Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oticon xceed almak istiyorum, görüşleriniz nedir?

Burdaki o hear arkadaşın cihazı bitane ayarı vardı onu kapatınca tek konuşma sesi gelyo diyodu oda geldiği yok forma kaç zamandır 😏😏😏
Hear şu forma gelsen artık

Şu an cihazdan memnun musunuz? Ses anlama ve gürültülü ortmda nasıl?
Bir de Halil Bey 'in ayarlarından memnun kaldınız mı?
Sizinle yaklaşık aynı işitme kaybım olduğu için fikirleriniz benim için çok önemli.
Şimdiden teşekkür ederim

Sonic marka işitme cihazı beni çok şaşırttı. Sesleri oldukça doğal TREK modelinde.
gürültü baskılaması güzel , sesleri doğal. Şuan Xceed ve sonic Trek modeli arasında kaldımö resmen

Tavsiyeniz üzere SONIC TREK model işitme cihazını denedim.
Gerçekten çok güzel. Fiyatları da Oticon ile aynı.
Sesi gerçekten doğal veriyor.
Gürültü baskılaması da iyi bence.
Rapor işini halledip tekrar Xceeed veya Sonic Trek markaya gidip deneyeceğim.
Bütçemi çok zorlayacağım için karar vermek zor geliyor.
Bu arada Oticon'u bir şekilde iken ettim 15 gün deneme süresi alacağım.
Sonic konusunda bu markayı ilk sizden duydum öneriniz için cidden teşekkür ederim.
İşitme kaybım 108db bu arada. Sizin daha fazla değilse Xceed yada Trek modelleri deneyin derim.
Tekrardan teşekkür ederim.
Bu arada WİDEX 75 db üstü cihaz üretmniyormuş dedi bana satan Odyocu. Doğru mu yanlış mı bilemiyorum tabii @GRAHAM BELL

Ben bu sorunuzu yeni gördüm halil beyin ayarlarından memnunum siz ne yaptınız aldınız mi

Merveaydin
İDİS'ten aldım 2 ay evvel. Alışmaya çalışıyorum.
Daha doğrusu ilk zamanlar muhteşemgelen sesler eskisi gbi değil gibi. Ama Phonak Naida'dan çok daha iyi orası kesin.
Pandemiden ve işte tek çalıştığım için ayar için henüz gidemedim.
Telefon vbe televizyon hala anlamıyorum ama

merhaba bende hala memnunum ama sanki bir ayar lazım gibi geldi. kalıplar bol gelmeye başladıgeçen cumartesi tekrar kalıp aldırdım. ayar falan dedim ama bu sefer odyocum çok ilgilenmedi bu da beni üzdü. bu hafta sonu gitmeden tekrar randevu alacak eşim ayar yaptırmaya diye özellikle belirtecek. ara sıra bi boğuk geliyor gibi oluyor tam anlamadım. ayrıca iphone aldım direkt sesler kulağıma geliyor telefon ve bişeyler izlerken. bundan çook memnunum annem eşim kardeşim dışında kimse ile telefonda konuşmadım ama onlarla da hiç sıkıntı olmadı yani 2 3 kelime falandır anlamadığım. mesela çiçek kelimesini on kere söyledi kardeşim anlamadım içinde s ç harfleri geçen kelimeler sıkıntı gibi geldi bana. ayrıca siz de iphone var mı

bbilensoy
merhaba bende hala memnunum ama sanki bir ayar lazım gibi geldi. kalıplar bol gelmeye başladıgeçen cumartesi tekrar kalıp aldırdım. ayar falan dedim ama bu sefer odyocum çok ilgilenmedi bu da beni üzdü. bu hafta sonu gitmeden tekrar randevu alacak eşim ayar yaptırmaya diye özellikle belirtecek. ara sıra bi boğuk geliyor gibi oluyor tam anlamadım. ayrıca iphone aldım direkt sesler kulağıma geliyor telefon ve bişeyler izlerken. bundan çook memnunum annem eşim kardeşim dışında kimse ile telefonda konuşmadım ama onlarla da hiç sıkıntı olmadı yani 2 3 kelime falandır anlamadığım. mesela çiçek kelimesini on kere söyledi kardeşim anlamadım içinde s ç harfleri geçen kelimeler sıkıntı gibi geldi bana. ayrıca siz de iphone var mı

cihazi sattiktan sonra butun odyocularin isi bitiyor mervecigim:(
ben cihilime bakim yaptiraptirsam diye gidince bosver ona, git doktora, rapor cikart, sana cok guzel bir cihaz verecegim diye salladi beni:(
ayar isinde cok iyi ya, acaip otoriter tavirlar.
ben yeni cihaz almiycam. kullandigim cihazi bile takmiyorum artik.
pandemiden beri insanlar maske kullaniyor, dudak okuyarak duyan benim isime yaramiyor cihazlar:(

valla sende haklısın. bakalım daha aramadık randevu için . maskeler beni de zorluyor boğuk geliyor sesler genelde çok zor anlıyorum. ya bir de bende bişey var yakındaki sesi bazen daha zor anlıyorum çok tuhaf değil mi.

doktora gittinmi isitmen icin.
zannedersem otosklerozda yakin sesler duyulmuyormus.
ben tek kulak duyuyorum, sol kulak dibinde buyuk sesleri bile duymuyorum. sendede tek kulak zayif isitiyorsa cihac taktigin kulakla sesleri duydugun icin obur taraftaki sesleri almaman normaldir trk cihaz kullaniyorsan.

GRAHAM BELL

çift taraflı sensörial çift işitme cihazı kullanıyorum. bazen oluyor çok da önemli değil aslında salla :D

Merhabalar
İlk defa işitme cihazı kullanacağım
Widex, Phonak, Coselgi ve Oticon Opn2 denedim...

Orta Ileri seviye olarak tanımlandı işitme kaybım. Saf ses sol57-sağ 62 ama anlama sıkıntısı biraz daha ileride. S, Ç, T harflerinin geçtiği kelimelerde özellikle sıkıntı mevcut.

Oticon Opn2 yi 24 saat deneme şansım oldu. Ve zaten denemek istememin sebebi de ofis ortamında en iyi verimi ondan almış olmamdı. Sonrasında çok verimli bir 24 saat geçirdim cihazla. İlk defa kullandığım için tuhaf hisler de yaşadım elbet. Trafikte, iş ortamında. Bazı sesler gereğinden fazla yüksek gelince uygulamadan kıstım.

Kulak içi CIC modellere de uygun düzeyde işitme kaybım olmasına rağmen, özellikleri fazla olduğu için Minirite kulak arkası modeli tercih ettim. 38 yaşındayım ve bir kamu kurumunda yöneticiyim.
Bu forumu bir süredir takip ediyorum, tecrübeli birçok arkadaş var biliyorum.
Cihaz kullanırken ve tam olarak ayarların oturtulması sürecinde olmazsa olmaz detaylar nelerdir?
Bu sualime vakit ayırıp cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

kamu kurumunda yonetici pozisyonunda calisan adam opn gibi eski modele parami verirmis:eek:yerinizde olsam yenilerden exceedden parami kitmadan daha iyi performas almaya bakardim:eek:

sizin ayar isinde kalin sesleri az kistirip ince sesleri yukseltmeniz daha iyi olurmus gibi. birde gurultu programini iyi beceren tecrubeli odyocu lazim.
telefonunuzla eslestirerek ne guzel istifade ederdiniz yeni modelle. ince sesleri, kalin sesleri kendiniz istediginiz gibi yonetirdiniz. orta bir kayipla iyi ayarlanmis cihazla duyanlar gibi duyabilirdiniz.
parani vermeden once tek programla kalma, hic olmazsa 2 program yaptir.

GRAHAM BELL

Açıkçası çok araştırmadan 3 bilinen markaya odaklanarak ve kısa sürede karar verdim. Opn nin eski model olduğunu şimdi öğrendim desem yalan olmaz. Ben sanıyorum ki yakın zamanlarda birbirine yakın özelliklerde cihazlar. Çok alternatif anlatılmadı, onu denedim ve sonra 24 saat verdiler, memnun kaldım tamam dedim. Hızlı gelişti yani. Zaten sıkıntım ince seslerde, anlamayı zorlaştıran detay o, iyi bildiniz. Program vs konularında da çok bilgi sahibi değilim, iş yoğunluğundan pek vakit ayıramadım cihaz denemelerine.

Iphone ile birçok özellik de mevcut olunca yeterli buldum. E şimdi kulak izi alındı ve ay sonu teslim edilecek, cayma değiştirme hakkına sahip değilim sanırım?

Kamu yöneticiliğini abartmayalım, orta düzey bizimkisi :)

merhaba merve hanım. burdan okuduğum kadarıyla oticon iksce 1 modelini almışsınız. benimde işitme kaybım çok ileri 115 desibel civarında. bir kullanıcı olarak deneyimlerinizi paylaşabili misiniz? memnun musunuz? tavsiye eder misiniz?merhaba

selam14

Merhaba evet oticon xceed 1 kullanıyorum daha önce de yazdığım gibi memnunum ama bu ara tekrar bi ayar yaptıracağım ya da kalıplar değişecek kalıpta sıkıntı yaşıyorum kilo verdim diye mi eskidi diye mi artık bilemiyorum ilk aldığımda yaptırdığım ayarı kullanıyorum gideceğim demiştim gidemedim ben bu cihazdan daha fazla performans alabileceğimi düşünüyorum iyi bir odyocu bulsam parası neyse vericem

Merveaydin Merve Hanım cihaz ayarı adaptasyon seviyesinde kalmış olabilir. Kalıp alınmasının üzerinden 6 ay ve daha üzeri zaman geçtiyse kalıp deformasyonundan da kaynaklanıyor olabilir. İşitme cihazlı serbest saha eşiklerinize bakılması ve fonksiyonel kazancın sağlanıp sağlanmadığına bakılması gerekiyor. Ankara'ya yolunuz düşerse ayarlarınıza bakabilirim.

pazarlama politikaıs olarak 1 haftalık deneyin diyorlar ya öyle yapma şansınız varsa yapın karşılığında imza atmayın para ödemeyin . Ben beltone kullandım artık devamlı bozulmasından ankaraya gönderilmesinden bıktım usandım .şimdi iki kulakta da signia var .beni kaybım%70 ve sinir kaybı üzerinden ve özellikle insan sesi.odyolog çok çok çok önemli deneme yanılma 2-3 gün kullanıp tekrar düzeltme ile en sonunda doğru ayarı bulduk memnunum .benimki kulak arkası yalnız ben genel olarak bu işitme cihazları çok hassas nem alma tabletleri özel kutuda , yağmurda rüzgarda dikkat ediyorum ama yine yine sorun çıkıyor .ama beltone dan daha az servise gitti.artık hepsi ateş pahası .doktorum özellike bana şunu tavsiye etmişti marka önemsiz her hasta farklı deneyip al ...bitti budur.markaya takılmadan bakmak laızm.ben şubedeki odyologlar çok ilgilendi denedik baktık sokakta yürüdük cihazı takıp çünkü korna sesi , araba sesi çığlık ya da teneke sesleri beni acayip rahatsız ediyordu hespini not alıp düzelttiler.asansörde beltone da bir ses olurdu nasıl tarif etsem tırnağınızı demire sürütyormuş gibi onu bir türlü düzeltemediler belki ilgilenmedikleri için bunda böyle birşey yok direk onu söyledim freakansı ayarladılar bitti.bluetooth var ama 3500 tl lik bir aparat var onunla PC ye bağlanıyor daha almadım.cep sorunsuz giriyorum bluetooth ile.şu an beni en çok %100 zamlanan piller rahatsız ediyor.su gibi pil gidiyor bluetooth çok kullanınca.

İŞİNİ BİLEN ODYOLOG BULMAK ÇOK ÖNEMLİ.

hanifeaydin

aynen odyometrıstını bulmak buyuk sans
sız nıye pıl raporu cıkartmadınız cıhaz raporu gıbı
yıllık raporunuz olursa raporla epey ucuza gelıyormus
benım cıhaz 8 yıllık otıcon calısıyorda yetersız gelıyor
yenı cıhaz alırken pıl raporuda cırtacagım
trendyolda ındırım varken 1oluk paketı 140 lıraya almıstım 4 ay once
ıstersenız sızde bakın

iremuguzz
sızde gercek kulak olcumu yapılıyormu
odyo olcumunu fırmanız yapıyormu
bırde fırmanızın ısmını adresını lutfedermısınız

GRAHAM BELL
Gatases Pediatri Şubesi'nde REM ölçümü, işitme testi,timpanometri ölçümleri yapılmaktadır.

Son düzenleme:
GRAHAM BELL

raporlarım özelde, engelli raprumu yenilerken şitme testi yapıldı ama rapor şeklinde elime verilmedi.tekrar o hastane hengamesine girmek zor ama babama alacağız bu şekilde.uzun süre ayakta kalamıyorum kuyruklar merdivenler çok zor

Oticon xceed'ten hangisini aldınız memnun musunuz? Android telefonlarına bağlanıyor mu?

Aldinizmi memmun kaldınız mı?? Phonak kullanicisiyim başka bir cihaza geçince yadirgarmiyim??

Phonak markadan oticon a mi geçtiniz nasil memmun kaldinizmi yadırgama oldumu ??? Phonak kullanicisiyim başka bir cihaza geçince yapabilirmiyim bilemiyorumdaa..

xilkbahar

epeydir sizi takip ediyorum neden marka degisimi yapmak istiyorsunuzki
memnun kaldiginiz begendiginiz markadan sasmayin
ne kadar ayar isi densede sesler degisik olabiliyor markalarda
aldigim phonak cihazi 3 kere degisik modellerini degistirerek bir memnun olamayinca
paramin iadesini istemistim aktif duyudan
ama maalesef parami geri alamadim cihazdaki seslerde 10 taqne odyocuya ayarlatsamda kullanamayinca
oticon chili aldim
onu sak diye oturttu ayarini rahatsiz edici sesler yok
sesini sevdim ama artik 8 yil sonra yenilemek icap etsede
sgkten katki payi almak icin devlet hastanesi doktoru rapor veremiyoruz
falanca isitme merkezine git onlar seni yonlendirir diye soyleyen doktor yuzunden cihaz alimini erteledim

Maşa Allah takip etmenize 😊 demekki her yere yazıp durmusum. Maalesef bu cihazlar elma armut değilki her an alinacak, o yüzden bin kişiye danışıp soruyoruz sormak zorundayız da bu cihazlar öyle uçuk rakam olmuşki sormayın gitsin .. face de bi Odyoloj uzman bana phonak ve wideh moment tavsiye ediyor kullandığın cihaza yakın olani al diyor başka markada adaptasyon yaşar yadırgarsıniz dedi... Artık kısmet nasip ne olursa ...şans işi bu ..

xilkbahar
Yeni cihaz aldığınız zaman eskisini isteme durumları yok değil mi sizde kalıyor?

Artı birde alacağınız cihazı deneme gibi bir şansınız yok mu ?
Sonuçta bir ömür kullanacağınız birşey ve heran size lazım olacak bir cihaz
Size en azından bir hafta deneme şansı verilmeli bence .

mufto 27
Eskisini alma gibi bir durumları yoktur ancak elinizdeki cihaz yeni ise 2.el kapsamında satanları olduğunu duymaktayım her ne kadar yanlış bir karar olsada cihaz masrafları çok yüksek olduğundan mecbur kalınabiliyor,

Deneme söz konusu ise bazı işime cihaz satış merkezleri odyo durumunuza göre cihazı ayarlayıp bir kaç gün deneme fırsatı tanımaktadır.

16Caner16
ankarada hic denk gelemedim denemelik cihaz veren isitme merkezine siz sansliymissiniz
mufto arkadasa:eek:
eski cihazimiz ise yariyacaksa neden onca para bayilalim isitme cihazina ama diyelimmi

16Caner16
Hımm Anladım bilgi edinmek istiyorum sadece ortopedik engelliyim ben ama
Duyma problemi elbette çok önemli bir rahatsızlık.
Ve deneme konusunda bence en hafta süre tanımaları lazım sizlere ki ömür boyu yapılacak yani kullanılacak bir cihaz
Odyo dediginiz bir marka sanırım bakın bu hizmeti güzelmiş.

ankarada hic denk gelemedim denemelik cihaz veren isitme merkezine siz sansliymissiniz
mufto arkadasa:eek:
eski cihazimiz ise yariyacaksa neden onca para bayilalim isitme cihazina ama diyelimmi

Bende bilgim olmadiif için soruyorum yardımcı olmak adına elbette cihaz tamamen ölmemiş ce azda olsa iş görür vaziyette ise sizde yedekte kalmasi mantıklı değil mi sizce de

Malûm eski cihazlar daha iyi ve sağlam üretilir yenilerinde alışma süresi uygulamadan kullanmadan memnun kalma durumu olup olmaması bunları göz önünde bulundurarak eskinin sizde kalması daha mantıklı diye düşündüm ama tabiki ki sizin dediginiz gibi ise yaramayacak duruma geldiyse orası ayrı

Üst Alt