Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB'de atandığı yere başlayan, iş başı yapan oldu mu?

YİRİZMA. pazartesi okula gideceksin onlarda senin il müdürlüğünden ilçe mem e gönderilen evraklarını alıp gelmeni söyleyecekler.artık okul evraklarını alır almaz seni yapman gerekenler konusunda yönlendirecek. çeşitli beyanları doldurup okula vereceksin. arkasından anlaşmalı oldukları bankada hesap açtıracaklar. sonra ilçe mem e tekrar gönderip sgk sicil numarası isteyecekler. onuda okula vereceksin. sonra birgünde mal müdürlüğüne mal beyannameni seninle gönderecekler..böyle devam edip gidiyor. sonrasını bende bilmiyorum. slmlar.

bugün okul müdürümün çalıştığını ve bana yardıma ihtiyacı olabileceğini düşünüp çağırmadığı hade, sabahtan gittim. iyiki gitmişim. çok yorucu ve kalabalık bir gündü ama neredeyse bütün velilerle tanışmış oldum. onlara çay ikram ettim. bana yardıma temizlik firmasından bir eleman tutmuşlardı. ikimiz el ele verip çevre sakinlerini memnun ettik. mesai alırmıyım bilmiyorum ama almasam da önemli değil.kendimi o ortama alıştırmak istedim. müdür bey de çok sevindi . bende okulun bilmediğim ayrıntılarını öğrenmiş oldum. çok güzel bir okulda çalışmaktan mutluyum.

soykaan abi hayırlı olsun.ben 6 eylülde işbaşı yaptım.Okuluma alıştım.Hemen odamın tozunu almaya başladım.Benimle birlikte müdürüm bile hareketlendi.Arşivleri ayarladım.Okullar başlamadan dosyaları hazırlamaya evrakları düzeltmeye odamızı düzeltmeye başladım.Bilgisayarımd bulunan dosyaları güncellemeye başlayacağım.Okul açılınca öğretmenlerle tanışmak için sabırsızlanıyorum.

hayırlı olsun nihal memur - hizmetli hangisinden göreve başladınız?

Hadi hayırlı olsun balıkçı..:) İnşallah alışırsın tez zaman da..:)

bugün bende göreve başladım biraz ilginç oldu okula gittim dedim müdür ve yardımcılaına böle haberleri yok okula hizmetli atandığından şaşırdılar evrağı verdim göreve başlıyosun bugün dediler başladım.misafir olarak kaldım bugün okulda kot pantolan birazcıkta sakallı halde çünkü yarın başlarım die hesap ediyordum okul şantiyeye dönmüş tadilat var 5 tanae şirket elemanı var okulda hizmetli olarak iş yoğundu bugün bi pikap kitap geldi müdür bey sen misafirsin bugün sen karışma dedi diğer şirket elemanları indirdiler bana da müdür bey bi kaç sınıf verecekmiş pas pas için işin kötü yanı olduğum okulun yurdu var öğle yemeğini oradan telafi edebiliyomuşuz ama okul tadilat gördüğü için önümüzdeki hafta başka bi okula taşınacakmışız yurt yemeğinden mahrum kalcağım 3 ay:) istanbulda yeni okul yerini öğrenmek te ayrı bi dert olacak yaf bu okulu 4 beş gündür gidip geliyodum nerden kaç dakikada ulaşabiliyorum die... bide okuldaki şirket elemanı hizmetlilerin goncunması var tabi benim kadrolu olmamdan ben devletin öz evladı kendileri üvey evladımışlar;)bugünüm böyle geçti ayrıca bu ayın 15 inde maaşta alabilecekmişiz ben bugün hsap açtırdım mutemedcim beni bekar sanmış evli ve 1 çocuk olduğınu bilmediğinden ona göre bekar olarak yapmış işlemimi 1220 alacakmışım eş ve çocuk görünmüyo şu an onlarıda önümüzdeki ay kaydedlim bu ay olmaz diyor:mad: ALLAH hayırlısını versin işi olmayan kardeşlerimizede nasip olsun hayırlı bir iş

hayırlı olsun faruk abi,aykut ben memur olarak işbaşı yaptım.çalışmaya başlayhan arkadaşlarada başarılar dilerim...herkese sağlık ve iyi günler dilerim.

teşekkür edrim nihal ablası seninde hayırlı olsun ALLAH sırada bekleyen arkadaşlarada nasip etsin

Merhaba arkadaşlar şükür bende memur olarak atandım ve sonunda başladım işe. Allaha şükür çok güzel ve şirin bir ilk öğretim okulunda çalışıyorum çok iyi ve babacan bir müdürüm ve yardımcıları var hepsi çok süper insanlar ve çok güzel bir ortam aile ortamı gibi çok saygıdeğer insanlarla birlikte olduğum için çok mutluyum.
Darısı tüm arkadaşların başına...

ya bir ben şansızım o zaman.eskişehir den izmire geldim ama özlem yüklüyüm hemde nasıl anlatamam.ilk iş günümde müdüre haber vermeden öğleden sonra işe gitmedim.tabi bugün biraz azarladı.okulun memuru benim geldiğimi duyunca sinir harbine girdi.sanırım emekliliğini isteyecekmiş.aile bilmem ne birliği kuruludan bi kadın da bana emirler yağdırmaya başladı.yok fotokopi çekecekmişim artık kendisi çekmeyecekmiş.ağzının payını verdim tabi.azarladım sen kimsin be dedim karşında devletin memuru var hattuni bil dedum.çayçı karıyı da ayrı bi azarladım.taktığı yok kadını 2 saatte çay istedim gelmedi.bende bastım fırçayı kadın dedim kendine gel görevini yap.karşında 657 de tabi memur var be biraz saygı dedim.hemen eldi çay :) işte böle bi okul benimki de.:)

dört mevsim böyle davrandıgın sürece sen kaybedersin unutma 657 arkasına sıgınma müdür isterse 1 dilekce ile gönderir müdürlerin yetkisi çokdur ilçeye gerekirse ile bir yazı yazar ve seni başka yere gönderir

ben deneyimliyim bu konuda nasıl başlarsa öyle gider.ezdirmeyeceksin kendini.hakkını savunmayı bileceksin.asıl pasif kaldıkça sesin çıkmadıkça binerler tepene akbaba gibi.o yüzden sorun olmaz.en fazla işten atarlar.rahat adamım ben umursamam yane :)

birde vergi indirimi 2. derece olanlar için maaşa net yansıması 330 tl mi oluyor bilen varmı :?

alımlarda 1 sene süresi vardı araştır istersen neden koyulmuş okul aile birligi çaycı şirket elemanı sana cephe aldıysa seni orda tutmazlar müdür bey yazar ilçeye yada ile tayini yaptırır tahminim şirket elemanı olarak bir çok okulda çalıştım bir keresinde senin gibi konuşan biri gelmişti ibreti alem için adamı gece bekcisi yaptı ilçede onayladı adam ilçeye itiraz ettiginde başka tayin istermisin demişlerdi iş bulmuşssun bence şansını fazla zorlama fotokobi evrak takibi işler en basit işlerdir

hımm demek benim gibi konuşanların sonu gece bekçiliği.ibretlik olması da güzel.en azından saçma sapan muhabbetlerden uzakta sakin bir memurluk yaşantım olur:).şaka bir yana benim yerimde olmak isteyen birçok engelli kardeşim vardır mutlaka.ama ilk günden de adama bu kdar yüklenilmez ki canım :)

dört mevsim neden bu şekilde davranmışsın ilk günden valla ben de anlamadım. yüklenilmesi de gayet doğal :)

15 inde gittim okula müdür baba adam, hocalar çok iyiler hemen kolları sıvadık. çocukların kitaplarını hepsinden birer tane alarak poşetlere yerleştirdik. ders programımızçıkarıldı komisyon ve kolları paylaştık. Okul yurtlu olduğu için satınalma komisyonuna yazdılar beni. biraz tehlikeliymiş para işleri gözümüzü dört açacağız.okul binası eski ve ihtişamlı, sınıflar 15 er kişi ortalama ve bahçemiz çok güzel, evi de okulun iki sokak arkasında btuttum, gerçi şimdilik otostopla okula gidiyorum hangi hoca gelirse :) müdür aldı bu sabah beni. cumaları öğleden sonra ders yazmadı arkadaş, herşey güzel geçiyor, bakalım pazartesi çocuklarla anlaşabilecek miyiz. yurtta nöbet de verdiler.idaremiz çok iyiler her konuda yardımcı oldular...

bu arada milli eğitimdeki memurun yüzünden okula 2 defa yürümek zorunda kaldım hep yanlış evrakları yolluyorlar:) tatlı bir telaş, darısı kazanamayan arkadaşların başına...

dört mevsim bende izmirden - erzuruma atandım ama tercihim olduğu için sorun yok :) allah hepimize yardımcı olsun inş. düzelir senin işlerde...
Erkan hocam tekrar hayırlı olsun :)

izmir buca şirinyerde hizmetli olarak göreve başladım. ilk gün sıra çektik ufak bi çevre temizliği derken şimdi arşivde 15000 dosyayı bilgisayara işliyorum 7000lere yaklaştım :) bilgisayarı iyi bilmenin faydalarını görüyorum bu görevim bittikten sonra kütüphanede görevli olarak devam edicem temizlik işlerinden kurtuldum

Benim görev yaptığım okulda acayip bir okul okulda görevli 2 şirket elemanı var kendilerini müdür sanıyorlar bana emir veriyor hoş dedim sen kimsin hemen beni şikayet etmiş müdüre müdürde siz deli misiniz adam kadrolu geldi okula hizmetli o evrak işlerine bakacak dedi o lafın üstüne g...... oldular tabiki sonra bana yok ben giderim çalışmam burada gibi laflar etmeye başladılar bende güle güle dedim yani şirket elemanları ile aramız nahoş...
Okul müdürü ise tam kafa dengi hemde hemşehrim çıktı şimdilik iyi anlaşıyoruz okul mem arası evrak götür getir okulun fatura yatırma işlemleri ve idari binaların temizliği bana ait.. 3 adet idari kısım ve bir adet öğretmenler odası
Yalnız bu evrak getir götür fatura yatırma işlemlerini yapar iken yol harcırahı vermiyorlar hakkım var mı alabilir miyim..

ilker abi :) güldürdün beni abi koydum diyorsun agırlığımı benim bildim diş göreve giden memur vs devlet dairesinde çalişanlara yol parasi verilir

yol parası vermezler böyle bir hak yok ilçe milli egitim il milli egitim mersin üns daha bir çok yere gidiceksin ilker bey okulunuzda öss kpss açıklise açıkilkögretim sınavları yapılıyorsa onların giriş kagıtları alıcaksın gelicek gidicek vs işler sınıflar numaralandırılıcak yanlız ilker bey sana tavsiyem idare odaların temizligini yapıcaksın yani tuvalet sınıf vs şirket elemanı yapıcak eger olurda sınavlara kalır sınav ücreti alırsan seni temizlik yapmadıgı halde para aldı diye şikayet edebilirler bilgin olsun bu müdürün insifatinde degil direk müfettiş gelir bilgin olsun

Jon kardeş sende bu şirket elemanlarını çok tutuyorsun ha adamların zaten görevi temizlik beni nereye şikayet edecek o zaman bende şikayet edeyim temizlik yapmıyor diye öyle şey mi var ya.
Ben evrakları getirirken cebimden yol parası verir iken yada arabam yakıt yakarken (su yakmıyor arabalar) ayrıca o sınıfları numaralandırılır iken şirket elemanları ne yapacak işleri temizlik yapmak ve görevlerini yapacaklar...
Şirket elemanları biri gelir biri gider bizim okuldaki şirket elemanlarıda yeni gelmiş zaten temmuz ayında

bir cumartesi göreve başladığım ilk haftanın sonu tadını çıkarayım derken 4 gündür 3 temizlik şirketi elemanıyla birlikte kitap poşetleme işleminin yorgunluğunu atarım die düşünürken bugün de kitap poşetlemeye gittim tabi şirket elemanlarının baskısı var üzerimde kendilerini müdür sanıyolar ezmeye çalışıyolar sürekli okula gelişim 4 personel içinde hoş olmadı bi kıskançlıktır kapladı elemanları şükür müdür bey ve yardımcıları beni seviyorlar okulumuz tadilat gördüğünden pazartesi başka okulda göreve başlayacağız inşaalah müdür bey artık bana kolay işler vereceğini söyledi.inşaallah yeni haftaya bu haftaki gibi hep psikolojik hemde bedeni bi yorgunlukla girmem elemanın biri baskıcı üzerimde baskı yapmaya çalışıyor diğeri sürekli işten kaytarma peşinde üstüne benim üzerime yıkmaya çalışıyor işleri bide ben az kendisi çok çalışıyomuş gibi tavırlar içinde tam bi dayaklık herif boğacam onu böyle giderse harbiden kıl bi herif yaff otlatçılığıda bir yana inşallah müdür bey iş bölümü yaptırırda onlarla muhatap olmam çekilir gibi değil

Selamlar Arkadaşlar.
Ben de Meb'de ilçe milli eğitim müdürlüğünde Memur olarak göreve başladım.Diğer başlayan arkadaşlara da burdan hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
5 yıllık fakülte mezunu olmama rağmen 2 yıllık önlisans olarak başlattılar.İl milli eğitim müdürlüğünü aradığımızda bunun ileriki zamanlarda değişeceğini söylediler.Asaletin tasdik olmasını mı bekliolar nedir anlamadım.Bu arada aldığım maaş 1152 tl ..Forumda gezinirken hizmetli bir arkadaşın 1220tl aldığını okumuştum.Meb'de çalışan bir memurun aldığı maaşı öğrenmek istiyorum.teşekkürler.

FARUK ;
Okullarda bulunan şirket elemanları sana ne yapabilir ki hala anlamıyorum ya adamları benle kendini bir tutuyor valla benim üstüme fazla gelir ise basarım şikayeti ve sende sakın c.tesi çalışma zorunluluğun yok çalışırsan bile fazla mesaini alabilirsin bence mutemet'e başvur..
Safeldino;
Maaş hesabı evli,bekar.eş çalışıp çalışmadığı ve vergi ind. hakkı olup olmadığına göre hesaplanıyor ben hizmetli kadrosun dayım evli 1 çocuk ve 3.derece vergi ind.hakkım var bu ay 1640 tl maaş aldım..

ilker abi 1640 senin aylik maaşin değil bu maaşin 1aylik peşin +çalıştıgın gün yevmiyesidir ortalama sizin maaşiniz 1200 küsürdür ...

Hesaplattım öbür ay 1300 gibi dedi 1300 den aşağısı kurtarmaz zaten yoksa bırakırım :):)

maaşlarin hesaplanmasi evlilik bekarlik çocuk durumu vergi indirimi ve ögrenim durumuna göre degişiyor ama arada çok büyük uçurumlar yok

jon83;

Okuldaki memurlar müdüre bağlı.Öğretmen.okul aile birliği başkanı ve ya diğerleri senden bir şey istediği zaman . müdür beye söylerseniz o bana iletir derseniz iyi olur.Bana müdür böyle dedi. birde size görevlendirme yazısı vermek zorundalar.orada neler yapacağınız belli

Üst Alt