntgenden sonra doktor her iki kalçamda da kireçlenme olduğunu, durumun çok iç açıcı olmadığını, ancak ameliyatın (total kalça protezi) bir çözüm olabileceğini ve daha büyük bir hastaneye başvurmam gerektiğini söyledi. Ameliyatın herhangi bir aciliyetinin olmadığını ne zaman istersem ameliyatı olabileceğimi de sözlerini ekledi. Tabi bundan sonra internet üzerinden araştırmalarıma başladım. Operasyonun dünya çapında çok yaygın olduğunu ve çok başarılı sonuçlar alındığı, yaptığım araştırmaların ortak sonuçları idi. Daha sonra bu yılın haziran ayında yıllık iznimi kullanarak ailemin yaşadığı Ankara'ya geldim. Yaptığımız araştırmalar sonucu bir üniversite hastanesinde bir hocaya ameliyat olmanın yürürlükteki tam gün yasasından dolayı pek mümkün olmadığını gördük. Bu tür operasyonlarda doktor becerisinin çok ön planda olduğu daha önce geçirdiğim ayak bileği ameliyatı ile malumumuzdu. Kalça protezi konusunda uzmanlaşmış doktor arayışlarımız sonucu 3-4 doktorla görüşme kararı aldık. Görüştüğümüz doktorların hepsi ameliyattan sonra çok rahatlayacağımı ve ağrılarımın sona ereceğini söylediler. Aldığımız ortak kararla Prof. Dr. Tansel ÜNSALDI tarafından operasyonun yapılmasına karar verdik. Görev yaptığı Anadolu Ortopedi Merkezi'nde görüşmeye gittiğimizde tavırlarıyla bizi gerçekten çok rahatlattı. Rahatsızlığım çift taraflı olduğundan ilk ameliyattan 1,5 - 2 ay sonra diğer ameliyatı da yapabileceğini söyledi. İlk ameliyatı da istediğim zamanda olabileceğimi, tamamen bana bağlı olduğunu, ne zaman ağrıların dayanılmaz hale gelirse o zaman gelip ameliyat olabileceğimi söyledi. Kurban Bayramından sonra ameliyat olmaya karar verdim. 22 Ekim'de ilk ameliyatımı durumu diğer bacağıma göre daha kötü olan sağ kalçamdan oldum. Epidural anestestezi ile girdiğim ameliyat yaklaşık 3,5 saat sürdü. Ameliyattan çıktıktan sonraki 4-5 saat biraz zorlu geçti fakat ertesi günden itibaren sağ kalçamdaki bütün ağrılar bitti. Ameliyatın ertesi günü walker ile ilk yürüme deneyimi çok zorlu geçti. Fakat sonrakiler daha iyiydi. 3. gün hastaneden taburcu edildim. 20 gün evde walker ile yürüdüm. 25. gün ilk kontrolüme giderken doktorun da tavsiyesi ile walker'ı bıraktım ve iki adet bastonla yürümeye başladım. Bu süreçte hiçbir ağrım olmadı. Kontrolden sonra doktorum iyileşmenin çok iyi ve hızlı olduğunu, herhangi bir fizik tedaviye ihtiyacım olmadığını, göstereceği birkaç hareketi evde yaparak bacağımı güçlendirebileceğimi belirtti. 15 gün sonra ikinci kontrole gelmemi istedi. Vermiş olduğu hareketleri günde ortalama 5 kez yapıyordum. Tek sıkıntım henüz ameliyat olmadığım sol kalçamdaki ağrılardı. Sağ tarafımdaki bütün sıkıntılar bitmişti. 2. kontrolden 1 hafta kadar önce tek bastonla yürümeye başladım. İkinci doktor kontrolünde, doktorum sağ bacağımı içe ve dışa doğru zorlayarak hatta kanırtarak ameliyatın ne kadar başarılı olduğunu bize de göstermiş oldu :)

İkinci ameliyatımı da istediğim zaman olabileceğimi söyledi. Ben bacağımın biraz daha güç kazanması için biraz daha bekleme kararı aldım. Sol bacağımdaki ağrılar yüzünden günde bir adet ağrı kesici içmeye devam ediyorum. Sağ bacağımdaki bütün şikayetlerim neredeyse bitti. Sadece merdiven inip çıkarken zorlanıyorum biraz da korkuyorum açıkcası. İyileşme sürecinin bu kadar hızlı ve sorunsuz olabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi. Bu ameliyatı olacak olan arkadaşların iyi bir doktorun da yardımı ile kısa sürede sağlıklarına kavuşacaklarını umuyorum. Doktorumu da hepinize tavsiye ediyorum. İsteyen herkes özelden mesaj atarak istediğini sorabilir. Elimden geldiğince yardımcı olurum kendilerine. Hepinize tekrar geçmiş olsun diliyorum.

Sizin dediğiniz de doğrudur. Fakat benim ameliyatıma Prof.Dr. Bülent Atilla ile birlikte girdiler. Bülent bey de bu dalın doktorudur ve ben artık ameliyat olduğumu bile unutmuş vaziyetteyim. İnşallah sizin de öyle olur ve istediğiniz gibi bir yaşam sürersiniz.
Bence Emre Bey ile bir konuş o seni yönlendir ve gerekli her türlü bilgiyi verir ona göre karar verirsin pişman olmazsın.

annem kalça protezi ameliyatı oldu ama dizinden aşağısında ağrı var ve birde topuğunda yanma var yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım

Arkadaşlar geçmiş olsun hepinize rabbim acil şifa versin bende iki hafta önce ameliyat oldum sol kalçama protez takıldı antalya medstarda mustafa kunt hocam yaptı ameliyatı allah doktorumdan razı olsun başarıları daim olsun boşuna acı çekmişim şuan dünya varmış diyorum ameliyat olacak arkadaşlar boşuna acı çekmeyin ama ameliyat olacağınız doktoru nolur iyi seçin

merhaba arkadaşlar doktor ismi soran arkadaşlara ist cerrahi hastahanesinde fahri erdoğanı öneririm bende. beş ay önce ameliyat oldum bir buçuk ay yürümedim bir buçuk ay wolkerle yürüdüm. üç ay sonunda desteksiz yürümeye başladım ağrılarım azaldı hatta yok sadece bazen çok yorulduğumda ve egzersizleri toplu yaptığımda oluyor ama ağrı kesici üç aydan beri kullanmıyorum her işimi yapabişliyorum batmalar hala var ama azaldı eskisi gibi değil egzersizlerimi yapıyorum kasları kuvvetlendirmek için. benim aksamam da yok denecek kadar azaldı zaten bir yılda tamamen geçer demişlerdi ama beş ayda iyi sonu.. ve bugün işe başladım. sadece ne zaman alafranga tuvalet kullanmaya başlayabilirim yere ne zaman oturmaya başlayabilirim onu merak ediyorum kontrole gidince soracağım inşallah. hepinize geçmiş olsun..

Merhaba Ümmü, bende Fahri Hocama ameliyat oldum 3 ay önce. Bugün 3. ay kontrolüm vardı. ben 2. ay bastonları bıraktım. Günlük yaşantıma döndüm. Aksamam kalmadı denecek kadar az. Özlediğim şey kenar aramadan merdivenleri çıkmaktı ve 10 gündür onu da yapabiliyorum. Merak edenler için süreç bu anlattıklarım kadar kolay mı? Hayır ama bugüne gelmek için 15 gün sabretmem gerekiyorsa hiçbirşey değil. Ayrıca şu ayda bunu yaptım bu ayda şunu demek yanlış olur. Tıpta bir söz vardır "hastalık yoktur hasta vardır" aynı süreci herkes farklı yaşar. Fahri Hocamın ameliyatlardaki başarı oranına ve bende yarattığı etkiyle karar verdim. o ameliyatı yaptı sonrası bana düştü. Yap dedikleri herşeyi yapmaya çalıştım. Direnç göstermezseniz süreci yönetmek ve geçirmek daha kolay oluyor. Bunların dışında merak ettiğiniz başka şeyler olursa mail atabilirsiniz arkadaşlar. Sağlıkla kalın.....Mail: idem.tonoz@gmail.com

geçmiş olsun arkadaslar bende bu ameliyatı dusunuyorum uzun süredir ama bir türlü karar veremedim son bir aydır ayağımdaki agrılar arttı gece uykudan uyanıyorum sag kalçamın üzerine artık yatamıyorum yoğun bir ağrı var ameliyatta beni korkutuyorum ne yapacagımı bilmiyorum yaşım 34 biraz dahamı beklemem gerek yoksa olmalımıyım bana bir fikir verin arkadaşlar.

İnterka geçmiş olsun bende cift kalça protezi var 30 yaşımda oldum ilk ameliyatı 2. ameliyatımıda 1 ay önce oldum. Eğer ağrıların günlük yaşantını etkiliyorsa herşeyi eklemine göre planlıyorsan hareket kısıtlılığın varsa ve doktorlar tarafından durumun protezlik denildiyse beklemenin hiç anlamı yok eski tip protezlerde süre ortalama 15 yıldı şimdi dahada uzadı. Erken yaşta yapılamasın denilmesinin sebebi revizyon gerektircek olması, protezine iyi bakarsan 15-20 yıl sonra değişmesi gerektiğinde teknoloji ilerleyecektir ve daha rahat olucaktır revizyon ameliyatları sonuçta 15 yıl yaşıycağımızın garantiside yok. Doktoru çok iyi seçip 1-2 ayda her hareketine dikkat edersen protez sana ağrısız bir yaşam sağlayacaktır.

kalça protezi hakkında yazılanları okuduğumda hemen ameliyat olasım geliyor.

Merhabalar, ben çift kalça protezini olalı 3 ay 1 hafta oldu. bu hafta sonu ilk seyehatimi de yaptım. artık istediğim herşeyi yapıyorum. Merdiven çıkıyorum, uzun yürüyüşler yapıyorum, gece uykulardan uyanmıyorum. 50 mt yürüyüp oturmam gerekmiyor. 5 yıl kadar önce yine ameliyat olmaya karar verip olumsuz yazıları okuyunca vaz geçtiğime yanıyorum. Ama zamanı bu zamanmış diyorum. Ben istanbulda Fahri Erdoğan'a oldum ameliyatı. Onlarca dr a gittim. Ama ilk görüşte işte budur dedim. Hasta açısından hiçbir risk almadığını gördüm. Ameliyatı herhangi bir sorun yoksa epidural ve sedasyonla yapıyor ki bu ameliyattaki genel anestezi risklerini engellemiş oluyor. Bana iki kalçayı aynı anda taktı. iyi bakarsam 25-30 yıl dayanacağını söyledi. Yapmamam gereken tek şey yüksekten atlama hareketi. Merdivende son 2 basamağa geldiniz diyelim. Atlamayacaksınız yani. Zaten hayatımda böyle birşeye de ihtiyacım yok. Ben eğer doktorunuz yapılsın diyorsa beklememenizi tavsiye ederim. Çünkü bekledikçe vücut şekli de bozuluyor ve bu durumda kalçalarınız tam düzelmiş olsa bile vücut şeklini düzeltmekte zorlanıyorsunuz ki buna doktorun bir müdahalesi olamıyor. Bu arada takılan protezlerimin titanyum kısmına zarar vermezsem ileride sadece 30 dklık bir operasyonla seramik olan baş kısmı değiştiriliyor. Ki bu çok büyük bir konfor. Ozaman önümdeki 20 yıllık konforu yaşamak için zorlanacağım 15 gün 1 ayın hiç önemi yok. Herkese ben gibi sağlıklı ve konforlu günler dilerim. İrtabat kurmak isterseniz mail adresim idem.tonoz@gmail.com

nesli06;

Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun. 1 aydır yürümek istemiyorum ama mecburen işe gelip gidiyorum yürümek zorundayım agrılar dayanılmaz oluyor bazen herkez gibi gezip dolaşamamak üzüyor beni en son adanada ortapedia hastanesine gitmiştim orda protez takalım dediler ama ben kararsız kaldım protezin belli bir ömrü var doktorum agrıların çok degilse kalsın yaşın ilerleyince olursun dedi. bazen düşünüyorum 15-20 yıl sonra tıp illaki ilerlicek yeni teknolojiler sayesinde belkide ömürlük protezler yapacaklar sonra düşünüyorum nekadar yaşayacağımızın bir garantisi yok 50de ameliyat olup 51de ölürsem bunca zaman boşuna cekmiş olcam okadar acıyı gercekten çok kararsızım. nesli06 siz nerde ve kime ameliyat oldunuz?

oncelikle gecmis olsun.ciraplarinizi rahatca giyebiliyormusunuz.birde ne kadar para odediniz hastaneye

salim52;
selam kardesim.corap giyme ve alaturka tuvalete oturma konusunda sıkınti cekiyormusunuz acaba?

Merhaba dsanem, sizin yazılarınızı okudum. Dün sizin ameliyat olduğunuz Nejat Bey'e gittim. Ben de düşerek kalça kemiğimi kırdım ve 6 ay sonra femur başında avn oluştu ve 1,5 senedir çekiyorum. Şuanda da ileri seviyeye ilerledi. Amerikan Hast. gittiğim prof bugün olmasa da kısa bir süre içinde protez ameliyatı olmam gerekti. Ben de ilave olarak araştırarak Nejat Bey'i buldum ve ona da muayene oldum. O da aynı şekilde ameliyat olmam gerektiğini önerdi. Yalnız anlayamadığım konu Amerikan hastanesindeki hoca protezin ömrünün en fazla 10 yıl olduğunu söylerken, Nejat Bey 25-30 olduğunu söyledi. Sorduğumda da teknik ve açılar önemli dedi. Amerikan hast. de eminim en iyi malzeme ve iyi olduğuna emin olduğum tekniği kullanıyordur, bu kadar yıl fark eder mi bilemedim. Siz de ameliyat olmadan bu tür araştırmalar yapmış mıyıdnız? Hala memnun musunuz? Protezde sorun var mı? Gerçekten Nejat Bey'in belirttiği kadar süreler dayanır mı? siz araştırmış mıydınız. Şimdiden teşekkürler

Yolu buraya düşen herkese merhabalar. Yorum yazıldığı bilgisi gelince bende gelip bir merhaba diyeyim dedim. Ne zamandır gelmiyordum. Ben artık ameliyat olalı 5 ay oldu. Nasılmıyım, Karşıma Fahri Erdoğan'ı karşıma çıkardığı için buradaki arkadaşlara minnettarım. Artık bütün gece dans edebiliyorum ne eve gelince nede ertesi gün hiç ağrı çekmiyorum, ayak ayak üstüne de atmaya başladım. Ağrılı günlerimmi vardı diye düşünüyorum bazen. Merdiven çıkmak çok keyifli, hemde kenarlara tutunmadan. Çoğunlukla asansör kullanmıyorum ve etrafım yıpratma protezleri diyorlar, tabiki doktorum bunun yıpratmadığını belirtmişti. çoraplarımı daha rahat giyebiliyorum. Topuklu ayakkabı giyebildiğimi söylemiyorum bile çünkü salsa babetle yapılmaz. :) Anlayacağınız arkadaşlar iyiki olmuşum ameliyatımı ve iyiki de Fahri Beyle çıkmışım bu yola.Ece isimli arkadaşım yada kardeşim, protezin süresi ve ameliyat yöntemi konusunda ben çok araştırdım. Artık 10 yıllık değil protezler. Evet 25-30 yıl dayananları var. Bırakın onlar 10 yıllığı taksın. Amerikan hastanesi olması herşeyin mükemmel olduğunu göstermez. Arzu ederseniz bana ulaşabilirsiniz. Konuşuruz. Lütfen korkmayın arkadaşlar, çaresiz değilsiniz. Hala acı çekiyorsanız bu sizin tercihinizdir, kaderiniz değil. Sevgiyle kalın.....Mailim: idem.tonoz@gmail.com

selam arkadaşlar hepinize geçmiş olsun öncelikle ben 24 yaşındayım romotoit atritid hastasıyım 14 yıldır 5 çene ameilyatı geçirdim şuan çenem iyi ama kalçalarımda son 1 yıldır yoğun şekilde kireçlenmeden dolayı ağrı var ağrı kesici yediğim zaman iyi ama hareket kısıtlılığı var araba kullanırken zorlanıyorum benim sizden ricam çift taraflı kalça protezi ameilyatı olan bir kişi ile irtibata geçmek yorumlarını almak şimdiye kadar sitedeki bütün mesajları okudum özel olarak sormak istediklerim var site yönetiminden ve sizlerden ricam numaramın kaldırılmaması çaldırın kapatın gerekirse ben ararım. 0533 482 33 75 serkan_9919@Hotmail.com

Üst Alt