Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mart ayında 2022 başvuru yaptım, hala bir sonuç yok..?

Bu toplu para için Mayıs ayı da dahildir demişler sana. Dolayısıyla hepsini çekebilirsin tabi. Sorun yok:) Güle güle kullan.
Lakin bir sorum daha var. İlk prim günün ne zaman yatırılacak acaba? Eğer ilk primin yatırılırsa sadece 1 aylık para isterlerse isterler senden. Başka isteyemezler. Tabi ki işe başladığını en geç 90 gün içinde bildirirsen. İşe başlayınca baglı oldugun vakfa git feragat dilekçesi vereceğini soyle. Aylığından feragat et. Boylece sorun tamamen ortadan kalkar.
Diyelim ki 1 Mayıs'ta ilk primin yatırıldı. Senden isterlerse ancak bu 1 ayı isterler başkaca bir dirhem isteyemezler. Ama bunu da isteyeceklerini sanmıorum.
İşe girdikten sonra feragat dilekçesi vermeyi unutma olur mu?

Kesinlikle ve kesinlikle toplu paranın hepsini çek yani son söz olarak:) hayırlı olsun.

Teşekkürler melek hanım. Şimdi ben ise başlar başlamaz. Feragat dilekçesini verecem.ve haziranda yatan paranın hepsini çektiğinde sıkıntı olmaz yani. Peki feragat dilekçesi verdiğim için paranın yatmama gibi bir durum söz konusu olabilir mi.

Vallahi feragat dilekçesi için 90 gün vaktin var. Nolur nolmaz işi garantiye alalım. Önce paranı çek sonra feragat dilekçesini ver. parayı sağlama al önce.
Lakin şuna dikkat et Haziran ayında Haziran dönem aylığını asla alma.
Feragat, aylıktan feragat anlamına gelior mazallah toplu parandan vazgeçtin anlarlar yeriz naneyi.
Önce parayı çek. Gerisi kolay çözülür.
İlk primin yatırıldıgında da haber ver. Buradan yaz, durumu kontrol ederiz hep endişelenme. toplu para senin hakkın.
2012 Nisan da dahil 2013 Haziran'a kadar birikmiş paran o.

Yani önce parayı çekip sonra dilekçe vereceğim.işe başlayınca da işe girdiğimi bildireceğim. Doğrumu anlamışım

Evet aynen öyle. Önce parayı çekmelisin. Daha işe başlamadın bile kaygılanma. İlk priminin yatırıldığı günden itibaren 90 gun vaktimiz olacak. O kadar beklemeye bile gerek yok. Haziran başlarında toplu paranı alırsın. kaldı ki haziranı niye bekliolar Mart'da niye dönem maaşını vermediler ayrıca sorgulanması gerekir bu sorunlara girmiyorum.
Haziran'da toplu paranı aldıktan sonra feragat edersin aylığından.
Aslında ne bekliyoruz ki?
ALO 150 BİMER'i Pazartesi iş vaktinde ara. "Aylığının Şubat'da baglandığını, toplu paranın ise aylık başlangıç tarihinden itibaren aylık baglandıktan sonraki ilk dönem aylığına kadar ödenen birikmiş para olduğunu, bunlara ragmen toplu paranın ödenmediğini, üstelik Mart dönem aylığını ödemedikleri gibi bunu da toplu paraya katıp Haziran'a kadar seni beklettiklerini, bu çileyi 2012 Mart ayından beri çektiğini, ameliyat olacagını ve bu paraya ihtiyacın oldugunu ve toplu paranın en kısa sürede yatırılmasını" istediğini belirt.

Vaktimiz var aslında bu konuda endişem yok. lakin senin Haziran'a kadar olan paran niye bekletilior haksızlık bu. O yüzden Bimer'e şikayet et bu durumu.

Şimdi sen Mart 2012'de başvurdun. Bu durumda aylık başlangıç tarihin 2012 Nisan'ın biri.
Aylığın 2013 Şubat'da baglanmış. Bu durumda sonraki ilk dönem aylığı Mart.
İşte senin toplu paran aylık başlangıç tarihinden Mart'a kadar olan paraydı.
Bunu ödemediler. mart'da dönem aylığını çekmeliydin. ödemediler.
Toplu parana Mart dönem aylığı da dahil oldu yani.
Şimdi Nİçin Haizran'ı bekleyesin? Bir seneden fazla bu eziyet sana reva mıdır?
Şikayet et BİMER'e.

Ha toplu paranı Haziran'da da alsan sorun yok. işe başladığın tarihten itibaren 90 gunumuz var. sen hade 90 deme 2 ay içinde zaten gider dilekçeni verir maaşını kestirirsin. Vakfa gideceksin. Orada işlem yapılıyor. uzun surmez bu iş yani.
Sakın endişelenme. Rahat ol.
Şu toplu paranın peşine düş, al önce. Bildirim ve aylık kesme işi kolay.

Çok haklısınız kafama hep takılan bir konu şubatta maaşım bağlandı ama mart ayında ödenmesi gerekirken ödenmedi. Kontrole borç haraç bir şekilde gittim endokrin doktorum ne ameliyatı olma öyle hemen ameliyatmı olur. Hele sinopta hiç olma burda genel cerrahlarla görüş dedi. Görüştüm ve daha sonra olmamda bir sakınca yok dediler. Bende bir dahaki sefere olacam. Öyle olmasa bile olacak maddi durumun yoktu ya. Oda başka sorun. Neyse aklıma iyi getirdiniz ben pazartesi bimere bu durumu şikayet edeyim. Erken verirlerse çekerim olmadı haziranda çekerim. Çok sağolun melek hanım verdiğiniz bilgiler için.

Rica ederim:)
gelişmelerden haberdar et olur mu? En önemliis de ilk primin yatırıldığı günü öğrenir öğrenmez haberim olsun. gerisini düşünme.
Sen Şu BİMER'e şikayet et. benim yazdıklarımı senin sözcüklerine çevir ve aynen yazdır telefonda.
Asıl kurcalamamız gerekn toplu paranın niye bu kadar geciktirildiği. Kabahatleri buyuk.

Ben ise başlayınca sizle paylaşırım.özellikle ilk pirim gününü öğrenecem ve pazartesi ilk iş bimer e şikayet edeceğim. Tekrar çok sağolun.

rica ederim:) Kolay gelsin. Bunları şikayet etmezsek valla burnumuzdan getirirler. O yüzden şikayet önemli. asıl sen saolasın.

Devleti devletemi sikayet ediorsun devletin amaci saten belli mağdur etmek ben herşeyden ümidimi kestim yolun sonuna geldim artik...

melek hanım benim sigorta girişim 25 nisan 2013 bugün evrağı gördüm. geldi.evrak kayıttayım ordan biliyorum.

dün sosyal yardımlardan muhtarın yanına gitmişler. cuma günü babamı ve beni gelsin demişler.ayın 25 inde işe başladım bir yıllık toplu paramı daha çekmedim ne yapmalıyım bilen yardımcı olsun lütfen.

En sonunda maasi cektim 144 u aradim durumu anlattim dwsim ise girdim sydv dosya kapatmak icin imza aldi toplu parayi cekebilirmiyim dedim tl de bekletti biryerlerle gorustu aanirim cekebilirsiniz ama cektikten sonra feragat dilekcesi vermeyi unutmayon dedi bende cuma gunu parami cektim.

merhaba abla size birşey danışıcam ben geçen sene mart ayında 15.03.2012 tarihinde 2022 engelli maaşı için başvurdum mal müdürlügüne mal müdürlügü her 3 ayda bir 2022 sorgulamaya gir bak dedi ben bakıyordum 03.08.2012 tarihinde evraklarım işleme alındı 2022 sorgulamada cıkıyordu ama 15.09.2012de eve bir kagıt geldi raporunuzda noksaklik tespit edildi raporun orjinalini istediler bende o kagıdı hastaneye götürdüm sonra bana dediler biz bunu onlara göndeririz sonra bu 2022 maaşları SYDV devredildi ben SYDV ile görüstüm beni 15.01.2013 tarihinde raporumu istediler goturdum fotokopisini cektiler bana bir kagıt verdiler ilk basvuru tarihimi gösteren 15.03.2012 tarihli üstünde ismim soyismim tc numaram özürlü aylıgı diye ama beni yeni genelgeye alıp maaşımı baglamıyorlar bimere yazdım bimerdende cvp geldi muhtaclık sınırı 119.tl diye ben napicam lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

mehmet banada yeni başvuru yap dediler ama ben yapmadım bir yıl bekledim bir kaç aydaha beklerim dedim ve genelge yayınlanınca geçici 2 maddeye göre bağlamak zorunda kaldılar. ve toplu paramı aldım sende keşke yeni başvuru yapmasaydın.burda herkesin söylediğine inanma kimisi eski tarihli bavuru yaptık ben sydv çalısanıyım öyle oluyor dedi. genelge olmadan başvuru alındı şimdi sonuçlarını biz çekiyoruz.

Üst Alt