Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonuçları 9 Ağustos günü Başbakan tarafından açıklanacak

Kardeşim ben bu akşam haber bülteninde dinledim önce atamaların 9 ağustosda yapılacağını söyledi sonra boş kadrolar tekrar gözden geçirilip eylül ayında ek kontenjanla bir atamanın olacağını belirtti benim dinlediğim haberde geçen açıklama bu diyanetle alakalı bir beyanatı yokdu...

9 agustosta açıklanacak olan kuraları tvde gösterırlermı acaba canlı olarak gösterırse hangi kanal gösterır acaba:))

Ek Atama çok iyi oldu;Nedeni bu şekilde Diyanetin boş kalması olası Kadroları heba olup gitmedi. Bende Dahil olmak üzere çoğu arkadaşımız,Atansa bile hiç gitmeyeceği yada gidemiyeceği şehirler tercih etti ,Genelimiz ;Tercih yaparken atanacağı illerdeki corafi , kültürel ve sosyo ekonomik yapıyı gözetmedi, Bu şartlarını hesaba katmaksızın yapıaln tercihler çok adatte kodroyu ziyan decekti.Bunun yanı sıra tercih Kılavuzundaki şartlar dikkate alınmadan ala veresiye yapılan yanlış tercihler yüzünden de kadrolar boş kalıp gitmiyecek....

evet kazananlar gidiyor bende öyle duydum tebrik falan oluncakmış,

ezbere konuşma öyle olsaydı söylenırdı kımden duydun nerden okudun senın okuduguna ınansam bende öyle yorum yaparım varsa kaynak ver lınk ver yoksa sus canımızı sıkma bizim

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) yerleştirme ve kura çekiminin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 9 Ağustos'ta yapılacağını bildirdi .

Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÖMSS yerleştirme sonuçlarının, 9 Ağustos saat 11 . 30'da Ankara Ticaret Odası Salonu'nda açıklanacağını, bu kapsamda ÖMSS ve kuraya başvuranlardan Ankara'da oturanların cep telefonlarına davet mesajı gönderdiklerini söyledi .

ÖMSS ve kuraya 130 bin başvuru olduğuna işaret eden Çiftçi, "Ankara'dan da sınava 5 bin 500 kişi başvurmuştu . Biz yol ve konaklama gibi sıkıntıların yaşanmaması amacıyla özellikle Ankara'da oturanlara mesaj göndererek 'Programa davet ediyoruz, yerleştirme Başbakanımızın himayelerinde başlatılacak' dedik" diye konuştu .

Bu durumun yanlış anlaşıldığını dile getiren Çiftçi, şöyle devam etti:

"Adayların internet üzerinden kendi aralarında yaptıkları yazışmalar sonucu, kafalarında sanki 'Yerleştirilmeler yapıldı da yerleştirilenler davet edildi' gibi bir şey oluşmuş . Oysa yerleştirme 9 Ağustos'ta yapılacak, her şey o gün belli olacak . Bugünden bildiğimiz bir şey yok . Bizim sadece Ankara'dakilere davet göndermemizin nedeni, diğer adayların uzak illerden gelip sıkıntı yaşamamaları . "

Birinciler ödüllendirilecek

Sınav yönetmeliklerinde de kuranın herkese açık olduğunun belirtildiğini vurgulayan Çiftçi, "Kura yerleştirmelerini arzu eden herkes izleyebilir, tüm adayların katılımına açık . Türkiye'nin her yerinden, kimler katılmak istiyorsa bekliyoruz . Katılım bizleri çok mutlu eder . Salonumuz çok geniş, oturma yeri problemi de bulunmuyor . Salonumuzun herkese açık olduğunu internet sitemizden de duyurduk" diye konuştu .
Sınavda alınan puanların açıklandığına işaret eden Çiftçi, programda, sınava görme, işitme, zihinsel ve bedensel engellilik alanlarında katılıp birinci olanları da ödüllendirmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi .
hurrıyet haberden alıntı

Benimde burdan anladığım bi konu şudur atanılacak kurumlardaki kurulacak kurulların işi sıkı tutacağı eksik evrak veya sahte beyan rapordaki yanlış ve eksikliklerden ve birde işe uygun durumda olmuyacakların atanamıyacağı kesinliği bundan dolayı boş kalan kadroların yeniden ek kontenjan olarak sunulmasıdır eylülde denilen ek kontenjan meselesi yoksa herhangi ayrı bir kadronun oluşturulması ekim ayından sonraki aylarda kurumların devlet personel alıma bildireceği kadrolardan oluşacaktır. ve 2. tamalar eğer seçim olur ise önümüzdeki yıl mart nisan aksi takdirde ağustosu bulacakdır bu benim görüşüm ve tahminimdir herhangi bir kurumun beyanatı değildir arkadaşlar.Allah bu mübarek günlerin hatrına herkesin gönlündekini nasip etsin hepinize saygılar...

Bio eylüldeki atamayı birazda yeni kadro açıp süslerler;Yinede çok iyi yaptılar Ellerine sağlık, Diyanetin boş kala bilecek kadrolarını Düz memurluğa çevirmeleri de çok iyi, Bu ek yerleştirme sistemi güzel bir sitem ünüversite sınavındaki ne benzer bir sistem ......Ünüversite sınavındada boş kalan kadrolara yedek yerleştirme yapılır mesala ben ünüversiteye ilk yerleştirmede istediğim bölüme giremedim , Yerleşen arkadaşların çoğunun gelip kayıt yaptırmaması sebebiyle aynı bölüme 1 ay kadar sonraki ek yerleştirme ile girdim....Bu gidişle lise düzeyi ilk beş bin işe girer ....ilk atamada da büyük ihtiaml 4 bin kişiyi bulur....

okusan bi dert okumasan bi dert. ben 2010 temmuzda meb snavına girdim 86 puan aldım atanamadım.neymiş baraj 90mış.

fbizm;

Öyle bir şey yok arkadaşım. ben 88 alıp atanamadım o sınavda. Bir arkadaşım 90 alıp atanamadı. Baraj 90 diye bir şey yoktu. Ortalığı boş buldukça sallıyorsunuz. İnsanları saf yerine koymayın, veya önce aynaya bakın sonra bu girişimde bulunun.

okusan bi dert okumasan bi dert. ben 2010 temmuzda meb snavına girdim 86 puan aldım atanamadım.neymiş baraj 90mış.

O sınavda baraj 90 diye birşey yoktu. Bende girdim o sınava. Tek sorun önlisans ve lise mezunu başvuran fazla oldu ve alım azdı. Lisans mezunu 1000 kişi alacaklardı 960 kişi başvurmuştu ve hepsi birden yani 50 puan alan bile girdi lisanstan. Baraj diye birşey yok yani. Nerden duydun barajın 90 olduğunu? Abuk sabuk konuşuyorsunuz

Az önce ÖSYM DUYURU YAPTI...

BASIN DUYURUSU
(6 Ağustos 2012)

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme:
Yerleştirme İşleminin Yapılması
2012-ÖMSS/KURA ile kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına özürlü memur yerleştirme işlemleri Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 9 Ağustos 2012 tarihinde saat 11.30’da Ankara ATO Salonu’nda yapılacaktır. Kura çekimine; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin ile birlikte Bakanlar, özürlü sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve özürlü adaylar da katılacaklardır.Yerleştirme sonuçları aynı gün içinde ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden de açıklanacaktır.Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.[FONT=times new roman]
[/FONT]

Üst Alt