Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Prof.Dr. Ahmet Alanay'a skolyoz ameliyatı olan var mı?

skolyoss

arkadaşlar bu doktor ahmet beye ameliyat olanlar doktor sigortalı hastalara bakıyormu ve miktarı ne kadar söylerseniz sevinirim

Merhabalar, ben Aydın Bozkurt;

Bugün annem sabah prof. dr. Ahmet Bey'i izlemiş. Ben de bu kifoskalyoz hastasıyım. Röntgenlerim, tahlillerim Cerrahpaşa'da. Ameliyat korkusundan bi daha gidemedim oraya. Şimdi forumdaki yazıları okuyunca cesaretim arttı. :)

İnanın korkudan skalyoz derecemi dahi bilmiyorum, soramadım da. Hayatımı engelleyecek düzeyde değil hastalığım. Halterle ilgileniyorum. Ama ilerde ilerlemesinden endişe ediyorum. Fakat doğuştan aynı zamanda boynumda da kısalık var. :(

İlgiyle forumu takip etmekteyim. Tekrar görüşmek dileğiyle....

kızım merhaba ben dogustan skolyoz hastasıyım hastalıgım 4 yasında bellı oldu once korse ve alcıyla tedavı oldum 3 amelıyat gecırdım prof dr erhah sesli tarafından ege unıversıtesınde ama duzelmedım sadece erılıgın ılerlemesını engelledıler ama burdakı arkadaslar doktorlarının tamamen duzelte bıldıgınden bahsedıyolar ben bu doktora nasıl ulasabılıırım cunku ben grunusum yuzumden aynaya bakmaktanda resım cekındırmektende nefret edıyorum duzelmek ıstıyorum artık lutfen ahmet beye ulasmam ıcın yardım edın sımdıden tesekkurler

Sevgili Minne,
Oğlum Haziran 2009 da, 11 yaşında, Ahmet Alanay Hocama ameliyat oldu. Doğuştan skolyoz hastasıydı. Ameliyat riskli olduğundan yıllarca erteledik. 130 derece eğriliği vardı. Muhteşem bir düzelme oldu. Kendisi şu an İstanbul Florence Nightingale Hastanesinde çalışıyor. İnternettten hastahanenin iletişim numaralarını bulabilirsin. Ortopedi bölümnden ulaşacağını sanıyorum. Yalnız, her hasta kendine özeldir.Rahatsızlığımızın adı aynı olsa da kişiden kişiye değişebilir, dolayısıyla tedavisi de değişir. Ahmet Alanay çok cesur bir doktor.İmkansız denilen ameliyatlar da başarılı olduğunu biliyorum. Ona çok güveniyorum. O derse ki düzeltebiliriz, düzeltir; düzelmez derse başka doktorlara ne paranı ne de zamanını harca. şimdiki durumunda yaşam kaliteni arttırmanın yollarını ara. Görünüşünden dolayı da umutsuzluğa kapılma, üzülme . Tıpta ilerliyor, önünde uzun yıllar var, mutlaka çözümü er geç olacaktır.

33 yaşındayım.15 sene önce dr gittm olumsuz cevap aldığm için amlyat olmadm.skolyoz ve kifoskolyoz var.ahmat alanay hocaya gittm 100 ü geçgin derecemin olduğunu geç kaldığımı ama ameliyat olmamı istedi.yüzde50 düzeleceğini söyledi.alanay hocaya güveniyorum.benim gibi olup ameliyat olan varsa lütfen cevap yazsın.hatta telofanda konuşmak istiyorum.daha fazla geçmeden karar vermek zorundayım.

ahmet bey gerçekten iyi bir doktor.hastalığımla ilgili detayları ahmet bey sayesinde öğrendim.ama çok geç kaldım fakat ameliyat olabileceğimi söyledi.derecemin 100 ün üzerinde olduğunu söyledi.skolyoz ve kifoskolyoz hastasıyım ameliyatla eğriliğin yüzde 50 düzeleceğini söyledi.100 ün üzerinde ameliyat olup düzelen varmı yaşadıklarını dinlemek isterim.ahmet beyi daha önce tanımayı çok isterdim.herkeze geçmiş olsun.

zehirliyaprak;

simsim sanırım mesajını görmedi ben cevaplıyım :) ikimizin doktoruda aynı kişi Acıbadem kadıköy hastanesinde OSMAN GÜVEN.

MERHABA zehirliyaprak.sen kaç yaşında kaç derecedesin.hiç tedavi oldunmu

ahmet alanay hocaya nasıl ulaşabilirim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

atik38;

Atik bu siteye nadir girdiğim için mesajına geç cevap veriyorum. ben 23 yaşındayım derecemin kaç olduğunu bilmiyorum, tedavi olacağım yakın zamanda, benim omirilik sinirlerinde gerilme olduğu için mecburi ameliyat olacağım. bu ameliyat ilk olacak olacağı için ben de pek fazla bir bilgiye sahip değilim. tek bildiğim bu illetten biran önce kurtulmak. Allah herkesin yardımcısı olsun. Tedavini yaptır ama işin ehli Dr. olsun!

zehirliyaprak bende pek nadir giriyorum.sen kime tedavi olmak istiyorsun.benim doktorum ahmet alanay .tedavi konusunda ona gözü kapalı güveniyorum.dalında çok başarılıve cana yakın biri.tedavi sürecini anlatırsan sevinirim

Simsim Öncelikle çok geçmiş olsun zor bir ameliyat bende 1996 ameliyat oldum ama sırtımda kanburluk kaldı platinler vucuduma uyum sağlamadığı için aldılar platinleri benim sizden öğrenmek istediğim hangi doktora ameliyat oldunuz ?

geçmiş olsun karadeniz53.sen kaç derecede ve kaç yaşındayken ameliyat oldun.tam olarak düzelemediğini söylemişsin zaten ameliyattan sonra fiziki olarak kaç derece düzeldin.ben tedavi için beklemekteyim.bu süreci bana anlatırsan sevinirim.

12 yaşında ameliyat oldum ben yaklaşık olarak %50 lerde falandı tam nette hatırlamıyorum ameliyat olduktan sonra sırtım dümdüz olmuştu problem yoktu ama 6 ay sonra platinleri almak zorunda kaldılar doktor platini bünyemin kabul etmediğini söyledi. o 6 ay içersisinde tekrar çıkıntı olmaya başladı omuzumda, plantinler alındıktan sonra ilerlemesi durdu bir ikidefa kontrole gittim ondan sonra bıraktım psikolojik olarak oda ne doktor görmek istedim ne hastane en son kaç derece olduğunu bile hatılramıyorum. Ağrım olmuyor şikayetim yok sırtımdaki kanburluk dışında her hareketi edebiliyorum spor yapabiliyorum

ameliyat olalı 14 yıl oldu yeni yöntemler denenmeye başladığı için araştırmaya başladım tekrardan

ama her insanın bünyesi farklı benim bünyem plantinleri beğenmedi sadece :)herkeste aynı şey olmaz

çok geçmiş olsun herşey istediğin gibi olur inşanlah

herkeze geçmiş olsun.ilere derecede kifoskolyoz ameliyatı olan varmı.bana yardımcı olabilirmisiniz.

Skolyoz yeni yöntem..

47052445737638186563818.jpg

Uzmanımız Ahmet Alanay'ın Turkiye'de ilk Defa Ergen Çocukların Skolyoz Tedavisinde Uygulandığı Yeni Yöntemi ShowTV Ana Haber Bülteninde Açıkladı.
Tedavi Hakkında Detaylı Bilgi İçin : ShowTv
Not : Videoyu izleyebilmek için siteye üye olmanız gerekmektedir !Detaylı Bilgi İçin

Uzmanımıza Sorun: Prof. Dr. Ahmet Alanay | Skolyoz Destek Grubu

slm arkadaşlar bendede skolyoz var doğuştan 3 yaşında ameliyat oldum eğilmeyi durdurdular şuan 27 yaşındayım derecem ne kadar bilmiyorum düzelme olur mu ameliyat olan arkadaşlar cevap verebilir mi lütfen...

Sırtımdaki eğriliği fark ettikten sonra ailemi bilgilendirdim. Ülkemizdeki birçok doktora muayene olarak bu sorunu çözmek istiyordum. Benim için hastalığımın anlamı şekil bozukluğunu ifade etmekteydi. Olayın ciddiyetini ve anlamını kavrayabilmem kıymetli doktorum Ahmet ALANAY ile tanışmam sonrasında gerçekleşti. Kendisi beni konuyla ilgili bilgilendirdikten sonra ameliyat olamam gereksinimimi daha iyi anladım. Hacettepe Üniversitesinde ameliyatımın gerçekleşmesi sürecinde benimle ailemden bir birey gibi ilgilendi. Ameliyatım sonrasında da yalnızca sağlığımla ilgili olarak değil eğitim hayatımla da ilgili olarak cesaretlendirdi. Sayın Alanay hastası olduğunuz ilk günden itibaren sizinle bir dost gibi ilgilenmekte ve hayatınızın önemli bir kısmına etki edecek olan tedavi sürecinizin olumlu geçmesi yönünde çalışmaktadır. Rahatsızlığımla ilgili şu an bir sıkıntı duymamaktayım. Tedavinizi Ahmet Hocanın gerçekleştirmesi sizin için önemli bir imkandır.

merhaba ben 16 yaşındayım 4 temmuzda ahmet ALANAY tarafından skolyoz ameliyatı oldum.şu an evde dinlenmekteyim.bu ameliyatı olcak kişilere tavsiyem hiç korkmasınlar. ameliyat sonrası ilk gün yürümeye başladım şu an ağrılarım da yok dikişlerim kendiliğinden düştü korse kullanmaktayım bu sıcakta biraz zor oluyo :) ameliyat olması gereken kişilere şiddetle doktorumu tavsiye ediyorum.

izmirde yaşayan hastalar için söylüyorum. şimdi nerede çalıştığını bilmiyorum fakat 2 sene öncesine kadar 9 eylülde görev yapmakta olan prof. dr emin alıcıya tedavi olmuştum...
aman uzak durun bu şahıstan... gerek hastalarına bakış açısı, gerek tedavideki hassasiyeti ve gerek hastaların duygusal yönlerini hiç düşünmeden insanmı hayvanmı tedavi ettiği belli olmayan bir şahısa tedavi olmayın...

kızımda dogustan omurilik egriligi var

Ahmet hoca omurilik egriligi olan cocugu ameliyat ettimi benimde kızm dogustan omurilik egriligi var bilgi verirsenz sevinrm

ameliyat olalı 4 sene oluyor,yardımcı olabilirim.

4 sene önce 64 derece skolyozla Prof.dr ahmet alanay'a ameliyat oldum.skolyoz hakkında gerçekten çok şey biliyoerum.ahmet hocada şaşırmıştı hatta:Dyardımcı olabilirim:)

skolyoz ve kifoz

iyi günler arkadaşlar .
ben 2010 da amaliyatım olmuştum takılı platin cıkarılmıştı . ve akciyere baskı olduqu için sibab cihazı kullanmaya başladım

bundan kurtulmam için bi amaliyat olmam gerekiyodu ama adanadaki doktorum riskli ve felç kalabilirsn . yapamam dedi

biraz araştırma yaptım istanbuldaki "prof. dr ahmet alanay ile bi bilginiz varmı daha önce amaliyat olupta pişman olan buna benzer şeyler yaşayan varsa
cevaplarınızı bekliyorum .. :confused::confused::confused:

saglıcakla kalın ...

Bende skolyoz hastasıyım.
Skolyoz ve kifoz çok çeşitlidir. Skolyoz ve kifoz derecesini, bu eğikliğin sana ve sağlığına olan etkilerini sadece sen ve doktorun bilebilir. Forumda yazan çizen arkadaşların yorumları senin hakkında yanıltıcı olabilir.
Misal veriyorum. Bu sitede Pr. Dr Ahmet Alanay beyfendiye 50 tane ameliyat olan arkadaş buraya 50 tane olumlu sonuç yazar ancak Alanay beyfendiye muayeneye gittiğinde olumsuz bir sonuç alabilirsin...Veya tam tersi de olabilir.
Yani diyeceğim şudur ki eğer ameliyat aklındaysa ve bir seçenek olarak duruyorsa doktorunla irtibata geçip muayene ol. Tüm ihtimalleri önüne serecektir.
Sende sağlıcakla kal.
http://www.engelliler.biz/forum/saglik-skolyoz/12411-skolyoz-ameliyati-sonrasi-felc-olma-riski.html

iyilik meleği;

Merhaba bende de aynı şekilde doğuştan skolyoz var 3 ameliyat geçirdim ve eğilmeyi durdurdular ama eğriliği düzeltmediler 13 sene oldu en son ameliyatımı olalı.Şimdi 26 yaşındayım eğriliğin derecesini bilmiyorum ve eğrilik düzelir mi tamamen bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilir mi??

eğriliği durdurma amaliyatı nasıl bir şeydir bilgi verebilir misiniz rica etsem

Merhaba, ben 22 yaşındayım ve skolyozum var. Estetik olarak beni çok rahatsız ediyor ve kısa süre bile yürüsem belimde ağrı oluyor. Evlenmeyi düşünüyorum fakat evleneceğim kişiye hastalığımı söyleyemedim. Evlenmeden ameliyat olmam gerekiyor. Yakın zamanlarda Ahmet Alanay tarafından ameliyat edilen arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız? Ameliyat olduktan sonra dışarıdan görünüm tamamen düzeliyor mu? Ya da en azından fazla belli olmayacak şekilde düzelir mi?

Üst Alt