Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonuçları 9 Ağustos günü Başbakan tarafından açıklanacak

Bir insan çileden çıkmak istiyorsa benim yapacağım birsey yok. bu site engelliler ile ilgili bilgileri ve duyumları paylaşmak için değil mi?

[FONT=lucida grande]İçimizdeki hak aramadan mahrum kişiler engelinizi önce ne zaman kendiniz aşdığınıza kanaat getirip daha sonrada kendi haklarınızın olduğunu ve nasıl bir güce sahip olduğunuzu gösterme açısından engellilerin hakkını savunma durumu doğacakdır.Ha birde şu yalakalık ve kıç yalama durumunu ne zaman bırakırsanız işde o zaman davanızı kazanırsınız Aksi takdirde her zaman engelli ve engel olan olarak kalmaya mahkumsunuz Dost acı söyler üstüne alınan alınmayan herkese Saygılar....[/FONT]

çok doğru sağol BİO bu lafın altına imzamı atarım..... çünkü bunları yaşayan biriyim.hak aramıyoruz sadece bekliyoruz.13.5 yıldır bu mücadelenin içindeyim . belkide aranızda ençok engelli olanda benim ama bu mücadeleyi bir kaç dostumla verdim . sadece vicdanım rahat . engelli arkadaşlardan pekde destek görmedim.. hadi bir eylem yapalım desem arkamda kimse durmaz çünkü onlar hayaata demir atmışlar . hep birileri birsey yapsını beklerler... bakalım daha ne kadar beklerler.. buradan açık çağırı engelliler yasasını uzatan hükümeti protesto edelim.kaç kişi eyleme gelir..bir elin parmağı kadar belki olur... YANILIYOR MUYUM.....

kaan28;

kaan28 senin aldığın duyumun doğruluk payı varmı bana onu söyle hep böyle yapyorsunuz kimden ve nerden aldın duyumu ?

Ben az önce 183 ü aradım,9 ağustosta yapılacak kura için bana davetiye geldiğini ve benim lise mezunu olarak sınava girdiğimi söyleyip sebebini sordum.Görevli olan kişi bana 9 ağustosta kura olacağını bana gönderilen mailin yanlışlıkla atıldığını söyledi.Adımıve soyadımı alıp nereden aradığımı sordu.Benim anladığım gelen maillerin yüksek puanlarla bir alakası olmadığıdır.Yanlışlıkla göndermişler :)

bu konuyla ilgili artık hiç birşey yazmak istemiyorum sadece 9 ağustosu beklicem herkes gibi.yalnız bu mail tek bir elden dağıtıldı gelen herkese DENİZ BÜYÜK imzası ile geldi....

Bende aldığım duyuma göre devlet katılanları direkt yerleştirecekmiş :)))) DUYUM AMAA :D

huderix;

Bende duyduğuma göre yeni başbakan sen olacakmışsın, ya sabır.. Hala duyum diyosunuz ya..

Torpil kelimesi bitti şimdide duyumlarla uğraşıyoruz, ne kulak varmış arkadaş bu millette, olmadık şeyleri bile duyabiliyo artık, bravo..

Biumut;

Sen olayı anlayamadıysan ben ne yapabilirim bilader. Arkadaşın duyumuna vurgu yapıyorum. Her duyuma inansak ohoooo.

ciddiyet ve samimiyet olmayan kişiler kendini ancak gülerek avutur.....

Aldığı her duyum kendi menfaatine uyarsa buna inanan kişilerde kendini ancak bu duyumlara inanarak avutur.......

amaaaaan bu site yalan rüzgarı dizisine taş çıkarır varya :) duyum alan alana.. (huderix sözüm sana değil ha..yanlış anlama)

arkadaş her duyumu buraya yazmak zorundamısınız..binlerce üyenin olduğu bir site dedikodu için mükemmel bi yer..bir taş at,sonra peşine sende git :)

merhaba arkadaslar...

bende rüyasını gördüm gerçekten..Bursaya atanmışim diye gördüm...inş tersine çıkmaz rüyam..Hayırlısı olur inş...:):)

kayıt yaparken verilen mail adreslerine gönderilmiş mesajlar aile ve sosyal politikalar bakanlığından...

günlerdir bu sitede .çok kişi 'duyumlara göre 29 veya 1 de veya 3 de sonuçlar açıklanacak ' gibi yorumlar yazarken ve sizde okurken çoğu da yalnış çıkarken gıkı çıkmayanlar . şimdi farklı bir duyum işittiğinde ( bu söylenti yalnışda olabilir . yalnız sonuçlar şuanda kadın ve aileden sonumlu bakanlıktayken) ve işine gelmediğinde neden tepki koyuyor anlayamıyorum........9 ağustosda hersey belli olacak nasıl olsa..ben şuanda kazandımda demiyorum. sadece şansım yüksek diyorum... allah insanın gönlüne göre verir hiç kimsenin şüphesi olmasın..

ÖMSS'ye giren ve kuraya başvuran tüm adaylar sınav sonuçlarını eşzamanlı olarak ÖSYM'nin internet adresinden ( ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) öğrenebileceklerdir. Bunu şimdi memurlar.netten aldım eğer yalan atmıyorlarsa 9 ağustos saat 11.30'da herkesinki açıklanacakmış yani hem sınava giren hemde kuraya katılan.

Biumut;

Açıköğretim lisesinden henüz mezun olamadığım için

kaan28;

Onlarınkiyle senin dediklerin aynımı arkadaşım. Ne demek kazananlara mesaj gelmiş. Burada o mesajı almayan binlerce insanı boş duyumlarla umutsuzluğa sürüklemenin mantığı nedir? Gelmiş birde bana savunma bunu.. Sen kendi kendini avut kazandım diye, buradaki hiçkimseyi umutsuzluğa sürüklemeye hakkın yok..

ösym aday bılgılerımde mail adresimde cep telefınumda yazılı fakat ıkısınden de bır bılgı maıl yada sms gelmedi izlemeye sadece davet edılenler mı gıdecek yoksa herkes gıdebılecek mi ben ılk defa davetsız yere gıtmeyı dusunuyorum

huderix
banada mesaj gelmiş. ankaraya çağırıyorlar.......aldığım duyumlara göre çağırılanlar kazananlar olduğu söyleniyor.. ne derece doğru bilmiyorum..dikkat ettim mesaj gelenler hep yüksek alanlar..
Yazdığım bu sen anlama özürlümüsün yazdıklarımda kazananlara geldi söyleniyor .ne derece doğru bilmiyorum diyorum.. okumuyor musun? okuduğunu anlamayan insanlara laf anlatmak zor bilirim.. doğru olduğunu bilmeyen insan nasıl umut kırar söylermisin? ha umudum pamuk ipliğina bağlıysa söylenecek sözüm yok..

kaan28;

alakasız. beni de çağırmışlar. bence davetiye herkese

aldığım 87,5 puanla her yeri istanbul yaptım. atanmam neredeyse imkansız. :)

ben kısaca diyorum ki ALLAH bunların eline düşürmesin bizleri :D
eşşek gibi hissediyorum kendimi keşke imam hatip mezunu olsaydım o ne kontejan açmışlardı onlara

aydın bey sizde yüksek almışsınız ve sanıyorum 1200 lerdesiniz . zaten düz lise olarak 1500 kişi alınacak mış. 200 sizi geçen meslak liseliler ve diğerleri vardır . yani sizin sıralamanız 1000 gibi.700 memura giremezsiniz ama 800 hizmetli kadrosuna girersiniz.....istanbul bile olsa..

Az önce trthaberde engelliilere kadro müjdesiyle hepimizin dün öğrendiği gibi atamaların yapılacağını ve bakan fatma şahinle kısa yapılan röpörtjda ise bakanın eylül ayında tekrar ek kontenjan açarak yerleştirmenin yapılacağını dile getirdi.

Bio;

fatma sahin in açıklaması engelli vatandaşların diyanet in açmıs oldugu kadrolarda birçok açık olacagı için bu kosulların degiştirilerek "memur alımı" olarak tekrardan duzenlenecegini ve ilk ömss de yerleştirilme yapılamayan boş kadroların eylul ayı gibi tekrar doldurulacagını beyan etmişti.(bu açıklamayı 13 agustos da yapmıstı) bio hocam yukarıdaki haber benim yazmıs oldugum haberin dısında mı acaba?yeni bir gelişme mi?

Üst Alt