Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü Kimlik Kartı çıkartıp maçlara ücretsiz girmek istiyorum..?

arkadaşlar başbakanlık özürlü kartıyla inönüye giden varsa yada kadıköye giden varsa gittiysede refakatlımı diye öğrenebilrmiyim lütfen yardımcı olunuz.

ankarada neden böyle bir uygulama yoktur.belediye araçları bile öğrenci fiyatına biniyorsun.istanbul ankara ücretsizdir

ya arkadaşlar bi yardımcı olun başbakanlık kartıyla inönüye kadıköye maça giden var mı varsa refakatlımı

arkadaşlar başbakanlık zörülü kartıyla uzun tren seyahatlarında indirim tamamen mi yoksa yarımmı

İl spor müdürlüğüne bağlı müsabakalara ücretsiz girilebiliyor Basketbol,voleybol.vs il futbol takımlarının maçları için her ilin takımları ayrı uygulamaları var mesela bursada tekerlekli sandalyeliler için bir kapı var ordan sadece tekerlekli sandalyeliler özel bölmede seyredebiliyor bursa maçları bu şekilde biletsiz kapıdan hiç geçmedim kulube başvurmam gerekiyormuş dilekçeyle uygun görürlerse kombine veriyorlarmış benim bildiğim bu

joshep;
rahat ol arkadaşim bak ben beşiktaş-m.untied maçina üstelik refakatçi ya ihtiyaçim olmamasina rağmen yanima kuzneimi aldim(kuzeniim fanatik bjk lı) girdik polis kapısından....yani beşiktaş-m.united maçina rahat girebiliyorsam demek ki türkiye liglerind eki tüm maçlara elimi koluma sallayarak girebilirim;)

maça girmek için alçağımız kartla babamıda sokabiliyommu

arkadaşlar kartı almak için üç ay falan beklemeye gerek yok ben bugün aldım toplam yarım saat tuttu kartımı anında hazırlayıp verdiler bana gerçi bu şehirdeki yoğunluğa göre değişiyo ufak şehirlerde bürokrasi çok hızlı ilerler böle bi şehirde yaşamanın en güzel tarafıda bu hiçbiyerde sıra beklemiyosunuz

Konu Eski Ama Durum Güncel Ben Başbakanlık Kartını 15 Gün bekledikten Sonra geldi Ama Maça Hiç gitmedim Havalar Soguk
Ben ilk Spor Müdürlügüne mail Attim Cevabında Bana Stad Müdürlügüne Baş Vuramam Gerektigini Yazmiş
Herhalde Oradan Kart Felan Verecekler Ücretsiz Giriş Kartı Veriyorlar Diye Okumuştum .Direkde Girilebilir Özürlü Kartını Gösterince..

Arkadaşlar maçlara girebilmek için %40 ve üzerimi ? yoksa özür oranındada sınırlama varmı ?

Seviyeyi Bilmem De Başbakanlıktan Alınan Özürlü Karti Şart

arkadaşlar bu başbakanlık özürlü kimlik kartı tüm belediye otobüslernde geçerlimi yoksa yaşadığın şehirdemi mesela istanbul a 1haftalığına gittin orada bu kimlik kartı geçerlimi

[FONT=Comic Sans MS]Avni bey, benim kartım sizin tarayıcınızdan tarayıp gönderdiginizden biraz daha farklı. Mesela amblemi dahi farklı. Bu kartların ilden ile şekli şemaili farklı mı acaba, diger yandan maçlara serbest giriş saglanması hakkı her maç ve her tür spor müsabakası için geçerli mi? Yani ikinci lig maçı ile bir derby maçı arasında fark var mı veya futbol yanında bir basketbol, voleybol karşılaşması da bu bahsettiginiz ücretsiz giriş hakkı kapsamında mı..?[/FONT]

kartlar

ücretsiz taşıma kartı belediyeler verir
istanbulda
yn-suresi-uzatyldy.png

kartı her türlü belediye araçlarına ücretsiz dit ile binebiliyorsunuz

Buda Özürlü Kimlik Kartı Bunla Her Yerde Maçlara Girebilirsiniz Devlet Stadlarına Stadyumlarına Komplekslere Girebilirsiniz özürlü karti ile engelliler için özürlüler için dernekler sosyal faliyetler uygular bunlara ücretsiz katilabilirsiniz devlet tiyatrolari operasi muzik konserleri ücretsiz giriş yapabilrisiniz anlaşmalı otobüs firmaları yüzde 40 thy yüzde 40 50 trenlerde yüzde 40 indirim sinemalarda yüzde 30 40 indirim yapar

Sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumu nasıl verebilir acaba? Bu kart Ankaradan gelmiyor mu. Detaylı bilgi verirseniz sevinirim

arkadaşlar: başbakanlık kartıyla... fb gs bjk, maçlarına ucretsız %70 ve ustu refakçısıyla gırebılıyor.yanlız derbı maçlar ve şampıyonlar lıgı gıbı önemlı karşılaşmalarda engellıler.satad kapılarında madur edılıyor..özelıkle engelıler kapı önlerınde ezılme tehlıkesı yaşayabılıyorlar saatlerce bekletıldıkten sonra konteyjan doldu dıyerek kapayı kapayıp bır daha açmamaları gıbı. bınbır zahmetle oraya gelen engelılerı çıltırtıyo..örneğin: en son saraçoğlunun kontejanı 240 kısı ıdı. ama dıger lıg maçlarında fazla sorun yaşamıyosunuz.sıdada gırme oranıyuzde kırk
bu kartla yanı başbakanlık kartıyla: beledıye otobuslerıne BINILMEZ.bunun için iett nın verdığı ucretsız kartı almanız gerekır bu kartı başbakanlık kartıyla da başvurup almanız mumkun
bu kartla devlet tıyatrolarına mıllı parklara devlet muzelerıne topkapı sarayı gıbı...yerel beledyelerın uygulamasına bağlı olarak su ındırımlerınden uçak bıletı ındırımlerınden tcdd dan faydalanmanız ıçın önemli..

başbakanlık özürlü kartı varken 2. defa belediyeden kimlik kartı çıkarmanın mantığı ne her gittiğimiz şehirden yeni kimlik kartımı almamız lazım bunum mantığını anlayan arkadaş varsa lütfen yazsın

mantıksızlık sadece bu konuyla sonırlı kalsa anlatım... ama okadar çok mantıksız iş varkı bu onların yanında yayla çorbası kalır : ;)

maç

arkadaşlar yeni engelli kimlik aldım. maçlara girebiliyor muyuz. giden varsa yazarsa sevinirim.

Dostla artık başbakanlık kartı yerine aile bakanlığının kartını veriyorlar bildiğiniz gibi bu kartala maçalara girebilecek miyiz?

Artık passolig varv engellilerin alma zorunluluğu var mı bilgisi olan var mı?:)

merhaba saraçoğluna yine aynısı gidip saatlerce bekleyip yada çok erkenden isminizi ordaki yetkili birine yazdırıp sıraya geciyorsunuz tabikide 240 kişilik kontenjandan size gelirse sıra

183 nolu telefonu aradım engelli olduğumu ve kart istediğimi söyledim.. Bulunduğum il deki [FONT=Neo Sans]Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü güne 2 fotoğraf kimlik ve Hastane raporu ile başvurmamı söylediler.[/FONT]

engelli kimliği için bu evet bu kimlikle maçlara girilecek

yalan söylüyorlar nerden duymuşsan bu kanunda var girebilirsin kardeşim pasolig falan bilmeyiz biz aynen kimlikle girmeye devam arkadaşlar

Arkadaşım almış oda tekerlikli sandalyeli kargo dahil 35 tl ödemişler.Hatta direk Türkiye Futbol Federasyonunu aramış passolig olmadan kesnlikle içeri alınamazsınız demişşler.:(
sarasota

Ben yuzde 44 raporluyum ben butun maclara giriyorum ankarada da istanbuldada hatta bu hafta aonu kayseri de girecem

Üst Alt