Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonuçları 9 Ağustos günü Başbakan tarafından açıklanacak

bakalım üyelerden kaç kişi yerleşecek ben de hayacanla takip ediyorum sizleri :)

cicikıs;
Herkes heyecanlı merak etme herkesin umudu bu atamada ama kimlerin yüzü gülecek kimler ağlayacak onu da öğrenmemize az kaldı :)

Başbakanımız ve ömss de ismi geçen tüm bakanlarımız dan allah razı olsun hayırlısı ile kuradan çıkarsam elımden gelenın en ıyısını yapmaya hazırım rabbim hakkıyla gırmeyı ve ihtıyacı olana nasip etsin insallah

Ben Sn.Başbakanımızın engelli kadrosunu artırarak yada 2. atamalar çok yakın bir tarih vererek jest yapacağını zannediyorum inşallah öyle olur.....

Bazı arkadaşların Başımızın Tacı Gözümüzün Nuru Başbakanımızı Ağzına alırken, ağzını çalkalaması veya klavye delikanlılığı yaparken klavyelerini bir temizleyip öyle yazmasında yarar var... Azcık utansanız nankörlük etmezsiniz! Bu Başbakan ile Engellilerin hayatında hiç olmadığı kadar iyileştirmeler oldu, olmaya devam ediyor, Allah ondan Razı olsun... Bu kolaylığı gösteren, kendisine el sallayan engelli bi insan için arabasını durdurup onu evinde ziyaret eden, sarılıp sevgisini gösteren bir Başbakanı diğer siyasilerle karşılatırmaya kalkmayınız... Dünyada ilk defa uygulanan ve inşaallah uygulanmaya devam edecek olan bir sınav sistemiyle engellilere kamuya alınma umudu doğdu.. Bunu paylaşmak ve o toplantıda bulunmak Bu ülkenin Başbakanının en doğal hakkıdır.
SON SÖZÜM:ZAMAN ZAMAN BU İKTİDARI DESTEKLEMEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM; ANCAK HER İYİLİĞİN ALTINDA BİR ÇAPANOĞLU ARAYAN, HER AKA KARA DİYEN BAZI ŞAHISLAR NEDENİYLE DESTEĞE DEVAM EDİYORUM...
Tüm kardeşlerime ALLAH kolaylık versin... 1 hafta daha sabır...

arkadasalr hersey sans ve allahtan inşallah herkezin hayirlisiyla olur herkeze bol şanlar diliyom insallah tum arkadaslarimiz murat larina ere başarilar dilerim

hakikaten engin arkadaşın dediği gibi bazı yorumlar çok acımasız..evet,bu sınavı daha düzgün yapmaları lazımdı..kadrolar daha derli toplu verilmeliydi..ancak herşeyin bir ilki olduğunuda unutmamalıydık..bir bisiklet sürmeyi öğrenirken bile yalpalayarak öğreniriz..buda onun gibi elbette az çok takılmalar,yada yanlış uygulamala olacaktır..Sınavın daha iyi yapılması açısından hep birlik olmayı istedim.ama hiç kimse birlik olmadı..bu açıdan bakınca burda hiç kimse bu sınavla ilgili,yada engelli politikası ile ilgili söz sarfetmesin.çünkü hiç biriniz o eleştirilerin arkasında duramıyorken,destek veremiyorken ,bende çıkarımı düşünür,hiç olmasa bişeyler yapmaya çalışan bu hükümete desteğimi veririm.Brilik olamayan bir engelli kesimmi,yoksa bu hükümetmi deseler,ikincisini seçerim artık..

engin arkadaşın dediği gibi aslında sizin bu aşırı tatminsizliğiniz,aşırı eleştirileriniz azda olsa destek veren kesimin sizi anlamısından çok hükümeti bir fazla destekelemesini sağlıyor.oysa eleştirininde bir adabı vardı.bu adab burda yoktu.2 senelik üyeliğimde kuru sıkmalarla karşılaştım.çoğusu yapıcı değil yıkıcı oldu bu sitede..hatta bazıları ise başatakilere demediğini koymadı,ama şimdi belkide atanacaklar.ben böyle bir ortamda öylelerinin eleştirilerini gördükçe bazı engeli kesimi çok iyi anladım.

demiştim bizim sorunlarımız hiç bitmez.bizler engelliyiz..birlik olmalıyız.olamadık işte,o açıdan bu yapılanlar bazılarına reva bazılarına da hediye olacaktır.kısacası o bazılarına diyorum,daha çoooooook eleştirirsiniz bu sitede.. eleştiri şeklinizi değiştirip,kabuğunuzu kırmadıkça yazılarınız burda yıllarca kalır..ancaaaak onu başka kimse göremez.. hakkımızda hayırlısı olsun..bu sınav alımlarının devam edeceğine inanıyorum..

İsmail Kardeşim olayı çok iyi kavramışsın.. seni tebrik ederim ve sana katılıyorum... Zaten inan ki baştakileri yerden yere vuranlar kendi nefislerinden başka diğer engelli kardeşlerini de düşünseydi o senin gibi kardeşlerin hayalini kurduğu birlik ve beraberlik odağında kenetlenerek bir yerlere varmaya çalışırlardı.

engin_temiz;
aynen kardeş..artık bu sitede birlik beraberlik konusunda pek bir sözüm olmayacak..

benim cep Telefonuma Mesaj geldi 9 Ağustos 2012 Saat 11:30 da Ato da Ömss/kura ile özürlü Memur Yerleştirme Programına Katılabilirsiniz diye..

Bu mailler ve mesajlar sadece Ankara'dakilere geliyor sanırım.

Ülkemizde ve dünyada ilk kez 29 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve Kura ile Özürlü Memur Kadrolarına yerleştirme yapılmasında son kulvara girildi. ÖSYM Başkanlığı tarafından hazırlanan ÖMSS yerleştirmeleri ve Kura çekimleri Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirak edecekleri bir toplantı ile 9 Ağustos 2012 tarihinde saat 11.30’da Ankara ATO Salonu’nda gerçekleştirilecektir. ÖMSS sürecinin son dönemecinde, 11 – 20 Temmuz 2012 tarihleri arasında memur adaylarının yaptığı tercih işlemleri sonrasında aday memurların ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacakları bir toplantı ile açıklanacak. Ayrıca toplantıda Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan kura ile atanacak olan özürlü memur adaylarının kura çekimini de başlatacak. ÖMSS'ye giren ve kuraya başvuran tüm adaylar sınav sonuçlarını eşzamanlı olarak ÖSYM'nin internet adresinden ( ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) öğrenebileceklerdir. Toplantıya başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin olmak üzere birçok Bakan ile Türkiye’nin birçok yerinden özürlü sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve engeliler katılacaklar. AİLE VE SOSYAL POLITIKALAR BAKANLIGININ SITESI ÖZÜRLÜ VE YAŞLI HİZMETLERI GENEL MUDURLUGU SITESI

Ben ıstanbuldayım banada geldı sıstemde yogunlugu ıle parca parca gonderebılırler

huderix;

Arkadaşlar bende Ankaradayım ama banada gelmedi mesaj :). işin ilginç tarafı lise düzeyi sınava giren bir arkadaşım vardı puanım çok düşük diye tercih bile yapmamıştı ona da mesaj geldi :). bence çokda önemli değil bu mesaj olayı. önemli olan sonuç tarihinin açıklanması.

arkadaşlar birine sordum katılım zorunlu dedi sizede yeniden sormak istedim Ankara,daki kurra ya katılım zorun lu mu ? yani kurra sonucunu evimiz de de bekleyip örenebilrimiyiz ?

sistemde mail ve cep teli kayıtlı herkese gelmiştir bu msj bence ... ösym aday işlemler sisteminden bi kontrol edin .

Önlisans, lisans, lise mezunları 9 Ağustos için mailinize davet geldi mi?

arkadaşlar dün bi kontrol edem dedim msneyi doğrumu diye salak görevli atıyorum jhjhh_ böle yazacagına msnyı jhjhh- yazmış düzeltemedimde aaday işlemlerine giremedim hemen o yanlis yazilan msnenin aynısından aldım daha ösym sitesinde bile duyuru yapılmamışken bir sorun olurmu bn bide önlisans mezunuyum davet gelsede gitmicem

arkadaşlar banada mesaj gelmedi ankaraya nasıl gidecem bu zorunlumu işyerinden izin olayı çok zor nasıl yapacaz. ve katılamazsakta net en nasıl takip edecez canlı olarak arkadaşlar. bilğisi olan varmı

Katılmak zorunludur diye birşey yok arkadaşlar. Boşuna işinizden olmayın. Zor durumda kalmayın. ÖYLE BİRŞEY YOK. Sonuçlar ÖSYM'den açıklanacak. Başbakanın katıldığı kura çekimidir. Ve büyük bir olasılıkla konuşmadan sonra ilk kurayı çekip ayrılacak. Kura çekimini bir kanal verebilir. Yada ÖSYM'den takip edilebilir. Bunun hakkında bilgim yok. Fakat katılmak zorunlu değildir. ÖSYM açıklar elbet kura çekiminden sonra

Zorunlu değil arkadaşlar kesinlikle değil.
Gitmenize gerek yok.
ÖSYM açıklayacak zaten sitede bu 9'undaki ATO'daki oturumdan sonra 10'unda açıklanır büyük ihtimal.

Eğer seçim olursa mart-nisan ayında alımların olacağını düşünüyorum. Ekim ayında kurumların boş kadrosunu bildireceğinide göz önünde bulundurursak ikinci kılavuzda hem sayının artacağını hemde çok çeşitli kurumların isimlerini göreceğimizi tahmin ediyorum....

Kaynak gözükmüyor ama asparagas gibi de durmuyor kafa karıştırıcı bir durum bakalım hele şu ilk tercihler bitsinde 2.sine allah kerim.

ben tercih yapamamıştım süreyi kacırdım bir daha ne zaman tercih yapılabilir aaba?

başbakan 6-7 bin oy daha kazanır bu sebeple secim sonrasınada bi atama sözü verir al sana 15-20 bin oy daha:mad:

Dün benimde cep telefonuna mesaj geldi Özürlü Genel Müdürlğünden (Böyle Bir kurumun varlığınıda ilk defa duydum) aynı 9'unda Ato Binasında söğütözünde yapılacak atamalar.gitmek mecburi değilmi forumda yazılanlara göre ben ankarada oturuyorum ama pursaklar nere söğüt özü nere valla sırf seyir olsun diye o kadar zahmetew giremem neyse bilginiz olsun diye yazdım evde bekleyeceğim sonuçları bende

OptimusPrime;

Ben ilk tercih yapamamıştım 2. den yararlanabilecek miyim?

İlk tercihleri sonucu hiçbir kamu kurumuna yerleşemeyen adaylar, aynı puanlarıyla 2013'te 5 bin kişilik kadroya geçebilecek.

Üst Alt