Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oticon xceed almak istiyorum, görüşleriniz nedir?

@16Caner16
Hımm Anladım bilgi edinmek istiyorum sadece ortopedik engelliyim ben ama
Duyma problemi elbette çok önemli bir rahatsızlık.
Ve deneme konusunda bence en hafta süre tanımaları lazım sizlere ki ömür boyu yapılacak yani kullanılacak bir cihaz
Odyo dediginiz bir marka sanırım bakın bu hizmeti güzelmiş.

Bende bilgim olmadiif için soruyorum yardımcı olmak adına elbette cihaz tamamen ölmemiş ce azda olsa iş görür vaziyette ise sizde yedekte kalmasi mantıklı değil mi sizce de

Malûm eski cihazlar daha iyi ve sağlam üretilir yenilerinde alışma süresi uygulamadan kullanmadan memnun kalma durumu olup olmaması bunları göz önünde bulundurarak eskinin sizde kalması daha mantıklı diye düşündüm ama tabiki ki sizin dediginiz gibi ise yaramayacak duruma geldiyse orası ayrı
isitme engelli olmadiginiz icin sizde haklisiniz:eek:
yedek cihaz tabiikide lazim ama cihaz iyice olmeden cihaz alan anca cok ileri isitme kayiplidir diye dusunuyorum
yada gecimi yerinde cihaza para ayirabilecek biridir
sagirlar is hayatinca cok para kazanamiyor genelde
odyo olcumu ne kadar agir isitme kaybiniz oldugunu olcer
kullanacaginiz cihazida o isitme kaybina gore ayarlar satici
oyle her cihaz herkese olmaz
allah muhafaza ileri isitme kaybina gore cihazi az kayipli biri takarsa
olan isitmesi geri donusumsuz zarara ugrar
olur olmaz her cihazi her isitme kayipli kullanmamalidir

GRAHAM BELL Hımm bunu bilmiyordum bak teşekkür ederim açıklama için Allah razı olsun odyo işitme ölçüm testi o zaman 🙂

mufto 27
evet isitmede sadece bir islem degil
hangi frekansta ne kadar kayip var
kimsenin isitmesi duz tek olcum olamaz
her frenastaki kayiba gore ayar yapildigindan isitemedigimiz frekanslar yukseltildiginden fazlasi o frensta kayip yaratir sizin olmayan cihazla

Deneme hiç bir yer vermiyor. Elimizdeki ölçüm raporuna bakip ona göre cihaz çıkarıyorlar sonra isteğine göre ayar yapıyorlar. Otıcon u denedim bu kadar berbat olamaz en yüksek seviyede ses sesler yükseklikten ne doğalı kalıyor farkli insan sesleri çıkıyor beğenemedim phonak tan sonra diğer markalara geçmek cidden zor.yoksa bi değişim olsun istedim oticon widex gibi.. bana sunulan cihaz Naida phonak naida m70-sp buda eski cihazimdan farkli sesler itici geldi .uzman sana uygun seviyene bu olur dedi .Alışacaksınız diyorlar herhangi markacilar. Eski cihazını atma verme dedi dursun yanında her hangi bozulma durum alışamama bakımdan bi süre elden çıkmamalıymış...phonak naida m70-sp kullananlar varmi aramizda bu cihaz seri yeni mi ??? Satıcı uzmanlar oticondaki beyfendi sen oticonu al teknolojiye alışacaksın diyor ilerde o seslere aliskin olmayinca duymayacaksiniz diyor. Bana pek bi güven vermedi .hemde denedim seslerde hoş gelmedi bana ilk kullanici olsaydim belki oticon iyi gelirdi .. Bu naidaya karar kilcam ama .istanbul kadıköy duyselden başka Phonak saticisi yokmu ?? Bilen yazarlarsa sevinirim...

phonak sayili markalardandir begenenler cok begenir saglamdir isvicre teknolojisi begenilir ama fiati tuzludur
cok marka cihaz elimden gectiginden phonakin sesleri ayri
diger kullandigim resound philips siemens interton oticon sesleri birbirine yabanci degil phonak gibi
bunlari ifade ettigim bir otorite ilk phonaktan baskasini begenerek kullananlarin phonaka gecince yadirgadiklarini soylemisti
hak verdim valla phonaki hic kullanamayinca
phonakin sesleri sert geldi tahammul edemedim her ne kadar konusma anlamada diger markalardan farkini goremesemde

ağır işitme kayıplı biri olarak inatla kulak arkası cihazı kullanmaya devam ediyorum, kişi tercih sebebi diyelim farklı marka cihazlar denedim ve hiç birini kötüdür diye bir sonuç veremem sadece hepsi farklı farklı frekans sesleri yaratmakta ve istediğiniz duyma ihtiyacını doğru cihaz bulmak önemlidir.

doğuştan bu zamana kadar hep analog cihaz kullandım taki 2014 yılında yeni dijital sistemli cihaz alsam dahi analog kullandım ve eski performansını veremediğini farkına vararak artık ömrünü tamamladığından dolayı 2014 yılında aldığım yeni dijital sistemli cihazla devam etmekteyim tabi bazı durumlarda analog eski kullanmaya devam ediyorum keşke aynısından kullanılmamış yada az kullanılmış bulabilsem tabi bu bahsettiğim analog cihaz en az 15-20 yıllık vardır :)

detay kısmına gelecek olursak elektro tarzı, telli çalgılar, flüt vs. bir nevi müzik dinlemeyi aşırı seven biriyimdir, ancak dijital sistem dünyasının sevmediğim bir özelliği vardır "yüksek sesleri alçaltır, alçak sesleri yükseltir" ne kadar ayar yaptırdıysam kapattıramadım ve pes ettim analog cihazlarda en çok sevdiğim durum ise doğada müzikte ne duyduysan o :) bunun yanında olumsuz yaşadıklarım sadece müzik değil başka şeylerde vardır da yazmaya çalışsam okumakla bitmez :D

bense hic analoglari kullanamadim
annermden bi dolu sopa yemisimdir kucukken bu yuzden:(
garibim annem kizim duysun diye yoktan yolaktan cihazi illa aldirirdi basimda bekci dururdu illa taktiracak cihazi
beni rahatsiz eder duyduklarimida anlamazdim analogla
o zamanlar yaygin degildi dijitaller
dumuyorum diye doktor doktor tasimistir rahmetli babacigim
en son mavi hastanede bekir altay hoca sen cihazla duyamazsin diye koklear implant yapti
o da vefa etmedi 7 yilda turlu problemler cikararak en sonunda alindi koklear implant
coook coook uzuldum dunyadan gectim millet gibi isitme cihazi kullanamiyorum diye
annem babam zorla goturerek dijitaller yaygin kullanimi oldugundan dijital aldilar
gozum gonlum acildi yeniden dunyaya gelmis gibi oldum

Üst Alt