Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Monoküler sürücüler artık gece de araç kullanabilirler!

merhaba ...

emin olmak için soruyorumda monoküler gece araç kullanma yasağı iptali gerçek mii bugün itibari ile rahatça kullanabilirmiyiz zaten zor bulduk ehliyeti mizi bide men ettirmeyelim ...
yanıtınız için şimdiden tşkr ederim

monoküler

gece araç kullanmak yasaktı.birisi dava açmış galiba kazanmıl diye duydum doğrumu acaba emniyete sordum haberleri yok bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

evet monoküler gece araç kullanım yasağı kaldırıldı..
eğer bu sebepten ceza yerseniz valiliğe hemen iptal edilmesi için başvurabilirsiniz..

ama emniyetin haberi yok nasıl iş bu ya ben anlamadım.teşekkürler sağolasın

Haberi yoksa, yukarıda aktardığımız yazıların çıktısını alın ve ruhsatta taşıyın. Ya da emniyettekilere gidip onları bilgilendirin; yazıya kaşe bastırın...

oturanboğa arkadaşım bugün monoküler ehliyet almak için kursa başvuru yaptım kısaca kayıt oldum ama ne kurstakilerin nede trafik ten görüştügüm kişilerin bu gece sürüş yasagının kalktıgına dair bir bilgisinin olmadıgını gördüm ben sırf bu yasak kalktı diye ehliyete müracat ettim bu işin aslı nedir bir türlü anlamış degilim cevap verirsen sevinirim....

Berkay, bu konuda en küçük bir tereddüte gerek yok. Gerek mahkeme kararı ve gerekse o karara istinaden emniyet genel müdürlüğünün yayınladığı yazı ve verdiği cevaplar gece sürüş kısıtlamasının ve araçta stikır bulunması zorunluluğunun bulunmadığını çok net olarak belirtiyor.

Yukarıdaki yazıların bir çıktısını alıp oradaki emniyete gidin ve istiyorlarsa genel müdürlüğüe sormalarını isteyin...

anladım tşk ederim peki yukardaki kararı açamıyorum danıştayın karar sorgulama yerindende açamadım başka ulaşabilecegim yer varmı

IUB4u.png

Merhaba arkadaşlar,

Ben bu yıl monoküler olarak ehliyet aldım... Kursta söyledikleri gece araba kullanamazsınız ve mutlaka sticker kullanmak zorundasınız şeklindeydi... Acaba hala bu karar yürürlükte mi ? Malum ülkemizde her an herşey değişebilir...Danıştay kararının üzerinden hayli zaman geçmesine rağmen kurslar bu bilgilerden neden haberdar değiller acaba ? Bu danıştay kararına nasıl ulaşabilirim?

Sema hanım, tabii ki Danıştay'In kararı geçerli. Kurstakilerin bilmiyor olması saçmalık.

Üstteki mesajımda yer alan kararı resimlerini göremiyor musunuz?

Teşekkür ederim Bülent bey... Şu an karar resimlerini görebiliyorum...

Merhabalar monoküler ehliyet ile ilgili yasaklar kaldırılmıştı.Bu yasada bir değişiklik oldumu acaba.Yeni araba aldımda bunun için öğrenmek istiyorum.Yasaklar kaldırılmışsa herhangi bir işlem yaptırmam gerekiyormu ehliyetle ilgili...Bilgi alabilirmiyim..TEŞEKKÜRLER...

Herhangi bir değişiklik yapılmadı. Monoküler sürücülerin araç kullanımında hiç bir kısıtlama yok.

ne olacak bu iş gece araba kullanamıyoruz bıle ne olacak sımdı dedıler kullana bılırsın ama kullanamıyorum 10 tane polıse sordum ama yok dedıler bana benımde monoküler ehlıyetım var ama boş

tamamda hane polıslerın neden haberı yok ben cıktıyı bıle aldım polıslere gosterdım ama yok dedıler kullanamazsın

yasak kalkalı yıllar oluyo .bende monoküler ehlyet sahibiyim.şimdiye kadar olumsuzluık yaşamadım.içiniz rahat olsun.

Monoküler sürücülerde araç kullanımına dair hiç bir kısıtlama yok. Aksini iddia eden memur çıkarsa karşınıza, bir zahmet telsizle merkeze sorsun... Sormazsa, sicil bilgisini alın ve valiliğe şikayet edin...

merhaba.Beni dün polis çevirdi ve emniyete monoküler raporu verip vermediğimi sordu.bende vermedim dedim .bana hem emniyete raporu vermeyi hemde raporun fotokopisini yanımda taşımamı söyledi.geceleride sizin için sıkıntı olabilir dedi...bunu yapmamız yasal olarak zorunlu.teşekkürler...

Monoküler raporu nerden alacağız?

Nisanda yıllık izindeyken halledeyim onuda :)

İsa bey, rapor vermeye yetkili bir hastaneden alabilirsiniz..

Hmm teşekkür ederim hava Hanım...

Ehliyetim var fakat araç fazla kullanmadığım için rapor almadım... ben en iyisi polis trafik hizmetlerinden bi bilgi alıp onların yönlendirmesiyle olacak galiba o_O

merhaba.ben yukarıdaki yazımda hem emniyete monoküler raporu vermeyi hemde raporun fotokopisini yanımızda taşımamız söylendi.... YASAL OLARAK ZORUNLUMU?diye soracaktım..teşekkürler...

yasak kalktı ehliyetini alıp rahatça kullanabilirsin Bülent Beyin de dediği gibi ruhsatta kararın fotokopisini taşımakta yarar var.

30.05.2012 tarihinde saat:23:15 de bi arkadaşımın babası kalp krizi geçirmişti hastaneye yanına gittim dönüşte eve gelirken trafik kontrol vardı durdurdular sorgulama yaptılar merkezden 47/1c ceza uygulanması gerektiği söylendi durun dedim böyle bir karar daıştay 8. daire kararı var bizim haberimiz yok dediler bakım zaman kaybı olur bu yasak kalktı artık dedim biz bilmeyiz dediler biz cezayı yazarız gerisi sana kalmış dediler karar yazısını tamamen okuttum memura bu karar sadece bu davayı açan kişiyi bağlar dio seninde böyle dava açman gerekir o zaman dedi saçmalamayın dedim bi karar çıkmışsa ülke geneli geçerlidir dimi arkadaşlar? ben şimdi nereye başvuru yapmam gerekli cezanın iptali için bide itiraz sürem ne kadar bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim... ???

Valiliğe gidip cezayı iptal ettirebilirsiniz. Aslında bunu yazan memur içinde karşı dava açmak lazım, karar var okuttuğumuz halde beni bağlamaz tavrından dolayı belki kınama cezası alır da aklı başına gelir.

Ne memurlara kaldık davaya rağmen bende dava açacağım treji komik :)))

yarın hemen valiliğe gitmem gerek dediğiniz gibi çıkan karar ülke geneli herkezi kapsaması gerekiyor ama ne yazık ki memur arkadaş çıkan kararı biraysel olduğunu düşünüyo komik komik komik yazmayın dedim zaman kaybı olmasın bu böyle dedim ya biz yazalımda gerisi sana kalmış :))

Üst Alt