Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB'de atandığı yere başlayan, iş başı yapan oldu mu?

Valla ben işe başlamadım ama atandığım yer Ankara Polatlı 13 Eylül İ.Ö.O. Bugün Polatlı'ya gittik hem okulu görmek hemde yakınlarda ev tutmak için... Öncelikle Ankara MEM'e gittik ordaki görevli evraklarımızı göndermiş Polatlı'ya haberde vermediler geri döndük 1 saatlik yolu Polatlı İlçe MEM'e gittik orada saolsunlar çok ilgilendiler... Okuluma telefon açıp benim bilgisayar başında bi işe verilmemi söylediler durumumdan dolayı... Sora evrakları alıp okula gittik okulun müdür yardımcısıyla görüştük ama hiç bilgisayar başında bi iş falan demedi temizlikte yaptırılır dedi hizmetli kadrosundan atanmışsınız o yüzden temizlikte olur dedi eğer yapmazsanız diğer çalışanlar arasında huzursuzluk olabilir falan dedi... Ben bastonlarla bile zor yürüyorum hemen yoruluyorum yani 2 elimde baston varken nası temizlik yapabilirimki istesemde temizlik falan yapamam ki yani öldürselerde yapamam yani coğrafyam müsait değil... ;) Sora ben yapamam falan dedim bu seferde sen yapmazsan ailenden birileri gelip yardım etsin temizliğe dedi... :mad: Valla bilmiyorum nolucak 1-2 sabrederim ama hep üstüme gelirlerse bende lafımı esirgemem artık napim yapamıyorum kardeşim ayrıca annemle beraber gidicez benim annem oraya okul temizlemeyemi gidiyor saçmalığa bak... :mad: Neyse artık bide müdürle görüşücez o bugün yoktu okulda inşallah o daha insaflı biri çıkar yoksa yandık... ;) Sora ordan çıktık ev bakmaya ama yakınlardaki evler çok eski dökülüyo resmen pislik götürüyo tüm gün ev aradık ev çok ama bi engelli için yok... Neyse sonunda araya araya nasibimizi burnumuzun dibinde bulduk son çare olarak okulun tam karşısındaki bi evin sahibiyle görüştük çok şükür orası oldu direk evden çıkıcam caddeden karşıya geçicem okula giricem herşey güzel gidiyo ama okuldaki temizlik işleri hala kafamı kurcalıyo napçam bilmiyorum... :( Sizce ne yapmalıyım fikri olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim... :rolleyes: Baya uzun yazmışım valla baya doluydum bugün ondan oldu kusura kalmayın... :D

izmir de bende okulumu öğrendim evime 2 dakikalık mesafede oğlumun gittiği okul çok mutluyum.

eseszeus ilk ögretim okula atandın herhalda okulda şirket elamanları varmı ögrendinmi bi cevap yaz sorduguna kemdimce yanıt vericem ben okullarda şirket elamnı olarak çalışmış biriyim

Jon83 evet ilköğretim okuluna atandım okulun bahçesini sulayan birileri vardı ama şirket elemanımı değilmi bilmiyorum ya malesef hiç aklıma gelmedi sormak... :confused: :( Ama şöyle birşey var okul çok eski görünümlüydü eski bir okul yani parayla şirket elemanı tutarlarmı bilmiyorum...

Ve... Ben bugün görevime resmen HAYIR'lısıyla başlamış bulunmaktayım...

arkadaşlar okula hizmetli olarak atanan arkadaşların şunu bilmesi gerekir eger okulda şirket elemanı yoksa tüm iş hizmetliye aittir şirket elemanlarının parası okul aile birligi karşılar eger okulda şirket elemanı yoksa parayla adam tutulup okul temizletilemez mebvuren ihaleye verip şirket elemanı almak zorundadır bir şirket elemanın maliyeti ise 1.250 tl dir yani her okul şirket elemanı alamayabilir bununda en büyük sebebi özel güvenlik tüm okullarda mevbüri onlarında masrafı 1.250 yani okul temizlik elemanından önce güvenlige öncelik vericekdir yani okulda hizmetli varsa temizligi onun yapması istiycekdir eger sizi hizmetli olarak atadılar siz ben temizlik yapamam masa başı iş istiyorum derseniz ne derdinizi idareye nede ilçeye nede ile anlatabilirsiniz ben okulda şirket elemanı olarak çalıştım ordan biliyorum dogrudur hizmetli temizlik yapmıycak diyor son genelge ama şirket elemanı olmayan yerlerde açıkcası ayrıca şirket elemanı temizlik yapıyorsa hizmetli evrak takip dışarı işleri yazışmalar ayrıca sınıfların nuralandırılması kontrol edilmesinden sorumludur yani anlayacagınız 1 yıl stajer hizmetli diyorlar ya eger sizi müdür müdür yardımcıları begenmesse bence yazı yada sözlü olarak bildiriceklerdir saygılar

Cevabın için teşekkürler jon83... İlçe Milli Eğitim Müdürü daha beni görür görmez anladı durumumu tek kelime etmeden anladı yani ve okula telefon etti masa başı bi görev verilmesi için ama onuda pek takmadılar anlaşılan... Zaten pazartesi günü işe başlamadan önce son bi kez İlçe Milli Eğitim'e uğrıcaz olmazsa orda bidaha belirtirim durumumu müdür çok iyi anlayışlı güler yüzlü birine benziyodu belki o bi kez daha yardımcı olur telefon eder falan bilmiyorum artık hayırlısı herşey olcağına varır bekleyip görücez... :)

Evet bende bugün görevime başlamış bulunmaktayım ama bugün evrak işlerinden hiç birşey yapamadım bakalım yarın bizi ne gibi görevler bekliyor

bir sene her işi yapmaya gayret etmek lazım . yapamayacak kadar engelli arkadaşlarımız hiç kendinize dert etmeyin. yapamadığınızı gösterin yapamam demekten çok iyidir. sizin yapabildiğiniz işleri yaptırmak zorundalar . sonuçta raporunuzda yazılı olan açıklama bölümü çok önemli. yönetmelikte bu doğrultudadır.bizleri sonuçta insanlık adına iş sahibi etmek ve insan haklarına uymak adına bir imtihanla görevlendirdiler.her emre uymak gerek ama yapamadığını gördükleri anda en insafsız insanoğluda olsa şu ramazan günü Allah tan korkar.ya sabııııır diliyorum.moralinizi böyle şeylere bozmayın .aldırış etmeyin. zaten bizim derdimiz dünyalar kadar. şükür devlet babamız kucaklarını açtı.salla başı al maaşı dememişlermi . yoksa sağlam insanlar için mi bu söz. slm.

okul müdürlerinin görev yetkisi çokdur biz lisede şirket elemanı olarak 4 kişiydik iki tane resmi hizmetli vardı ikiside engelliydi
bayan olanı özel sekreteri yaptı erkek olanı ise gece bekcisi yaptı hizmetli ben gece bekcisi olamam dedi müdür olucaksın dedi ve ilçe milli egitimde onayladı ilçe milli egitimden istersen geçiçi olarak başka okula görev verelim diye söylenmiş yani müdürlerin elleri güçlü sizler ben engelli hizmetliyim diye verilen emire işe yapmamazlık etmeyin zaten şirket elemanı varsa onları en zor olanları yaptırırılır ama şirket elemanı yok ise hizmetli oldugunuz için sizden yapmanız istenicektir eger hizmetli ben temizlik yapamıyorum masa başı iş istiyorum der okulda şirket elemanı var onlar yapıyorsa okulda yapılan tüm sınavlardan sizleri eksik tutabilirler yani sınıf temizligi koridor vs yapmafıgınız için sınavlarda kalmaz ve para almassınız bu müdürün elinde siz ilçe milli ve il milli egitime şikayet ederseniz temizlik yapmadıgınız için haksız çıkarsınız bir hizmetli tüm sene yapılan sınavlardan net en az 500 750 ekstra para kazanır eger temizlik yapmassınız müdür bunu size vermeyebilir şirket elemanlarına verir nedeni müdürün elinde eger müdür size sınava yazıp para almanızı saglarsa eger şirket elemanı işçe milli egitime engelli hizmetli temizlik yapmadan sınavlarda kalıp para alıyor derse müfettiş gönderilir ve idare olarak ceza alırlar saygılar

atandınız ya arkadaslar gerisi gelir işbaşı yapanlara tekrar hayırlı olsun.aama sunu belirtteyim elinde cift deynekle hiç bir engellide temizlik yapamaz ne demek annen yapsın ya bunları özellikle meb belirtin benimde bir arkadasım var yıllardır hizmetli hastanede ve sanki bashekimmis gibi calısıyor masa bası pc de kendinizi ezdirmeyin fakat agresifte olmayın sonucta kadrodasınız ve zoraki bi iş yaptıramazlar allah yardımcınız olsun..

izmir mem şimdide telefonları açmıyorrr. pufff. izmir mem yolu göründü bana

izmir mem bizi bu atama sürecinde daha çok sinir edeceğe benziyor çok ilgisiz davranıyorlar

arkadaşlar bugün istanbul il milli eğitim müdürlüğünü aradım.ancak bugün belli olmayacağını ve daha yetişmediği söylendi.ben bu atamaların çok geç yapıldığının kasıtlı yapıldığını tahmin ediyorum.2 aydır 500 kişinin yeri belli olmaz mı bu kadar mı yavaş çalışıyor bu kurum.buradan MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA sesleniyorum.özürlülere özürlü muamelesi yapan zihinler kendilerinin potansiyel bir özürlü olamayacaklarını unutmasınlar.burada MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA tabi düzgün çalışıyorlarsa görev düşüyor.lütfen bu konuyla birazcık ilgilenin çoktan göreve başlamış hatta ilk maaşımızı almış olurduk...

Erkan78 sana katılıyorum. Terbigat kagidi 7 eylülde istanbul.meb.gov.tr atama yeri belli olacak yazılmıştı

2 eylul itibarı ile ben trabzon mem baglı bır okulda işebaşladım..

Bugün resmen görevime başladım okulda tadilat çalışması vardı çok yorucu oldu benim için.. hayırlısı bakalım

ben de yarın başlıyorum işbankasından hesabı açtık amirlerle tanıştım...
ilçe memde görev yapacağım merkez ilçedeyim eve 10 dakika:))

Arkadaslar sizler neler yazıyorsunuz böyle ben anlayamadım epeydir fırsat bulup ta sitemize giremiyordum.ben ağustos 26 da iş başı yaptım ve bugun de ilk maaşımı aldım .darısı sizlerin başına .hala iş başı yapmayan arkadaşları duyun ca ınanın cok sasırdım allah sıze sabır versın.

Ben ayın 1"inde başladım van ilçe mem de dunde ilk maaşımı aldım :)

gursa;

GURSA hayırlı olsun sana bir sorum var?
Ben ankarada bir okulda görevime başladım. burada okulum bana ilçe mem den sgk sicil numarası almam için gönderdi. sıgortalı işe giriş bildirgesi e-bildirge ile internet ortamından yapıldı. iki kağıt verdiler. birisi okuluna diğerini sgk ya götür dediler bugün sabah erken kaltım ulustaki sgk ya gittim . kağıt göndermeyecekler internetten iş yerleriniz yapacak dedi. almadılar. ordan bakanlıklardaki eski emekli sandığı yeni sgk binasına gittim ama balgata taşındı dediler. ve bir adres verdiler .arefe tatili girdi yetişmedi .
sorum şu sen de bu ilçe mem deki tahakkuk servisindin iki iş bildirgesi kağıtlarını aldınmı sgk ya elden bir kağıdı verebildinmi . ?????

bu konuda bilgisi olan diğer üyeler lütfen bilgilerinizi paylaşırmısınız.

Ben de Beyoğlu ilçe milli eğitime atandım.Ama evime uzak baya.ben napıcam bilmiyorum.:confused: daha bugün açıklandı.inş pazartesi gitcem.bakalım neler olucak.herkese hayırlı olsun.

bulut25 hemşerim hayırlı olsun benimde dayım öğrenmiş Şükrü Paşa Lisesi ne vermişler Erzurumrum içinde olması güzel oldu arefe olduğu için ben arasamda kimseye ulaşamadım sadece 13 ünde burada olun dediler... bakalım bayramdan sonra p.tesi arıcam gel derslerse inş. bende 15 ine kadar gelirim ve başlarım...
Umarım artık herkes başlar muallakta olmak ve beklemek çok sıkıcı...

merhaba herkese iyi bayramlar arkadaşlar benim daha görev yerim belli olmadı ayın 13 ünde arayın dediler pazartesi arıcam artık bu arada işe giren hizmetli arkadaşlar özelliklede izmirde görev yapan arkadaşlar sizlerden hangi belgeleri istediler maaş için banka hesabı açmanın dışındaki istenen evrakları yazarsanız sevinirim hangi evrakları istediklerini bilerek pazartesi il mem yolunu tutarım artık bilgilerinizi benimle paylaşırsanız bende hazır halde işimi hallederim hızlı bir şekilde

özürlü ,hizmetli ve memur arkadaşlar referandum sebebiyle .12 eylülde okulda bulunma mecburiyetimiz varmı. hizmetli kadrosundaki arkadaşlardan oy verme günü gelmesi istenen varmı.//????:confused:

arkadaşlar araştırmalarım sonucunda memurlarnet - forum sayfalarından 657 4c ile 657 4/1-c arasındaki farkı buldum. sanırım googleye şöyle yazsanız sizde bu konuyu bulabilirsiniz (( 4/1-c ile 4c arasındaki fark)) okumanız gereken ilk satır. 5510 sayılı 1.10.2008 sayılı kamu idarelerinde çalışanlar ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler. lütfen bilgi sahibi olalım .selamlar iyi bayramlar.

arkada$Lar bana tabLigat evrakları falan henüz gelmedi fakat okula qittim pazartesi iş başı yapmamı söylediler. oysa kayıt işlerini henüz yapmadık bile. nasıL iştir. ne banka hesabı açtık ne okulda kaydımızı yaptık öylece işe mi başlayacağız yani. işe başlayanlar bu konu bilgi verirse çok iyi oLur.

Üst Alt