Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü Kimlik Kartı çıkartıp maçlara ücretsiz girmek istiyorum..?

Çok kısa ve Öz sorum olacak. Karabükte yaşıyorum. Karabüksporumuz 1.ci Lig BAnkasyada Mücadele veriyor. Bende %56 engelliyim sol el parmaklardan. Maçlara bende ücretsiz Girmek istiyorum. Bu BASBAKANLIK KARTI NASIL CIKARTACAM. kısa ve öz anlatırsanız sevinirim.

İl sosyal Hizmetler Binasına gideceksin Ve özürlü kimlik kartı Çıkartmak istiyorum diceksin o kadar.. Sonrası Kolay zaten !!

Sağlık raporu ve nüfus cüzdanın ve 3 tane Foto götür o kadar !!

El alıskanlığı Yoksa Kötü Bi maksatı Yok =))

Çok kısa ve Öz sorum olacak. Karabükte yaşıyorum. Karabüksporumuz 1.ci Lig BAnkasyada Mücadele veriyor. Bende %56 engelliyim sol el parmaklardan. Maçlara bende ücretsiz Girmek istiyorum. Bu BASBAKANLIK KARTI NASIL CIKARTACAM. kısa ve öz anlatırsanız sevinirim.

bu soru daha önce yanıtlanmıştır... tıklayın

Bende özürlü kimlik kartı çıkarmak için başvurdum ama kapıdan geri çevrildim. Özür oranım %40 ama raporuma 2 sene süre yazmışlar. Zaten bu işide anlamış değilim benim rahatsızlığımın iyileşme gibi söz konusu yok ilerleme var.

başbakanın kartını iyi bilen varmı ya başkanın kartı her yere gecçiyooo mu sizce bilen cvp versin ??? yardımcı olan varmı ???

arkadaşlar ali samiyende maça girmek için beyaz kart yeterlidir.ama sace ali samiyende

ben eskişehirdeyim istanbulda istediğim süperlig maçına gelebirim öleyse kimlik kartım var

Arkadaslar Kartı olan Herkes Ücretsiz Girebilir Maçlara.İnanmayanlar Federasyonu Arayabilir !!!

buyucu
başbakanın kartı kocaeli gebze darıca belediye otobüslere geçniyoo neden ben ist teyzemlere gitim bu başkanlık türküyen heryerine gecmeli başbakan neden gerçmiyooo cvp la?

Deli_sevdam, şehiriçi ulaşım için her belediyenin kendine özgü bir pasosu var. O sizin bahsettiğiniz Başbakanlık Özürlüler İdaresi'nin verdiği engelli kartı şehiriçi ulaşım için zaten hiç bir yerde kullanlamıyor. Dolayısı ile Kocaeli - Gebze, Darıca hattında çalışan belediye otobüsünde geçerli olması sözkonusu olamaz. İzmit'te Ulaşım Daire Başkanlığına (fuar alanında) raporunuzla müracaat edip paso talebinde bulunmanız gerekiyor.

anladım ben ist geciyo oraya gecmiyo sordum tuzlaya kadar geceyooo şifa var oraya ordan osman geziye gecmedi bende sordum sadec bu başbakan geçmesi gerek öyle biliyorum tşk bu aradda umut

peki arkadaşlar bu kartımız kayıp olursa yada ne biliyim kullanılmaz hale gelirse çıkarmak için terkar o kadar uğraşmak ve beklemek mim gerekiyor.

teşekkürler...

celik beni dinle renkli fotokopi yapdır sonra kimlik gibi kaplıyosun yaıpyolar her yer onu kolanıyon bak gercegi eve koyum bende iki kart var beyaz başkanlık ikiside fotokopili ama kolanıyom gercekbili oluyoo gercekler evde saklı bu kadar kolay kaybolsada gercegi evde :::::::::::::))

bişi sorucam ben refakatçi kartım var bide başbanlık kartı çıkarsam bir arkadaşımı alıp onla maça girebilirmiyim yoksa bu kart şahsa özelmi

bakın beyaz ve başkanlık kardıyla ben girdim diyer kartları bilmem ama beyaz varsa gercer başkanlık olsada

Yener,
başbakanlığın kartında soğuk mühür
beyaz kartta ise hologram var

ben beyaz kartı otobüslerde cüzdan içinden gösteriyorum
geçenlerde iett şoförünün birisi cüzdandan çıkarmamı rica etti ve hologramı kontrol etti..
sende de böyle bir şey olursa başın ağrıyabilir, yasal kovuşturmaya uğrarsın...
bence gerçeğini kullan, eskimesi sorun değil, eskirse sosyal hizmetler il müdürlüğüne gider yenisini istersin..

bak bunu bilmiyordum Gül...
yani 3 kez kaybetme hakkı veriyorlar... :)
3üncüyü de kaybedersek kartını korumasını bilmeyene kart yok diyorlar sanırım (ki haklılar).. :)
ama yıpranması durumu farklıdır sanırım.. çünkü o zaman kartınla beraber gidiyorsun ve yenisini istiyorsun..
yıpranmaması için, kimlik koruyucu sert plastik kılıflar satılıyor, onların içinde muhafaza edebilirsin.. ya da pvc kaplatabilirsin..

evet bütün kartlar iett'nin karaköy'deki bürosundan çıkarılıyor..

başbakanın kartını iyi bilen varmı ya başkanın kartı her yere gecçiyooo mu sizce bilen cvp versin ??? yardımcı olan varmı ???

başbakanlık özürlüler idaresi başkanlığının kartı ile avantajlarınız (sonradan değişiklik olmadığı taktirde) şunlardır;

1- TCDD'nin şehirlerarası tren seyahatlerinde %20 indirim
2- Şehirlerarası otobüs yolculuklarında %30 indirim
3- THY uçak seyahatlerinde %40 indirim (eskiden vardı, şimdi var mı bilmiyorum)
4- Milli Parklar ve Müzelere ücretsiz giriş
5- Devlet Opera Bale ve Tiyatrolarına ücretsiz giriş
6- Futbol müsabakalarına ücretsiz giriş

şimdilik aklıma gelen bunlar... gelirse yine yazarım Yener...

o pvc gibi olan cüzdandan ben de aldım, çok kullanışlı.. :)
şimdi baktım da, hem kimlik koruyucuda hem cüzdanın içinde şu anda...
ve o kara bölmede bile hologram parlıyor Gül.. :)
pvc kaplatınca nasıl parlamıyormuş anlamadım.. :)
başka bir nedeni vardır pvc kaplatmak istemeyişlerinin..

arkadaşlar aranızda maçlara beyaz kartla sık sık giden warmı?_ yardımnız için teşekkür ederim

Ben varım.joshep bu yıl değil ama geçen sezon nerdeyse galatasarayın ali sami yendeki bütün maçlarına gittim.taki hamburg yenilgisine kadar.:(
beyaz kartla alıyorlar.ama şunu unutma çok kalabalık olursa almıyorlar.

arkadaşım sana şunu söylim 3 ay sürmüyo ben geçen hafta perşembe verdim bugün aldım :)

arkadaşlar başbakanlık kartı maçlar içn flan refakatlımı bilgi verirseniz sevinirm

ben 1 yıldır ankaradan gelecek olan Başbakanlık özürlü Kartı,nı bekliyorum. ankarayı arayıp sordum artık kartlar ankaradan gelmeyecekmiş bulunduğumuz ilin Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne evraklarımızla yine müracatta bulunacakmışız.....

Üst Alt