Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oticon xceed almak istiyorum, görüşleriniz nedir?

Merveaydin

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben yeni işitme cihazı alacağım. Nerdeyse 9 senedir phonak certena kullanıyorum ve tabiri caizse cihazım resmen çürüdü yetmiyor eskidi kulağımdan falan düşüyor o derece. Beltone denedim kulak arkası fena değildi. Oticon xceed denedim bu cihaz yeni çıkmış son seri 14.5 ve 8 bin olarak iki çeşidi var ikisini de denedim kanal farkı varmış sadece. Yine de çok pahalı. Kullanan var mı işitme kaybim çok ileri yüzde 115 falan.eskisehirde yaşıyorum.

9 yil phonak kullanab ildiginize gore baska markayla yapabilirmisiniz, once cok iyi deneyerek karar verin.
birkac degisik markalardan cihaz kullanan ben o kadar para sayip aldigim phonaki cokca odyometrist degistirip ayarlatmama ragmen kullanamadan oticon aldim.

oticonu kabin tasarimini begenmezdim. ama bu dediginiz cihazin kabin tasarimini begendim. ama bakin cihazimi severek kullandim kabinini begenmesemde.

cok ileri isitme kaybiybiyla pekcok uygulamadan faydalanamiyacak olduktan sonra bu kadar pahali cihaz almam ben olsam.

Denedim yaparım phonak istemiyorum bu sefer. Hangi uygulamadan bahsediyorsunuz biraz açar mısınız

ar bu cihazda telefona baglanma bilmemne seyleri oluyoya, ben cok ileri isitme kaybimla bu seyleri hic aramadim.
bide gordugum kadari 3 tane butonu var bu soylediginiz cihazin ama cok ileri isitme kaybiyla kullanmak icin vok.115 db gibi bir kayip icintelefondan anlamiyorsunuzdur tahminim.

Evet telefonla konuşmak çok zor ama bu xceed ile denedim telefonla konuşmayı ve anladım. Tabi bir de ilk başta phonak kullanırken de telefonla konusabiliyordum sonradan eskidi artık anlamıyorum. Bilemiyorum oticon en iyisi mi ? Benim işitme kaybim doğuştan değil sonradan oldu yavaş yavaş ilerledi. Konuşmam da fazla sıkıntı yok yani bazen insanlar işitme engelli olduğumu anlamıyorlar. Ve ben mükemmele yakın bir cihaz istiyorum. Sosyal ortamlarda sıkıntı yasamak istemiyorum. Ayrıca cihaz satan yerler tarafından da kandirilmak istemiyorum böyle şeyler çok oluyor. Önceki cihazlarımda kazık yedim hep 🤭🤦*♀️

115 db isitme kaybiyla dudak okuyarak anca konusmalar anlansa daha ne isterdim. ama frekanslar degisikse demekki olabiliyormus.
cihazinizi kullaninca bizlere tafsilatlari yazarsaniz memnun oluruz.
dedigim gibi phonaklarin sesleri degisik ve sert. sizi bunun icin uyardim.

Valla ben de türümün tek örneği falanım heralde 🤣 ben bir de beltone denemiştim onun sesleri kalın gelmişti bana çok tuhaftı. Oticon seslerini beğendim de 8 bin veya 14.5 bin liracik 😱😱😱 o kadar para verirsem buna değsin istiyorum.

merhaba merve oncelik gecmiş olsun.bn de denedim cok guzel bir cihaz sana tavsiye ederim.yinede sese bak sen telefondan buuleoute baglanabiliyorsun.ben denedim otıcon sesleri cok guzel cok pahalı bir cihaz

xceed 1 bana toplam 17 000 fiyat verdiler.

merhaba merve oticonu denedim bnde ses acısından cok iyi xceed farklı kanallar vardır ama bn dogal sesi gelmedi bna alısmak gerekiyormus gurultu ortamda biraz zor

Akrep21
merve arkadas bu cihaza 17 bin lira bayilamadan pes etti galiba:eek: 17 bin liraya arabami aliyosun, kulakmi duyuruyosun:mad:
115 db isitme kaybina bu kadar para verilecekse halimiz duman:(
zaten su korona musibeti geleli herkes maskele geziyor. cihaz sesi duyuruyordur 115 db kayipla ama anlamaya fransiz kaliniyordur.

Ben şu anda istanbula taşındım artık burada yaşıyorum. Yukardaki arkadaşın dediği doğru bana da 16 bin dediler iki c

Iki cihaz xceed sanırım 16 kanallı olandı denedim ben onu bayağı beğenmiştim. Ama istanbulda tekrar deneyeceğim işitme cihazı satan yerlerin önerilerinize açığım

Merveaydin

deneme yaparkenki durumlar nedir merve hanim
koronali zamanda inan hortumum bittide yapiskanla yapistirip ehhh kullaniyrum hortumu. oda bi otuyki sorma gitsin:mad:
maske takiyormu odyocu. ilgi filan; malum cabuk gitsinlerde korona bulastirmasinlar misali bastansavma durumlar varmi isitme merkezinde.
.

Aa yok ben de corona dan önce denemiştim zaten daha yeni taşındım istanbula bu hafta sonu gideceğim bakalım nasılmış neymiş

Benimde işitme kaybım 110 db civarında bazı frekanslarda 90-100db.
Xceed denedim benim de sesi hoşuma gitti.
Önümüzdeki ay mutlaka almam gerek 3 haftadır dudak okuyarak idare ediyorum.
Phonak Naida S9 UP kullandım 7 sene ve hiç memnun kalmadım. Oticonun sesi daha doğal geldi bana.
Widex ve Si-ser bir de Duymer firmasının cihazları bizim için yetmiyor vakt kaybetmeyin diye söyledim.
Yarın odyovest diye bir firmaya gideceğim.
Bu arad Philips ile Oticon aynı fabrikadan çıkıyormuş bilginiz olsun.
Sizde deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim. fiyatlar dediğiniz gibi uçuşta.
Son olarak Xceed 1 ve 2 var. Ben sadece 1 denedim 2 daha ucuz onu denediniz mi fark var mı.
İyi akşamlar... Merveaydin

Ben 2 yi denemiştim istanbula gelince burda 1 i denedim ve aldım çok fark olduğunu düşünmüyorum 1 daha iyi diye bunu aldım

İkisi arasında baya fiyat farkı var. Değer mi karar veremedim. Değerse alırım kendimi zorlayarak.
Ses kalitesi nasıl memnun musunuz? Phonak ile karşılaştırısanız ne dersiniz;?
Bir de nereden ve kaça aldınız.
Ben önümüzdeki ay mecburen alacağım artık. Ses duymayı özledim valla. özellikle 4 yaşındaki kızımın sesini

bbilensoy

parayi veren dudugugu calar:eek: bi amasi cok ileri isitme kaybinda faysini arastirmak gerek:(
ben oticon denersem dynamo var ona bakicam
bu excedde volum kontrol tekerlegi yok.
odyocular gurultu onlemeyi tam yapamiyor. konsma seslerini az duyurup etraf gurultulerinden bizar oldugumda cok isime yariyor volum kontrol. yani cihazin patronu benim:eek:
excedi 8 17 bin gibi diyor arkadas.
oysa dynamo bi sormustumustum. 3 bin gibi rakamlar telaffuz etmislerdi.
bide oticonun en yuksek cikisli cihazi bu.

Wideksteki ses oticonda yok

Takınca anlarsın farkı

Doğal ses vermiyen cihazlardan uzak durun

Xceed'de volum kontrolu tekerelek şeklinde değil de buton şeklinde var. Olmasa da zaten telefon uygulamasından yapabiliyoruz. Bas tiz ayarı falan da varmış telefon uygulamasında.
Deneyip göreceğim GRAHAM BELL

bbilensoy

yere batasi ponak naidada vardi volum butonu:mad:ne hikmetse o kadar odyocu eli open cihazin butonu biseye yaradiysa arap olayim gurultuden o kadar sikayet etmeme ragmen.

Phonak tiridçok pahalı cihaz. Pilin takıldığı yer yamuldu 2200TL fiyat verdiler. Şimdi yeni cihaz alacağım yaptırsam bir dert yaptırmasam bi dert.
Eski Philips S45G modelini nasıl özlemem. analog falan ama çok iyiydi valla

Ben memnunum ya su maskeler olmasa çok daha memnun kalabilirim yani telefonla konuşmada da fazla sıkıntı yaşamıyorum tabi öncelikle annemle eşimle falan konuşuyorum ama olsun. Phonak a göre çok iyi geldi bana ama benim phonak da bayağı eskimişti çöp diyebiliriz yani. Ikisine sanırım 16 verdim ben taksitle aldım odyopark tan
bbilensoy

Yukarıda alıntı yapmadan cevap yazdım size. Ayrıca cihazı deneyin öyle alın

bbilensoy
2200 lira neresinden baksan yeni alacak cihazinin yari parasi.
kulustur 7 yillik cihaza bu parayi vermem ben olsam.
yeni aldigin cihazi bi anlatta tafsilatli iyi bi bilgileneyim.
nede olsa cok ileri isitme kaybiyla hikayeni dinlemek yol gosterici olur.

Bende odyopark yada idisten alacağım.İdisteki rdem bey bayaigilendi. Ama fiyata 17500 dedi. Odyopark nakitte 14500 civarı verecek gibi.
Bir de acıbadem işitme diye bir yer buldum oraya da gideceğim.ama bu hafta yoğunum biraz Haftaya kalabilir.

Henüz almadım . Bu ay içinde hatta 15 gün içinde almayı planlıyorum. Duysel'den bu ücreti beklemezdim açıkçası.
Ama deneyimlerimi mutlaka paylaşacağım. Hatta sanırım siz önerdiniz Sonic markasına da bakacağım. GRAHAM BELL

bbilensoy

sonic hic ilgimi cekmedi.
demekki asil distrubor firma indirim yapmaz bindirirmis:)idisle pazarlik asamasina gelmeden sesin az daha acilmasini istedigimde bana cihazi satmamisti:(politikalarini anladim sayende.
bide 17 bucuk nerde 14bucuk nerde.aradaki karin uzerine avantami.bu bunu nasil anlasakki.

Kadıköy odyopark tan aldım ben orda halil bey vardı bayağı ilgilendi tavsiye ederim

Merveaydin

ilgiyi bosver, misafirlige giden cocuk degiliz, en verimli ayari kim yapiyor orasi...
begendigim bi odyocu cok otoriter, istedigime laflari hazir:( neylersinki elim mahkum cihazi iyi ayari icin...

Yani sizin ayar derken mesela ne gibi sıkıntı yaşıyorsunuz ben ilk ayardan sonra bir daha gittim tencere tava sesleri çok geliyordu onu duzelttim bi tık da açtırdım. Sizin yorumlarınızı okuyunca acaba diyorum ki daha başka ayarlar var da ben bilmiyor muyum falan diye şüpheye düşüyorum ayol

daha ne istiyosun:eek:kulagini acitmayan, kafana vurmayan, istedigin yukseklikte sesler.
bi telefonunla baglantili ses ayarini yaptilarmi, sesini istedigin gibi kumanda edebiliyormusun telefonunla.
vallahi simdi kac yil gecsede phonaktaki ayar islerinden bahsedip moralimi bozmak istemem.
konusma sesleri normal gelsede cay bardagimi masaya koyamiyordum
millet yemek yerken kasiklari tabaga degcek diye odum kopardi.

Anladım yok ben öyle sıkıntılar yaşamadım telefon için de bana bi iphone lazım. Aparat varmış onu almak istemedim. Iphone alicam borç bitsin de su an zaten telefon ile ailemle konusabiliyorum nerdeyse geri kalan insanlar önemsiz benim icin😀😀😀

Üst Alt