Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon
Toplam 50 mesajın 1-15 arasındakiler
Skolyoz ameliyatı sonrası felç olma riski..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

cagla_2 Skolyoz ameliyatı sonrası felç olma riski..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba,
    Foruma yeni üye oldum ve bu ilk mesajim.
    Ben de skolyoz hastasiydim. 4 yasindayken farkedildi ve hizli ilerliyordu. Önce egzersiz yaptirdilar, ancak derecenin arttigi görülünce biraktim. Sonra 3 ay alçi kullandim, ama yeterli gelmedi diye korseye geçildi. Yaklasik bir sene sonra korse üzerimde kirildi, skolyozum 60 dereceyi geçmisti. Ben yasitlarima göre çabuk boy atiyordum ve 10 yasimda olmama ragmen kemik yasim 14 denmisti. Sonunda 10 yasinda ameliyat oldum. Cok düzgün bir ameliyatti ancak sonrasinda felç oldum. Cok sükür senelerce fizik tedavi gördükten sonra bugün tripotlarla yürüyorum.

Bu mesaji atmakta aslinda tereddüt ediyorum, çünkü gördügüm kadariyla birçok insan ameliyattan korkuyor. Ancak, beni en çok üzen, felç olma riskini doktorun bize söylememis olmasiydi. Keske söyleseydi, o zaman ben ve ailem bu duruma psikolojik olarak daha hazirlikli olabilirdik.

Ameliyat konusunda tereddüt edenlere sunu söylemek istiyorum : ameliyat son çare olmali, eger skolyozunuz ilerliyorsa ve baska sekilde durdurulamiyorsa, bence ameliyat olun. Ama skolyozunuz yüksek derece degilse ve sadece estetik görünümü veya biraz agri çektiginiz için ameliyat olmayi düsünüyorsaniz, bence olmayin, çünkü çok riskli bir ameliyat. Yani, riski almaya degecekse ameliyati kabul edin. Elbette kisiye göre ve skolyoz durumuna göre risk orani da degisiyordur, yine de her duruma önceden hazirlikli olmak en iyisi.

Herseye ragmen biliyorum ki benim ameliyatim gerekliydi, ve felç geçirecegimi önceden söyleselerdi yine de olurdum. Bugün hala platinler sirtimda ve artik skolyozdan yana bir sikintim yok. Cok sükür bugünlere gelebildim.

Forumda benim gibi skolyoz ameliyati felç geçiren kisiler var mi bilmiyorum, varsa tanismak isterim

Sevgiler.

seninle86

caglacim oncelikle hos geldin.gecmis olsun.simdi kac yasindasin?

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

yusufum

Allah şifalar versin Çağla _2 kardeşim. Benimde 1 yaşında oğlumun 30 derece skolyozunun olduğunu yeni öğrendik bilmiyorum ne yapacağız. Fikirlerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

kucuk serce

mrb..aramıza hoşgeldin çağla ablam ve geçmiş olsun. bende 35 derecelik kifoskolyoz hastasıyım. banada 3 yıldan beri gittiğim doktorlar ameliyat dediler. üstelik o zamanlar 22 derece flndım.. şimdi 35 derece oldu. halada ameliyat diyolar. bende kararsızım çünkü riski yüksek bi ameliyat üstelik benimki bel kısmında olduğu için risk daha fazla. bu cuma Allah kısmet ederse doktora gidiyorum Ankaraya.... bakalım sonuç ne olacak! iyi günler

Üye
    Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    26.02-2011
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    ankara/yenimahalle

2eYn0

kucuk serçe ankara da hangi doktora gidion

kucuk serce

kocatepedeki ali şehirlioğluna gidiyorum. orada özel muayenanesi var. akay hastanesinin yanında...

sidelya-76

Mhb, kucuk serce bence doğru bir seçim yapmışsınız. Ali hocam çok tatlı bir insandır. Herşeyden önce seni piskolojik olarak o kadar güzel iyi karşılıyorki harika bir insandır. Hocamdan Allah razı olsun,

Kucuk serce kardeşim anladığım kadar senin yaşın kücük inşallah hocamın başkanlığında yapılan bir korse calışması var çok başarılı bir uygulama inşallah o korse senin işini görür. Eğer Ali hocam ameliyat dersede gerçekten olman gerektiği için demiş olur, para canlısı bir doktor değildir yani. Aynı zamanda Askeri Gülhane Tıp Akedemisinde hekimlik yapmaktadır.

Ne olursun tedavinin peşini bırakma yaşın küçükken ol, bak benim yaşım çok geç olduğu için şimdi artık istesem dahi ameliyat olamıyorum.

Sana Rabbimden acil şifalar diliyorum, Allah yardımcımız olsun hepimizin, Allah denk getirsin işini gücünü....

Yusufum arkadaş, hangi şehirdesin bilmiyorum ama, gönlüm isterki sizin çocuğunuzuda mutlaka Mehmet Ali Şehirlioğlu hocamın görmesini, çocuğunuz çok küçük inanıyorumki operasyona gerek kalmadan Ali hocamın uyguladığı korse ile tedavisi mümkündür.

Allah şifalar versin ufaklığada...

kucuk serce

size de merhaba... evet doğru söylüyorsunuz doktorumuz çok iyi ve dediğiniz gibide para almaya meraklı biriside değil.

önceden akay hastanesindeydi ama şimdi öğrendikki gataya geçmiş.
    biz zaten Ali doktorumuzu internetten araştırdığımızda bulduk. yani şu bahsettiğiniz spinecor korsesini araştırırken ama oraya gittiğimizde yaşım gereği korseyi bana uygulayamayacağını söyledi ve çözümü başka şekillerde aradı.

bu cuma onun yanından döndük bana verdiği egzersizleri tekrar yapmamı ve dört ay sonra tekrar gelmemi söyledi. derece artmış... eğer 35in üzerine çıkarsan seni ameliyat ederim dedi.

bakalım dört ay sonra yani haziranda gittiğimizde neler olacak.
    tşk. ediyorum sizlerede geçmiş olsun. Allah hepimizin yardımcısı olsun!
    bu arada yaşınızın geçtiğini söylediniz... kaç yaşındasınız?

asya özkul

Arkadslar yenı uye oldum.benım kızımdada 3 ay önce omurilik yamuklugu cıktı.bel kısmının uzerınde epey.35 dereceymıs.dr amelıyat dedı.15 yasında kızım.bılgılenmek ögrenmek ıstıyrm nedır bu .sızınkınle bı alakası varmı.baska bı dr a daha gıdıcez gercı.ama endıse edıyrm.yardımcı olun bana

kucuk serce

Aramıza hoşgeldiniz ve geçmiş olsun diyorum
    Siteye üye olmakla iyi yapmışsınız burdan bilgilenebilirsiniz. Dediklerinize bakılırsa kızınız da bizim gibi skolyoz. Ama endişe etmeyin ve büyük şehirlerdeki doktorlarla görüşmeyi deneyin... Hakkınızda hayırlısı olsun

Müzeyyen_21

Merhabalar ;
    Şuan 12 yaşımdayım ve 40 derecelik bir skolyozum var . Doktorlar Kasım - Aralık gibi ameliyat olmamı söylediler . Ama bana ya da aileme bilgi vermediler . İnternette bir kaç bilgiye baktım felç - ölüm riski olduğunu okudum . Açıkçası korktum . Eğer ameliyat olmuş birilerinden bilgi alırsam biraz daha rahatlarım sanırım . Eğer biraz bilgi verirseniz sevinirim .

rose_meri

doktor tedavisi dışında omirilik ve kuyruk sokumu düzeltme konusunda diğer bio enerji uzmanları veya doğuştan bu konulara yatkın olan kişilerin tedavisiyle iyi olmak sizce mümkün mü ? böyle bir deneyim yaşayan kimse var mı acaba ? ben doğrusu çok güvenilir bulmuyorum . bazı hikayeler duydum hikayesi olan varsa luıtfen paylaşsın

tuce

mrblar bende skolyoz hastasıyım 30 derece skolyozum var ama doktorlar amelıyt ıcın dusuk derecen dıyolr ama benım cok agrılarım oluyo

iilayda

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ağrılar çok normal bnde skolyoz hastasıyım ve ameliyat oldum ameliyatı bibuçuk ay civarı önce oldum.şuanda eskisi kadar ağrım yok ameliyat sonrası ilk üç-dört gün çok zorlandım normalde herkese morfin makinesi takılıyordu ama bana sadece ağrı kesici verildi nedenii bilmiyorm dört gün snra ankara hcettepede kontrolüm var.dün yere secde pozisyonunda birkaç kez eğildm ve bugün ağrım çok platnlerin çıkmasından korkuyorm ve felç olmaktan felç riski nin ameliyatta olduğunu biliyodm ama amelyat sonrası olduğunu yorumlardan öğrendm.ameliyat sonrası yasak hareketlerden yapmış olmaktan korkuyorz.annem secde hareketi yaptığımdan kas ağrısıdır diye düşününüyo ama yinede kötü bişey olmasından korkuyorz.

ameliyat olacaklar bnce ne kadar ağrıları olursa olsun 40 dereceyi geçmedn ameliyat olmasınlar bn korse kullandm epey bi yavaşlattı eğriliği ama son çare ameliyat bana yuzmeyı önerdiler faydasını görenler olmuş.bnde ilk 4.sınıfa giderken fark edildi iki yıl korse kullandm ve suanda 7ye gdiyorm ameliyat oldum daha önce olmak istedm korse kullanırken ama ameliyata yakalştıkça çok kötü hisettim.kimsenin ameliyat olmasını istemem ama ameliyat son çare olamsı gerekenler geciktırmesn herkes inş.şifabulur

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye